Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Fiftis

Nič lepšie už človek nemôže pre béčkový akčný film s príchuťou osemdesiatych rokov chcieť. No ja čo som čakal od filmu, som aj dostal v plnej paráde. A podla môjho názoru je to konečne po dlhej dobe vynikajúci akčný film. Myslím, že tento veľmi veľmi vydarený akčný film s tím najlepším obsadením sa vydaril na 200%. Perfektná porcia akcie so všetkým možným, klobúk dole pred touto estrádou hercov. Sylvester Stallone zažiaril a samozrejme aj všetci ostatní. ()

Hunt

Sly natočil akční podívanou ve "starém stylu" s vtipem a nadsázkou. Tento návrat do doby, kdy na plátnech kin kralovali "bozi akčního filmu" si zaslouží pochvalu, 64letý Stallone je stále cool, zná pravidla žánru a dávkuje vše jak má. Gratulace! Výtku bych měl k obsazení ústředního týmu, Randy Couture a Terry Crews prostě charismatu známějších osobností nestačí a myslím si, že pokuď se nesehnal jiný "akční hrdina", tak skupina měla mít o tyto dvě postavy ochuzena. ()

Shakers

Vyrastal som na týchto borcoch, ktorý preslávili akčný žáner a som nesmierne rád, že Stallone dostal nápad dať väčšinu hereckých hviezd do jedného filmu. Musím povedať, že tento rok ma prekvapilo málo filmov, ale tento film ma prekvapil najviac. Toľko akcie, krvi, nábojov, hlášok a ja už neviem čoho, som už pekne dlho nevidel. Mám rád tento žáner a toto je jediné čo som od Slyho chcel - oldschool akciu a štýlové hlášky. Čo sa týka postav, tak je to celkom dobre vylosované, no niektorý mohli mať aj väčší priestor. Najviac sa mi páčila postava Stathama potom Slyho, Ludndgrena, ktorý dostal skvelú rolu magora, no taký Jet Li by potreboval viac priestoru. Ostatný (Couture, Crews, Rourke) sú už len do počtu. Čo sa týka záporákov, tak by to chcelo trochu posilniť. Zayas je nevýrazný, Austin fajn, Gary Daniels dostal málo priestoru a Eric Roberts ako kravaťák ma občas lepšie chvíľky na plátne. Čo sa da zaradiť medzi plusy a splnený sen, bola scéna v kostole, kde som konečne videl všetkých svojich obľúbencov pokope (Arnie, Sly, Bruce). Tie dialogy nemali chybu, ale to ich podpichovanie pochopia hlavne skalný fanúšikovia (Dejte tu práci mému příteli. Ten si rád hraje v džungli.). Ku kladným veciam radím aj záverečné akčné inferno, ale aj hudbu Briana Tylera, ktorý okrem toho, že už pracoval so Slyom na Rambovi 4, skvelo bičuje film vpred a v akčných scénach to dobre graduje. Tak a teraz prejdeme na druhú stranu a to je čo sa mi neľúbilo. Tak v prvom rade, čo mi najviac vadilo bola smrť Austina. (Ten oheň bol trochu umelý, ale na Austinovi to bolo vidno najviac. Ešte že DC cut to trochu vylepší). Druhá vec je rýchly strih (pozerať sa to dalo, ale niekedy som ani nevedel kto koho kope). Tretia a posledná je krátka stopáž. Na film kde je toľko hercov by to chcelo aspoň o 20 min viac.) Inak sú to všetko len drobnosti. Ja ako skalný fanúšik akčného žánru som si film maximálne užil a ani na sekundu som sa nenudil. Thanks Sly. Obľúbené soundtracky: Aerial, Royal Rumble, The Expendables. Update: Director's cut je o chlp lepší a dlhší. Theatrical Cut 90% - 5* / Director's cut 95% - 5* ()

ladynka

I přes všechny ty skryté i zjevné odkazy a narážky, které fanoušek rád ocení, vidím v The Expendables hlavně podivně nasnímanou a nepřehlednou akci (rychlý střih, příliš detailní záběry a tmavé lokace). A kromě souboje Li vs. Lundgren si nevybavuji výraznější "férovku" - takže je to skupina proti jednomu nebo skupině, které se kosí navzájem. Spíš než regulérní akční zápas jeden na jednoho se mi před očima odehrávala válečná jatka, které ve mně zřejmě místo odporu měla budit nadšení "Jak to těm chlapům de, co?" Jenže když The Expendables masakrují anonymní skupinu u přístaviště či v sídle nebo si to jeden z nich rozdá se skupinkou otravů, budí ve mně dojem sadistických hajzlů, co nebojují za správnou věc ale jen proto, že je tyhle masakry baví. Sice si o sobě nedělají iluze, ale film jim dá na konci za pravdu - jsou nepřemožitelní, nezničitelní. A odporní. Proto neváhají všude možně rozpoutat svojí malou soukromou válku (obdobný koncept jako v posledním Rambovi). PS: Tímhle tupým filmem se pro mě uzavřela kapitola testosteronových mlátiček. Přesto sebereflexe v postavě Toola potěšila - kéž by někdy příště převládla. ()

Pepinec

"Hej, Arnolde! Tolik let točíme filmy a ještě jsme v žádným nehráli spolu. Řekl bych ještě pár kámošům, jdeš do toho?" povídá Sylvester v jedné nejmenované americké kavárně. "Jen když se nebudu muset svlíkat!", odvětí Arnie, načež se do rozhovoru vmísí Bruce; "A o čem by to bylo, chlapi?" - "To je jedno!" A skutečně, je úplně jedno, že je to o ničem. Viděl jsem esa, která něco znamenají, na jednom plátně. Dosáhl jsem Nirvány jakožto filmový fanoušek a děkuju všem, kteří tento nápad dotáhli do konce. ()

DaliX

Wow! Páni to teda bola jazda! Predstavte si akčný film v ktorom uvidíte tie najznámejšie akčné stars ako sú napríklad Sylvester Stallone, Jason Statham, Mickey Rourke, Let Li, Dolph Lungren, Bruce Willis alebo Arnold Schwarzenegger s ešte hutnejším príbehom a pod režijnou taktovkou Sylvestera Stalloneho a dostanete šťavnatejšie sústo ako boli oba Transformers od Michaela Baya dohromady. Príbeh o partií žlodnierov, ktorí nemajú problém zobrať hocijaký kšeft, žiadna misia nie je nemožná. Už od úvodnej scény som bol nadšený ako malý chlapec, príbeh síce jednoduchý rovnako ako v prípade Ramba 4, brutalita tiež namieste ale poteší aj vývoj niektorých charakterov postáv. Rovnako všadeprítomný humor je veľkým plusom, najmä medzi Barney Rossom (Stallone) a Lee Christmasom (Statham), ktorý má fakt geniálne meno, rovnako aj hlášky "Are you nervous?" rozhodne potešia. Čo sa týka akčných scén, jedným slovom excelentné, niekde mi vadil príliš rýchly strih ale nejde o nič hrozné a po chvíli sa v tom chaose dá zorientovať. Pre mňa je ale aj tak najlepšia akčná scéna pri odlete z ostrova Valena, ten "Nálet smrti" fakt nemal chyby. Takisto ako v prípade Ramba 4 aj tu nesmie chýbať napínavé a drsné finále a približne rovnaká stopáž. Verdikt: Ak milujete akčný žáner, tak toto je jasná voľba, skvelý herci, hudba, akcia, Eric Roberts v úlohe záporáka, super. Čo sa týka soundtracku tak "Diamond eyes" vedú na plnej čiare. ()

JohnnyD

Ešte väčšia pecka než som čakal. Vôbec nerozumiem tomu sklamaniu. Od začiatku do konca totálny nárez. Každá postava má svoju scénu, v ktorej vynikne, akcia je brutálna a nepretržitá, hlášky drsné a frajerské, ženy zraniteľné no nebojácne a casting ... casting je nebesky dokonalý. Z Dolpha Lundgrena a Stevea Austina ide strach, Sly je neskutočne cool, Bruce Willis je zase sakramentsky vtipný, Mickey Rourke úplne prirodzene spája filozofiu a hedonizmus a Eric Roberts je zase dokonalý hajzlík. No najviac ma prekvapil Jason Statham, ktorý sa týmto filmom oficiálne dostal do akčných nebies (nálet smrti!). Jasné má to svoje chyby (digitálna krv, digitálny oheň, digitálne výbuchy, príliš veľa scén na príliš málo minút, trochu účelové i keď chutné cameo Arnieho), no napriek tomu je to mega nárez non plus ultra. ()

Boogeyman

Nebýt již teď kultovní scény v kostele a Jeta Li, šel bych s hodnocením níž. Na to, že má jít o akční poctu to byla docela suchá nuda a když už se něco dělo, bylo to nepřehledné a celkově příšerně natočené viz. automobilová honička. Rambo 4 je úplně jiná liga. ()

playboxguest

Spíš reklama na akční esa, než špičkový akční film. Scéna v kostele jednoznačně nejzábavnější, do půlky filmu jsem se nepřestala smát, my pleasure. Ale jináč si radši pustím kousky, v nichž se Stallone, Statham, Arnie, či Jet ohánějí jednotlivě. ()

Ducharme odpad!

Pro jednou jsem se rozhodla začít svůj komentář pozitivně – výčtem zajímavých scén: ______, ______, ______, a pro dokonalou atmosféru také ještě ______. Scény, které považuji za nepovedené (tedy špatně natočené, ještě hůře zahrané, trikově nezvládnuté, nevtipné, patetické a vůbec prostě pitomé), jsou všechny ty zbylé mezi první a devadesátou devátou minutou. ()

sheen

Stalloneho splněný dětský sen, nahnal vetšinu současné a minulé akční elity do jednoho nářezového filmu. Plno opravdu hustých hlášek ze staré školy a prvotřídní akce a zábavy. ()

Ketri

Expendables je přesně tím filmem, který občas potřebuje i nejnáročnější divák. Odpočinete si, zasmějete se a starší generace zavzpomíná na staré dobré akční časy. Ve své kategorii je to prostě pecka. Jediná moucha (v tomto případě však přímo masařka) byla srdceryvná scéna s M. Rourkem - tady by nepomohla ani ta "pravá bosenská slivovice". ()

petaspur

"Co to říkal? - Že jsme všichni mrtví, akorát s přízvukem!" Současné špičky akčního filmu spojily síly s esy nedávno uvedenými do Síně slávy a vykopaly si k tomu i nějakou tu solidně vytvarovanou hereckou mrtvolu. Od začátku dávají společnými silami najevo, že tady nepůjde o filmové vychytávky pro fajnšmekry, strukturovaně rafinovaný děj pro intelektuály ani o nemilosrdné drama pro citové masochisty. Jména nafouklých svalovců správně dávají tušit, že výbuchy budou otvírat dveře do sálu, požáry budou žhavé i v šestnácté řadě, kadence střelby překoná pověstné tatatatata, čepele svištících nožů se vždy spolehlivě zabodnou do sebemenšího cíle a hlášky budou ještě sušší než bývá v posilovně zvykem. Jako fanda žánru se musím přiznat, že i kdyby tato sestava na plátně toliko znuděně cvrnkala kuličky, tak bych o pěti hvězdách stejně uvažoval. ()

hippyman

akční bezduchá pecka bez hlubšího děje, zato však s fenomenálním obsazením, hláškami a bojovými scénami. krev cákala až na mě do druhý řady a tak to má bejt. prostě zábava. takže mozek do polohy OFF a enjoy, protože to je možná jeden z posledních filmů, kde tihle důchodci akčňákujou, a ještě ke všemu všichni najednou! 80% p.s.: díky ČSFD za bezplatnou návštěvu kina v předpremiéře [18.08.2010, kino Atlas, 184. hodnocení] ()

Disk

Příjemně vzpomínkové béčko. Má to samozřejmě nějakou tu šmouhu (např. příliš rychlý střih při bitkách), nicméně všechno maže naprosto geniální Eric Roberts. ()

salahadin

Ale jo, já přece věděl, co dostanu naservírováno na svém monitoru, ale přesto - kdyby měl někdy Sly možnost se mnou mluvit, jakože ho zatím k sobě domů fakt nemám náladu pozvat - tak bych se ho zeptal, jestli ho furt baví točit to samý, nebo to bere prostě jenom jako job, takové aktivní trávení důchodu, což je z medicínského hlediska dobře. No a pokud Slye baví točit imrvére to samé, mně moc nebaví dívat se na imrvére to samé (a pohříchu totálně plytké). Nu a přestože jsem věděl, co slaboduchého dostanu, přesto se divím, že divák od akčního filmu neočekává poněkud - jak to říct - více. Je to furt ta samá řezničina na jedno brdo. Ale kuš, dyť já to chápu - drahej film nesmí být originální, nesmí si zahrávat s přáními svých standardních diváků a divaček (na ty nesmíme zapomenout!), musí to být prostě kus, na kterej diváci jdou a který očekávají, žádné experimentování (grrrrr - odporné slovo!), prostě žádnej mozek, jen big balls. Musí to být prostě totálně blbý, tak akorát ukecaný, nějaká ta ohrožená slépka mezi stádem načepýřených kohoutů, občas nějaká ta cool hláška (mlask), ale pozor - NIC VÍC! A tak je to vlastně správně, tak se to patří. Sly ví, že když si jde někdo do obchodu koupit krvavý biftek, tak si jde koupit krvavý biftek a přece ten krvavý biftek nebude chutnat jako - kozí sýr s medem po prošlé záruce trvanlivosti, že jo? Takže jo, v pohodě, prostě NO EXPERIMENT! Kdepak, kdepak. Ale tu 1* dávám za Arnieho, který odmítne kšeft s tím, že chce být prezident. To je lepší job :-) Viděl jsem pár velmi oduševnělých akčních filmů. Ale jestli je definicí současného akčňáku jen "Ratatabumbumbum", tak díky, nikdy více. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +hvězdné obsazení snů, režie, akce, dialogy, hlášky, postavy, kamera, hudba, není to dlouhé, je to tedy bez zbytečného vykecávání -pár nelogičností ve smyslu jak se najednou dostali sem apd./// To co nedokázal Tarantino ve svých Panchartech, to s přehledem zvládl Stallone se svojí (a taky mojí) oblíbenou partou. Expendables jsou neuvěřitelně akční, zábavní, hláškující a ve výsledku nezapomenutelní. Je to nejen nejlepší letošní akční film, ale je to taky splnění mnoha klukovských snů vidět pohromadě na plátně naše oblíbené akční ikony posledních třiceti let. A že v tom nehrál Van Damme, Seagal a Snipes? Nevadí, můžou si to odbýt v již plánovaném pokračování :-) Každopádně scéna v kostele se zapíše do filmové historie, víc ale nebudu prozrazovat./// Celkem 93%/// Podruhé viděno v TV 18.11.2011 ()

Cappuccino

Ďakujem Slyovi za to, že spojil seba, Arnolda a Brucea do jednej scény, ktorá nejednému filmovému fanúšikovi vyvolala široký úsmev na tvári. Ďakujem mu za poriadnu dávku akcie, adrenalínu a rozstrieľaných tiel. A ďakujem, že aj vo svojom pokročilom veku nezapadol prachom (ako napr. JCVD). __ Akčné filmy neboli nikdy zrovna mojím obľúbeným žánrom, ale bez tak som nespočetnú väčšinu z toho "starého základu" videl (Willis, Schwarzenegger, Stallone, Jcvd, Seagal). __ Očakávania zneli nasledujúco - kvalitná akcia, zopár vtípkov, masakrálnych scén. Dostal som kvalitnú akciu, zopár vtípkov a masakrálnych scén. Všetky priania splnené! Čo chcete viac? Epickú ódu na staré časy? Máte ju TU so všetkým všade, v podaní nových i starých, akčných tvrďasov. __ Expendales je natočený ako film terajší, nie film dobový. Novodobý kabát ala tuti mu jednoducho sedí. Nesmierná spokojnosť. ()

666teen

Když se v kostele Arnold se Sylvestrem špičkujou (No jo, ty si rád hraješ v džungli vs. On chce bejt prezidentem), je to takřka za pět. Takřka. Dostal jsem JEN, přesně to co jsem očekával a překvapil pouze Dolphiho vysmaženej berserker Gunar, od kterého jsem nečekal zhola nic. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)