Příslušník námořní pěchoty, zbrojní seržant Thomas Highway, válečný veterán a nositel množství vyznamenání za statečnost, tráví noc ve vězení. Byl zadržen za opilost a výtržnictví, což se mu bohužel nestalo poprvé. Vzhledem k jeho minulosti u námořnictva však vyvázne jen s pokutou sta dolarů. Krátce nato žádá o přeložení k bojové jednotce. Major David ho posílá k průzkumné četě do jeho rodného města. Cestou autobusem ho při první zastávce v restauraci okrade černý rockový zpěvák. Po příjezdu se setkává se starým přítelem Choozooem, který ho radostně vítá, stejně jako stará barmanka Mary. Zdá se, že nikdo jiný ale není jeho příchodem příliš nadšen. Nejméně asi vojín Jones, který je ten, kdo Highwaye cestou okradl. Stejně jsou na tom i ostatní vojáci v četě, kteří byli až dosud zvyklí na změkčilé velení a tráví většinu času popíjením a různými zábavami. To se nyní radikálně mění: starý voják, uvyklý železné kázni, je začne jaksepatří prohánět. Okamžitě si proto vyslouží jejich nenávist, protože si ale nenechá nic líbit a je překvapivě silný a hbitý, nikdo si na něj netroufne. Ani když se z vězení vrátí Švéd Johanson, svalnatý obr, až do té doby nejsilnější muž v četě, na něj nestačí (oficiálny text distribútora)

V.Silver

Klasičtější film o nabručeném seržantovi a floutcích z řad nováčků v armádě už asi nikdo nenatočí. To ale nic nemění na faktu, že to bylo vtipné, dobře se na to koukalo a Clint je prostě Clint :) 60% :) ()

Pecival

Clint ve své sté variaci ultimátního megadrsnáka. No netvrdím, že se mi nelíbil zavylý škleby to je jeho a hlášky taky luxus. Jenžeto celé působí hrozně nevěrohodně a obzvláště to je vidět při akci v poslední části filmu. Tam jsem vůbec ani navteřinu neměl pocit, že jde do tuhého, celé to bylo jako by si jenom hráli. To válečné napětí tam prostě nebylo (a asi vzhledem ke komediálnímu ladění snímku být nemohlo - ale potom je blbost aby to zabíralo tolik času). Nemůžu ale říct, že bych se nudil. ()

Ironfood

Celkem otřepaný příběh o tom, jak je důstojník na své vojáky pes, a oni teprve časem pochopí, že to s nimi vlastně myslí dobře. Navíc to celé působí tak nějak nerealisticky. Zachraňuje to ale ultradrsný Clint a jeho hlášky. ()

Jello Biafra

Ostrými hláškami, akciou a vtipom nacpaný film, v ktorom Clint Eastwood dostane na starosť hromadu flákačov a vycvičí z nich prvotriednych profesionálov. Vôbec nie je na škodu, že skutočnej akcie sa dočkáme až na záver, kedy sa vyberie so svojou jednotkou bojovať na Grenadu. V priebehu filmu nás totiž spoľahlivo baví svojími frajerskými výcvikovými metódami a charismatu má minimálne rovnako jak jeho slávny Dirty Harry. Skrátka a jasne, Clint Eastwood je pre mňa ztelesnením pravého amerického tvrďáka a tento film je vydareným akčným filmom, ktorý si vždy rád pozriem. ()

Hollohlaway

Osmdesátková nálada je fajn, a Clint Eastwood trousí svoje hlášky s parádně zamračeným ksichtem. Ale naprosto nesmyslné scény rádoby armády , kdy vojáci odmítají běhat a poslouchat rozkazy mně dost vadily. Celý výcvik je jen snůška nesmyslů, to prostě byla blbost. A závěrečné bojové scény byly skoro směšné. ()

Danoboss

Nie, tešil som sa na ďalší Eastwoodov skvelý film a zostal som príšerne sklamaný. Film sa asi od polovice hrozne zhoršoval, čo vyvrcholilo pri záverečných "bojových" scénach, ktoré boli asi tak realistické ako tie filmy o udatných sovietskych vojakoch, ktoré rusi točili v 60tych... Bojová choreografia nebola zlá... nebola žiadna, skrátka sa natočilo pár chlapov ako väčšinou nekrytí strieľajú s M16. Prvá polovica filmu venovaná výcviku bola celkom zábavná, ale ten zvyšok... ()

webhead

Jeden z nejlepších trháků Clinta Eastwooda. Nenahraditelný drsňák v zeleném ukazuje bandě chlapců, jak se stát opravdovým mariňákem. A to s klasickou dávkou Clintovosti a správnou porcí akce. ()

vitekpe

Tak pro milovniky vojenstvi tohle urcite film neni... Je to v podstate drama starnouciho (i kdyz porad drsneho) dustojnika Clinta a jeho davne (taktez starnouci) ex-lasky Marschy. ()

Han22

Dostal jsem přesně co jsem chtěl - perfektní výcvikovku made by Eastwood. Ten tu hraje svého klasického tvrďáka, který se neštítí jakékoliv buzerace, aby z bandy flákáčů udělal dobré mariňáky, nebojí se hádat se svými nadřízenými, ve volných chvílích si čte ženské časopisy, aby se sblížil se svou ženou a ani na chvíli nepochybujte, že ve finále dovede své muže k vítězství v ostré akci. Čili jinak řečeno, Eastwood táhne svým charisma celý film a dělá z hromady klišé perfektní zábavu. ()

iXtr3m3

Eastwood je tvrdý ako železobetón, takého veliteľa by som nechcel nasrať. Predpokladám, že aj guľky by sa mu vyhýbali. Inak fakt že skvelý a nahláškovaný film. ()

Theraphosa

No,pro mě byl Eastwood v roli drsného mariňáka trochu...nečekaný.Chyběl mu klobouk, jeden magnum po boku a harmonika v hubě.Možná i ty drsné hlášky byly až moc drsné,ale díky nim se mi film líbil. ()

Cassandra

Ano, druhá půlka je o dost slabší, ale Clint je tak rozkošně megadrsný, že nechat si ho ujít by byla škoda (ale sežeňte si DVD s původním zněním + celkem povedenými titulky, dabing jsem vydržela poslouchat asi 5 minut). Pokud Vás chytne úvodní scéna, není proč váhat. Leonovky, Drsný Harry a Bojové nasazení jsou moje nej filmy s Eastwoodem. ()

p.sojka

Když se tak zamyslím, tak vlastně nemám větší výhrady k žádnému snímku, na kterém Clint pracoval. I když je každý jeho film jiný a ne všechny mají stejnou kvalitu, tak on jim dodává něco, co neumím popsat. Něco jako kus dobré práce. Podle mě ho to strašně baví a jeho angažovanost ve světě filmu to jen a jen dokazuje. Bojové nasazení vždy a všude. ()

Piškotka

V návaznosti na dokument jsem volila tento kousek a nelitovala jsem. Drsné hlášky sršící vtipem a ironií. Clint v roli chlapáka a zároveň i zjihlého muže. Komedie ke konci plynule přešla do prvků válečného dramatu s morálním podtextem. Závěrečné vítání s hrdiny typicky americké. ()

Dyas

Klasický příběh plný klišé, co už snad každý viděl. Jenomže zde je v hlavní roli Clint Eastwood, který hlášek nemá nikdy dost a zaručeně se u nich zasmějete. Navíc samotné vojenské tréninky se dobře sledují, když je po celou dobu Eastwood svými výmysly nenechá oddychnout a má pro ně vždy příjemný překvápko. To mě nikdy nepřestane bavit. ()

peetriss

Šablona různých filmových "akademií" té doby uchopená patřičně chlapsky po eastwoodovsku. Tajným kořením této přeměny "holek" v tvrdé vojáky je sarkasmus, bez kterého by tento film zkolaboval, kombinovaný s typickým Clintovým tvrďáctvím a kamennými ksichty. Bojové nasazení je nadopováno zdravým nadhledem, na druhou stranu se to s tím testosteronem až přehání (možná úmyslně) a občas se zachází do zbytečných dějových odboček, čímž atraktivita dění značně kolísá a stopáž se nepatřičně natahuje. Závěrečná válečná akce navíc zavání průšvihem. Zábavné, ale uvízlé někde na půli cesty. ()