Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Loki81

K takto vysokemu hodnoceni by - bez notne davky sentimentu a radosti nad akcni elitou meho mladi v jednom filmu (jistojiste poprve a naposledy) - urcite nedoslo. Cekal jsem nekompromisni a syrovou brutalitu jako v poslednim Rambo pocinu, lec zbytecne - zklaman notnou prichuti beckovosti a zapachem lacinosti akcnich scen, coz snimku vycitam ze vseho nejvice, nemuzu hodnotit vyse... Vtipne hlasky navzajem se skadlivsich 'stariku' chvalim :))) absence rozvinuteho deje a jakychkoliv vysvetlivek minulosti, okolnosti ci souvislosti uz nikoliv... musim rict, ze pokud tohle mela byt pripominka 80' - tak pro me tedy nee. btw - nejlepsi postavicka je pro me nekompromisne 'nozar' Statham. ()

reky

Expendables jsou vzpomínkou na 80. léta, na všechny ty Ramba, Komanda. Často na ně odkazují, dělají si z nich srandu, stejně tak sami ze sebe. Také však směřují od začátku až ke konci bez nějakého vážnějšího zaškobrtnutí. Snad jen akce (krev) mohla být syrovější. Scéna v kostele je kultem už teď. ()

sator

No řežba jak v Komandu...Hezké bylo vidět Árnyho Wiliho a Sylvouše v jednom záběru...jinak nic moc... Sylvester Stallone (Barney Ross) že ho zranění při akčních scénách fyzicky tak zdevastovaly, že u se po něm nikdy nedokázal dát do pořádku. ()

bartias

Vykašlete se na logiku a sofistikované dialogy. Když Stalloneho divoká banda akčních hvězd, dávných ikon a proslulých televizních zápasníků rozjede svůj ohňostroj střelby, explozí, krve a hlášek, je to jako za starých dobrých časů Komanda. Přece jen 80. léta k něčemu byla. Extended Cut: Kvůli pozměněné hudbě a scénám rozšířeným o (zbytečné) repliky nebo záběry i jinému střihu jsou Postradatelní najednou vážnější, méně odlehčenější, vtipnější a ve výsledku béčkově blbější. Extended Cut baví méně než obecně horší dvojka. ()

E=mc2

Chvíľu to má dej a potom je to len rata ta ta prehnané násilie a jedna dobrá hláška "Kto ťa poslal? Tvoj kaderník" 80 roky a ich akčné filmy mali v sebe niečo osobité, toto to nemalo. Akcia neprehľadná akoby ste dali do ruky kameru malému decku ktoré ťahá za sebou káčera. ()

tomeek

Asi je lepší nebrat ten film jako poctu osmdesátkovým béčkovým akčňákům, protože potom si to člověk líp užije. Nic jsem si od Expendables nesliboval (snad možná kromě vyhrocenější situace - název slibuje větší průser než obklíčení) a byl jsem velice mile překvapen! Závěrečná monstr-akce se povedla na jedničku, Statham je klasicky skvělý, Sly charizmouš, Jet zábavný, wrestleři vytahují svoje nejlepší triky a brokovnice Terryho Crewse je kapitola sama za sebe :D Béčkový námět s víc než áčkovým zpracováním. Jediný divný pocit mám ale ze stopáže a rozložení děje filmu - mám totiž dojem, že je to pekelně prostříhané, aby to mělo jenom 103 minut... Spokojen, pobaven, pálím čtyřmi. ()

MJMilan

Vítečná podívaná v podání slavných hrdinů 80' a 90' let ... Sylvester tomu dal pořádně na frak, když realizoval takový nápad jako byl tento. Vtipné, spádové ... super! ()

Radiq

Nemusi to byt logicky, ale hlavně že je dycky poblíž hodně hořlavejch a výbušnejch materiálů. Hláškovalo se, ale nejvíc mě potěšil Dolph Lundgren, kterej byl někde zalezlej nebo asi točil šity a tady se vynořil v plné slávě. Pro některý je tohle návrat do polí diktátorskejch generálů v banánovejch republikách a pro některý je to novinka. Každopádně de hlavně o zábavu. Nedá se to brat vážně, ani ty chrstance krve (který jsou mimochodem často dost digitální). Ale jo, jednou se na to dalo kouknout a lepší tahle bandička herců zabijáků, než plejáda českých herců a zpěváků, co účinkuje na Nově a na Primě... Včera jsem viděl v TV nějakou verzi, kde byly všechny větší krvárny zamlžený a cely to bylo jaksi cenzurovany pro fakany. Tahle verze by si u mě s přehledem vysloužila odpad, už jenom kvůli tomu, že to vůbec někoho napadlo... ()

sir-dave

Co má sakra za problém? Chce být prezident. Stallonemu se povedl návrat k osmdesátkám nejlépe. Pořídil si pár osvědčených tvrdých chlapíků, každý se tváří cool, děj podtrhl siláckými řečmi a do toho všeho nechal rozstřílet, zlikvidovat, vybouchnout co se dalo. Pokud je člověk fanda akčních klasik, zaručeně se mu to bude líbit. Herci podle očekávání, Dolph Lundgren překvapil, nechybí tomu ani ženská, dá se odpustit i normální příběh. Plnou palbu přesto nedám, trailer mi odhalil příliš, ze zbytku jsem nebyl až tak u vytržení a v porovnaní s nejnovějším Rambem u mě Expendables o něco prohrál. 85% ()

wendelin9

Plno drsných hlášek, který drsným chlapům ze Stallonovy bandy padnou jako ulité, akční scény, spousta a spousta munice... bohužel pro mě nic nového - neurazí, ani nenadchne ()

tom88

Klasický, pravý, nefalšovaný akčný film od majstra Sylvestra. Množstvo akčných hviezd padlo veľmi vhod. Bolo snom vidieť film s takýmto zoskupením hercov. V konečnom dôsledku film ale nedopadol najlepšie, skôr priemernejšie. Dejová linka nie je zlá, ale príbeh nejak zvlášť nevtiahne diváka. Akcie je pomerne dosť, no u mňa to nie je akčňák číslo jeden. Videl som lepšie kúsky. Som rád, že hviezdy dostali svoj priestor a mohli sa ukázať (hlavne Dolph Lundgren). Scéna s Arnoldom a Bruceom bola super. Celkovo mi vtípky trocha vadili, ale neboli zase úplne od veci. Divák sa nudiť nebude, ale nadšením sa Expendables nazvať nedá. Žiadna senzácia, žiadna sláva, ale na jedno pozretie dosť dobré, pri druhom pozretí si už človek uvedomuje chyby. Nebyť hereckého obsadenia, dám priemerné hodnotenie, takto je to niečo viac. 70% ()

panMartin

Tak tohle je pecka na kterou sem se celé ty měsíce úplně těšil jak malý klučina na Vánoce!! Legendy nebo-li důchodci na scéně s plnou parádou. Největší akční pořez, který si divák může dopřát, je na světě. Jsem rád, že do tohoto filmu nacpaly všechno co se dalo!! Přeju si ať je dvojka bylo by dobrý kdyby na tento trhák kývlo mnohem víc hvězd 80 let. ()

Nivenx

Tímto filmem, kam si Sly pozval snad všechny akční hvězdy, si na sebe zároveň upletl bič. Postradatelní jsou docela dobře zvládnuté, oproti většině akčních filmů poslední dekády. Ano je tu spousta hvězd, ale zaco strhnu body, je samozřejmě děj, občasná nuda a místy nepřehlednost. Doufám, že dvojka tyto chyby napraví a nevytvoří jiné, abych mohl s klidem dát 5 hvězd. První díl si je nezaslouží! 70% ()

charge odpad!

Jako tohle má odkazovat na kultovní akčňáky 80. nebo 90. let béčkový, či dokonce áčkový úrovně? By mě zajímalo, na který konkrétně. Děj naprosto stupidní bez nějakýho duchaplnýho nápadu jen ve stylu dobro (postradatelní) nad zlem (ostrovní diktátor, překupník, drogy) vítězí - odpovídá céčkový videoprodukci (Dudikoff, Casper Van Dien) - navíc to co jelo kdysi před třiceti lety dneska už prostě nefunguje, i když je to tzv. retro. Hlášky zoufale trapný (kadeřník, prezident a další), akční scény debilní kolikrát i zbytečně nastavovaný - střílečky, vejbuchy, lítající kudly, kopance akorát zaplňujou prázdnotu týhle zhovadilosti a herci? Drogama, alkoholem, nebo plastikama spustlí a nudní strejcové, antitalentovaná hispánka, nezáživní záškodníci a hispánskej ultrakokot s baretem. V jednoduchosti sice krása je, ale u filmu to tak docela neplatí. Nudná slepenina, která nemá šanci držet pohromadě, natož pak bavit diváka. A ještě to má dvě pokračování a další se má točit, no ty vole. Stallone by udělal nejlíp kdyby se na to vysral!! ()

SeanLSD

Po druhom zhliadnutí sa utvrdzujem v tom, že je to pecka, hlavne po trpkom sklamaní s pokračovaním. Dokonalá tímovka, ktorej by viac psychológie dokonca ešte prospelo, kde má ale každý svoje miesto a nikto nerobí len nedôstojné krovie. Pretože 5 akčných hrdinov pokope je bomba, ale 15 preplácanosť. A samozrejme, keď ste chlapmi, ktorí dokážu za trvanie priemerného filmu vyhladiť armádu menšej krajiny, morálne krédo je namieste. ()

ing.Frosty

Parádní nátřesk. Když sem viděl vyvrcholení scény na molu, tak sem se málem rozplynul :-). Začátek pomalejší, ale závěrečná půlhodinka se nese v duchu poslední 10minutovky ze čtvrtého Ramba, kdy lítá vzduchem úplně všechno. Kromě kulek ještě lidi, části lidí, auta, i celé budovy. Žádný digitální nechutnosti. Všechno jsou poctivé výbuchy a kaskadérské kousky. Co mi ale celkem vadilo byl občas dost zmatený střih, nepřehlednost a místy až moc dynamická kamera. Ale naštěstí jen v nepříliš důležitých scénách. To hlavní je zmáknutý na jedničku. ()

Gonzi

Akce skvělá, zapamatovatelná, charakteristická. Krev všude, kde patří, nikde zbytečně, nebo samoúčelně. Postavy jednoduché, ale dobře rozeznatelné a fungující jako tým. Ultimátní střelba z pistolí a brokovnice. A samozřejmě svatá trojce v kostele. Celkově ten film obsahuje kvanta věcí, které jinde nenajdete. ()

wader

Narozdíl od posledního (a doufejme že opravdu POSLEDNÍHO) Ramba, jsou Expendables koukatelní, přiměřeně realističtí a dost zábavní. Navíc ta kombinace největších es akčních filmů vyšla výborně a všechno to krásně odsýpá. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)