Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiálny text distribútora)

Hisnuklusi

Ja si na hře nikdy nezakladal a nikdy jsem ji ani jednu vlastně pořadně nehral. Ale tohle mě docela dost dostalo. Na ten scenař by se dal uplně normalně natočit solidni film. Myslim, že bych hodně těžce hledal lepši animovany film takoveho typu, maximalně tak nějaci ti Batmani. Řadna psychologie postav, logicka zapletka, fajnovy děj a tuny netvorů všude kam se podivaš. A oni tam jen tak nestoji.. ()

Křepi

Zajímavý úvod ke hře, ale jde se na to dost rychle a jde hlavně to vyvražďování posádky. Mnohem lepší je animovaný komiks s událostmi na planetě. ()

intro

Dead Space: Downfall je celkem povedená animovaná krvavá jízda. Už se nemůžu dočkat až si zahraji hru. Snad to bude stát za to. ()

mikhail

Obrovský potenciál, ktorý aspoň podľa mňa ostal nenaplnený. Už to tu spomínalo mnoho ľudí predomnou. Film zrážajú najmä slabšie animácie, pár nelogickostí, a neprehľadnosť deja (pre nezasveteného diváka). Zo sveta Dead Space sa dalo vyťažiť oveľa viac. Zaujímavý komentár Gemini. ()

CRYPT

Jako fanoušek této PC hry jsem se na movie musel podívat. Docela pěkný úvod k PC hře, ale přeci jen to bylo zbytečně krátké, navíc tato kreslená grafika mi moc nesedla. Každopádně když toto opomenu, příjemné zpracování a slušná storyline podtrhla že jsem se u tohoto snímku nenudil. Jen taková připomínka na konec když je člověk vystřelen do vesmíru bez skafandru neměl by náhodou zmrznout na kost? A to doslova. ()

Tremono

Hru jsem nehrál. Takže jsem spíš sledoval, kolika jinými (mnoha) filmy se tvůrci inspirovali. Atmosféra nebyla špatná, celkově ohraný příběh. ()

Sepp598

Chápu, že to na první pohled nevypadá nejlíp a je tu co zlepšovat, ale jakožto velký fanda herní série jsem za tento filmek velmi vděčný. Tenhle animák je vlastně prequel k prvnímu dílu herní série a funguje parádně. Je vidět, že i během nějakých 70ti minut jde odvyprávět příběh, zde je obsaženo vše podstatné. Je škoda, že do toho tvůrci nenacpali více materiálu, protože by to nebylo vůbec na škodu. Mám tím na mysli nějaké backstory hlavních postav, menší origin vedlejších postav ze hry, původ The Hunter-a aka nesmrtelný monstrum, více unitologie atd… Myslím, že Dead Space lore toho má hodně co nabídnout a je škoda, že toho je k mání tak málo. Snad se někdy dočkáme dalšího prequelu, spin-offu nebo dokonce celovečerního filmu (snad i pokračování herní série), protože Isaac Clarke je jedním z nejvíc badass postav srovnatelných třeba s Master Chief-em nebo Doom Guy-em. ()

Genesis

Jako doplněk ke hře možná dobrý. Jako samostatný snímek, pro neznalého diváka, docela divné dílko. Nevadil by mi béčkový scénář, to k filmům z vesmíru docela často patří. Najdou neznámý artefakt, začnou záhadná úmrtní, a končí to bojem o přežití. Ale vadí mi to zpracování. Žádná z postav mi nebyla po dobu 71 minut sympatická, žádná scéna strašidelná a žádná akce opravdu akční. A hlavně mi tam chyběl lepší začátek, ve kterém by se nákaza pomalu rozšiřovala po lodi a vytvářela tu pravou strašidelnou atmosféru. Jenže ono to skočí už téměř ze startu na akci, kde několik lidí střílí pistolema do zrůd, očividně to nefunguje, ale oni pět minut zbytečně střílí a vůbec to nevypadá napínavě. Epic Fail ()

Beckett

Pokud chcete doplňek ke hře, vřele doporučuju doprovodný komiks, který zachycuje zkázu kolonie na Aegis VII. Tenhle film na druhou stranu stěží obstojí i jako propagační materiál. Slibovaný příběh dostal minimum prostoru, atmosféra strachu zcela absentuje a akce je přes svou brutalitu neskutečně nudná. Běžte si radši zahrát předlohu. ()

xLOBOx

Film jsem viděl několikrát např. ve škole atd... Je dost nenáročný, ale velmi jsem se bavil. Proč má tak nízké hodnocení? Nevím co do něj čekáte, ale jednoduchý děj, který zaručuje zábavu, rozhodně nenudí. Bát se asi nebudete - což ani u animáku pořádně nejde ale až tam naběhne týpek s laserovou motorovu pilou a začne je tam řezat na půlky, hlavy budou padat a krev stříkat po všech zdech, budete se buď smát nebo jenom zírat s otevřenou pusou.. To je vono!! V animáku se to dá pořádně všechno znásobit, krev, kusy mrtvol, všude lasery, hlavy.. prostě u tohohle si řekente - ok ještě že je to animák, v normálnim filmu by to byla asi nuda, ale tady to vykreslení a styl rádoby pohádky, která ale rozhodně pro děti neni.. A abych se vrátil k tomu hodnocení, je to o tom co od toho čekáte, s dívkou bych si to asi večer nepustil, ale když chcete pořádnou animovanou řež, která se krví pomalu vyrovná afro samurajovi ale s nasazením ultra moderní techniky a děje odehrávajícím se ve vesmíru, rozhodně nebudete zklamáni. doporučuji všem krvežíznivým divákům ;) ani nevím proč jenom 4* prostě filmům z top 20 se to asi nevyrovná, ale zábava to rozhodně je ()

tremors

Jako dárek ke hře bych to bral. Nestvůry vypadají i v animovaným provedení dobře. Krví se nešetří a části těla lítají vzduchem jedno za druhým. Příběh není nijak hluboký a slouží jen k lepšímu pochopení hry. Velké mínus u mě mají animace, které vypadají dost špatně. Na jedno kouknutí ale nenudí. ()

djbarrel

Poměrně zajímavý animovaný horor ve kterém nechybí hektolitry krve, metry střev, monstra, odvážlivci, zbabělci, nevysvětlitelné vraždy .... pravda, děj je dost tupý, ale celkově si myslím, že se jedná o dobrý počin, snad jen by se šikla delší stopáž a víc rozvitý děj. Jinak dobrý - 80 % ()

CrazymanM

Myslím,že je to zajímavý doplněk hry(i když je to vlastně prequel),řekl bych,že i pro toho,kdo hru nezná celkem slušnej horrůrek. ()

huhulalka

Pro lidi, kteří nesledují animované a navíc gore scény ( ne že by tohle bylo nějak brutální) radím nepouštět, když vim o něčem prd, tak se do toho necpu, jinak OK zábava ()

Sticks

Veľa otázok zostáva nezodpovedaných a tie čo boli zodpovedané nesedia s tým, čo nám bolo predložené vo videohre. Downfall sa nemá právo nazývať filmom, ale iba videom, akýmsi introm, či sfilmovaným komixom. Podpriemerná animácia s lacnými počítačovými efektami, či hrozná dofarbenosť(vo všetkých významoch) postáv i príšer. Urážka pre všetkých hráčov s prakticky žiadnym väčším prínosom. Navyše s hroznými dierami!! Keď už idem točiť film o videohre, tak sa najprv stotožním s prostredím nie? Aj v tomto prípade, to čo bolo prvé na trhu vyhráva, čiže hra prevyšuje ,film´ prakticky o celú dĺžku trate. Aspoň, že to rýchlo ubehlo. ()

W.E.N.D.Y

Prvý dojem z animácie nebol najlepší, no neskôr ma to vtiahlo bez ohľadu na to, aká bola.Myslím,že keby to bol film hraný bez animácií, tak je moje hodnotenie nakoniec výrazne nižšie. Má to výborný príbeh a pre ľudí, ktorí hrajú Dead Space-hru, je to naprosto úžasné. Zhodnosti hry a filmu ma ohromili, a preto dávam 85%. ()