Volné pokračování hororu Vrata do podsvětí (The Gate) z roku 1987. Terry, kamarád Glena z prvního dílu, pronásledován vzpomínkami na hrůzné zážitky při otevření Brány do pekla a vypuštění prastarého démona, se rozhodne démony znovu vyvolat a spoutat jejich sílu. Při obřadu je vyrušen třemi svými přáteli Johnem, Moem a Liz. Terrymu přesvědčenému o vyvedeném obřadu se začnou plnit všechna jeho tajná přání, ale nic není zadarmo. Brzy se vše otáčí proti němu a pozdě zjišťuje, že ho i jeho přátele už démoni ovládají. Poradí si Terry s prastarými démony a uzavře konečně Bránu do temného světa? (balba)

Wacoslav1

K čemu buchty když máme démony! Jo tak tohle je slušná žánrová prácička z doby kdy horory nebyli ještě úplně vyčpělý a uměli přijít z originálními nápady. Volně přeloženo démony můžete použít ke splnění svých přání, ale je to dvojsečný a přání nemusí pak vždy být otcem myšlenky. Je to každopádně úlet a uznávám, že to nemusí každýmu sednout, ale i tak se mi to hodnocení zdá trochu nízký. Nu což mě tahle směs šíleností černýho humoru a perfektních masek dokonale uspokojila. Ani se mi nechce věřit, že to dělal Tibor Takács jehož režisérská kariéra se o nějakých pár let později propadla do slušných sraček. Tomuhle ústřelu, ale nemám téměř co vytknout, podobně originální zpracování se v dnešní době kdy žánr hororu padá do čím dál tím větší rutiny už nevidí a já jsem za podobný starý kousky rád. Kouzlo nostalgie tu prostě funguje a proto nemám problém to trochu nadhodnotit a udílím 95% ()

MM_Ramone

Počas starobylého rituálu nadviažu štyria teenageri kontakt so svetom démonov. Následkom tohto obradu je to, že sa im v reálnom živote začnú plniť ich tajné priania a túžby. Sú z toho nadšení. Chcú si to naplno užiť. Avšak rýchlo zistia, že to čo im démoni doprajú nemá dlhého trvania. Všetko sa im to začne doslova meniť na sračky. Dôjde im, že urobili obrovskú chybu, keď sa nerozvážne zahrávali s temnými silami. Otvoria preto znova medzidimenzionálnu bránu, aby sa pokúsili zvrátiť účinky rituálu. ** ()

TO

Po dvou letech od časů prvního dílu se hlavní hrdina s partičkou kamarádů rozhodl opět oživit démony. Tentokrát démoni přicházejí z lidského nitra a mění své hostitele na démony. Je to horor pro mládež a ke konci to vypadá spíš jako fantasy s obludami ala Pán prstenů. Na tohle koukat jedině jako na pokračování (naprosto zbytečné) prvního lepšího dílu, jako samostatný horor bych to opravdu nedoporučoval. Slabé ()

drankeryth

Ohhh, druhe pokracovanie tohoto filmu bolo podla mna slabsie ako jednotka. Moc sa tam toho nedialo, az po vyse hodiny uplynutia filmu sa dvaja kamosi na zivot a na smrt premenili na demonov z inej dimenzie. Dej filmu nie je bohvieco a vo filme len hra jeden maly demonik oproti jednotke kde ich bolo neurekom. Vo filme tiez hra ta ista postava menom Terry, ktory je uz o nieco starsi a hra ho ten isty herec. Trikovo a maskami bol najlepsie urobeny Terry, ktory sa tiez premenil na demona. Koniec filmu nas zavedie na Terryho pohreb. Ale co sa nestane? Terry vyskoci z truhly a je zivy a zdravy. Za okamih po nom vyskocia z tej istej truhly aj ty dvaja kamosi. Ako je to mozne? Nepochopil som to, kde sa tam mohli nabrat, Hmmm..... ()

raimi

Jak se z celkem nadějného žánrového režiséra stát během čtyř let rutinérským nýmandem, a jak udělat z pokračování zábavné a pohodové dětské hororové klasiky depresivní, debilní, ošklivý a po všech stránkách špatný film. Nechápu, co tímhle Takács sledoval, jestli měl nějaké osobní problémy a promítlo se to do filmu, ale úplně všechno je v tomhle filmu hnusný. Hnusní herci, hnusná hudba, hnusný počasí, hnusný lokace, hnusnej humor, hnusný triky, hnusná kamera, hnusnej obraz, hnusný WTF finále, hnusný všechno. Na zkažení nálady zaručeně dobrý. ()