Big Brother (Velký bratr) je televizní formát reality show, ve kterém více než 15 týdnů žijí soutěžící (obvykle 12) v domě plném kamer a snaží se přestát hlasování diváků a získat vysokou finanční cenu. Tento formát vytvořil John de Mol z Nizozemska a rozvinul ve své produkční společnosti Endemol. Byl to nejsledovanější pořad hlavního vysílacího času v 70 zemích. (oficiálny text distribútora)

Drom odpad!

Vzít kupu divných kreténů, kterým se vyhejbám i na ulici, zavřít je do lidskýho terária a pravidelně krmit diváka sestřihem záběrů na to, jak potvrzují svoji ubohost. No nedovedu si představit zábavněji strávený čas. Na druhý den si pak může člověk bytelně pokecat se svými omezenými kamarády o tom, jak to bylo super a co kterej trouba zas provedl. Ó, jak geniální dílo! Proč se vůbec obtežovat s myšlením? Proč já vlastně nekoukám celej den z okna? Jako velké finále bych z něj mohl ješte skočit, aby bylo něco do večerních zpráv... Když už to teda někoho láká, tak tu vždycky bude Drawn together s minimálně zajímavějšími charaktery a stejnou porcí nechutnosti. Avšak s vtipem, což tahle brečka, mimo mnohé jiné, postrádá. ()

hlína odpad!

Reality show, už sama o sobě nepříliš hodnotná záležitost v otřesném provedení TV zNova a ještě k tomu s absolutně debilní osádkou, to byl fakt výkvět... ()

BLADER odpad!

Jeee. Keď chcem dať odpad! nemusím hľadať dlho. A ani z tohoto som nevidel jednu jedinú časť. A je jedno, či je to slovenské alebo české. Je to odpad, vec, na ktorú by som sa nepozeral nikdy. ()

FireTight odpad!

Aneb jak Nova honem honem sháněla odpověď na tehdy veleúspěšné VyVolené a ztrapnila se skoro desetinásobně víc. Tohle totiž na rozdíl od první řady primácké reality show nemělo už absolutně žádnou úroveň a tak to všechno krásně odráželo celou tehdejší Novu, včetně již tehdy odporného Mareše v roli moderátora! :D ()

Armin82 odpad!

Pro mě jsou podobné soutěže a pořady opravdu vrcholem lidské demence, ať už těch, co jsou tam zavřený, či těch,co u toho visí a napjatě očekávaj nějakou novou zápletku či zásun pod peřinou...život je tak krátkej a přesto lidi ztrácí čas u takových krávovin...a ten vymletej kuchař Frýd s tou pochybnou promiskuitní princeznou tam?...kriste pane,to byl mega VÝSMĚCH,budiž jim svět showbyznysu milostiv...podobně jako kunkurenční Vyvolení...úchylárna nejvyššího kalibru!!! ()

kratina odpad!

„Veleúspěšný“ konkurent debilních Vyvolených. Pro Pig Brother platí vše mnou napsané o Vyvolených plus tři vykřičníky k tomu. Režijí nucená „realita“, esence trapnosti a morální pokleslost až na samotné dno. Ovšem taky důkaz, že i v naší malé české zemičce se uživí hned dvě stupidní „show“, do extrému lidské ubohosti vyšroubované a kvalitně pozvracené. Jenže, na rozdíl od prvních Vyvolených, zde už nebyly žádné stopy zábavy přítomny ani omylem. ()

xladojx odpad!

Lidi ze sebe v honbě za výdělkem dělají pitomce v televizi. Nechci hodnotit, ale řekl bych, že byli pitomci již předtím než tam vlezli (normální člověk tohle přeci nemůže podstoupit). A k tomu všemu ještě pitomec Leoš Mareš. Výsledek je jednoduchý - slabomyslná pitomost... ()

Smerfetka88 odpad!

Musím přiznat, že jsem neviděla všechny díly (uvažuju, jestli to ale vůbec jde...) a přesto se odvažuji hodnotit. Ono to málo, co jsem viděla mi stačilo k tomu, abych si udělala obrázek. A ten nebyl moc pěkný - v jeho čele Mareš, v dalším rohu nějaká šlapka s metrosexuálem, pod nima zmutovaná hora steroidů, kterou přezdívali úchylně Shrek a celé to bylo zasazené do rádoby luxusního baráčku. Já bych je tam zvrhlíky nechala, ať si tam žijou šťastně do smrti, klidně i bez kamer. Hlavně ať je nepouští ven, protože rázem tu máme plno nových celebrit, bez kterých se náš slavný showbiz už neobejde. Bože, když si představím, co všechno se dalo dělat s těma penězma, co ta úchylárna stála.... ()

topi80 odpad!

Jak jsem psal u podobného pořadu, nechápu, jak v těchto pořadech může někdo vidět komerční potenciál a dát je dokonce do hlavního vysílacího času. Zavřít pár lidí a sledovat, jak spí, jak mluví o hovadinách, jak jedí... Pokud bych byl psycholog a sociolog amatér, asi bych podobný pořad uvítal, ale nikdy bych nevěřil, že to budu moci sledovat v televizi. A pokud ano, tak někdy ve tři ráno na ČT2 jako experiment. Tento pořad má asi tak stejnou schopnost zaujmout masy, jako Křesťanský magazín. ()

J.e.r.e.c

Big Brother podle mě dokonale naplnil koncept reality show, ale vyvinul se asi jiným směrem, než nováčtí dramaturgové předpokládali. Zdejší skupina „ztroskotanců“ se totiž semkla a hrála víceméně spolu proti zbytku světa. A veškeré snahy rozbít to původní jádro různými zásahy shůry přišly vniveč. Na první pohled nesympatičtí a přešlechtění modelové a modelky díky navázání intimních vztahů rozkryli svoje nitro daleko víc, než na první pohled zajímavější (ať už svojí lidovostí/bezprostředností nebo naopak úchylností) VyVolení. Díky neustále něco zkoušejícímu Milanovi byl přítomen element hry, mělo to šťávu, nechybělo skutečné „drama“, které se promítlo i do reálného života (nevěra v přímém přenosu, rozchod). Mareš byl OK (obzvlášť v porovnání s Pergnerovou), jenom Eva s Lejlou to svými debilními hemzy v Noční show poněkud strhávaly. ()