Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

PetrPan

Ikony akce se vrací a dávají všem vědět: My jsme pořád tady a připravte se, že vám nakopeme prdel. :) Všem to sluší, je to cool, je to vtipný, je to s nadhledem a už se těším na dvojku. ()

nash.

Jo, přesně tohle jsem po tom nedomrlém Hitmanovi potřeboval. Pořádnou akční řezanici. Hutnou, brutální, ale přitom hravou a branou s nadhledem. A samozřejmě drsného ranaře, kterému na rozdíl od Olyphanta uvěřím, že je drsný ranař. A tady jsem jich dostal hned několik. Ty nejslavnější ze slavných. Takový malý velký tým snů. Scénář je sice takovým nadupanějším Komandem, kde je jen místo dítěte slečna a místo Arnolda ("který nemá čas, protože chce být prezidentem") Sly a jeho suita, ale co na tom. Sly se s tím nemaže, akce střídá akci, hláškuje se o sto šest, exploze jsou ohlušující, akce rychlá, drsná, neučesaná. To vše proloženo několika výbornými nápady, skvělými okamžiky, humorem a nezapomenutelnými scénami, mezi nimiž kraluje špičkování Svaté Trojice v kostele. A to vše navíc ochuceno správnou, ale nepřehnanou porcí osmdesátkové nostalgie. Co víc si člověk pro dokonalou akční zábavu může přát. ()

Ratemus

Podařilo se, Stallone dal dohromady všechny ty dinosaury a uvařil jeden z nejlepších akčňáků, bohužel jen s cameem Willise a Arnolda, ale to nám vynahradí díl druhý. Rejpavé poznámky mezi Stallonem a Arnoldem byly opravdu vtipné a výborně jsem se bavil. Lundgren to válí, Li je skvělej no prostě parádní akční film přesně takový jako má být....navíc jde vidět, že si natáčení všichni užili, závěrečná přestřelka v tom zámeckém komplexu a bitka se Stevenem Austinem je opravdu vydařená a vymazlená do detailů. ()

Tomco

Očakávanie porovnateľné s nadržanosťou prvého stupňa. Už len pri predstave na tento film mi búšilo srdce a v mysli sa mi premietali všetky VHSky z posledných 20-ich rokov. A ono čuduj sa svete, nekonali sa žiadne nostalgické slzy. Nevyvolalo to vo mne doslova nič. Efektné, prehnané a to je tak asi všetko. Scéna Sly-Švajco-Brjús absolutly trápna. Chcelo by to asi obdobu Freddy vs. Jason, a teda Sly vs. Šwarco. 60% ()

Slarque

Další akční jízda v duchu osmdesátých let pro nostalgiky. Scénář nedává smysl, ale nijak to nevadí, protože tady jde hlavně o poctivou rychlopalnou akci a tvrďácké hlášky. Ale celkově to zase žádná bomba není, asi bych si představoval více nadhledu a nadsázky, třeba krátká kostelní scéna je špičková, aniž by v ní byla nějaká akce. Režisér Stallone jde trochu s dobou, takže třeba střih se oproti jeho osmdesátkovým hitům notně zrychlil. Slušná práce, ale od téhle nadupané party jsem čekal víc. ()

WANDRWALL

Každý je nahraditelný. Jen mi schází ti, co jsou pro mě přínosem, a neschází mi ti, co mě ničím neobohatili, jsou negativní a hloupí. ()

Bachy

Svaly! Svaly! Svalyyy! Velmi často je na csfd používané spojení:"čekal jsem něco trochu jiného." To zde opravdu neplatí. Já dostal nářez a stylovku a navíc jednu krásně vzpomínkovou scénu. Asi bych Stallonovi odklepl druhý díl. Ale musel by je Bruce všechny seřezat. Jsem rád za takovýhle film. Na druhou stranu chápu, že potenciál to mělo ještě větší. Navíc jsem 2 dny po skončení nevěděl, na čem jsem byl. Líbilo, bavilo, ale nemám potřebu vidět Postradatelné znovu. Mimochodem...může Arnold dostat Oskara za herecký výkon i s takovou stopáží? ()

Happens

Možná tihle chlapi nejsou tak akční, možná nejsou tak vtipní, možná že jenom vzpomínají, ale pořád je to nadupaný, ostrý a kdo tyhle chlapy zná, tak pochopí i jejich vtipy a styl, jak se chovají (epika filmu). Moje mládí vyplnili tihle hrdinové, takže já si to vychutnal, jak se patří. ()

Chrustyn

Sly nás už čtvrtým rokem bombarduje nostalgickými peckami, které kočíruje jako herec i jako režisér. Poté co se dvakrát vrátil k postavám, které ho před lety proslavily nám přináší akční týmovku (btw nejlepší týmovku tohoto roku - všechny ty party naivních mladíků se teď můžou jít bodnout) nabitou testosteronem, ve které není místo pro ženy a smrdící 80. lety v každém záběru. Sly natočil poctu filmům, které slavili úspěch v dobách jeho největší slávy a přinesl dárek všem, kteří na těchto filmech vyrůstali. "Expendables" jsou "osmdesátkou" se vším všudy natočenou klasickým způsobem jen minimálně využívajcí novodobou techniku. Každý výbuch je poctiovu pyrotechnickou prací a počítač se používá jen v případech detailního porcování lidí při bitkách nebo přestřelkách a v případě jedné ohnivé scény. Akční scény nejsou tak explicitní jako v případě nejnovějšího "Ramba" ale najde se zde pár kousků, které krvežíznivé diváky určitě potěší. Akce je ve filmu poměrně dost a nechybí osvědčené akční recepty jako velké a účinné zbraně, bitky, přestřelky, výbuchy ani automobilové honičky. Akce rozhodně není nijak nápaditá ale mile starosvětská a ve většině případů opravdu explozivní, což se ukáže hlavně v závěrečné 20-ti minutovce. Na hercích je vidět, že se opravdu bavili a je to přesně ten typ filmu, u kterého si divák říká, že herectví je opravdu nejlepší práce na světě. Členové party se neustále popichují, (chybí už jen poměřování jejich "vybavení") takže o hlášky není nouze. Ačkoliv mírně zamrzí fakt, že se Sly soustředí převážně na sebe a Stathama, každý z herců má ve filmu alespoň malý prostor na to aby předvedl co umí a tak Sly mlatí a střílí, Li kope a střílí a Stathamovi k dokonalosti chybí jen nadupaná kára. Jak už jsem psal "Expendables" jsou určené hlavně pro akční klasiky a Sly to dobře věděl, proto je zde řada narážek a celkový look působí dojmem, že byl film natočen před lety a teď jen mírně poupraven a hozen do kin a tudíž zřejmě nepotěší diváky, kteří jsou zvyklý na novodobé akčňáky "bourneova" stylu či inteligentní filmy z ruky Nolanovi. Pro fandy to však je učiněná lahoda, která je dost možná vrátí do dětských let a při scéně v kostele je čeká i menší orgasmus (minimálně velká erekce). "Expendables" na dnešní mladé (nebo i malé) diváky určitě nezapůsobí dojmem jako na mě před 17 lety zapůsobilo "Komando", jelikož ti už si navykli na jiný typ filmu ale pro pamětníky je to dokonalý odpočinek od všech hi-tech technologií a připomenutí staré dobré ruční práce (nehledat dvojsmysly). Mrzí mě jen fakt, že Sly usedl (a už se nezvedl) na režisérskou stoličku až v posledních letech, jelikož se obávám, že podobných zážitků už nám tolik nepřinese. Bohužel věk se nezastaví ale Sly na to ještě má. ()

SeBig

Naprosto geniální Stalloneho užasný nápad spojit legendární akční hrdiny a dát je do jednoho filmu! Nemám žádné námitky z filmu jsem uplně udělaný. Příběh taková normálka už trochu klišé unesení, vyzvednutí.. to je vše dobré ale očem můžu říci že bylo vynikající! Rozhodně obsazení plné hvězd které hláškovaly každá o sto šest! Nejvíce mě dostával Stallone alias Barney Ross po boku se Stathamem jak se furt doplnovali..opravdu skvělá dvojka, fight s Lundgrenem a jeho hlášky, jak si dělali s Jeta prdel ,,protože si měnší!", Steve Austin jako záporák a jeho fight se Stallonem, krvavé přestřelky, vtipný Crews.. je toho fakt hodně že to takhle nespočítám. Prostě bylo to pro dosti potěšením a jsem rád že jsem na tom mohl být v kině. Dost podobný akčním filmům z 80let..akorát desetinásobně libový a jeden z nejlepších akčních filmů vůbec a hudba taky Thin Lizzy atd.. Všechny palce nahoru. Stallone seš borec! :-) A zážitek z kina který jsem psal po prvním shlédnutí.. stálo to opravdu za to..nejen že jsem byl štěstím bez sebe že už sedím v sedadle a že už koukám na film, na kterej čekám skoro celej rok, néjen že jsem byl z toho filmu vyřízenej a z obsazení taky, néjen že se mi film tak líbil že se stal mím nejoblíbenějším "AKČNÍM" filmem, néjen to, ale taky jsem odcházel z kina připosranej :D ne to si dělám samozřejmě prdel ale film byl jak já o vynikajících filmech většinou říkam "LIBOZNĚ-LUXUSNÍ" byl to legendární zážitek a taky Stallonuv nejlepší film podle mě! ()

iamek

Nekonečné čekání na tuhle akční pecku se vyplatilo. Měl jsem obavy zda Stallone zvládne ukočírovat tolik akčních hvězd v jednom filmu, ale on to zvládl bez problému. Sice pár herců ve filmu nebylo moc vidět, ale to se dalo čekat. Nejvíc mě překvapil Lundgren, který po dlouhé době nebyl konečně k smíchu. Dál mě pobavil Crews se svým kanónem a Jet - Li jako neustálý terč narážek na svou výšku. Dobrá byla scéna v kostele kde jsem poprvé a boužel asi naposled mohl vidět tři legendy akčního žánru pohromadě a hlavně dialogy v kostelní scéně neměly chybu ! Film je vlastně celý napěchovaný skvělýma hláškama což v téhle zběsilé akční jízdě příjde vhod. Trošku mi vadila akorát kamera, ale to je asi jediné negativum. ()

dopitak

Jako když se na Silvestra pere Starý rok s Novým, a po tuhém boji ten mladší a tudíž silnější zvítězí. Starý rok Stallone, Nový Statham. Symbolické a v podstatě z pohledu dnešního žánrově reflektivní, ovšem Sly to takhle určitě nemyslel (spíš naopak). Po návratu k Rambovi si tenhle "dědek" nedal pokoj a pustil se do další akce.____Nicméně mě překvapuje, s jakou oblibou se o Postradatelných mluví jako o žánrové reminiscenci. Dobře, kvůli zúčastněným hercům nás to asi napadne všechny, ale má tohle tvrzení ještě další opodstatnění? Opravdu se akční film za posledních dvacet pět let tolik změnil? Já tomu nevěřím, ale věřím, že ani Sly tomu nevěří :-) A resumé: plytký příběh (jak jinak), špatná hudba, ale režijně výborně zvládnuté scény (uvědomme si, že Sly byl vždy především herec než režisér!). Usekl bych začátek, ačkoliv špičkování s Arniem v kostele mě nijak neuráželo, Sly je tu nečekaně i vtipný, a začal až obhlídkovou akcí na ostrově, ježto nejlepší akční scéně filmu. Sylvestrovi odpustíme i nesmyslnou a hlavně technicky zcela nezvládnutou scénu se Smrtícím náletem, při kterém Statham nechtěně vypadá jako postava z akčního filmu čtyřicátých let. Postradatelné si už znovu určitě nepustím, ale taky před nimi na zem neplivu. ()

klerik

Stallone to prekvapivo poňal trochu inak ako RAMBA IV. Nejde tu ani tak o masaker (aj keď pár scén je slušne brutálnych) ako o pohodové stretnutie pár kamošov. Vtipné odkazy, fandovské žmurknutia a nostalgia. Skvelo pridelené úlohy (Mickey Rourke dokáže dodať chabým motiváciám prekvapivo uveriteľný rozmer vďaka pár vetám). Rovnako je super, že Sylvester stále trvá na tom, že sila vždy vyhrá nad rýchlosťou :-). Dobrý akčný film. Pre tých, čo vedia oceniť parodický rozmer, úžasná zábava... ()

korbitch22

Když se člověk na něco moc těší,o to větší je potom zklamání.Myslel sem si,že postradatelní budou tím nejúžasnějším akčním filmem všech dob,jenže opak je pravdou.nevim jestli už na tenhle žánr stárnu,nebo to jen Stallone královsky zazdil.Nejprve je tu neskutečně pitomý scénář,zatímco Rocky či Rambo,hlavně druhý jmenovaný měli srdce a opravdové ospravedlnění použití násilí,tady je všechno k smíchu,blbě napsané postavy,kdy prakticky žádná nemá svůj potřebný prostor,Li vás furt otravuje kecama o penězích a Lundgren tu má úplně tu nejstupidnější roličku ve svym životě(omlouvám se Jean Claudovi...už chápu proč roli odmítl)místo pořádné akce tu máme srdce ryvné zvratky z úst pana Rourka,které Stallone poslouchá a pak se z úplně pitomého důvodu vydá na ostrov,kde během 5 minut zlikviduje celý vojenský režim,včetně celé armády :-DD. to si můžu vole pustit komando a neutrácet přes kilo v kině.Stallone se doslova a do písmene vrátil k tupým a stupidním tématům 80tých let a jaksi zapoměl že má koule na slušný děj i daleko lepší scénář,jediná dobrá scénka je setkání legend v kostele a Stathamův výstup na basketbalovém hrišti.Postradatelní jsou pro mě tím největším zklamáním uplynulého roku a dost možná i života.Navíc ze slibovaného obsazení chybí víc než půlka old school legend.Kdo je proboha zvědavej na nějakého Crewse,Coutura nebo Austina.Slyovi se nepovedlo přivést do filmu ty největší legendy,nepovedl se mu scénář a povedlo se mu mě akorát zklamat a unudit k smrti.Dvojka,kde bude už Van Damme je pro mě jasná....Van Damme sejmi je všechny! 40% ()

mcb

Slyova nostalgická módní přehlídka ikon akčního filmu, ve které se snaží zavděčit všem věkovým kategoriím. A to jí přinejmenším nejvíc škodí. Nevadí mi tupý a přímočarý děj, ani mimózní herectví, které se u podobných filmů neřeší, tohle je všechno v pořádku, jenže - tenhle "třídní" sraz ultimátních bijců je především naprosto průměrnou podívanou, jemuž parametry jako "matka všech akčních filmů" nesedí ani náhodou. Naprosto zbytečné linie vedlejších postav, které nemají žádné ukotvení ani smysl v příběhu a velká spousta zbytečných řečí zaseknutých na polovině cesty mezi tlacháním o ničem mezi akčními sekvencemi a nostalgickou vzpomínkou na raná osmdesátá léta, jak Sly předvedl například v posledním Rockym. Ano, Expendables jsou ušití přesně na míru a natočení přesně podle představ pana režiséra, ale bohužel nenaplňují vysoká očekávání, jež se snímku připisovala. Jistě, že se jedná o můj čistě subjektivní pocit, ale měl jsem domnění (jako většina lidí v sále, co jsem tak slyšel), že se více nudila, než bavila. Ano, sice párkrát prolétne vzduchem vtipná hláška nebo ustřelená končetina, ale i ta se ztratí v podivné změti nostalgické poctě akčnímu žánru a přestřelenou snahou kopírovat moderní kinetický styl, který k přímočarým veteránům prostě nesedí. Za to Sly sice zaslouží velkou pochvalu - skloubit dva věkové tábory - ale výsledek je na rozpačité cestě zaujmout. Jeho film je prošpikován haldou skrytých odkazů a narážek, ale zároveň obsahuje přehnané výstřelky moderní doby jako přepálené CGI, digitální kameru nebo typickou bourneovskou roztěkanost, která k oldschool stylu prostě nesedí. Ona vlastně ta celá honba za tím poctivým starosvětským nádechem byla zahnána až do takové míry, že se onen pouhý feeling vytratil. Žádné nabuzení, když stojí jednotka sama proti stočlené armádě ani když se drsňáci chopí zbraně, jen zaprášený příslib starých časů, který se už v dnešní době nedá zachytit. Akční scény ani nejsou tak jednoduché jako kdysi, prostě tuctově odvedená poctivá práce, která se na nás vybaluje v každé druhé žánrovce. Až na nadprůměrné akční inferno v závěru, které nakonec nasytí jistá divácká očekávání, se v mém případě jedná bohužel o velkéé zklamání. Jistě, že film vznikl od fanouška pro fanoušky a nadšencům stačí hodinku a půl sledovat své oblíbené hrdiny, jak chodí po plátně, ale čistě subjektivně - radši si pustím nabuzující video z ComicConu, kde to funguje mnohem líp. Velmi mě mrzí, že se nemůžu dostat výš, už kvůli odvaze a jedinečnému projektu, který Sly a jeho Titáni připravili pro nedočkavé fanoušky. Splnil přesně to, co slíbil - teď jen co komu stačí ke spokojenosti - věřím, že starší ročníky určitě zamáčknou slzu, zatímco mladší si užijí naivní A-Team. P.S. Scéna v kostele je opravdu geniální :) ()

packa

Obyčejné béčko s par excellence obsazením a áčkovým rozpočtem. Škoda jen, že vzhledem ke krátké stopáži řada hvězd nedostala dostatečný prostor. Zamrzí to hlavně u Mickeyho Rourkea, ať se na mě italský hřebec nezlobí, Mickey ho ve společných scénách přehrál na celé čáře. Opět jsem si potvrdil, že Jet Li není můj šálek kávy, u něj mě malý prostor nemrzí. Lundgren překročil svůj stín, Roberts předvedl naprosto stejné herectví jako v TDK (čímž mi jen dokazuje, jak nevýrazným hercem je). Stalone a Statham odvedli svůj standard, žel na Sylvesterovi jsou křížky kurevsky vidět. Shrnuto, shlédl jsem solidní akční oddechovku, kde tuny klišé vzhledem k tomu, že film má být poctou klišovitým akčňákům osmdesátých let, ani příliš nevadí. ()

heyda

Chcete vidět hromadu svalů? Máte rádi akci? Nevadí vám tlupa starých akčních hvězd? A co potom Árný, který přijde jako Bůh, pronese jeden fórek a zase zmizí? Tož potom je tenhle fim dělaný přesně pro Vás. Svěží humor, parádní hudba a několik famózních bitek mě přesvědčilo o tom, že si Silvestr ode mně vyslouží 4 hvězdičky. Na maximum to však opravdu nemá. 75% ()

Yardak

Scéna v kostele se již stala kultovní :-)). Zbytek filmu je ale jen krásná pocta akčním filmům osmdesátých let. Doufám, že Sly ve druhém díle zlepší střih a nabere další hvězdy akčního žánru :o). 80 %. ()

mat.ilda

Pro mě trefný název snímku - zcela postradatelní. Poslední křeč akčního filmu zlatých osmdesátek, jakýsi řetězec deja vu z jiného, pokrouceného pohledu, kde je vše nudně samoúčelné, bez nadhledu a vtipu, a co nejhůř, bez toho, co akční béčko symbolizuje - není šance vychutnat si bojové umění - např. výkop Chucka Norrise, mlátičkové pohyby rukou Stevena Seagala či roznožku Jean-Claude Van Damma, o nějakém herectví zde nemůže být řeč, ale to, co opravdu uměli, režie divákovi nabídla - dnes mají plné ruce práce jiné obory - osobní trenér, odborník na růst svalové hmoty a nejdůležitější ze všech jsou trikař se střihačem - každý neobratný pohyb rozkouskují na tisíc trhaných, pak je efekt stejný, jak blikající světlo při tanci - vypadáte, že jedete, a přitom se ploužíte jak lemra... A zajdu ještě dál - z herců, jejichž účast ve filmech tohoto druhu je žádoucí už jen v rolích trenérů nebo odstrašujících případů z oboru, bych vyjmula jen Jeta Li, jediný nebyl k politování, a to málo, co bylo k vidění, předvedl právě on, a přitom nepůsobil jak svoje replika po požáru v muzeu Madam Tussaud (S. Stallone), omylem do akce nasazený úředník ministerstva vnitra (J. Statham) či jak karikatura wrestlera po třetím bypassu (M. Rourke). Totální zklamání, a to jsem jim fandila... ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)