O Maloneovi (Thomas Jane) sa hovorí, že mu kedysi zavraždili ženu a syna a že následne ich vrahovi vytrhol srdce z tela a zjedol ho. Nikto si nemôže byť istý, či je to pravda, ale každý gangster vie, že stretnúť sa s Maloneom znamená zomrieť. Jeho agent Murph (Leland Orser) má pre neho ďalší kšeft - vyzdvihnúť v luxusnom hoteli kufrík. Ľahká prácička? Omyl. Malone. musí zistiť, kto ho najal a tým ho poslal do pasce. Na ceste do pekla a späť detektív hľadá odpovede u svojho agenta Murphyho, až nakoniec zistí, že obaja boli najatí temperamentnou dámou v červenom Evelyn (Elsa Pataky).
Medzitým zločinecký šéf Whitmore (Gregory Harrison) odošle svojho najlepšieho zabijaka Bouldera (Ving Rhames) a niekoľkých ďalších nebezpečných vrahov, aby všetkými potrebnými prostriedkami získali späť kufrík, ktorý má vyzdvihnúť Malone. Keď teda ten dorazí do hotela, už na neho čaká partia zabijakov. O pár minút neskôr je na mieste už len kopa mŕtvol a Malone nikde - hoci ho postrelili, vyskočil z hotelového okna a odišiel. Prichádza k svojej matke (Eileen Ryan), ktorá žije v domove dôchodcov, aby mu strelnú ranu ošetrila.
Po nevydarenej akcii so zabijakmi Whitmore vyšle psychopatku Mauler (Chris Yen), ktorá je špecialistkou na boj s nožmi, a zabijaka Bouldera. Ak sa ani im nepodarí zvládnuť zadanú úlohu, je Whitmore odhodlaný poveriť ňou šialeného pyromana prezývaného Zápalka (Doug Hutchison)... (ludovit14)

miguel_111

Imidžová kára, drsňácky Thomas Jane, hezoučka Elsa Pataky, padoušska gorila Ving Rhames a pyroman Doug Hutchison a ďalšie a ďalšie hordy padouchov. Tento snímok mi hodne pripomínal film Sejmi je všechni ani neviem prečo. Akcia na slušnej úrovni, obsadenie priemerné, humorných sekvencií bolo tiež habadej. Režisér Russell Mulcahy po hroznom filme Král Škorpión: Vzestup Říše dokázal, že vie natočiť celkom fajnovú oddychovku zo slušným tempom. Pre mňa 60% ()

ecceHOMMO

Thomas Jane ala Malone - v snímku s noirovskou atmosférou (miestami ako keby líznutý komiksovou predlohou). A úvod, ten je urobený nesmierne štýlovo ( škoda len že neskôr - v závere sa na to nenadviazalo). ()

Mrkvič

To je ale sračka. Začalo to sice zajímavě, plné síláckých keců, poutavé vizualizace, ale hned bylo vidět, že to budou podprůměrná záležitost. Peněz jistě nebylo moc a tak efekty stojí za houby. Hlavně se ale nevydařila snaha zůstat nad věcí. Takže je to blbé, s trapným humorem a laciné. Tudíž hodně zbytečné. ()

neoBlast

Jedna malá stylovka, která ale nekončí u triviálního vykrádání žánru noir. Je to až skoro pocta klasickým dialogům mezi Bogartem a jeho libovolnou femme fatale, zároveň nejsme ochuzeni o klasické, skoro až hitchcockovské, propriety (lunapark i opuštěné divadlo jako by vypadlo z jeho filmů) a schválně přepálenou, zvratů plnou, zápletku. A podceňovaný Thomas Jane konečně našel roli, do které padne jeho neotesanost a floutkovitost jako ulitá - drsňák Malone (i Porter se krčí hanbou v rohu). Jedinou výtku mám k Dougu Hutchisovi, který inspiraci ke svému záporákovi Matchstickovi hledal až moc okatě u Heatha Ledgera. 75 % ()

lennyd

Malone (Thomas Jane) se s ničím (a nikým) vůbec nepárá. Pokud se mu kdokoliv postaví do cesty, je potom rád - že toto setkání přežije pouze se zlámanými kostmi. Poslední job ale Malonemu nevyšel úplně dle představ - i když to vypadalo náramně jednoduše - jen získat malý kufřík. Jenže to vypadá, že celý tento úkol byla past, s cílem dostat Maloneho ze hry. A tak Malonemu nezbude nic jiného, než zjistit kdo za tím vším stojí ... Od tohoto filmu jsem vůbec nic nečekal, a tak jsem byl hodně mile překvapenej. Možná to bylo jen tím, že se mi zrovna trefil do nálady - a nebo tím, že takovéto detektivky mám docela rád - prostě jsem si film každou minutou užíval. Chvilkama mi trochu připomínal podobně laděného Mazaného Filipa, ale to mi vůbec nevadilo. Výborný Thomas Jane (ten je taky jak na houpačce, jednou super, a jednou na odstřel), ještě lepší Ving Rhames - ale vůbec nejlepší drsňačka Mauler (Chris Yen) a úchylnej Zápalka. Krásná Elsa Pataky už byla jen tou pověstnou třešničkou na dortu.. ()

PetrPan2

Zajímavou detektivku inspirující se u americké drsné školy sráží do kolen nedopečený scénář a vysloveně slátaná pointa... škoda, mohla to být skvělá podívaná. ()

Ironfood

Úvodní akční scéna je po vizuální stránce docela vymazlená, zbytek filmu už bohužel za mnoho nestojí. Hlavní hrdina je taková variace na Phila Marlowa, jen poněkud více od rány. Jeho představitel mně ale nijak zvlášť nezaujal, což platí v podstatě i pro ostatní postavy, dialogy a příběh. A originality tenhle film rozhodně moc nepobral... ()

ZkuKol

Už dlouho mi film takhle neudělal radost! Malone je mladší bratr Harryho Callahana. Má rád bouchačku, whiskey a jednoduchá řešení (jež dosahuje hlavně díky bouchačce:-). Jane mu dává figutru, charisma a hlas jenž ženy svléká a rovnou hází do postele. Ving to uhraje přes sílu a Elsa přes mrkání očima. Hlavním borcem je ale Russell. Prosadil si nekompromisní styl vyprávění, bez jediného kroku zpět. Stylizovaná výtvarná stránka, řemeslně zvládnutá akce, řízný soundtrack, jednoduchy příběh a hlavně dokonale noirová atmosféra (které naprosto nevadí barvy). Není to ještě dokonalé ani úplně vyrovnané ( úrovně úvodní akční sekvence film už později nedosáhne), jeden takovýto film za rok by byla příjemná jistota. Pevně věřím v pokračování, ale "erkovy rating" a nevelké tržby (i přes zázračně nízký rozpočet), m i velkou naději nedávají - snad mě Thomas a Russell překvapí. Malone si šel pro kufřík, nechtěli mu ho dát, tak si ho vzal, tím to neskončilo, tím to teprve začalo!... 80% ()

sedm.1

Poměrně dost povedená stylovka.Jde o takový hodně odlehčený noir,ovšem lze tu nalést i prvky komiksu.Filmu samozřejmě pomáhá lákavé obsazení,jako sympatický Thomas Jane,charismatický Ving Rhames a sexy Elsa Pataky,ale i ostatní postavy jsou zábavné a pár jich je i docela originálních.Zápletka mi pak přijde sice dost jakoby vycucaná z prstu,ale jelikož je to natočeno velmi zkušeným režisérem,film ani na vteřinu nenudí,pořád se něco děje,má to spád,spousta scén je naprosto odrovnávajících,dialogy jsou zábavné a šťavnaté,prostě je to taková jedna velká pohodička a tak se onen trochu mdlý děj dá lehce kousnout.Každopádně,ačkoliv je Cesta do pekel docela častokrát přehnaná a chvílemi téměř až právě styl noir parodizující,mě to v tomto případě nevadilo,celé se to nese na vlně přímočaré zábavy,kde se až příliš nehraje na kvalitu,ale spíš na kvantitu a to zde zafungovala naplno. ()

DavidS.

Pokus o stylovku, která se hemží rádoby tvrdými chlápky, co vypadají, že přicestovali časem z Caponeho party...Jenže to působí víc směšně než cool, jako větší plagiát než by bylo zdrávo a se scénářem si nikdo také hlavu moc nelámal...Další problém je pak Thomas Jane, ze kterého zajímavější herec prostě nikdy nebude...Nejlepších je úvodních pár minut, jenže ty jsou jen nesplněným příslibem... ()

jondoe

Pre mna celkom prekvapenie.Ak mam byt uprimny cakal som poriadnu blbost. Ale nakoniec som dostal velmi slusnu stylovu krimosku, z vybornym vizualom, ktory mi tak trosku pripominal Sin City, alebo Spirit. V scenary pada jedna hlaska za druhou a akcie a mrtvol je tu tiez pozehnane. Thomas Jane sa do ulohy sukromne detektiva perfektne hodil a poriadne ma ocarila aj krasna Elsa Pataky. Cesta do pekiel je oddychovka ako ma byt a aj som sa pri nej dobre bavil. Silne tri hviezdicky. ()

Seti

Jedna luxusní přestřelka, nepovedenej pokus o noirovej feeling, nulová zápletka a spousta přehrávání. "Give 'em Boredom, Malone" lícuje o hodně víc. ()

cab

Prehravani celeho sboru nevyraznych a druhoradnych hercu v cele s tvari drsne mluviciho a jednajiciho souromeho ocka, ktery stoji sam proti mafianskym typkum. Snaha o stylovou jizdu se nevydarila a navic musim spilat, co melo znamenat karikovani ala "Joker". Potesila me asijska mrska se svymi kousky. 35% ()

Holina

Takový pokus o Noir, především ale stylová "jakoby" krimi komedie. Dá se na to koukat, má to dynamiku, spoustu bizarních postaviček a minimálně několik si jich budete po skončení filmu pamatovat. Je to ale jen tak na jedno pohodové smrknutí, žádná velká pecka, jak se ostatně dalo od Mulcahyho čekat. Ten chlap je jak na horské dráze. Kvalita jeho filmů se zřejmě odvíjí od toho jakou nohou ráno vypadne z popelnice. ()

Haymar

Give 'em hell, Malone vás nejdřív navnadí drsným a stylovým úvodem, aby vás vzápětí uspal nudnými, rozvleklými a většinou těžce dementními dialogy... a na závěr uzemnil mega-stupidním finále! Mulcahymu sem vždycky fandil ale jeho kvalitativní křivka (dá-li se to tak nazvat) má fakt těžce brutální výkyvy (a už mě tak trochu předstává bavit)... A nezachrání to ani výborní Thomas Jane s Ving Rhamesem ()

Prochy38

Hmmm. Tak tento krimi thriller mi hodně sedl. T. Jane jako nelítostný zabiják toužící po pomstě se opravdu vyvedl. V. Rhames v jedné ze svých typických rolích. No... a nádherná Elsa Pataky!!! Děj supr, vymakané, dobře natočené a fakt líbivé. Sedlo mi to do nálady a fakt jsem se bavil... ()

Zombi

Zajímavej vizuál s posunutým kontrastem a barvama, dobrý obsazení a atmosféra noirový kriminálky. Škoda že se film víc nenese v duchu a tempu uvodní scény, ve které Malone maluje stěny na červeno pomocí svýho kvéru. Později film zpomalí a už to není taková zábava, ale pořád to celkem zabaví. ()