Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Šakalík

I přes mnohé kladné ohlasy jsem k filmu přistupoval se značným despektem, pač filmy, ve kterých se cestuje časem, jsou povětšinou pěkné kraviny. Ale Looper mě docela mile překvapil. Má svižný a jednoduchý děj, kvalitní herecké obsazení a nijak přehnaně nemoralizuje, což vzhledem k jeho hlavnímu mottu reálně hrozilo. Zajímavou roli si střihl Bruce Willis – jeho postava není ani zdaleka bez kazu, nad jeho počínáním se vznáší velký morální otazník, a přesto mu člověk celou dobu drží palce. Nicméně nejvýraznější postavou snímku je ta vzrůstem nejmenší. Jakmile Cida popadne amok a popustí uzdu svým mimořádným schopnostem, je opravdu na co se koukat. :-) Samotný závěr je sice trošku uhlazený a taky logicky naráží na časový paradox, protože kdyby „starý“ Joe nikdy neexistoval, celá minulost by byla vlastně úplně jinak a nic z toho by se nestalo. To je právě ten tradiční problém s cestováním v čase – odtud má averze vůči němu... ()

Firebug

Jako fanouška sci-fi ve mně zdejší vlna nadšených reakcí opět nejspíše vzbudila přílišná očekávání. Looper je zdařile stylizován do něčeho, co není daleko od retro stylu. Má slušné herecké obsazení a s ničím se zbytečně nepáře. Právě proto se mi asi líbila i zápletka a příběh, který je jeden velký časový paradox, ale tady to opravdu nebyl žádný problém. To co mi naopak vadilo, byla celková průhlednost a předvídatelnost příběhu. Spoustu velkých objevů hlavních postav tak odhadnete dlouho dopředu a nic (možná až na pár drobností) vás nepřekvapí. Akční pasáže v rambo stylu (včetně bezmyšlenkovitě nabíhajících záporáků) ve mně taky nezanechaly příliš kladný dojem. Zbytečná, a v některých místech dokonce směšná, snaha tvůrců rysově připodobnit dva hlavní protagonisty, mohla být smetena ze stolu zmínkou o plastické operaci (stejně jako v případě oněch paradoxů). Nesedla mi ani Emily Blunt, kterou jsem ve Wild Terget zbožňoval, stejně jako snaha vecpat tam nějakou tu romantiku… Dnes u mě může být zkrátka Looper rád, za ty 3*. ()

webhead

Já nevím, tak nějak jsem asi nepochytil myšlenku filmu. Nápad byl naprosto uchvacující a už při traileru jsem se na film těšil, ale moje nadšení se v polovině filmu stalo poněkud nejistým. Zpracování a herecké obsazení chválím, ale od scén, kdy se na plátně objevila Emily Blunt, šel celý námět filmu do kytek a samotná myšlenka zůstala pohřbena v klišovitém lovestory se zbytečnou akcí. *SPOILER* Z hlavního hrdiny se stal krvežíznivý zabiják dětí a z jeho mladšího já muž s nejistou budoucností. Pokud by se opravdu dala budoucnost měnit, tak ten závěr opravdu nedával smysl a celá ta myšlenka, jenž po dobu trvání filmu gradovala, byla spláchnuta do záchodu. ()

netahlo

Tohle me fakt nebavilo. Prekombinovane a k smrti nudici. Doufam, ze Bruce v Die Hard 5 necha vzpomenout na zlate casy, tohle byl nesmysl. ()

ZkuKol

Za první hodinu bych dal klidně 100%, ale potom přijde 30 minut tuhé nudy a závěr je prostě nedostatečný vzhledem k tomu jaké laskominy na začátku film sliboval. Bruce i Gordon hrají ve filmu který je baví, ale ani Emily jim nepomůže překonat tu prázdnotu na farmě... 60% ()

LuciusWlk

Je někdy komické sledovat a číst zde, jak nad neotřelým nápadem a zdařilým pojetím je ohrnován nos a bazíruje se nad každičkým detailem. A pak se ti samí rozplývají nad blockbustery jako jsou Avengers a jim podobné naivní slátaniny, vytvořené pouze pro efekt, se scénářem inteligentního melounu. Netvrdím,že Looper je bůh ví jak promyšlený počin. Ale svou snahou, nápadem, i přístupem dá mnohem více, než létající robot a přesteroidovaný capitan dohromady. ()

SG-1

"Poslouchej, ty šmejde! Ráda střílím! Za poslední rok jsem odpráskla a pohřbila tři tuláky. A nezajímáš mě, ať už je tvůj život jakkoliv smutnej." -Sára- ()

slovan1

Na Looperovi se mi líbi, že hodně prostoru se ukázat dostal Gordon-Lewitt, který roste ve star. Willis ne tak výrazný, jak bych chtěl, ale na tom něco měnit by asi nefungovalo. Příběh je originální, ale pro mě celá honba za sebou samým, případně hledat dvě tytéž osoby je pojata velmi "úzce" a hodně stlačená na jednu malou oblast. Představoval jsem si rozhodně větší výpravu a možnosti. Až jsem si zvykl, usoudil jsem, že Emily Blunt to i s těmi blond vlasy přece jen sluší :-) ()

BMAJTZ

Nevím na mě to bylo takové divně překombinované scifi které se tomuto žánru až příliš nehodí. A ty dialogy mě zrovna taky dvakrát nenadchly, ale hlavní herecké duo skvělé. ()

mikulíšek

S cestováním časem je ve filmech vždy potíž a málokdy se povede, vše nastavit tak, aby se divák nezačal před skončením zbytečně vyptávat. Buď je potřeba zvolit neprůstřelnou logiku, rychlý spád událostí a nebo prostě zvolit takový žánr, aby to bylo jedno. Z Loopera by mohla být skvělá povídka, nebo vcelku obstojný svižný sci-fi akčňák, bohužel od půlky filmu začíná docházet dech, resp. se objevují nové postavy a vše se zbytečně komplikuje. A pokud tempo zvolní, tak je víc času na přemýšlení a najednou i celá logika cestování v čase začíná pokulhávat... a kouzlo, které Looper nabízel je pryč. Na konci jsem si přišel skoro až podveden, jak velké bylo zklamání. ()

Sdoom

Skvělý a originální nápad, přesto se nemohu ubránit myšlence, že z toho šlo vytěžit ještě víc. Silné a dobře natočené scény, ačkoli převažují, střídají slabší a méně záživné. Nový Matrix to určitě není, nicméně za posledních 10 let jeden z nejlepších sci-fi thrillerů jednoznačně ano. Jen nechápu, proč Gordon-Levitt musel vypadat jak android nebo co (verbal to vystihl lépe). (HD, orig.) ()

Maynard.

Po prním (a rozhodně né posledním) skounutím dávám 4*. Ze začátku mi krapet trvalo, než sem se v tom uplně srovnal, ale jak to přišlo, tak už sem si mohl v klidu vychutnávat netradiční film. Obecně filmy, ve kterých se objevuje problematika cestování v čase mám hodně rád, páč mi to přijde jako velmi originální a zatím pořád ještě neokoukané téma. Tento není vyjímkou. Film má spád, tempo, pěknej, ale krutej příběh a kvalitní herce. Willis se ukázal jako nekomrpomisní killer malýho kluka, prostě bez jakéhokoli ostychu odprásknul 10 letýho uličníka (kterej byl navíc nevinnej :o) ). Cca od půlky filmu se film docela změní a točí už jen kolem malýho Rainmakera. Co bych jako vytknul, tak určitě hrozně málo vychytávek z budoucnosti, prostě bych si tam dokázal představit mnohem víc létajících dopravních prostředků, víc super moderních zbraní a tak nějak víc vychytávek. Jo a taky by se mi hrozně líbilo, kdyby tam byla ukázána budoucnost v dobách vlády Rainmakera, škoda no. Kdo má rád Frekvenci, Návrat do Budoucnosti, Butterfly efekt, tak bude mít rád i tohle. Těším na další skouknutí... /2.skouknutí/ Ponechám na 4*, ale je to s vodřenejma ušima. Druhá půlka filmu mě tentokrá zrovna nenadchla, prostě se tam toho oproti svižnýmu začátku moc nestane. Malej zlej prcek, ten se poved. Něhání hrůzu. A stejnak si říká, že mu jednou rupne v kouli, uvědomí si, že má v rukou obrovskou moc a pak si podmaní Svět. Takže to obětování na konci filmu bylo podle mě zbytečný :o) ()

sedm.1

Bohužel, mě Looper nějak moc nenadchl. Určitě mu tedy nemohu upřít originalitu a nápaditost, to jsou opravdu výrazné, přínosné a rozhodně nepřehlédnutelné přednosti tohoto sci-fi, nicméně já se u toho po celou dobu nedokázal zcela bavit a odvázat, nějak jsem se prostě nenaladil na tu správnou vlnu, chvílemi mi to přišlo celé docela dost krkolomné, o logičnosti Loopera by se pak dali vést několikahodinové diskuze, při kterých by se stejně ale nedobralo jednotného výsledku, jinak atmosféru nedokážu posoudit, zda-li byla dobrá nebo špatná, já bych jí ale každopádně označil minimálně za zvláštní, napětí se tu pak jaksi nedostavilo vůbec a herecké obsazení je kapitolou sama o sobě. Emily Blunt v pohodě, pohledná, sympatická, není co řešit. Bruce Willis divný, nevýrazný, působící unuděným a lhostejným dojmem, vůbec mě tu neseděl, ovšem co jsem vůbec nevstřebal, byl Joseph Gordon-Levitt. Nejde mi tedy ani tak o jeho herecký výkon či jeho postavu, ale co mu tu tvůrci udělali s tím ksichtem????? Co to mělo být? Co to mělo za význam? Nechápu a fakt mě to dost negativně rozhodilo a narušilo i výsledný dojem z celého filmu. Looper je zkrátka velice zvláštní, netuctový a jen těžko přehlédnutelný film, kdy mě potěšila vzhledem ke scénáři především jeho přehlednost a fajn pointa, na druhou stranu mi přišel ale bohužel i dost nezábavný, bez nějakého zajímavějšího vizuálu, výraznějšího tempa či působivějších momentů. Filmy o cestování v čase jsou vždy velice přitažlivé, zajímavé a nevšední, ale jen málokterý z nich dokáže skutečně dosáhnout vrcholu, jinými slovy, Osudový dotek je jen jeden a Lopper jeho pozici „ krále v cestování v čase“ neohrozil ani náhodou, a já ho prostě považuji pouze za slušný průměr, který mě kupodivu příliš neoslovil. ()

Arkanoid

Divák musí uveriť, že v zabijakoch víťazí chamtivosť nad pudom sebazáchovy, ďalej pripustiť pár náhod a dokonca uveriť výrazu zmutovanej tváre Josepha Gordona-Levitta, aby si film užil. Môže sa však tešiť z protichodných motivácií postáv, adrenalínového tempa a výkonov Brucea Willisa a Emily Blunt. Výrazné klady aj zápory, každopádne prínos kinematografii. ()

tempus

Překvapivě celkem chytré, nejdřív jsem měl obavy ze začátku, protože krimi nepatří k mým vyhledávaným žánrům, ale hned, jak se ujme vlády sci-fi stránka, začne to být zajímavé. Co je ještě zajímavější je to, že se to později přeměnilo na sci-fi - western, který mě dokonce zajímal (docela dost zvláštní). Z těch žánrových kotoulů jsem byl na konci lehce unavený (je tam i trochu superhrdinské fantasy. A po celou dobu se hlásí akční, když je snímek v živějších úsecích), ale zajímavé to bylo pořád stejně nebo i víc. Nejtěžší bylo z mé strany si spojit Gordon Levitta a Willise jako 1 osobu. Charakterový rozdíl nebyl problém (v seriálu jsem viděl se změnit takhle za daleko menší dobu, než je doba 30 let). Problémy mi dělalo spojit si je fyzicky oba herce. Nejvtipnější hláška, kterou jsem zde slyšel pronáší Joeův šéf ,,řekl bych, že se to všechno vrací, jako ty blbý kravaty.". Motto filmu by mohlo znít: "1 umře, aby 1 žil, férový obchod" (že vám to něco připomíná? Tak jsem to napsal dobře, na konci si nemůžete na to nevzpomenout).. ()

Forsberg11

Tak za mňa bohužiaľ len priemer. Prvých 20 - 30 minút je slušných a zaujimavých, ale potom príbeh až drasticky spomalí a jeden má problém pri tom nezaspať. Ešteže tu bola aspoň tá Emily, ináč by sa nebolo na čo riadne pozerať. Logiku cestovania v čase a časových slučiek riešiť nemienim, pri týchto filmoch to nemá zmysel. Samotné cestovanie v čase do minulosti je nelogické a racionálne ťažko uchopiteľné. 60 %!! ()

MartinS96

Největší trhlinou v tomto autorském projektu Riana Johnsona je jeho hlavní premisa. Cestování časem totiž nedává smysl, zejména pak směrem do minulosti. Čestnou vyjímkou budiž trilogie Návrat do budoucnosti ve které se to tvůrcům povedlo vystihnout dokonale jak smysluplně, tak zábavně. To však není případem Loopera, jenž se snaží být velice chytrý, ale svými nelogickými situacemi si jen podkopává vlastní nohy (člověk potkává a komunikuje se svým mladším/starším já). V příběhu je i spoustu trhlin, například se zde zmiňuje postava, která se ve filmu nakonec vůbec neobjeví a telekineze v jinak realisticky vypadajícím filmu působí jako pěst na oko, přitom nemá hlubší opodstatnění. Všechno se pak snaží vylepšit celá řada známých herců. Jeff Daniels a Emily Blunt jsou téměř bezchybní, dokonce i Bruce je tu OK, ale jde snad o první film, ve kterém mě Joseph Gordon-Levitt vyloženě sral, navíc mi to přijde, že si slušně pohráli s jeho držkou. Pro někoho to může zachránit závěr filmu, který se může zdát šokující. Já ho však prokoukl, což se mi stává velice sporadicky, dosti mi to připomnělo film Predestination, který se mi ale líbil o mnoho více. 5/10 ()

MoTeelka

Zajímavé spojení akčního zelenáče s akčním skoro důchodcem (promiň Bruci). Willis střílí jako v dobách, kdy Die Hard ještě neměla v názvu číslovku, a Gorden-Levitt už poněkolikáté potvrzuje své zasloužené místo na hollywoodském skorovýsluní (a já ho definitivně přesouvám do své TOPky). Dohromady jim to funguje taky skvěle, viz scéna v bistru. Přechod od akce k "romanci" mi na rozdíl od Mirky Spáčilové nevadil. Naopak - aspoň nebyl film tak plochý a jednotvárný, jak se občas akčňákům stává. Silné čtyři hvězdy. ()

Wicky

CESTOVÁNÍ V ČASE JEŠTĚ NEBYLO VYNALEZENO, ALE ODE DNEŠKA ZA 30 LET UŽ BUDE. Parádně rozehraná akční scifi jízda která si udržuje své tempo až do úplného konce. Jde vidět schopnost režiséra, protože je to hodně pěkně natočené. To co před rokem nezvládl IN TIME s Timberlakem tady splnuje výborný LOOPER. Potěšilo hlavně i pár vtipných scén ( Willis A Gordon-Levitt sedící naproti sobě v restauraci, Emily Blunt a její kliknutí na žabku:P ) a samozřejmě výborně natočené akční scény. Joseph Gordon-Levitt hraje dost slušně a ta role mu prostě patří, Bruce Willis je furt frajer který si rád postřílí a Emily Blunt je prostě sympatická a pěkně hrající baba. A to jsem vůbec nečekal že mě LOOPER tak dostane. Jeden z nejlepších filmů roku 2012! 90% ()

Cracker

Nová mainstreamová hviezdička Gordon-Levitt si vie priam dokonale vyberať svoje filmy. O pár rokov z neho bude ostrielaná akčná hviezda, presne ako Bruce Willis po boku ktorého si zahral aj v tomto filme. Looper má obrovský potenciál, na prvý pohľad neškodná mutácia a celá záležitosť s cestovaním času vám stále behá po rozume a núti vás premýšľať. Preto by som ho neradil medzi obyčajné blockbusteri, má proste niečo naviac... ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)