Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiálny text distribútora)

HArna

Tomuto scífku by slušel hraný film. Závěr je sice slabší, ale rozhodně jsem se nenudil. Rozhodně lepší než hra, která měla často hluchý místa. 80% ()

Hyb_rid

Poměrně potěšující 'prequel' ke hře, který ovšem postrádá jeden zásadní prvek ... atmosféru. Jde o to, že místo syrového hororu se nám v Downfallu dostáva spíše akčňárny. Pravda celkem příjemná stopáž, animace a dokreslení herních událostí dělá z tohoto snímku celkem pohodovou jednohubku, která ovšem nijak neoslní ()

TERRORDROME

Animovaný doplnok slúžiaci na propagáciu počítačovej hry. Na nejakej planéte je objavený tajomný artefakt ktorý má neblahé účinky na psychiku a okrem toho sú tam aj nejaké lietajúce raje čo menia ľudí na monštrá bez spodnej sánky, zato s párom náhradných rúk trčiacich z brucha. Väčšinu filmu zaberajú rubačky s týmito humusákmi a keď sa hrdinovia dostanú k svetelným motorovkám je zabezpečený ohromný príval rozsekaných tiel. Ruky, nohy, hlavy, črevá a všetko ostatné lieta vzduchom jedna radosť. Animácia nie je nijak strhujúca, ale prišla mi celkom schopne štylizovaná. Z filmového hľadiska by sa tomu dalo vyčítať že to skončí len tak uprostred všetkého bez akýchkoľvek vysvetlení čo sú monštrá a artefakt zač, ale vzhľadom k tomu že práve v tej chvíli asi začína samotná hra je to pochopiteľné, s tým už nič neurobím. ()

Ricky_CZ

Samotný snímek nepřetéká kvalitou, ale vezmeme-li v potaz, že jde o předehru pro počítačovou hru, nejde nebýt potěšen :) Příjemné překvapení, které člověka navnadí..Ačkoliv hru jsem hrál max. 10 min, jak jsem se bál :) ()

Zombi

Ze začátku jsem byl potěšen mixem scifi a hororu, později nekompromisní krvavostí, a ještě později těžce zklamán nulovým dějem, prostě jen jdeme, střílíme, řežeme a šmitec. Výtvarná stránka se celkem dá, ale nic extra to taky není. Lepší 2 hvězdy. ()

matmanX

Oproti hře je to spíš slabý odvar, který ukazuje začátek celé nákazy. Film je až příliš zahlcen střílením monster a akcí a v tom je právě problém. Je jasně vidět, že film byl tvořen jako jakýsi bonus ke hře, takže prakticky nic nevysvětluje, nemá příliš zajímavé postavy ani neobsahuje nějaké skryté odkazy na události ve hře. Bez ní tak může film působit dost prázdně, naopak jako doplněk ke skvělé hře je to velice příjemné (i když ke gore hororu tohle přízvisko moc nesedí). ()

Phorbo

Troška zklamání. Být jiného zpracování tak mě to asi imponuje více. Když si vemu že to vypadá jako kdysi Spiderman nebo Batman v cartoon zpracování tak to není nic převratného... scénář chytlavý, ale zakončení je poněkud neluxusní, chabé... ()

wampire23

Najskôr som sa dostal k Dead space v hernej podobe a až po nejakých dvoch hodinkách hrania som sa dozvedel, že existuje prequel vo filmovej podobe. Takže som neváhal ani chvíľu a Mrtvý vesmír som si hneď (samozrejme legálne:D) zaopatril. Počkal som si do neskorých večerných hodín, aby som si ho naplno vychutnal. Hneď na úvod vidíme ostré japonské anime, proti ktorému však nič nemám a bolo to príjemné osvieženie. Vďaka nemu si môžu autori dovoliť oveľa drsnejšie zábery, za ktoré by ,,neanimovaný" horor dostal ihneď rating R a cenzúra by si zgustla na odstraňovaní niektorých scén. Príbeh inšpirovaný mnohými vesmírnymi horormi, odkazujúci na kultového Votrelca, Residenta Evila, Bladea, Vec, ale aj na Romerove zombie filmy a určite by sme našli paralelu s viacerými kúskami. Príbeh je od prvých minút tajomný a vskutku strašidelný a po vstupe príšer aj poriadne akčný a krvavý. Ani chvíľu som sa pri sledovaní nenudil, iba si užíval krásy Mŕtveho vesmíru:D. No a krásny, takmer až Kingovský záver to všetko len podtrhol. Bez hry by to bolo o niečo slabšie, ale stále nadpriemer. A teraz sa môžem vydať k hernej podobe a rozlúštiť záhadu Monolitu:D. ()

laFei

Zajímavý marketingový tah. Namlsat hráče relativně pěkně vyrobeným filmem už je přeci jen o něco dál než párminutové trailery. I když se jedná o relativní průměr, vizuální stránka byla příjemná a našlo se i pár "lekacích momentů".Na zabití večera a pro herní fanoušky určitě vhodné, pro anime maniaky spíš překážka s velkým obloukem. ()

Furmi

Atmosféra ktorá sa dá krájať, týmito slovami sa dá Dead Space vystihnúť. Krvavá a brutálna jazda obohatená strachom a bojom o prežitie na mieste s ktorého niet úniku a nič iné ako len boj neostáva. Hral som najprv hru, preto sa mi film asi tak páčil, malo to síce o poznanie horšiu atmosféru i prvky horrou ako hra, ale na kreslený film to vôbec nebolo zlé. Hmm, kreslený je jediná vec ktorú Dead Space-u vytíkam, animácia je veľmi strohá a na dnešnú dobu už prehistorická. Ale to je asi všetko. Ako plus ešte dodám, koho naštval otvorený koniec nech si zahrá hru pretože ta začína presne tam kde film končí. Pre milovníkov hry povinnosť, pre ostatných podpriermený animák, tak to vidím. Odomňa 79% ()

Illy

Animovaných scifi hororů není nikdy dost. Jen dějová jednoduchost snižuje hodnocení jinak solidní krvavé řezby. Ale je to podle hry (jak jsem později zjistil) - takže co řešit? ()

zdenur

Zajímavý prequel ke skvělé hře. Lepší by byl v hratelné formě, ale i tak oko potěší a dozvíme se dost zajímavých informací. ()

Paul_cz

Ultra - Violence! Slušný prequel skvělé herní žánrovky jež rozšiřuje zážitek ze hry.Jako samostatný film - nic moc.Jako chuťovka po dohrání hry - příjemné. ()

Blue.Shark

Mě to připadalo docela stylové. Dead Space (myslím hru) mám velice rád a tenhle film je taková sonda do událostí, které se odehrály před hrou. A docela to předčilo má očekávání, protože jsem zvyklý tak maximálně na animované seriály typu Spider-Mana či Batmana. Pravda je ta, že to asi nebylo moc příběhově laděné - zvraty jsou nulové, prostě se tu střílí a řeže. Ale je to podané dost dobře a já s tím nemám problém. Doufám, že se takhle vydaří i plánované pokračování. ()

Dogmeat

Jako samostatný film spíše průměr, jako doplněk hry až překvapivě kvaliní. Rozhodně by převálcoval většinu filmů podle herních předloh, i když srovnávat animák se standartním filmem moc nejde. Solidně také navnadil na samotnou stejnojmenou hru. ()

KOZEL84

Šutry z vesmíru většinou značí pěkný průser a nemusí mít velikost Texasu,řítíc se plácnout matičku Zemi.Zrovna buřím dvojku,ale byl sem tak sedřený z práce,že se mi ani nechtělo t'ápat do klávesnice a tak sem to pořešil tímhle.Mimochodem ta hra nemá chybu a co se týká atmosféry tak ani konkurenci.Tohle byl asi nejkrvavější animák co sem viděl,ale příběhově nabídne prd.Animace je dost suchá,ale dá se.Nejvíc mě zklamalo,že tady střílí z nějakých trapácky obyčejných pistolek a nepoužívají zbraně ze hry.Nic,jdu to dohrát a udělat z pár nemrtvých jomrtvé.Už sem skoro na konci,tak to budou pěkné jatka. ()

Chundys

Smutná animace! Nejlepší scéna je samozřejmě s ukolébavkou :-)! Kdyby dali alespoň animaci co je ve hře Dead Space udělali by líp a člověk by se asi možná i bál... ()