Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

brodži

Očekával jsem to s napětím. Čekal jsem, že to bude trapas ale ejhle ono nebylo. Sice tam byla spousta nereálných věcí a sylvester už má od botoxu taky jetej ksicht ale i tak to mělo opravdu pořádný ranec akce. ()

Shelby14

Moc příjemný ohlídnutí do slavných 80. let. Stallone tam fakt docela schopně nacpal všechny potřebný ingredience, gulášek dokořenil povedeným finále, kde vybuchuje úplně všechno a nepřátelé jsou koseni opravdu důsledně. Přesto chyběla šéfkuchaři ještě špetka soli, ale to už bysme byli moc rozmlsaný ... povedený dílko :-) ()

Tillia

I pokud to mělo být ohlédnutí, sebeironie etc., mohlo to mít dobrý scénář a alespoň průměrně logický děj. Ale abych byl objektivní, natočit něco, kde by bylo po hromadě tolik individualit a špiček potravního řetězce, určitě nebylo jednoduché. A zhola nemožné pro režiséra kvalit Sylvestera Stalloneho. ()

Pateyl

Dávám jednu hvězdu za to, že se konečně potkal Sly a Arnie v jedný scéně. Jinak mě ten film zklamal, nasral a zároveň zabil 2 hodiny času. Navíc má Sly tu drzost, že bude natáčet druhý díl... ()

The_God

Slyův nejlepší film za posledních...no, dlouho. A to jak herecky, tak režisérsky. Kdybych měl film označit jen jedním slovem, bylo by to nejspíš "Mazec!" Tohle jsem vážně nečekal ani v nejmenším. A to jak co se týče akce (a jejího množství), tak i kvality herců. Radost mi udělala i krátká přítomnost Arnieho a Slyova hláška při jeho odchodu "Chce být presidentem." :D V tomhle filmu na co se sáhlo, to se povedlo a to jak již zmínění herci a herky, tak provedení akčních sekvencí, správná délka filmu, kdy ani jedna minuta není nevyužitá a zároveň nemáte pocit, že by tam něco chybělo a nakonec, ale ne poslední, Slyova režie - ten chlap, když fakt chce, tak umí. Tady to dokázal. A Míša Kuklová se v roli Sandry konečně taky předvedla a Terry Crews by se měl asi jít léčit :D ()

macek166

Film, který je myšlen vážně a jedna z postav v něm vezme obrovskou kovovou hlavici a vyhodí ji do výšky dvaceti metrů, kde ji pak jiná postava odpálí přesnou trefou, aby se následně obrovským výbuchem rozletěla do všech stran, je opravdu takový jaký asi je - scéna mluví za vše. ()

XI-XAO

Pokud od tohoto filmu neočekáváte důmyslnou zápletku, plnou nečekaných zvratů, ale klasickou akční podívanou ve stylu „osmdesátek“, pak vás tento film určitě nezklame. Sylvester Stallone se po pokračování akčních trháků jako byl Rambo, nebo Rocky opět chytil otěží a připravil vcelku zábavnou akční podívanou nadupanou slavnými jmény akčních hrdinů. Není zde tedy nouze o upocené svalnatce, parádní zbrojní arsenál, spoustu akce, ani suché hlášky (jako v rozhovoru Sylvestera s Arnoldem). Prostě stará dobrá akce. ()

rytir1

Nejdokonalejší akční film je tady. Nečekal jsem při výčtu všech těch slavných jmen v obsazení, že se podaří poskládat z toho něco víc než velký nájezd všech akčních hrdinů historie. Ale Sly překvapil, poskládal to jako puzzle, pěkně každý kousek skládačky má své místo a bez jediného by celek nevznikl. Úžasná akční podívaná, kterou můžou předčit snad jen prošpikované hlášky v ní. Expendables je opravdu značka pro akční film a scénka se Schwarzennegrem musí dostat snad každého, jen těch pár vteřin v kostele stojí za podívání celého filmu. Kéž by jen ve dvojce ještě přibyli Segal s Van Dammem. Zajímavé komentáře: Malarkey, Enšpígl, Tom Hardy úvod. ()

bonita69

Stalloneho pocta akčním hrdinům 80 a 90 let se podle mě povedla. Příběh není nic moc ale když se vám na plátně vedle sebe postaví Sly, Jet-Li, Jason Statham, Dolph Lundgren, Mickey Rourke a další zapomenete na vše a necháte se unést akčními scénami, které jsou mimo jiné velice povedené. Divák se u filmu i zasměje, takže rozhodně nejde o vážný akční snímek. Co bych nejvíce pochválil je Sly který ve svých 62 letech vypadá skvěle. Jsem zvědavý na druhý díl. ()

chiara odpad!

Strasna sracka, neviem ako to moze mat 76 %. Stallone si myslel ze ked zoberie vela znamych hercov tak staci ked sa postavia pred kameru a hned je super film. Stallone by si uz mal uvedomit svoj vek, uz to vyzera dost smiesne. Rourke si robi asi prdel zo svojim vykonom. Potesili ma iba Eric Roberts a Dolph Lundgren. ()

tala

Ako veľmi mi chýbajú tie akčnáky, na ktorých som vyrastala.Vďaka ti Stallone za tento film. Vo svojej podstate je to blbosť, ale práve tým pripomenutím za filmami 80tych rokov je to blbosť za 4*. Škoda, že po cca hodinke už to nemalo grády, ale aj tak ďakujem za tento film. ()

Silblade

K tomuto filmu mám mnoho na srdci, takže začněmě pěkně postupně: 1.) Postavy: Sly - i přes pro akčního hrdinu pokročilý věk má ruce pevné a mušku přesnou, akorát jeho "rychlý" běh určitě není po vzoru Mirka Dušína. Jako hlavní hrdina neselhal. J. Statham - do té doby pro mě neznámý herec, jenom jsem věděl, že hrál v Kurýrovi, kterýho jsem neměl možnost vidět, takže pro mě novota. V Expendables působí jako sympaťák, takovej správnej good guy. Roli zvládl dobře, škoda jen, že se nedostal do konfrontace s žádným z hlavních zaporáků a likvidoval jen řádové vojáky... a hráče basketu.:) Jet Li - no problemo, čekal jsem od něj jenom trochu víc smart týpka, který bude házet čínská moudra a u nějž se potvrdí známé "malý postavou, ale velký duchem". Doufám, že bude i ve dvojce a že jeho příští konfrontace bude s dalším čínským maestrem, Donnie Yenem (či prý "čínským Herkulem" Bolo Yeungem). D. Lundgren - ten chlap je vážně "obr", jak ho správně nazval E. Roberts. Ivanu Drago jeho role pochybného parťáka vážně sekne. E. Roberts - správnej slizkej záporňák. R. Couture - první takové zklamání, jelikož jeho postava je nevýrazná a nebýt boje s panem wrestlerem, ani byste si ho nevšimli, květákové ucho neucho. Určitě bych si dokázal na jeho místě představit někoho výraznějšího a známějšího. S. Austin - ohromné ho*ado, ten by měl hrát častěji takových záporáků. Velkej, nelítostnej a sakra silnej bad guy, jak má být. Je vidět, že ty wrestlingový hmaty má fakt zmáklý. D. Zayas - další zklamání, role "zlého" generála mu vůbec nesluší. Když se snaží tvářit výhružně, vypadá spíš jako nas*anej taťka šmoula. Ne doopravdy, ten tam nemá co dělat. G. Ittié - hmm... a co takhle Megan Fox? To je taky pravá seňorita.:P T. Crews - v pořádku. Jeho milovaná pěkně bubnuje do nepřátel a tak by specialista na zbraně měl vypadat. Nicméně, ani takový W. Snipes by se v jeho roli nevyjímal nedobře.:) B. Willis - jsem zvědavej na jeho roli ve dvojce, která určitě už nebude jen cameo. A. Schwarzenegger - srdcová záležitost. Ztělesnění všech akčních filmů 80. a 90.let. Arnie vypadá stále dobře, přestože je ještě starší než Sly. Díky bohu, že post kaliforn. guvernéra je opět volný a že se může Arnie věnovat mnohem důležitějším věcem, třeba jak dát Slyemu v příštím díle na pr... zadek.:) Děj - krásně jednoduchý, nenáročný, odpočinkový a nezatěžujcící vás složitou filozofií, která stejně do akčních filmů tohoto rázu nepatří. Děj je pěkně nalajnovaný, jak jsme u akčňáků z 80. a 90. let zvyklý, akorát v novějším kabátě. Hudba - nerušící, pěkně podtrhuje film, ač jako soundtrack ho poslouchat nemusím. Nej scény - hrozně se mi líbila scéna s letadlem, kdy rozfašírují celé molo na malé třísky a samozřejmě scéna v kostele, která se zapíše do dějin kinematografie. Vidět pohromadě tři megahvězdy, to se jen tak nevidí, zvláště když těch hvězd tam je ještě víc. Když jsem poprvé viděl trailer a tuhle scénu, tak jsem začal bezhlavě běhat po pokoji. Až tak mě to vzalo.:D Kdo mi tam chybí - JCVD udělal chybu, že tam nehrál. Krásně by se vyjímal vedle S. Austina namísto Garyho Danielse. Ch. Norris - je jediný kdo umí přijmout nepřijatý hovor. A pokud by tam hrál, celý film by trval 20 minut - i s titulkama.:D Dále W. Snipes, D. Yen, B. Yeung, N. Cage, S. Seagal. Doufám, že většina z nich bude ve druhém díle. Podtrženo, sečteno, the Expendables nezklamalo. Chápu, že někdo není na kaši z toho, kolik superhvězd ve filmu hraje a zajímá je jen jejich výkon, nicméně když vidíte tolik jmén pohromadě, úplná slátanina to prostě nemůže být. A ještě jedna věc - podle mě bude tato zatím dvoudílná série výjimečným případem, kdy dvojka překoná jedničku. Nevím, cítím to v kostech. Nechme se tedy překvapit, mezitím si budu v duchu snít a přehrávat všelijaké různé varianty soubojů všech možných borců a budu doufat, že alespoň jeden ze soubojů se promítne i do dalšího pokračování. () (menej) (viac)

Tisto

4 hviezdicky ale len preto ze mi tam nieco chyba neviem co je to mozno som cakal privela ale to nic nemeni na tom ze paradny filmík ktory sa oplati pozriet ()

tatka

Srdce mi vraví - daj 5, hrajú tam všetci tvoji miláčikovia. Majú už vrásky a možno aj vnúčatá, ale čo na tom, ešte stále vedia udrieť, majú dobrú mušku a netreba im nabíjať. Pritom hláškujú ostošesť a krivák Dolph sa nakoniec predsa len polepší. Ale rozum je proti. Milá moja, je to len priemer, viac, ako za 3 to teda ale určite nebude. Je to stále rovnaké, nič nové, objavné, žiaden posun vo filmárčine. Po 2135 krát tie isté rekvizity - jednoduchý dej, slizký záporák, kráska v nesnázích, sympatický záporák, z ktorého je nakoniec klaďas, ale dlho mu to nevydrží, prachy, koks, silné motorky, pyrotechnika.... Navyše, tvoji idoli sú už starí páprdovia, ktorým vŕzgajú kolená a musí ich zachraňovať rýchly strih a kaskadéri. Tak čo by na tom mohlo byť za 5 hviezd? Rozum, ty to nechápeš, lebo si len rozum. To je niečo, čo je esenciou mojej mladosti, zaliatou zlatým oparom časov minulých. To je niečo, čo ty vidíš, keď si dám 6 dobrých koňakov. Tak nepyskuj a klikaj na 5. Nie, nechce, ževraj on vždy aj tak zvíťazí. Tak 4, ale s ťažkým srdcom. ()

Ironhead

Tak po druhym shlidnuti v TV, poprve samozrejme v kine, menim hodnoceni Expendables ze 4/5 na 5/5. Scena v kostele je tezce Bad Ass, zase sem u toho mel celou dobu velkej usmev na drzce :_). Proste Sly, Arnold a Willis ve jedny scene to je tolik testosteronu naraz, ze to musi nadchnout kazdyho, kdo v puberte jako ja hltal jejich akcnaky na 10x prekopirovanejch VHSkach :_) ()

JP84

A to jsem si myslel,že Rambo 4 zůstane v debilitě nepřekonatelný.Tohle měla být pocta akčním filmům z 80.let?Těm céčkovým možná ano,ale rozhodně ne těm,jež proslavily hlavní hrdiny téhle sračky.Přitom by nemuselo být tak zle,když by si Stallone najmul schopné lidi.Jenže to ne,Sly si opět řekl,že když k něčemu napsal scénář,tak to bude také režírovat,aby mu jeho dítko nikdo nezprznil.A aby se nemohlo stát,že mu do toho bude bude někdo kecat,najal si k sobě nějaké nýmandy,kteří neřeknou ani slovo.Výsledek se dal očekávat.Kamera je v některých chvílích naprosto příšerná,střih jakbysmet.Počítačové triky jsou spíše k smíchu.Ále,to nemá ani cenu příliš komentovat.Ne že bych od řemlsné stránky očekával nějaké zázraky,ale když si vezmu,jak dopadli takoví Predátoři...Slyovi se tohle opravdu nepovedlo.Hlavně ten scénář,to je opravdu dílo.Hahahaha.Některé postavy jsou podle svého chování zralí na blázinec,první hodina je spíš romantický mišmaš.A co Arnie?Jak se to zpívá v té písničce "přišel a zase odešel"...Raději neměl přicházet vůbec,protože ty grimasy a mimiku co během těch pár minut předvedl ho pěkně ztrapnily.Beztak celá ta scéna v kostele mě moc nenadchla.I ten Sly se zbytkem týmu tomu moc nedali.Jediný kdo to vzal alespoň trochu vážně byl Lundgren.Když to porovnám se čtvrtým Rambem,tak moc rozdílů nevidím a tak hodnotím stejně. ()

Scaevola

Všichni vzpomínají (režisér, herci, diváci a patrně i produkce), jak to bylo v 80. letech krásné a jednoduché, žádná globalizace a omlouvání teroristů, žádné hledání hlubších příčin a motivací záporných postav. Jen řežba, tvrďácké vtípky a přebíjení v nepřirozeném rytmu. Tenhle film je paradoxně nejslabší ve chvílích, kdy se snaží rámec "akční podívané" překonat - naštěstí jsou však tyto vsuvky krátké a rychle zmizí z paměti. Klobouk dolů, pánové! ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)