Dvaja britskí nadšenci sci-fi sa vydajú do Severnej Ameriky navštíviť putovné miesta preslávené výskytom UFO. Po svojom príchode však úplnou náhodou narazia na skutočného mimozemšťana. Ten ich zoberie na bláznivý výlet, ktorý im navždy zmení život. Posledných šesťdesiat rokov držali mimozemšťana Paula na prísne tajnej vojenskej základni. Z neznámych dôvodov sa tento vesmírom scestovaný mudrlant rozhodol utiecť a stopol prvé auto, ktoré mierilo do mesta. Je to požičaný karavan, ktorého posádku tvorí dvojica pozemšťanov Graeme a Clive. V pätách však majú federálnych agentov i náboženského fanatika, ktorému nedopatrením uniesli mladú dcéru. Graeme a Clive spriadajú únikové plány, ako dostať Paula späť na rodnú planétu. A kým sa mu títo dvaja blázni úporne snažia pomôcť, zelený mužíček urýchli ich premenu zo stratených pozemských existencií na skutočných medziplanetárnych hrdinov. (TV JOJ)

liskam

Paul je skvělý.! Po dlouhé době něco nového a svěžího. Navíc od Britů (veliké překvapení),...:-) Na scénu s agentem v obchodě dlouho nezapomenu!! :-D ()

Goldbeater

Paul je velmi příjemná a vtipná sci-fi komedie, při které si vzpomenete na mnoho starších (hlavně Spielbergových) snímků. Dvojice Pegg & Frost opět válí, tentokrát s pomocí sympatickýho emzáka Paula (dobře namluvenýho Sethem Rogenem). Je zde navíc velmi vynalézavý recept, jak udělat z neoriginální myšlenky originální. Jen řekněte, že jste tu věc poradili tomu, kdo s ní přišel jako první. Díky tomuhle filmu jsou 80. léta zpět a moc jsem se u něj nasmál. Víc takových bláznivin! ()

Snorlax odpad!

Tohle americko-britské dílko mne zcela znechutilo. Hloupé, nudné, o ničem, nezábavné, trapné. Snad jen ta figurka Paula se povedla. Weaver v roli servírky není trapná, měla by za to dostat zvláštní cenu, protože byla jediná z celého filmu. ()

kingik

Kombinace příliš mnoha žánrů v jednom filmu nedělá dobrotu. Tím se evidentně při psaní svého scénáře neřídila populární dvojice Simon Pegg a Nick Frost a naflákali do něj páté přes deváté. Výsledkem je přeplácaný film, který je příjemný po vizuální a trikové stránce, ale horší je to s rytmem vyprávění, neorganizovaným střídáním žánrů a celkově nevyužitým potenciálem vedlejších postav, které jsou přesto mnohem lepší (Bateman, Weaver) než ústřední hrdinové Objevení hláškujícího a lehce cynického mimozemšťana v nevadské poušti dvěma anglickými kamarády, přičemž jeden z nich je autorem scifi comicsů o ufonech a druhý je ilustruje, je v prvních momentech fajn, ale zase až tak příliš objevného nepřináší a za chvíli se to omrzí. Do hry vstupují posléze agenti tajných složek, které pochopitelně z různých důvodů mimozemský návštěvník zajímá. Jenže ani to filmu nestačí, a tak se ústřední dvojice musí seznámit s dívkou z karavanu, co je slepá na jedno oko a s jejím trotlem fotříkem prezentovaným jako náboženským fanatikem a tak dále. Film přitom ani moc komediálně nepůsobí, spíše je z něj cítit typicky britský suchý humor, který moc nemusím. Připadalo mně jako by režisér Greg Mottola tlačil více na akční strunu a Pegg s Frostem zase chtěli diváka zasáhnout více komediálním a emočním pojetím filmu. To mělo za následek, že film v rovině komunikace s divákem moc nefunguje, ale jako akčnímu filmu s nepříliš propracovaným scénářem, to vychází lépe. V závěru se navíc film touží vyrovnat slavnému E.T. a nepokrytě z něj čerpá inspiraci a cituje scény, na řadu přijde několik zásadních, i tak trochu překvapivých odhalení z řad záporných postav v ději a celý ten slepenec drží pohromadě jen silou vůle. Především tím, jak jste jako diváci k takovým filmům tolerantní. Podle mě bylo zaděláno na víc, ale to by se nejdřív pánové scenáristé museli s panem režisérem domluvit, jaký film vlastně chtějí natočit. Vzešel jim z toho mírně nadprůměrný a snaživý mišmaš. 60% ()

Payushka

Rachejtle hrají melodii z Blízkých setkání třetího druhu a Paul radí kamarádům: „Usměj se, kreténe.“ To, že při hromadné fotce udělá svými čtyřmi prsty typický Spockův (Star Trek) pozdrav, je vidět jen na nějakou pikosekundu, a tak si toho mnozí všimnou až napodruhé. Paul totiž rozhodně není na jedno zhlédnutí. Což může být pro mě výhoda, ale pro jiné minus, jelikož pak působí mírně přeplácaně. ()

HoneyBunny

Paul je jednohubka. Nepřekope váš pohled na filmy. Ale je to jeden z těch povedených fajn filmů. A pokud máte rádi sci-fi, užijete si Paula na sto procent. A propos - samotná postava mimozemšťana Paula je skvělá - vtipná, s unikátní osobností a skvělým dabingem Setha Rogena. Několikrát jsem si během filmu vzpomněla na Jacksonova Gluma, který byl taky samostatnou filmovou postavou (navzdory svého CGI původu). Titulního hrdinu doplňují dva britští geekové Pegg s Frostem, o jejichž buddy chemii snad už nemusíme pochybovat. A mimochodem, tenhle film si užijete i bez toho, abyste museli chápat všechny ty narážky na sci-fi filmy, protože příběhově funguje sám o sobě. 75 % ()

Jordan

veľakrát som si to prečítal medzi komentármi a súhlasím s tým. zo scenáristicko hereckej stajne nick frost simon pegg zatiaľ najslabší kúsok (a nielen kvôli réžii, ktorá nie je zlá, ale oproti wrightovi podstatne zaostáva - tu naozaj prišiel aj slabší scenár, z ktorého cítiť závan poctivého a odžitého geekovstva, ale humor je niekedy naozaj slabý, prípadne prekvapivo zastaralý), no má to dojímavý záver, pár milých momentíkov a pozitívny drive, takže slabé a veľmi rekreačné 4 hviezdičky. ()

Anderton

Keď dáme do hlavnej úlohy svojho autorského filmu crazy mimozemšťana, neznamená to, že písanie scenára pôjde samo a chytré vtipné scénky nás len tak mimochodom napadnú až na pľaci pri točení. Nahádžeme tam množstvo odkazov na sci fi klasiky, čo ale stále samo o sebe nie je vtipné, treba to vypointovať. No a toto je podľa mňa najväčšia chyba Pegga a Frosta, že nápady sú rozvinuté iba napoly a chýba im výrazná pointa, samozrejme v rámci plnohodnotného scenára, ktorý tiež absentuje. ()

Frajer42

Docela mě zklamalo, že tento film není vůbec vtipný. Vzhledem k tomu, že se honosí zařazením mezi komedie, tak jsem měl dost důvodů nějakou srandu očekávat. Bohužel zdejší emzák je strašně přízemní a od jeho dvou retardovaných kamarádů se mnoho srandy čekat nedalo. O vyloženou nudu se však také nejednalo. Takové velmi slabé 2*. ()

Filmmaniak

Na tomhle filmu je dokonale vidět, jak to dopadne, když se střetne britský a americký humor. A taky jak ten britský funguje dokonale, zatímco ten americký vůbec. Na duo Nick+Frost trošku slabší, ale i tak zábavné a plné odkazů na známá sci-fi, což fanoušek ocení. ()

teutates

Drzý UFO Paul, ktorý "znesvetí" náboženstvo a uvrhne ho do zabudnutia, (to môžem) prečo nie?! :D Ono to fakt nie je nič extra, ale bavil som sa. Hlas Setha Rogena potešil snaď viac než sám obezný Seth. Paul si ma získal, aj keď som mu veľa šancí v počiatkoch nedával... 6/10 ()

dex2man

Romanticky infantilní E.T. s nevymáchanou hubou Setha Rogena hláškující jako o závod.. to si nechám líbit. Dokonce i Pegg s Frostem na něj mírně ztráceli, ale pořád stačili na dostatečně geekovsky komické postavičky. Když vezmu v potaz neskutečné množství odkazů, neustálé trefování se do křestanů a geniální "phone call" se Spielbergem, jsou to krásné 4. ()

swamp

Paul je pohodový týpek, kterého kdybych potkal, šel bych s ním na pivko - má to jeden zádrhel.. Paul je tak trochu emzák. :) Ale teď k filmu.. pánové Pegg / Frost (tedy jejich postavy) jsou parádně uťáplí, většina lidí (nejen lidí) je zpočátku považuje za gay pár a zasazení těchto Britů do US (kam se vydali na comic-con a po "ufo-památkách") to celé jenom umocňuje (a dává prostor několika vtipným narážkám). Jenže na cestě potkají právě Paula (skvěle ho nadaboval Seth Rogen a navíc je vážně dobře animovaný), který je vlastně víc cynický člověk, než zvláštní mimozemšťan.. za dobu, co je na Zemi, se totiž "adaptoval". Mluví sprostě, kouří, hulí, pije pivko a má kocovinu.. a musí se dostat domů - jakože opravdu DOMŮ. Když cestou potkají ortodoxní křesťanku, které existence mimozemského života změní život (a co si budeme povídat - k lepšímu) a za prdelí mají FBI agenty a rozzlobeného křesťanského otce, je o zábavu postaráno. Autoři se celkem šikovně vyhnuli i závěrečnému sračkoidnímu proslovu plného patosu, čímž si vysloužili uznání mé - bohužel dalo by se říct, že v Americe snímek propadl, i když se není co divit - za ty věčné narážky na křesťanství by je tam snad mohli i upálit, ale já se tím skvěle bavil. :) Jinak potěší i zajímavé cameo Sigourney Weaver. "'Agent Mulder was right!' 'Agent Mulder was my idea!'" ()

Ant

No, čekala jsem víc. Určitě mě to bavilo víc než infantilní ET, ale přesto jsem cítila, že to mohlo být ještě lepší. Ty nejlepší vtipy byly už v traileru a zbytek filmu jen jel po předvítalné ose "co se stane, když dva cvoci do sci-fi potkají fuckujícího mimozemšťana". To nejlepší na celém filmu byly pravděpodobně agenti FBI, kteří mě pokaždé dostali víc než samotný Paul. ()

Campbell

Konečně jsem se po dlouhé době smál. Nevěřil jsem že dvojice Pegg+Frost mě nějak překvapí navíc dkyž je režíruje někdo uplně jinej než Wright. Nakonec jsem se bavil výborně. Navíc ostatní herci byly taky fajn, Hader byl geniální a Bateman ušel, jen škoda toho přechytračení diváka. To mi nepřišlo moc fér a navíc to v určitých momentech nedávalo smysl. Nicméně tohle jsou snad jediné výtky. Protože zbytek je dokonalej. Efekty jsou více než podařené a Paulův hlas byl výbornej Rogen se do toho fakt dal. Škoda pár věcí které tu překážely mohl jsem dát maximální honocení. ()

predators

Komedie jsou poměrně nevděčné téma pro zfilmování a Paul je toho jasným důkazem. Stačí zmínit "trailer". Ano, ten trailer, když sedíte v kině a těšíte se na...na X-Meny a ještě než začnou, vpálí vám do ksichtu minutovou smičku parádních gegů komedie, jež právě promítají v sále vedle. Tedy, kdyby nevyšel Bluray, šli byste si koupit lístek na toto představení, protože ono to MUSÍ být špica! A právě v tuto chvíli přichází největší zklamání, protože ona minutová smička byla to nejlepší a jediné, čemu jste se za těch 100 minut zasmáli. Paul nejen, že je perverzní a trochu hrubší, je také vykrádač a teatrista. 40% ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)