Televizní zpracování humoristického románu Zdeňka Jirotky Saturnin, ze kterého až nůžkami střihačů vznikl stejnojmenný celovečerní film. Jiří Oulický, drobný pražský úředníček, jehož nejmilejší zábavou bývá poklidná večerní partička kulečníku s přítelem doktorem Vlachem, si nedávno najmul sluhu. Nebo přesněji - Saturnina. Protože Saturnin není obyčejný sluha, který by postával u dveří a říkal: "Dobré ráno, milady", anebo: "Jak jste se dnes vyspal, milostpane?" Saturnin je nezkrotný živel, poťouchlý dobrodruh s ďábelským smyslem pro humor, člověk nesmírně si vážící lidí moudrých a opovrhující osobami značně hloupými. A tak je více než jisté, že život Jiřího Oulického už nikdy nepoběží ve starých kolejích. Na hausbótu, v kavárně, v rezidenci Jiřího dědečka, všude je to jen a jen Saturnin, kdo má přinejmenším morálně navrch. (dopitak)

ouf

Ano . Výborně . Zbožnuji anglický humor a typický český představitel je Jirotka. Výběr herců nadpřirozenou usedlostí. Troufnu si tvrdit , že z tak strašně mělkýho bazénku případně možných stvárnitelů raracha se hodí Vízner naprosto. Jeho chlad , takt , no nejlíp on. Ondra Havelka taky bravůrně , on i jinde působí tak přítomným , plachým dojmem.Za upozornění stojí i Lasica aliaz doktor Vlach , který diváka naprosto odzbrojuje intelektuálním vtipem . Poněkud slabší se mi jevil Petr Vacek ale na něm až tak nic nedrží. Seriál narozdíl od filmu se více podobá knižní předloze což ocení především právě ti , co jsou knihou poznamenáni. ()

JARDAHONDA

Teta Kateřina je živou upomínkou přísloví, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Naštěstí také platí host do domu, hůl do ruky a to v případě svérázného sluhy Saturnina. Ten totiž svému pánovi pomůže dostat se z řady svízelných situacích - které by ovšem bez jeho přičinění těžko vznikly. Výtečné filmové zpracování humoristického románu Zdeńka Jirotky, nemohu hodnotit jinak než plným počtem. ()

Vaso

Škoda, že se tvůrci báli délky celovečerní verze. Já osobně bych to bez problémů vydržel i v tom letním kině kde jsem ji viděl. vynikající. ()

mpet

Ještě lepší než celovečerní film, neboť tady nalezneme několik vystřižených scén z filmu, které diváka zaručeně posadí do židle. ()