Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

solid

Jo Slyi to by ti šlo, ale ta závěrečná man-to-man bitka byla tak nepřehledná až to bolelo mé oči. Ale rád ti dám šanci na nápravu ve dvojce. Zkus to ještě lépe, protože tvoje zkušenosti s akčními filmy nemá žadný dnešní režisér. ()

WillyMarks

Stallone je pořád ve výborné kondici, stejně jako nalitý Lundgren a charismatický prcek Jet li... film má příběh, rychlý spád a celkově mě velice pobavil...nezapomenu na Arnolda s Willisem :D "...chce být prezidentem" je to akční, je to napínavý až do konce a je to sranda....člověk celou dobu čeká že někdo z nich prostě musí umřít... a ono ne... ()

hororwatch

Očekával jsem, že vypnu mozek a budu se skvěle bavit se skvělym obsazenim a to se také stalo. Nemůžu dát jinak než 5* v rámci střílecího žánru perfektní. ()

Darkslayer

Adrenalínová jazda plná drsných, vtipných a trápných hlášok, správne prepísknutých akčných scén a správne naordinovaného klišé z akčných fimov minulého storočia. To všetko neodmysliteľne patrí k filmom tohto razenia. Obsadenie nostalgicky poteší a snáď bude v dvojke viac osvedčených klasikov žánru. Ja som sa bavil od začiatku do konca. Pre divákou odrastených na akčákoch z 80-tych rokov povinnosť. ()

t0ny

The Expendables disponují podobnými kvalitami jako v nich featurovaná hudba Creedence Clearwater Revival. Mají údernost a přímočarost nákladního vlaku, nikdy vás nepřekvapí, ale co jim vždy zůstane, je nesmrtelný punc kvalitně odvedené práce. Snad je to realita opravdu velkých zásobníků, snad je stavěna ze stokrát viděného, ale pokud se připojí nadhled (a sebeironie), sledovat jednu bandu dělat z druhé potravu pro akvarijní rybičky můžu pořád. ()

bery71

Když jsem o Stallonově projektu slyšel poprvé, byl jsem v sedmém nebi, krev se začala vařit a testosteron proudit. S přibližujícím se datem premiéry ve mně ale současně s očekáváním rostly i obavy. Nebude to příliš strohé? Příliš jednoduché? Příliš banální? Kdo by čekal, že tomu bude nakonec naopak. Není to jednosměrná řežba drsňáků, kteří si chtějí dokázat, že na to ještě mají. Ne, Stallone se pokouší ukočírovat svůj film na rozmezí akční a "vážné" pocty béčkovému žánru 80. let a při tom lehce parodovat vše, co k němu patří. Ve výsledku to nevypadá špatně. Ale přece jen je někdy toho komediálního drsňáctví více, než by se hodilo. ()

Andronikos

Po všetkých tých blahosklonných recenzentských povzdychoch, že ide o film len pre nostalgických pánov vyrastajúcich v 90. rokoch, som čakal naozaj starú školu. Lenže štruktúra rozprávania "archaicky" priamočiará nebola (scenár nemal podobu: presun z bodu A na bod B a akcia na pokračovanie; na ostrov sme sa vybrali dvakrát a medzitým sme absolvovali stret s polozradcom Lundgrenom), čiernobiele neboli ani všetky postavy (generál); ďalej sa do filmu dostali novodobé prvky "filozofovania" (Rourke) a nevtipného vtipkovania (Willis: "Nebudem si navzájem kouřit perá"). Zostala tu však stará dobrá nezničiteľnosť hlavných hrdinov a ich stará, ale podľa mňa nie až tak dobrá citlivosť, ktorá v tomto prípade vedie k tomu, že sa Sly vracia z jediného dôvodu: "pre ňu". - Odhliadnúc od nie najvydarenejšieho obsahu, choreografia súbojov bola pravdepodobne prepracovanejšia než kedysi, ale s istotou to tvrdiť nedokážem, pretože ich snímanie bolo moderne neprehľadné, čo v konečnom dôsledku akčný zážitok u mňa veľmi znehodnotilo. Smutné je, že nielen Willis a Schwarzenegger, ale i Rourke, ba do určitej miery dokonca i Lundgren ani tak neboli plnohodnotnou náplňou filmu, ale plnili skôr úlohu marketingového lákadla. Dlho si film v pamäti asi neudržím, minimálne do eventuálnej najbližšej reprízy zostanem teda pri *** (= akčný priemer). Čo neznamená, že by som Sylvestrovi nebol za jeho prácu pre nostalgikov vďačný! :-) ()

Drink4Fun

FIlm se tváří jako jako největší akčňák všech dob a to on opravdu není. Stallone si to chtěl zajistit všemožnýma výbuchama, drsnýma ksichtama, ale hlavně vyhýbání kulek a všem problémům ve stylu Chucka Norrise. Upřímně takovýhle filmy vůbec nemusím. Navíc jsem jako divák špatně rozuměl všem postavám a některým rozhovorů hlavních hrdinů. Abych vám to přiblížil, tak je to něco, jako když přeskočíte několik dílů v nějakém seriálu a pak se snažíte dát dohromady, co se vlastně stalo v těch dílech, které jste neviděli. Zkráceně bych to nazval celkem slušným béčkovým akčňákem. ()

Olík

Retro leporelo ctností a neřestí akčního filmu vedené pevnou rukou Sly Stalloneho. Prostá zápletka made in 80´s místy až parodující zlatá období Komand, Rambů nebo Smrtelných kořistí plná, trefných narážek, oldies-goldies akce a starých psů, kteří ještě dokážou kousat. …………….a možná přijde i kouzelník, teda Arnold. Když zavřu obě oči a představím si Seagala, Van Damma nebo Dudikoffa místo Coutureho, Austina, Crewse a když budu hodně zlý, tak i místo Stathama, kteří se ještě nemohou (nebo ani nikdy nebudou moct) pochlubit statusem jako prvně jmenovaní nebo pánové Stallone či Lundgren, vidím jeden ze stěžejních filmů roku. Takhle jsem byl svědkem „pouze“ poctivé chlapské práce, která u mne vyvolala nefalšovaný nostalgický úsměv. ()

katzo

Už keď sem Rocky dotiahol všetkých tých rambov, terminátorov, kuriérov, kung-fu bojovníkov, univerzálnych vojakov a ďalších preživších veteránov, mohol sa trošku aj s príbehom a dejom pohrať. A chýbal mi tam "vždynaolejovaný" žán klód van dam. ()

HDeer

Priznám sa čakal som viac ale môj obľúbenec Jet Li však nestačil na to aby zvýšil pútavosť. Na príbehu nieje nič revolučné rovnako ani originálne, proste klasický prípad prevedenia prácičky za ktorú bolo zaplatené s výnimkou že Barney Ross podľahne citom miestnej krásky. Jediným rozdielom od podobných zápletiek je, že film je dobre spracovaný a tým pravdepodobne zaujme aj publikum. Mňa tiež celkom vtiahol. a na niekoľkých scénach som sa príjemne zabavil ale celkový dojem sa mi nezmenil. ()

bagetka007

Nevím, jestli mě na českých názvech cizích filmů vadí víc fakt, že je překládají úplně nesmyslně nebo to, že do názvu dají Originální název + český překlad jako je tomu v tomto případě či v případě Sin City (+Město hříchu). ()

Ydrosten

Příjemný návrat do nedávné minulosti - takové filmy rozhodně neurazí. Stalone sice stárne , ale nějak mu to zřejmě nevadí. 4 hvězdy ( jednu beru za to , že neukecal všechny co tam chtěl mít ) Snad to dvojka plně vynahradí. ()

Evander

Postradatelní jsou pro mě skutečně postradatelní. Je to veskrze průměrný akční film s plejádou většiny akčních hrdinů posledních desetiletí. Nic více, nic méně... ()

RedDuck

Jak jsem rád že tento film vzniknul, tak doufám že mě nikdo nebude nutit se na něj dívat podruhý. Abych to vysvětlil, dát několik hvězd akčních filmů do jednoho je výborný nápad a sám o sobě na dobrou podívanou stačí. Ovšem absence jakékolikv psychologie či vývoje postav a především absence děje z toho dělá téměř dvouhodinový reklamní spot. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)