Život nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka... Jenže pak najdou zlověstnou díru pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě... Tento thriller z dílny legendárního režiséra Joa Danteho (Gremlini) zkoumá obavy a tajemství pohřbené hluboko v lidské mysli. Život už nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se se svou matkou Susan přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka Bensonville. Dane vidí jediné pozitivum v tom, že hned vedle bydlí krásná Julie. Susan tráví stále více času v práci, a tak Dane s Lucasem bez dozoru důkladně prozkoumávají svůj nový domov. Dane se však mnohem víc točí kolem Julie a svému mladšímu bratrovi něvenuje příliš času. Jednoho dne však najdou zlověstnou černou díru ukrytou pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě. Chlapci jámu prozkoumají a zjišťují, že je patrně bezedná. Když do ní hodí minci, nikdy neslyší cinknutí na znamení, že dopadla na dno. Když do díry spustí baterku, světlo po chvíli pohltí temnota. Bratři doufají, že jim záhadu pomůže odhalit Julie, když jim poví něco z minulosti domu, a tak jí ukážou svůj objev. Jenže mezitím se začne z podivné díry šířit zlo. Podivné stíny číhají za každým rohem a noční můry z minulosti ožívají... Trojice dětí se bude muset postavit tváří tvář svým nejtemnějším obavám... (HBO Europe)

Goldbeater

Joe Dante se po dlouhé době pustil opět do druhu hororu, který je mu nejbližší. Tedy nenápadná rodinná zábava pro ty nejmenší. Kdybych The Hole viděl jako dítě, určitě by se mi líbil, ale teď pro mne neznamená nic závratného ani originálního. Potěšilo mě setkání se starými známými dantovské klasiky Dickem Millerem a Brucem Dernem ve vedlejších rolích. Celkově mi film vůbec nevadil, bavil jsem se tak nějak přiměřeně a mírně nadprůměrně. Určitě není chyba tenhle snímek vidět, jen by bylo možná zábavnější, kdyby z té díry začali vylejzat třeba Gremlini. ()

kingik

Dane se právě se svojí mámou a mírně rozmazleným bráškou Lucasem přestěhoval z Brooklynu do nudného zapadákova Bensonville a z nového domova není zrovna nadšený. Naštěstí je tady sympatická sousedka v jeho věku Julie a jedna bezedná díra v jeho sklepě. Nuda nebude mít dlouhé trvání, protože po objevení díry se začnou dít podivné věci. Každý člověk má z něčeho strach a tajemná díra dokáže strach zhmotnit a to všem zvedne hladinu adrenalinu. Joe Dante je dnes tak trochu zapomenutý režisér s výrazným režijním rukopisem, který po letech zabrousil do oblasti hororu. Díru nenatočil jako drsný nebo krvavý horor (to nikdy nebyl jeho styl), ale spíše invenčně pojatý snímek s prvky hororu ve kterém přesně načasoval, kdy diváka správně postrašit a kdy celou situaci pěkně po "spielbergovsku" odhlehčit. Trio Chris Massoglia, Haley Bennett a Nathan Gamble hrají vzorně a triková stránka filmu je na vysoké technické úrovni, Dante ale na trikové podívané rozhodně nestaví. Má totiž talent výborného vypravěče se srozumitelnou filmovou řečí. Bavil jsem se skvěle. ()

hladass

Osobně proti "rodinným hororům" nic nemám a navíc je podle mě Dante umí, ale tenhle kus se vážně nepovedl... Po trikové stránce je sice docela slušný, ale prakticky se v něm nic neděje, atmosféra je veskrze průměrná a "hlavní hrdinové" mi nepřišli vůbec sympatičtí (teda až na toho malého klučinu)... Možná kdybych tenhle kousek viděl tak před dvaceti lety, hodnotil bych z nostalgie asi více, ale v dnešní době je to fakt podprůměr... ()

Kudly4

K filmu mě přemluvila má oblíbená, krásná, tady ještě mlaďounká Haley Bennet. Jak už je tu několikrát psáno, Horor je to spíše pro mladší diváky, ale to jsem očekával, takže ve výsledku s ním nemám větší problém. Možná finále mohlo být jiné, na mě to bylo až moc hloupoučké, ale je to z roku 2009, tak budiž. První polovina filmu mě bavila víc než ta druhá. Na jedno zhlédnutí je to oukey. ()

korbitch22

Když pominu to strašné digitální finále, dá se tahle rodinná Danteho hra s hororovejma prvkama na jedno podívání v celku zkousnout.Sice bych se asi snažil sehnat lepší bratrské duo, protože oba herci mi vůbec nesedli, ale zas sousedka mi teda sedla pěkně a i mamka mi sedla pěkně a aji ten kašpárek byl děsivej a aji ten dvoumetrovej zabiják byl děsivej....a tak byl pohádky konec.Poslední Danteho film byl jednoznačně mnohem lepší, ale na jeden večer bez problému do průměru.55%. ()

SOLOM.

Tak jsem se právě dodíval a zůstali ve mně velice rozporuplné pocity. Cítím se naprosto stejně, jako při sledování Don´t Be Afraid of the Dark (2010). Nevím proč, ale jakmile se v nějakém filmu objeví tajemná „černá díra“ začínají se mi ježit chlupy na ruce. Strachem určitě ne, ale jde spíše o obavy, že to zas bude další filmový průser a ztráta času. A ani tentokrát to rozhodně nebylo neopodstatněné. Jde rozhodně o nejslabší Danteho film jaký jsem měl zatím tu čest vidět a že jich už bylo. Přestože stopáž není nikterak dlouhá, já bych jí ubral minimálně posledních dvacet minut. Do té doby to totiž ještě šlo strávit díky některým „strašidelnějším“ scénám – tedy tvůrci se o to alespoň snažili, aby někomu nahnali strach (viz. malá dívka), jenže ten závěr všechno posral. Haley Bennett si rovněž moc dobře nevedla (rozhodně líp jí to šlo při lesbické scéně ve filmu Kaboom). ()

penylane

Hlavní námět tohoto filmu? Vykradený film Koule, kde koule zhmotňuje, co si hrdinové vysní, převážně všechny obavy a věci, kterých se hrdinové bojí. V tomto filmu je to stejné, jen to zhmotňuje díra, do které se podívají. Bohužel na rozdíl od skvělé Koule zde nemá příběh příliš hlubokou myšlenku. ()

ARI50

Díra je zajímavá a lákavá ale postupem času běží minuty a mě se moc nedostává a moc netěší celkem to byla i škoda herci byly v pohodě. ()

Morholt

Když máte doma díru, která je tady od počátku světa, je už jen na vaší fantazii, co z ní všechno vyleze. Tady to bylo na fantazii režiséra a nedopadlo to zrovna nejlépe, protože z díry lezly traumata a to traumata nestrašidelná a místy i zábavná tak, jak to Dante určitě nezamýšlel. V pravdě rodinný horor v té nejryzejší podobě. 30% ()

Lacike

Je to rodinny horor v style osemdesiatych rokov bez krvavych scen, takze vela ludom asi bude pripadat k smiechu. Ma zaujimavy namet, ale jeho spracovanie uz nie je prilis kvalitne. Dante ma stale v ruke kvalitnu technicku stranku a aj ľakačky funguju na jednotku, ale dialogove sceny prilis nefunguju a aj postavy sa miestami spravaju dost nelogicky. Co je skoda, lebo casting sa celkom vydaril a zo zaciatku si ma postavy ziskali. Az postupne ma zacali srat svojim hlúpym jednanim. Jediny, kto mi nesadol bol predstavitel toho starsieho syna, ktory cely cas pôsobi znudene. Dalsim sklamanim bola postava Bruca Derna, ktora skrývala ovela väcsi potencial, ktory nebol vôbec vyuzity. Vysledkom je oldschool horor s roztomilou atmosferou a kvalitnou pointou, ale bohuzial iba priemernym spracovanim. Film vhodny na jedno pozretie iba pre ludi, ktori maju radi osemdesiatkove horory typu Gremlins. Ostatni sa tomuto filmu maximalne vysmeju. 5/10. ()

corpsy

Ani som neveril, že sa niekomu podarí preniesť do nového tisícročia tú skvelú atmosféru ´´hororov pre mládež´´ ( napr. VRÁTA DO PODSVETIA aka THE GATE ) z 80. rokov. Joe Dantemu sa to podarilo a vlastne by s tým ani nemal mať problém ( tvorca GREMLINS ). A skutočne mu to spočiatku ide, navodzuje sa tajomno, pátra sa po skutočnostiach. V závere to ale začne škrípať, zbytočne sa to ´´zdigitalizuje´´ a skomplikuje. Je to však veľké prekvapenie a v dnešnej dobe je takýchto filmov, ktoré sa inšpirujú flákmy na akých vyrastala generácia dnešných tridsiatnikov, minimum. ()

Ten Druhy

S podobným námetom som sa stretol v epizóde Gateway to Hell zo série A Haunting z produkcie Discovery Channel. Ide o polohrané - polodokumentárne snímky o duchoch natočené podľa reálnych svedectiev. Takže od filmu o bezodnej jame, ktorá je súčasne akousi "bránou do pekiel" som nič neočkával... Možno preto som o to viac dostal. Príbeh The Hole je v podstate obohratá pesnička: rodina sa prisťahuje do domu s temnou minulosťou, v ktorom straší. V tomto dome je navyše spomínaná, na niekoľko západov zamknutá, bezodná jama. Problém nastane po jej odkrytí. Mladí bratia a ich nová kamarátka sú od tej chvíle prenasledovaní mŕtvym dievčatkom, zlým klaunom, policajtom s otvorenou lebkou a inými prízrakmi. Príbeh pomerne rýchlo nabral rýchly spád, preto som bol zvedavý či si závratné tempo udrží až do konca. Napätie bolo vybíjané jednoduchými, ale vcelku účinnými ľakačkami. The Hole nie je žiadny zázrak a neprináša nič nové, ale aspoň nenudí. Táto kombinácia duchárskeho a démonického hororu, ktorý sa odohráva v buranskom prostredí mi teda celkom sadla. Vlastne až na ten záver, ktorý je tak trocha ako z Nekonečného príbehu. ()

sidzej

Joe Dante je v zanri rodinnych mysterioznych filmov zabehany veteran avsak nadviazat na uspech Gremlins sa mu pochopitelne nedari. K tomu by potreboval ucelenejsi a zmysluplnejsi scenar, vyssi rozpocet a nejake tie trikove a akcne zabery navyse..... takto je to cele vcelku utahane no na druhej strane obcas aj prijemne mrazive (sceny s babkou klauna). Podobne ako v ostatnych reziserovych filmoch ani v tomto nechyba male cameo Dicka Millera. ()

schizmo

Díra. Aneb jak zabít velmi nadějný nápad neabiciózní režijí, velmi ledabylými hereckými výkony (já vím, že mrtvých dětí leze 666 v každém filmu, ale přecejen bych očekával od herců větší přesvědčivost ve vyjádření srachu :D) a po první třetině do jasné záhuby řítícím se vývojem celého děje včetně tragikomického vyústění v samotném závěru. Přitom od začátku se to celé tvářilo velice sympaticky a nadějně. Tenhle film rozhodně díru do světa neudělá a zůstane jen u výkopu ve sklepě... ()

Korbitch

Jistě, je to film pro děcka, ale troufám si říct, že se směle řadí mezi takové tituly jako Super 8 či Kovbojové vs. Vetřelci. Spíš než do hororu film spadá do mysteriózního žánru. Jak jsem řekl, film spadá spíše do kategorie pro mladší diváky, ale ikdyž mi táhne na třicet, občas si rád připomenu tuto tvorbu. Rozhodně si nemusím svými komenty dokazovat jako bolševik LIVINGDEAD nebo verbežal, že už jsem fakt velkej a dospělej chlap. ()

kaylin

V americkém snímku „Díra“ Joe Dante předvedl, že v hororu chce předvést i trochu závažnější témata, ale zároveň chce bavit. Nějak mu to dohromady ale nefunguje, mimochodem trochu i proto, že sem tam využívá dost špatné CGI, které dojem z hloubky shazuje. Stále se ale jedná o stravitelný strašidelný film, kde je celkem jasné, jak to s dětmi dopadne. ()