Blood River

• USA Blood River
všetky plagáty

Čerstvo zosobášený párik Summer (Tess Panzer) a Clark (Ian Duncan) si vyrazia na svadobnú cestu do púšte, až kým im dovolenku neskomplikuje autonehoda a ocitnú sa uprostred ničoho. Rozhodnú sa v horúčave putovať pešo do najbližšieho mesta. Unavení a vysilení tam napokon dorazia, avšak zisťujú, že je to mesto duchov: prázdne, opustené, schátralé, a čo je najhoršie, bez vody.
Odrazu sa objaví Joseph (Andrew Howard) a vyzerá to tak, že sú zachránení. Omyl! Joseph nenechá nikoho len tak odísť a postupne sa začínajú odhaľovať desivé a temné tajomstvá, ktoré si nikto nedokáže ani len predstaviť... (ricci.s)

Jimmi

Moze obsahovat mini SPOILER Zaciatok dost dlhy a trochu aj nudil aj ked snaha o nejake dialogy boli..ale co si budeme hovorit Mason nieje tarantino. Pred finale som to videl tak na 2 hviezdy ale dam aj tu tretiu za zaujimavy koniec(Premna origialny...neviem ci som nieco podobne niekedy videl) ()

Copacabana

Čakala som rozhodne viac. Prehnaná stopáž vytvorila aspoň pre mňa počiatočných asi tak 50 minút kompletnú nudu, no zvyšok, kedy sa karta prevrátila v podobe revenge ma vcelku bavil. Na môj vkus však málo brutality, nepresvedčiný vrah,ale našla som aj zopár nápaditých momentov, ako napríklad krv v čutore namiesto vody, hodnotenie nedávam nižšie, kvôli obľube žánru. ()

Khumbac

Příjemná hororová thrillerovka. Námět, scénář, výkon herečky Tess Panzer je za jedničku. Při pondělku můj pátý pád k tomuto filmu zní:."BRAVO" ()

Johnny.ARN odpad!

Film plný drístov o Bohu, hriechu a iných hlúpostiach. Plus nehostinná púšť, litre krvi a jedna uvrieskaná ženská. Nie, toto ma minulo ale obrovským oblúkom. ODPAD! ()

Wade

Venku vedro a dusno já unavený a bez nálady to nebyla dobrá kombinace spolu s puštěním Blood River. Zajímavý a originální nápad, který má výborného Andrewa Howarda, ale taký má šílenou délku a otřesnou hereckou dvojici jako manželé. Kvalitní film, ale okolnosti i já sám nakonec filmu neprospěly a mě film nudil. Škoda za jiných okolností si myslím, že bych dal vetší hodnocení a proto se nejspíš na film zas někdy podívám za jiných podmínek. ----% ()

lykan9

Nejsem fanda zrovna pánbíčkářských témat, obzvlášť, když je příběh postaven jen na tom, ale Blood River byl určitým způsobem sympatický a dalo se u toho vydržet. Andrew Howard je i sám o sobě sympaťák a ani další dva protagonisté nebyli špatní. Trápí mě však jedna myšlenka. Co kurva provedl. :-D ()

Vaklaf

Tak mě se osobně líbila spíše první část, která, přestože byla hodně vláčná, v sobě skrývala neustálé očekávání a napětí. Ještě samotný zlom do nadpřirozena nebyl špatný, očekávání narůstalo. A pak... Nic. Vůbec nic se nedozvíme, jenom to, že někdo udělal něco moc špatnýho, tak špatnýho, že za to anděl pomsty zabije, resp. nechá umřít v poušti lidi, který se provinili jenom tím, že s ním skřížili životní dráhu. To by mě fakt zajímalo, co udělal, když za to neni dostatečná odměna věčnost v pekle, případně rozcupování vlastní osoby. Pokud to beru tak, že je to abstraktní alegorie, pak jsem ji ve dvě ráno opravdu nepobral. Takže, kdo se na to budete koukat, začněte někdy, kdy jste svěží. ()

HonzysKISS

Je to trochu jiný film od Adama Masona než jeho ostatní „díla“. Není v tom skoro žádná akce, ale dává to aspoň hlavu i patu. Když se někdy budete fakt nudit a budete unavení, nebude se vám chtít nad ničím přemýšlet, pusťte si tohle. Je to hodně podobný ostatním hororům (jestli se teda vůbec dá tohle nazvat hororem), které se odehrávají v podobné lokaci. Akorát je tohle strašně ukecané. Takže jestli máte chuť na nějaký ty motivační blbosti, tak poslechnout si (jo, fakt stačí mít jenom otevřené uši :D) tenhle film, je docela fajn. Jinak ne. ()

Illy

Nebýt té šílené stopáže tak to byl nadprůměrný film. Námět, herci a prostředí jsou více než solidní. Škoda. ()

Ronaldo79

Prosím, tvůrci, přestaňte tahat do hororů tyhle anděle spásy a podobný naboženský prvky, pokaždý z toho vyleze slátanina. Nevím, jestli je to má chyba, ale takhle negativně na mě film dlouho nezapůsobil, především Tess Panzer a její okamžité bratříčkování už s na pohled záludným člověkem Andrew Howardem, kterému může důvěřovat snad jen ona, přišlo šíleně nereálné. Blood River působí v mých očích rozporuplně, a proto na něj nechci jen kydat hnůj, protože úsek filmu, kdy Joseph opustí Clarka až po rubačku s uštipovaním prstů jsem byl spokojený. Velká míra neúspěchu leží na bedrech manželského páru ani jeden z vybrabých herců na můj vkus nezahrál příliš věrohodně, to Andrew Howard to tahá ze sraček. 4/10* ()

Silviaxx

Spojenie Mason+Howard sa mi začína až príšerne páčiť. Bez toho, aby som vedela obsah som do Blood River išla s tým, že to asi bude niečo na štýl Pig. Ani vo sne by mi nenapadlo, že to bude diametrálne odlišné. Skvelý film v skvelom prevedí. 104 minútová pasáž vôbec nevadila a ani úvodné ťahavé desiatky minút neboli problémom. Keďže som nevedela, čo mám od filmu očakávať tak som celý čas bola na ihlách, že čo sa kedy zomelie. To som však netušila aký je pravý zámer filmu, a teda sa vďaka tomu posúva v mojich očiach asi o tisíc priečok nahor. Hlavný pilier celej tejto záležitosti, teda náboženské zameranie, bolo úchvatne zakomponované do deja a pretkané množstvom výrazných a zaujímavých myšlienok, čo z Blood River robí omnoho silnejší zážitok. Ja už snáď ani nemôžem byť viac spokojná. ()

Junys

Po čas celýho filmu se nic moc nestalo.. Na konci trochu napínání a čekání že bych se aspoň dozvěděl co se stalo ale ono ne... Prostředí bylo super, městečko pěkně opuštěné. ()

Andronikos

Znalosť iného výtvoru p. Masona ma viedla k očakávaniam, ktoré Blood River napokon celkom nenaplnil: nejde o len zdanlivo psychedelický, v hĺbke však prísne racionalistický obraz "zo života", ako tomu bolo v The Devil's Chair. Tvorcovia filmu nám síce predvádzajú zvedavosť nesmierne dráždiace a nervozitu a napätie vyvolávajúce dianie, resp. hlavne dialógy, ale pri formovaní sujetu si pomáhajú oslími mostíkmi nadprirodzeného presunu osôb/entít z miesta na miesto, dorastania useknutých častí tela ap. Kôli prítomnosti týchto minimálne sčasti nevyhnutne nadprirodzených elementov nie je celok jednoznačne (cum grano salis) interpretovateľný a ja ako divák nie som úplne spokojný, čoho dôsledkom je mnou udelené hodnotenie. Vyzdvihnúť musím komornú atmosféru (iba 4 živé postavy!), sugestívne podané (Joseph) či maskované (opálenie Summer) postavy, odvahu, s ktorou je nám ukázovaný a možno napokon i ukázaný (záleží na výklade) dlhý nos, čo sa našej túžby po špecifikovaní onej hriešnosti Clarkovho charakteru týka, krvavú, ale nenápadnú pripomienku toho, že ide o horor, počas dlhej ešte "nevyšinutej", nie ad extremum vybičovanej druhej časti filmu (zaschnutá krv z rozbitého nosa na Clarkovej košeli)... Vcelku nie príliš "úchylný" (rozumej: krvavý), ale o to nervy drásajúcejší zážitok. ()

Hapretor

Takové rádoby mysteriózní, a přitom to není ani napínavé ani poutavé. Snad jen stojí za zmínku herec Andrew Howard, který se své role zhostil velmi dobře. Také i v jiném snímku se své role role zhostil dobře. Ale tam dostal pěkně na prdel. Doslova. (-> Plivu na tvůj hrob). ()

MickeyStuma

Další variace o páru jedoucí autem odněkud někam, které začne velice brutálně trápit nějaký podivný člověk. Děj se až neuvěřitelně táhne, ale tento fakt je v podstatě hlavním tahounem vývoje příběhu a jeho napětí. Na nízkorozpočtový snímek vypadá výprava velice dobře. Tvůrci se zkrátka snažili seč mohli, aby to nebylo tak znát. A zdařilo se jim. Nejedná se o horor, jak to většinou bývá, ale o vkusný psychologický thriller s náboženským podtextem, takže i v rámci pomalého tempa může vyznít dosti těžkopádně. ()

BLabaKAn

Boží posel s retkem v hubě, kořalkou v ruce, klobrem na palici a většného odflusávání na zem v podání Andrewa Howarda neměl chybu, ale čeho je příliš, toho je až moc. Zdlouhavé řeči o hříchu, bohu, trestu, pravdy apod...Někomu to může lézt na palici po půlce filmu. Zpracování není taky bůh ví, jak originální, ale z božího posla vypadnou občas krutý hlášky, jinak jako celek je to hodně natahovaný film, který se vleče pomalým tempem jako boží kázání!!! ()

Amynka

Andrew Howard hraje naprosto GENIÁLNĚ!!!!Film rozhodně není nudnej a ten dějovej zvrat mě příjemně potěšil.Kdo musí mít ve filmu víc jak tři postavy a pořádnou akci,tak na tohle nekoukejte..Já do něj šla s tím,že se jedná o klasiku-manželé se ocitnou v prdelákově a střetnou se s vyšinutým psychopatem...ale nakonec je všechno úplně jinak...SPOILERAkorát se přiznám,že mě dost naštvalo,že se nakonec nedozvíme co provedl...Já chápu,že to nebylo zas tak důležitý,ale fakt mě to nasr..!!Jsem prostě zvědavá..:-) ()