Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiálny text distribútora)

Wysch

Nehráči si uberou jednu až dvě hvězdy. Hráči potěšeně zamlaskají nad lokacemi, které ve filmečku poznají, nad kreaturami, které ve hře tak jednoduše kosí, hráči potěšeně pokývnou hlavou nad vysvětlením některých drobných detailů a zobrazení některých postav, trošku zavrtí hlavou při poslední scéně s kapitánem lodi... a pak po zkouknutí filmu si Dead Space znovu zahrají. Doporučuji první hrát, potom koukat. [ostuda, že viděno jako DVD rip] ()

PKD

Parádička. A vy, kdož jste nepolíbení opravdovou SF hrůzou (vedle které je Alien sága jen dětskou hrou, ne tam tou), ruce pryč. Přečtěte si oba romány+všechny comicsy, zahrajte si všechny hry a potom prndejte. Altman buď požehnán! ()

gogos

Po "hustých" trailerech jsem se nestačil divit snímku. Spíš než horor to jsou velmi vydařená animovaná jatka. Hru jsem sice nehrál, ale film film má hodně zajímavé zpracování a animaci. Jednoduchý příběh je lehce stravitelný, zábavný a dobře se na něj dívá. Délka je akorát. Žádná hitparáda to sice není, ale Chuck Patton si ostudu nevysekl a jako herní adaptace to není, oproti jiným pokusům, totální sračka. ()

SarumanKo

Downfall v dopĺňa príbeh herného Dead Spaceu len veľmi biedne, pretože objasňovať desivé udalosti na Ishimure je omnoho zábavnejšie prostredníctvom herných denníkov a audiozáznamov, než v tomto jednorozmernom, priemerne animovanom doplnku s primitívnym dejom a nezaujímavými postavami. Paradoxne sa najslabší z atribútov hry a to extrémne grafické násilie, zahŕňajúce gejzíry krvi, odseknuté končatiny a vyvrhnuté vnútornosti, preniesol do tohto filmu najvýraznejšie a najvydarenejšie. Samo o sebe je to však málo a myslím, že bez znalosti predlohy by ma to bavilo ešte menej. (5/10) ()

Kaluž

Beru to jako doplněk k vynikající počítačové hře, kterou jsem dohrál den před shlédnutím tohodle prequelu. Samo o sobě by si to tři hvězdy neudrželo. ()

movieband

Solidní atmosféra, dobré zpracování a víceméně je v animáku všechno, co člověk mohl zažít při hraní herního Dead Space. Hra má výbornou atmosféru a děj je taky solidní. A stejně tak, je tomu i u tohodle animáku. Jeden velký masakr, který je dobrým úvodem do herního, krvavého světa Dead Space. Ke konci už ve filmu převládá atmosféra, která divákovi jasně dává najevo, jak film skončí. Minimálně se jedná o animák, který vás působivě připraví na krvavý a nebezpečný svět Dead Space. 72% ()

YURAyura

8/10 Animaci, pribehem i krvi mi to velice pripomnelo stary dobry Heavy Metal, takze parada. Kdo nehral tuhle serii o hodne prisel, misty je to opravdu na pos... Hlavne ti malinkati svinaci, co vypadaji jak kobylky. ()

grogodil

V porovnaní s najlepšou hernou hororovou akciou posledných rokov je to samozrejme ťažkopádny podpriemer, pretože ohranému béčkovému príbehu a sympaticky krvavým jatkám v dvojrozmernej priemernej animácii chýba akákoľvek "votrelčia" atmosféra a pocit zúčastnenosti, ktorý vám v hre nedal dýchať. A ak očakávate nebodaj nejaké zimomriavky, tak sa pri pozeraní posaďte do prievanu a škrípte si zubami. Ako doplnok pre fanúšikov hry je to však sympatický doplnok, ktorý doplní pár detailov, na ktoré ste boli počas hrania možno zvedaví. ()

Necron

100x ohrana zombikarna zasazena do vesmirneho prostredi, mixnuta alienama, event horizontem a podobnyma vecma. bohuzel zadny originalni pridavek, nuda a sed a navic technicky dost tragicky zpracovana. anime a sci-fi zanr muze mit oproti klasickemu filmovemu zpracovani potencialne mnohem lepsi vysledek (vyraz a atmosferu)... veskery predikovany potencial v haji. ted jdu na hru - doufam, ze bude o dost lepsi! ()

Petoss1

Veľmi, ale skutočne veľmi krvavá, brutálna fajnovka, ktorá ako prequel k hre slúži výborne. Hra ma uchvátila, hral som ju jedným dychom a môžem napísať že je to jedná z najlepších a najdesivejších kúskov čo sa mi dostali do rúk. Film ukazuje ako to vlatne začalo. Na animovaný film je tam fakt veľa krvi a takto sa mi to páči. "Twinkle, Twinkle, little star" 75% ()

TomikZlesa

Pro ty co hráli, nebo se hru hrát chystají je film naprostá nutnost, pro ty co neplatí ani jedna z možností nemá film žádnou hodnotu. Bylo by hodně zajímavý natočit tento film hraný : o) . Film objasnuje pár věcí ze hry, ale o prvotním vzniku a účelu artefaktu sme se vlastně nic nedověděli. Film slabší 4, Hra plný počet. ()

cubajz

animovaná jednohubka se dá spíše nazvat sedmdesátiminutovými jatky s občasnou příměsí hororu. Vůbec nevadí, že se film nevěnuje postavám nebo příběhu - mé srdce jásá, neboť kreslené násilí a krví zborcené stěny nikdy nevypadaly lépe. ()

Aquarius

Je to len doplnok ku hre. Dejovo je hra recykláciu stokrát videného, ale vďaka strašidelnej atmosfére a nechutnej brutalite jej to všetci (vrátane mňa) odpúšťajú. Tu sa jedná v podstate o to isté, len s ešte plytšími dialógmi. Všetky postavy sa tvária akoby mali v zadku štupeľ a rozumu tiež moc nepobrali. Takémuto "dospelému" hororu by oveľa viacej slušal anime štýl, Downfall však vyzerá skôr ako kreslené seriály čo chodia v nedeľu ráno na Nove. Viem že mnoho comicsov pre pokročilých vyzerá rovnako ako bežné comicsy o superhrdinoch a štýlom kresby sa Watchmeni od povedzme Spidermana (berte to s rezervou) moc nelíšia, tieto comicsy však ponúkajú niečo ako presah a komentár k celému žánru, preto tam ten štýl nevadí. A priznajme si, Dead Space nieje dospelá hra, len nieje pre deti. Anime kabátik by USG Ishimura pristal viacej. Dead Space si berie s filmov ako Votrelec a Thing a kombinuje to s hrami ako System shock 2 a Resident Evil 4. Strašidelnú atmosféru filmov, ktorými je hra inšpirovaná, sa však do Downfallu preniesť nepodarilo. Je to proste len doplnok ku hre. ()

Radiq

Odpuzovala mě animace postav (trhané pohyby, až moc animovaní oproti prostředí), ale masakry a potvory to zas vyrovnaly. Příběh taky jakž takž dobrej. Jenom mi v hlavě leží jedna nelogičnost - ve hře to končí tím, že Ishimura pod sebou vláčí ten nerost, ale na začátku hry tam žádnej nebyl. Ale to se dá odpustit. ()

Doudis19

U pc hry díky senzačně vybudované atmosféře a děsu nevnímáte, ten prostičký příběh s vesmírnou lodí, zabijáckou nákazou a hrstkou přeživších hrdinů. Bohužel tenhle animáč dost ztratil z původních předností, a tak jsou dějové nedostatky daleko vážnější. Naštěstí je tahle krvavá prvoplánovka dostatečně krátká, na to aby se člověk nezačal nudit. ()

Mrkvič

Hru jsem nehrál, ale docela by mě po shlédnutí filmu lákala. Akce ve filmu byla zajímavá, potvory taky a pestrost potvor je pro hru přímo lákavá. Na film je to ale příšerně málo. Aspoň že to delší intro ke hře má pouze 70 minut. ()

Honzek

Naprostá potřeba pro všechny hráče kvalitních her, pokud jste narazily čirou náhodou na skvělé, ne-li výtečné dílo Dead Space a při hraní jste se kromě strachu, nezapoměli bavit a hra vám příjde na úrovni jak se říká, neměli by jste tento film minout, jedná se o prequel k prvnímu dílu již zmiňované hry a končí přesně tam, kde Váš příběh, tedy příběh Isaaca Clarka začíná. Pro lidi kteří hru nehrály, ani se nechystají, ztráta času. Za mně 8/10 ()