Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

megajalec

Z hľadiska nostalgie film beriem. Spomienky na 80 roky. Ale keby má človek brať film ako samostatný, tak za veľa nestojí. Nepoviem asi nič nové, že najväčším kladom filmu je jeho obsadenie. Trúfam si rovnako povedať, že ak by role hrali iní, takisto by nestál za veľa. Najviac potešila rola Stathama, uveriteľná, typický drsňák, aj to s tou jeho priateľkou a ako vymlátil chlapcov na ihrisku. Naopak, Sly a jeho výlev nad tým, že tá jeho holčička tam ostala a nevie prestať na ňu myslieť...No neviem...Kultová scéna v kostole, tá zaujala aj mňa asi najviac a najmä hláška: On má iné plány, chce byť prezidentom :) Dávam štyri, ale s podotknutím, že čakal som niečo viac ()

Umpa-loomp

Ak by som mal Expendables hodnotiť ako klasický novodobý akčný film neodniesol by si ani priemerné hodnotenie. Avšak vzhľadom na to, že od začiatku sa prezentuje najmä ako pocta všetkým superakčným dojákom z americkej produkcie (odkazov je tu naozaj dosť) beriem ho s určitým nadhľadom. Platí tu však to isté ako pri Tarantinových pokusoch s Grindhouse - nenadchlo ma to. ()

Idealista

Poctivá akční poezie o frajerech , kteří nechtějí být uvnitř mrtví a tak kašlou na prachy a zachraňují krásku v nesnázích . Je pravda že jsem od S.S čekal více odkazů a narážek do vlastních řad ( obsazení na to měl ) , ale i tak je to špičková akční řežba ( trochu méně střihů bych rozhodně uvítal ) . Pokud jde o srovnání se čtvrtým Rambem , tak ten se mi zdál více nekompromísní a osobitější . Zde se Sly chce zalíbit co nejvíce fandům a tím film strácí na působitosti . Skrátka díky tomu se pro mne s toho kult nestane , a to je škoda neboť ten potenciál tam byl . ()

Saros

Všechny akční hvězdy v jednom filmu.Co víc si přát. Navíc všechno odsýpá rychlostí kulek Crewsova kulometu, zbytečně se nekecá, kromě pár odlehčených pošťuchovaček a narážek.Čistá, dobře udělaná akce s pár chybkami. A charismatickým Ericem Robertem jako záporákem to nemělo chybu. ()

Phex

Vzpomínka na akčňárny na kterých vyrůstala moje porevoluční generace má pohádkouvou zápletku zběhlý agent CIA - kokainový ostrov - generál lačný peněz - jeho tvrdohlavá dcera nacionalistka vs. banda žoldáků těsně před důchodem. Skvělý je, jak si ze sebe S.Stallone a spol. umí udělat legraci a taky to, že v tomhle filmu hrajou úplně všichni klasikové žánru, včetně Stalloneho rivala Arnieho. S ním je ve filmu skvělá scéna k níž přispívá i Bruce Willis jako KOSTELNÍK :-). ()

jjimmy

jediné slovo: nářez. Film viac napumpovanejší testosterónom som nevidel... úžas... Stallone v tomto filme ukázal, že je pán... Kvalitný akčný film, ktorý sa v týchto dobách len tak nevidí... akcia akcia akcia akcia a akcia.... :))) ()

rogger

Dobré, veľmi dobré. Skvelá zostava, trefné a vtipné hlášky, dej ktorý sa na nič vážne nehral. Malo to, ako sa hovorí GULE a to som presne od toho čakal. Kludne by som prijal aj pokračovanie! Výborná macho show. ()

yazik

Akční pecka, ve které mi nic neschází... Sice trochu jednodušší příběh a občasné klišé, které ale v jiných akčních filmech vídáme mnohem častěji. Navíc je tento film prošpikován humorem a skvělými herci. Jedna hláška střídá druhou hlášku, vřele doporučuju. Rozhodně jsem se u tohoto počinu nenudil. ()

jack_scott

Pro fandy 80.let a lidem co se líbí akční filmy - ideálně obojí-skvělá záležitost. Jinak už výrazně méně. Dneska už některé věci působí vyloženě hodně trapně...Nejdrsnější je, když se používá munice místo granátů a naopak :-) Finální scéna je neskutečně přehnaná, kam se hrabe Komando... *** a 60%, víc tomu nedam prostě. Nejsem fanda,ale je to zábava i tak. ()

x_ander

Sly opravdu přivedl na svět to, co slíbil, a už teď se těším na pokračování. Klasicky po vzoru osmdesátek dějově nic moc, ale hlášky a týmová chemie bezchybná a akce snad nejlepší, co jsem za posledních několik let viděl . ()

CrazymanM

Žádná velká zápletka se nekonala,což mi ovšem vůbec nevadí,protože jsem to ani neočekával.Krásně jsem si připomněl svoje mládí,kdy jsem hltal akčňáky se Sylvestrem,Dolphem,Arnoldem apod.Svižná akce,pár dobrých hlášek,spousta krve,výbuchů a hlavně žádnej velkej nápor na mozek(občas je potřeba mrknout na film,u kterého nemusí člověk neustále přemýšlet,i když mi to samozřejmě nevadí).Jo,ten Sly už vypadá dost pomačkaně,ale má už léta,tak co? ()

gotham

Pro mě překvapivě kvalitně natočená akční oddychovka, u které se nemusí přemýšlet a stačí se jen bavit. Skvělý byl zejména padouch Eric Roberts, ale i Stallone či Statham hráli role, pro které se dokonale hodí. Víc prostoru pro Arnieho a Willise a bylo by to super. Příběh či zápletka jsou samozřejmě slabší, ale o to v tomhle filmu vůbec nejde. 70% ()

Fruitik

od filmu, kde sa dajú dokopy starnúce hviezdy dôb nedávno minulých sa dá čakať čokoľvek - od smutnej labutej piesne po totalne nadupanu akciu... Toto našťastie Slyovi vyšlo... Fakt som sa bavil... A najviac na "... chtěl by bejt prezident..." :-D ()

marosson

Veľmi dobre som sa zabavil, naozaj celkom nejde o dej ako skôr o narážky na iné filmy. Z tohto pohľadu je najlepšia kostolná scéna :) ()

koza3

Časy starých béček, kdy Arnold Schwarzenegger rozsekával zlouny ozubenými koly jsou dávno pryč. V jednom kvalitním snímku nám, ale přece slíbil: "Já se vrátím." A on vážne nekecal. I když jen na pár vteřin, ale vidět Arnieho vedle Slye jak se vtipně popichují Vám rychlou fackou ubere několik let a vy se ocitnete v době, kdy jste měli na hrudi dva chlupy a poskakovali jste před televizí stejně jako tihle naši hrdinové. Co si budeme nalhávat? Děj tohoto snímku je takřka k smíchu, ale k čemu děj, když vedle sebe vidíte ikony, které jste nikdy pohromadě neviděli? Osobně hodnotím 70%. Dal bych samozřejmě procent sto, ale to by Sly musel snímek natočit před deseti lety, když byly tyhle filmy stále ještě na vrcholu. Rozhodně ale tento snímek doporučuji všem chlapcům, kteří mají stále na starých kazetách akčňáky, tehdy ještě s polským dabingem a stejně jste je viděli alespoň tisíckrát. ()

Adrii

Typický akční film, jednoduchá zápletka, ještě jednodušší děj a scénář.. jedinné plus tohoto filmu jsou akční hvězdy jako hora.. ale dle mého názoru, ani oni tomu moc šťávy nepřidali.. ()

rodier

Na film jsem se tesil tak, az mi to prislo ze je nic moc. Takovej az moc tlacici na pilu, moc komercni. Willis a Schwarzeneger jsou tam jen na 2 minuty do poctu. Do ted nechapu proc Terry Crews a Randy Couture nemohli vyhodit a dat tam misto nich prave treba Willise nebo Rourkyho. Proste aby ta parta byla kompletni a byla tam celou dobu. Takhle je vlastne pulka teamu tvorena noname faces. Navic mi to cele prijde az moc rychle a zbrkle. Proste tam toho nacpali zbytecne moc. Je tam akce tak min na 120 minutovej film. ()

ShadyCZE

Akční film s občasným vtipem a tou největší možnou dávkou drsných borců. (4 hvězdy za akční "megaborce" :-) 3 hvězdy za samotný děj filmu.) ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)