Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

Pitam

Velmi dobře udělaný akční snímek, který si zcela nepokrytě dělá srandu ze všech komiksových filmů doby současné i minulé. Děj je svižný, několik scén je opravdu výborných a skvěle sestříhaných a člověk se u sledování rozhodně nenudí. Hlavním protagonistům se také nedá vlastně nic vytknout, zejména o mladičké Chloë Moretz ještě nejspíš hodně uslyšíme. Tak proč tedy dávám tak "nízké" hodnocení? Zjevně mám kdesi uvnitř alarm, který mi říká, co je pro mě ještě snesitelné pro představitelku dětské role a co už ne. Ano, vím, že je to jedna velká nadsázka, ale koukat na jedenáctiletou holčičku s tváří andílka, kterak ze sebe chrlí slova dlaždičova, přičemž nekompromisně usekává protivníkům končetiny způsobem, za který by se nemusela stydět ani Nevěsta z Kill Billa, tak to už je na mě zřejmě silná káva (scény podobného ražení mi nevadí pouze v jediném žánru, a tím je anime). Pro mě tedy, zejména díky skvělým akčním scénám, a také proto, že mám rád komiksy, je to za tři hvězdičky. ()

laik_60

film snažiaci sa o židovsky humor, bez ducha, ani satira ani komédia ani zábava ani neviem načo ten jeden bod dávam škoda času ()

C0r0ner

Po nezáživném debutu a moc pěkné pohádce přichází těžkotonážní n(N)ářez, který musí nadchnout každého, kdo je pro veselý akční humor po vzoru Michaela Baye. K tomu je to geniálně zrežírované a zahrané. Nejdřív jsem film viděl třikrát s titulky, až potom jsem se odvážil kouknout na dabovanou verzi. Vyplatilo se, protože narozdíl třeba od Nedotknutelných a Deadpoola, je tady dabing opravdu perfektní a film zvedá ještě výš, než už je. Od té doby jsem Kick-Ass viděl ještě minimálně pětkrát a pokaždé brečím smíchy. Rvalo mi srdce, když jsem ho musel vyndat z TOPky kvůli Interstellaru a taky kvůli tomuhle filmu jsem si zřídil dodatečnou TOP 10. Totální kurevská paráda! 100% ()

Hrůša7

Na to stačí pár slov- AKČNÍ, VTIPNÉ, TROCHA BRUTALITY, SKVĚLÝ JAK DĚJ TAKY SMYSL TOHOTO FILMU. Stejně tak skvělý scénář, někdy až trocha PARADOXU, ale to není třeba zmiňovat. ()

necisty

Neuvěřitelný nářez. Červené procento mi naznačí, že se nejdu dívat na nějaké béčko, ale co jsem viděl bylo nad očekávání. Jak zde bylo zmíněno jedná se opravdu o mix všech dobrých vlastností filmu – děj, střih, akce, nadsázka, barvy, zvuk, hudba atd. Zklamal mě celkem rychlý konec a malý prostor pro Nicolase. Ale co předváděli ostatní herci jako například Chloe, to bylo neuvěřitelné. Parádička, které chybí jen trochu – 90%. Něco tak brutálního jako tu scénu ve skladišti jsem dlouho neviděl. ()

campix

Zatím nejlepší jízda tohohle roku,která se bude jen těžko překonávat. Není nic víc co dodávat. Today i've got my ass completely kicked. ()

agathon

Líbilo hodně, ale měl jsem po celou dobu dojem, že tomu ve všem tak trochu něco málo chybí (a vysvětluju to negativně - Kick-Assovi chybí to, co nechybělo ve Strážcích...). Navíc mám dojem, že Vaughn je možná obdivuhodný, že to vůbec dal ve svých podmínkách dohromady, nicméně ve finále mohl (minimálně) přibrat nějakého zkušenějšího tvůrce jako supervizora, potažmo to úplně přehodit na někoho o fous originálnějšího. Tady je přece jen spousta věcí řešená dost nenápaditě a jakoby nedotažemě. Skoro u každé bitky jsem si říkal, jak by to asi vypadalo v Matrixu nebo v již zmíněných Strážcích. Stejně tak i voice over mi přišel v mnoha okamžicích zcela nadbytečný, i když je jinak docela důležitý jako rytmizační prvek, rozhodně není v této funkci nenahraditelný a hrdinovy hlášky také nejsou tak "husté", abych se bez nich neobešel. Středoškolské prostředí mi vlastně ani tolik nevadilo, dokonce mi přišlo, že je tam toho z něj zbytečně málo. A taky bych si dovolil poznamenat, že na komiksového geeka disponuje Kick-Ass poměrně výrazně atletickou postavou, což se poněkud tluče s jeho úvodním komentářem: "Nejsem dobrý v matice, ve sportu...!" Jen výběr hudby je naprosto lahůdkový. ()

Flynn

Velice příjemné překvapení, hodnocení tomu nasvědčovalo, ale realita byla skutečně velice vyvedená. Stylová Hit GIrl :o) a příjemně podaný příběh "obyčejných" superhrdinů :o) Fakt hezky udělané. Vaughn mě naprosto dostal už svým Stardust a tady to jen potvrdil, že to umí. Skvělé snoubená hudba s obrazem, v některých scénách mi z toho sloučení běhal mráz po zádech. ()

Wormboy

Perfektna zabava od zaciatku az do konca, ktora vychadza z komiksovych korenov, vyuziva, obtaca a vyciciava ich, pridava aj nieco vlastne a pri tom vsetkom nevyznieva ako parodia, no ani ako nafukana pocta. Kick-ass je pre mna totalne a bezproblemovo funkcna akcna komedia aka tu nebola velmi dlho. Pevne verim, ze niekedy uvidim druhy diel.4,5/5* ()

Andre3000

Tak tohle je hodně silný, ale zároveň i dobrý kafe. Když to pojmete jako komiks, tak to snad ani nemá chybu. Každý asi chtěl být někdy superhrdinou a zachraňovat ostatní, tak proč ne...běžte do toho, možná se tam venku někde potkáme :-) ()

Morzael

Kick-Ass je komiks o tom, že je velmi těžké stát se superhridnou v reálném světě, a i když se vám to povede, stane se váš život ještě těžší v mnoha ohledech. Není to žádný happyend, kde všichni žili šťasně až do smrti. Hlavní hrdina nevyzradí svou totožnost, aby tím sbalil holku, která na něj doposud srala. Naopak tu holku tím vytočí a její kluk mu řádně rozbiju hubu. Red Mist nevypadá jak nedomrlý nerd. V tom, a mnohém dalším, se film a komiks lišil. Film totiž, ať už se snažil sebevíc, dopadl jako parodie na komiks a vlastně vůbec neukázal záměr. I když měl ve filmu Kick-Ass těžký začátek a dostal pak dost na hubu, stejně ve výsledku dopadl jako regulérní komiksák. Lidi zde dělají stejně nadlidské kousky jako v jakémkoliv jiném akčňáku; největší looser sbalí největší šťabajznu a na konci za glorifikující hudby odlétá do východu slunce. Navíc ve filmu se z Kick-Asse stala vedlejší mně absolutně nesympatická postava. Atmosféra, kterou na mě komiks jen chrlil z každé stránky se také nedostavila. Kdyby se film jmenoval Big Daddy and Hitgirl, bylo by to výstižnější. ()

Martrix

Vynikající záležitost, které se snad nedá nic vytknout. Ani nepamatuji, kdy jsem naposledy viděl akční film, tak skvěle namixovaný s humorem, emocemi, chytrými dialogy, parádní hudbou a hlavně opravdu sympatickými postavami. Místy jsem byl vysloveně nadšený a po dloooouhé době jsem se od srdce zasmál. Nejlepší záležitost celého roku a úplně klidně napíšu, že pro mě je Kick Ass v žánru maskovaných hrdinů v TOP 5. ()

Sammya

Upřímně by mě nikdy nenapadlo, že akční film plný dost expilicitního násilí se stane jedním z mých nej. Když jsem ho viděla prvně v kině, nic moc jsem od toho nečekala, ale odcházela jsem naprosto nadšená, úplně mě to vtáhlo. Člověk se prostě ani chvíli nenudí. Hlavní (super)hrdina Dave (Aaron Johnson) je prostě úžasný outsider, myslím, že mu to nikdo nemohl mít za zlý, že chtěl zkusit potírat zločin jako superhrdina, ale přitom byl roztomilý. Rozhodně nejlepší postava filmu je Mindy, Chloe Moretz byla prostě dokonalá. Mark Strong v typické roli záporáka byl jako vždy neodolatelný. A co dělá tenhle film tak skvělý? Je to akce, humor, komiksová atmosféra, super postavy, ale hlavně je to příběh o normálním klukovi, co se rozhodl změnit svět a ukázal všem, že i jeden člověk může dosáhnout velkých věcí. A taky je to nářez :D Matthew Vaughn for the win! :) ()

zette

Tak po delsi dobe jsem se u filmu zase poradne nasmal... Jak jsem videl Hit girl poprve v akci, sel jsem do kolen. Na prvni pohled se Kick-ass muze zdat jako kycovita sracka, ale opak jest pravdou. S ohledem na zanr, velmi povedeny scenar, ktery mj.vtipne narazi na problemy a strasti dnesni mladeze (a vlastne i dospelych:-) ). A myslim, ze predevsim diky mladsim uzivatelum je tento film na CSFD jednim z nejoblibenejsich vubec. Trochu jsem mel z toho filmu strach, ale zbytecne. Potesila take zminka o mem nejoblibenejsim filmu Sunset blvd. ()

PainM8

To je neuvěřitelně dokonalý. Dave je takovej slušnej nerďák a najednou se rozhodne stát superhrdinou, ale není to žádná sračka jako ostatní superhrdinové, že by uměl lítat a podobně, má schopnosti prostýho člověka. To je pak umění dělat hrdinský činy, bez nadpřirozenejch schopností. Film mě dokonce i emočně zasáhl, což jsem vůbec nečekal. Velký obdiv tvůrcům, je to opravdu povedené. ()

Juto

Je to úspešný hybrid dvoch žánrov, ktorý prináša takmer dokonalý filmový zážitok. Scenár filmu je pozoruhodne dobre napísaný a podarilo sa mu spojiť veselú komédiu s neuveriteľne grafickým a štylizovaným násilím. Je to proste šialená jazda. 9/10 ()

c.tucker

Je to neskutečné jak se to povedlo, s předlohy je vybráno víc než u Wanted, ale není to striktní obrázek po obrázku a opravdu to sedí. Začátek je poměrně stejný až na pasáž z nemocnice, která byla rychle přeskočena, což mi bylo u filmu divné už při prvním zhlédnutí. Film se zabývá první premisou předlohy - policista ala Frank Castle, která je sice v komiksu trochu více rozšířena, ale zde tohle naprosto sedí a vůbec to není na škodu. Co mě asi nejvíce sralo byl výběr Christophera Mintze-Plasse, který mi tam naprosto nepasoval a po přečtené předloze ještě víc. Velmi potěšující bylo zobrazení historie Damona formou komiksu. A co musím naprosto vyzvednout, tak to je naprosto výtečná hudba, která to vše dobarvuje, tak jak by to mělo být. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu