Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiálny text distribútora)

dawe787

Twinkle, twinkle, little star, How I wonder what you are! Výborná hororová animace a snad i povinnost pro každého hráče Dead Space. Zrovna hraji za Isaaca a takové lekačky jsem díky absenci slušných hororů v poslední době už dlouho nezažil, zatím se to obešlo bez plínek, ale............ ()

Dandyy

Ač jde dějově spíše o intro, tak doporučuju napřed dohrát hru - je příjemné poznávat ve filmu místa, kde jste "byli". Film bez hry je čistě průměrný. ()

Hapretor

Zábavné, zajímavé, drsné - na animák hodně - mile překvapilo - trochu i vystrašilo. Ty mutanti byli boží - ty jejich pařáty ? Jedno velké AU !!! Dobrá pohádka pro dospělé na dobrou noc. ()

Grimlok

Časová osa příběhu: komiks, film, hra. Všechno už mám za sebou. Pokud jste na tom podobně, tak poznáte pár známých postav. Film výborně poslouží jako doplnění. Kdo hru nehrál, nebo ho nebavila, tak je pro něj film průměrný, možná až podprůměrný. Ale já nemůžu jinak než *Twinkle twinkle* pět hvězd. ()

Filmárik

Hru som s chuťou dohral celú a pár dní potom som sa náhodou dozvedel že svetlo sveta uzrel aj animovaný prequel. "Tak skoro?", pýtal som sa sám seba, no ale dal som tomu predsa šancu. A nebolo to úplne zlé, hudba slušná, krvou sa nešetrilo a 70 minút ubehlo jak voda. Len mi to celé pripadalo strašne tak akosi narýchlo zbúchané dokopy. Film si samozrejme môže pozrieť ktokoľvek ale naozaj sa jedná predovšetkým o zákazkový merchandising spoločnosti EA. Ale ako obohatenie deja po dohraní hry (alebo predpríprava na začiatok hry) slušne načasované. ()

Gwin

Nehrál jsem hru, nečetl komiksy. Přesto mě tento animák chytl hned od začátku a s napětím jsem ho sledoval až do konce. Animace je správná komiksová ze staré školy, žadné moderní předimenzovanosti. ()

SuperFigo

Krvavá, brutální, masová vyvražďovačka. Podivná animace, ale přesto má svoje kouzlo. Odhodlaná hlavní hrdinka, která je ochotna pro svoji věc i položit život. Sem tam mi běhal i mráz po zádech. A to se cení. A píseň Twinkle Twinkle Little Star nakonci, je jak třešnička na dortu. ()

Fat'Fatal

Ultra drsňáckej kreslenej horor? Herní Dead Space je lahůdka a tenhle film nesahá svému příběhovému pokračování ani po kolena. Nehledě na to, že u kreslenýho filmu se snad ani nedá bát, tu tečou potoky opravdové kreslené krve (kečup není zapotřebí), postavy hážou jedno vulgární slovo za druhým a tak je to od začátku do konce. Taky podobně hustě jsou udělaný světelný meče... Zíív. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

ortoncz

Sledujeme události před příletem Isaaca Clarke na Ishimuru. Některé věci nám byly objasněny, jiné jsou stále skryty. Animace je pěkná, ale příběh je průměrný a dost kopíruje z jiných filmů. Podle mého soudu si to člověk co hrál Dead Space užije víc, než někdo kdo se o to ani nezajímá. Slušné doplnění univerza Dead Space nic víc, nic míň. 60% ()

CliffLee

Ano, film sem zhlédl jako doplnění skvělé hry, bohužel Downfall by jako samostatný animák těžko obstál a i některé věci prezentované ve hře jsou zde trošku poupraveny a i když teprv dohrávám 1. díl (a na 2. se těším) tak mi tu chybí jisté postavy či jejich činy. Tvůrci měli buď prohloubit a ukázat děj na který ukazují nahrávky a videa nalezené na lodi Ishimura ve hře nebo jít více jinou cestou (třeba co se dělo vše v kolonii a jak to začalo), takhle se jedná pouze o průměrné intro (a nebýt hry šel bych ještě o stupínek níže) 5/10... ()

Lumberjack

Hru jsem nehrál a ani jsem nedoufal, že by mě mohl animovaný horor nějak oslnit, ale opak byl pravdou !!! Úžasná atmosféra, která mě vtáhla do děje, navíc s "cool "animací dělá z tohoto filmu velký zážitek. Po shlédnutí na mě padl takový divný, nepopsatelný pocit, jaký mám u filmů, které mě maximálně pohltí, jako to bylo např. u Harsh Times nebo 9... ()

-tHESWINe- odpad!

Co se týče hodnocení podobných děl, myslím že je to svízelná věc. Měli by hodnotit hráči? Nehráči? Mělo by se hodnotit pouze v rámci filmů podle her? Nevím. Já jsem Dead Space spokojeně dohrál, uživajíc si dávku zděšení jež hra nabízí. Ale film ... vlastně se od hry vůbec neliší. Je to víceméně příběh velitelky bezpečnosti (jméno jsem zapomněl) a dokážu si představit pokračování hry, kde se hráč ocitne v její roli. Dead Space: Downfall nenabízí žádné jiné prostředky jak vyprávět příběh, které by nenabízela hra (lineární děj, ploché postavy, atp) - a to je podle mě na film málo. Kdyby to *byla* hra, pak může hráč zasahovat do děje, takhle je to jen (nudný) záznam o skupině lidí, kydlících emzáky. Malý plus za animaci a hlas doktora Kyna, ovšem mínus za nepřítomnost doktora Mercera ... docela důležité postavy ve hře, která byla jaksi opomenuta :) ()

LudkovaLevaRuka

Mám pocit, že kvůli neznalosti podrobností herní předlohy jsem přišel o velkou část souvislostí ve filmu (zejména souvislost mezi stvůrami, mimozemšťany, artefaktem, unitology a "Chrámem"). Poctivě budovaná atmosféra tajemna a zranitelnosti byla po "Cambellovsku" rozetnuta s prvním zasvištěním motorové-pardon-světelné pily a ze zajímavého animáku se tak nakonec vyklubala spíše oddechová vyvražďovačka. Scéna ve sprchách každopádně stála za to. ()

Don82

Stejnojmennou hru jsem nehrál, takže nevím jak moc je film s hrou provázán, takže hodnotím pouze film. Animované sci-fi? Dle mého naprosto skvělá kombinace dvou žánrů. U animace můžete vymyslet hodně zajímavých věcí, které by reálně vůbec nešli natočit. Dead Space: Downfall je v celku povedený a dost brutální film o tom, že do neznámých planet, by se vrtat nemělo. To se bohužel nestalo a bylo probuzeno zlo které 1) napadne psychiku oběti, 2) přinutí k vraždění , 3) udělá z mrtvých naprosto neuvěřitelně krvelačná a hrůzná monstra která se snaží masakrovat "normální" lidi, Film je vyrenderován dobře (bylo by asi blbé napsat natočen), napínavý děj (i když by se na něm ještě dalo zapracovat), všudepřítomné temno a strach, posledních pár přeživších se snaží uniknout jisté smrti. Do zhruba poloviny to platí, potom se z toho stane ale stereotyp a začnete se trochu nudit. Třeba postavy, proč jsou tak vážné (??), víc humoru by neškodilo nebo rozdílné charaktery. Nebo některé části byli vyloženě nedotažené a dali by se lépe využít. Ale co se týče masakrování, zde se tvůrci vyřádily a je se opravdu na co dívat. Dead Space: Downfall je dobrá řežba která v podstatě má za cíl jen uvést hru. Ale to stejně nemění ic na tom, že tento film patří rozhodně k těm lepším co se herních předloh týče. ()

JohnZ87

Pro fanoušky herní série Dead Space rozhodně povinnost. Kvalitně zpracovaný vesmírný horor na motivy stejnojmenné hry tvoří příběhový prequel k prvnímu dílu a vysvětluje, co se stalo s původní posádkou lodi USG Ishimura a jak vlastně celá ta nešťastná záležitost s Markerem a krvelačnými monstry začala. Dokresluje tak události, které byly ve hře pouze naznačeny či jen stručně zmíněny např. v nalezených audiozáznamech. Film skvěle doplňuje herní příběh a setkáte se zde i s několika známými postavami (asi nejvýraznější je doktor Kyne, kterému propůjčil hlas stejně jako ve hře Keith Szarabajka). 85% ()

john.h

Jako prequel k počítačové hře solidní, jen mi vadilo, že je to ručně animované a ne třeba 3D animované či hrané. Na druhou stranu jsem viděl málo kreslených věcí s vyšší mírou brutality. Snad jen Happy Tree Friends se tomu můžou rovnat. Bez toho, aniž bych předtím hrál hru a vyznal se v reáliích bych to ale asi neocenil tolik. ()