Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

Kulmon

Kdo z vás nechtěl být komiksovým superhrdinou a nakopávat prdel nejrůznějším hajzlům? No já před dvěma hodinama rozhodně ne :-) Ale tahle kupodivu fakt cool komedie mě nahlodala :-) Začnu se asi zajímat o Chloe Moretz, ne teda, že bych byl pedofil, ale herecky zaujala. ()

CheGuevara

Kick-Ass je přesně tím, čím chtěl ve skutečnosti být - superhrdinským eposem podle všech kategorií a myšlitelných měřítek. To, že přitom vykradl kde co, je sice na pováženou, ale zážitek to kazit nemusí. Achilovou patou filmu je však skutečnost, že Kick-Ass sice naťukává hromadu zajímavých motivů (ať už ty rodinné, nebo témata ohledně dospívání a zodpovědnosti), ale valnou většinou nechává bez pozornějšího povšimnutí. Možná kdyby vynechal ty okázale krvavé exhibice, tak by Vaugnovi zbyl i nejaký ten čas na rozvinutí toho, čím je Kick-Ass opravdu zajímavý. Useknuté končetiny to opravdu nejsou. Ale jinak zábava k popukání, to bezesporu. ()

EdaS

70% Zklamání. Nemám rád srabácké filmy, které se tváří jak jsou chytré a jak mají na víc, než váš oblíbený comics, a pak úplně stejně skončí u vážně se beroucího melodramatu. Chtěl jsem pořádný nářez. Tohle je jen nářez jen trochu. ()

Pethushka

Hernajs, to byl ale Film (velké F píši záměrně:-))! Nářez - super ocas, který snášel nakládačku o něco lépe než ostatní, člověka opravdu pobavil. Jeho holka - fakt kočka! Taťulda v podání Nicolase Cage opravdu sedl a malá Mindy?? OMG! Může být něco rozkošnějšího?! Takové charizma! Absolutní špička roku 2010. ()

H34D

Na první pohled parodická a odlehčená hříčka, ovšem po bližším prozkoumání vyspělá žánrová fúze, která v podstatě žánrový film (komiksová adaptace?) obchází a chová se plně dle potřeb, resp. touhy diváka. Guilty pleasure už tedy není "guilty", tenhle film je vtipný, má šmrnc, naprosto se v něm ztrácí všechna klišé a svou tvůrčí genialitou přinese na obrazovku jednoduše přesně to, co se modernímu diváku líbí nejvíc... K samotné akci - scény jsou perfektně zvolenou hudbou naboostovány k dokonalosti a navíc v průběhu filmu se jejich coolovost a vypjatost ještě zvyšuje. Proto vyvrcholení nejen, že představuje odkaz na Kill Bill (vstup apod.) a Matrix (chodba apod.), ale navíc se je jaksi s nadsázkou snaží i překonat (viz pokud hrdinka kosící nepřátele přitahuje diváky víc, než hrdina kosící nepřátele, stejnou logikou by na tom malá holčička kosící padouchy měla být ještě líp), ale to jen v malém momentu, na kterém svůj úspěch nestaví, neboť Matthew Vaughn dobře ví, že překonat tyhle modly jednak nejspíš ani není možné a jednak Kick-Assu bude líp jako svébytnému a originálnímu filmu, kterým nepochybně je. 9/10 ()

xxmartinxx

Za skvělou zábavu a výbornou akci, která vás vtáhne a nepustí. Kick-Ass je malý zázrak, na který se čekalo. Je to přesně ten závan čerstvého vzduchu, který jsme potřebovali. Pořád to jde o něco líp a doufám, že v druhém dílu se to dotáhne k naprosté dokonalosti. Zatím "jen" perfektní film, kterému sluší přepálené hodnocení. ()

Zíza

První půlhodina mě moc nebavila, ale potom, sakra, jestli začínají být v módě Kick-Ass Lolitky, hell, proč ne, tady je skvělá :-D Mindy rullezzzz! Koukám, že to má zaděláno na pokračování, a myslím, že zhlédnout ho nebude vůbec problém. Film na nedělní odpoledne, kdy nechcete ronit slzičky, ale spíš rozdávat rány :-) ()

Mr.Apache

Film s výbušným potenciálem TNT. Nebýt občasného, zato úplně zbytečného "prcičkaření", bylo by to na jasných pět hvězd. I tak velká spokojenost. A mimochodem, takhle se má (imho) točit akce! Roztřesená kamera, zběsilý střih a nepřehlednost tu nemají žádné místo. Jeden z nejlepších superhrdinských snímků všech dob. ()

Shit

eeeeee co? Komentář? Kam? Co? jo aha. eeeee kamže to bylo? Bože mam dost, takovej neuvěřitelnej mega vostrej závěr jsem teda nečekal, i když už v průběhu filmu jsem pochopil, že když Vaugn chce a vypustí do akce Cage s dcerou, tak se vyplatí otveřít si obchod s pytlema na mrtvoly, protože bude pořádná porcovačka, která rozhodně neni nějak trapně přizpůsobená dětskýmu publiku, takže tu lze vidět i jak malá 11ti letá holka usekává nohu a porcuje vrahouny po desítkách, navíc ani Cage se nenechá zahanbit a i on si pár desítek zářezů připíše na účet, jenomže to co se děje na konci tohle všechno ještě překonává a když se tam vytasí Aaron Johnson v trapným superhrdinským oblečku, ale za to s tajnou superzbraní, kterou pokosí vše co má ve výhledu, tak neni o čem a navíc akce dosahuje naprostýho vrcholu ve chvíli, kdy se ještě rozehraje perfektní svižnej soundtrack, kterej nejenže pozvedne akci, ale ještě je úžasně zábavnej. Škoda jen, že film neni mimo akci vždy tak vtipnej a svižnej, jak by mohl být, ale těch posledních 20 minut mě tak dostalo, že musim na 5*, i když jsem během filmu uvažoval spíš o 4*. ()

Dragoni

Parádní akční a vtipná jízda od začátku až do konce, která je okořeněna výbornou hudbou. Černý humor, ironie, drsné fórky a hustá akce. Děj který tu byl už mnohokrát, ale v podání teenage hrdinů dostává novou šťávu a Nicholas Cage jako Velký Taťka neměl prostě chybu. Kick-Ass je takovým dobře okořeněným špízem na kterém jsou napíchnuty jen ty nejlepší scény z filmů jako Pulp Fiction, Kill Bill, Batman a spousty dalších : . Film ve kterém se míchá tolik žánrů, že divák neví na co se vlastně koukal, ale zároveň mu to je jedno, protože ho film už nazačátku vy-FUCK-kuje a to nejen jednou a je natočen tak, aby si k němu každý divák našel svoji cestičku a výborně se bavil. Výborná hudba, perfektní herecké výkony a výborná akce. žánr: COOL Action Comedy 90% ()

M.a.t.t.

Neskutočne vizuálne našľapaná, správne heroická, nekompromisne drsná a pritom zábavná superhrdinská komiksová adaptácia, ktorá definítvne odhalila celému svetu talent Matthewa Vaughna. Pretože z tak ťažkej látky, bez výraznejších hereckých lákadiel a s ani nie tretinovými prostriedkami, ktoré majú k dispozícii iné komiksové hity, vvytvoriť tak komplexný film fungujúci po všetkých stránkach a neazostávajúci za nimi vyložene v ničom, to už chce riadku dávku umenia. Kvôli filmom ako Kick-Ass sa oplatí milovať tento žáner. ()

Morien odpad!

Jediná dobrá věc: hudba Johna Murphyho, ačkoliv to je silná vykrádačka jeho práce pro 28 dní poté a Sunshine, jestli to není ovšem přesně totéž. A když tak nad tím přemýšlím, on byl asi celý ost ze sekáče. Asi stárnu, ale opět mi vadil způsob, jakým bylo ve filmu zobrazováno násilí. Čím to je, že když Uma Thurman rozseká na kusy osdesát osm krasavců v kvádrech, slintám u toho blahem, a tady mi stačí SPOILER zkopání a zastřelení jednoho impersonátora /SPOILER a už vím, že tohle není film pro mě? Asi to bude tím, že tohle násilí není kůl násilí, není to ani metafora k ničemu jinému, je to prostě násilí a je běžné a působí běžně a dovedu si představit, jak to v mozečcích dětiček co na to koukají hluboce klíčí. ()

choze

"TŘI NA JEDNOHO A OSTATNÍ NA TO JEN ČUMĚJ? A TY SE PTÁŠ, CO JE ŠPATNĚ SE MNOU?" Oproti Millarově předloze v několika směrech vyměklá (Millar je totiž hodně zlej hoch, děti), ale i tak stále fest drsná a oproti WANTED i dějově věrná filmová adaptace. A obě každopádně vystihují ducha svých předloh. Cage se zase po čase rehabilituje kvalitním snímkem, Chloe Moretz je objev roku a Matthew Vaughn si fantasticky režijně vyhrál. Hype roku pro jednou neskončil zklamáním. Sem s dvojkou. ()

Sarkastic

Normálně tenhle typ filmů nesleduju, ale tou všudepřítomnou chválou si Kick-Ass o promítnutí řekl. Sice jsem možná čekal větší "kopanec do zadku", protože zdaleka není využitej všechen potencionál, kterej snímek měl, avšak pevně věřím, že se rejža vrhne na druhej díl a okoření ho ještě víc. No ale to nemění nic na tom, že to byla zatraceně dobrá a efektní podívaná. Chloe Moretz, která na sebe strhávala veškerou pozornost jen co se objevila na scéně, si to tam hází neuvěřitelným způsobem a jestli jsem někomu fakt fandil, tak jí (popravdě řečeno, Aaron Johnson mi byl spíš nesympatickej) a hned po ní bych ještě zmínil Nicolase Cagea, se kterým vytvořila opravdu sehranej pár. Jinak bych ještě zmínil slušnou, ikdyž ne až tak častou, akci a hodně svižné tempo snímku. A to nejlepší nakonec, hudbu; tak dokonalej soundtrack jsem už hodně dlouho neslyšel, perfektně do všech scén seděl a u některejch ve mně vyvolával pobavenej a zárověň překvapenej úsměv na tváři (třeba u scény s holčičkou "bez tatínka a maminky"). Přestože mi některý části sedly o dost míň a jiné naopak mnohem víc (tím narážím na to, že Kick-Ass není rozhodně perfektní, nebo snad dokonalej), dohromady tvoří výtečnej a nenudící film, kterej můžu vřele doporučit. ()

Segrestor

Já vám nevím, zas tak dokonalé mi to nepřišlo. Ano, ta holčička je vážně skvělá a natočené je to opravdu svižně a jeden čas jsem to všem doporučoval, ale teď s odstupem času mi to už tak skvělé zasejc nepřijde. Nevím, možná je to momentální náladou. A proto, že se na to chci podívat ještě jednou, dávám tedy nakonec lepší 4. ()

Dudek

O tom, jak výrazně internet ovlivňuje film, jsme se mohli přesvědčit v posledních letech již několikrát. Zejména hranice humoru a zobrazovaného násilí se posunuly poměrně výrazně. Jistý internetový vliv je vidět i v letošním snímku Kick-Ass. Zatímco před pěti lety uvedený, a zejména díky YouTube „distribuovaný“, Spider-Plant Man si bral na paškál zejména snímek Spider-Man, Kick-Ass se pouští do zesměšňování celého superhrdinského univerza. Dloubne si v podstatě do všeho od superhrdinských jmen, přes hrdinovy komentáře děje (hlas v obraze) až po jejich kostýmy, suchá nit nezůstane ani na provařené nácvikové scénce před zrcadlem. V žádném případě se však nejedná o hloupou parodii, to vůbec ne. Kick-Ass je perfektně fungující svižný film, který se svým tématem pracuje vskutku brilantně. Díky silnému hudebnímu doprovodu se mu daří správně taktovat temporytmus, který vrcholí ve dvou výjimečných akčních scénách. Tou první je perfektní přestřelka během přímého přenosu, ve které se dostane snad na všechny vlhké sny akčních diváků a pařanů v jedné osobě, tou druhou pak samozřejmě závěrečné zúčtování – s bazukou. Přestože jsem zklamaný z jeho umírněnosti, mohu považovat Kick-Ass za jeden z nejzábavnějších (a nejvíc cool filmů) co jsem kdy viděl. Mám však problém s tím, že snímek ukazuje, že superhrdinou se může stát každý bez ohledu na věk, finanční zázemí či výchovu, jen aby to následně dementoval. Nedočkáme se tu sice žádných superschopností vyvolaných kousnutím jedovatým pavoukem, ale Dave Lizewski musí být nejdříve připraven o cit, aby se mohl stát superhrdinou. Zajímavostí je, že v jedné scéně, se mu cit vrací, přičemž říká něco ve smyslu „Přestože necítím bolest, tak tohle opravdu bolelo.“ – ano, může se jednat o bolest vyvolanou psychicky, proto to nebude řešit. Ostatní postavy se superhrdiny stávají díky financím – nedá se předpokládat, že by Macreadyovi, vzhledem ke svému zázemí, byli nějací chudáčci. Těch problémů jsem měl troch víc, ale vzhledem k tomu, že si je jeden den po zhlédnutí nedokážu vybavit, asi se nejednalo o nic zásadnějšího. Nicméně zůstávají mi na jazyku dvě otázky. Je Kick-Ass trvanlivým zbožím nebo bude příštími generacemi zcela opomenut, případně jeho kouzlo vyprchá? Je Kick-Ass natolik nosným tématem, aby měl co nabídnout i v (naznačeném) pokračování? Odpovědí na obě se nejspíš dočkám, do té doby nezbývá než čekat. ()

Gilmour93

„Okay you cunts... Let´s see what you can do now!“ Želvy Ninja potkávají Kill Bill aneb jak stačí malé holčičce mluvit sprostě, aby byla "fucking awesome" a vy v podbřišku cítili své "guilty pleasure." Po slibném a hlavně vtipném úvodu se film začne vybíjet jak autobaterie v Mustangu Red Mista, když mu nechá v tatínkově garáži přes noc rozsvícená světla a ačkoliv se Vaughn snaží dělat legraci ze současné on-line popkultury, celý Nakopávač sedinky do ní nakonec přesně zapadne jak do pochvy Hit Girl…samurajský meč. Cage by mohl v roli netopýřího muže teoreticky vystřídat Balea, ale musel by něco udělat s tou povislou dolní čelistí.. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu