Vrata do podsvětí

• Kanada The Gate

Filmový horor Vrata do podsvětí zaujal ve své době diváky v amerických kinech vynikajícími speciálními triky natolik, že se po dlouho dobu držel na předních místech v žebříčku divácké atraktivity v USA. Jde o film určený mládeži i dospělým. Obyčejná Americká rodina v něm zažije neobyčejný víkend, děti totiž najdou na zahradě pootevřená vrata do podsvětí. (oficiálny text distribútora)

misterz

Detský fantasy horor ukotvený vo svojej dobe. Pred tridsiatimi rokmi to bolo určite niečo, hlavne svojimi perfektne zvládnutými vizuálnymi efektami, no teraz už film skĺzava len k častej nude a občasnej nostalgii, ktorej príčinou je hlavne pekná kamera zvýrazňujúca dobovú atmosféru 80. rokov. Za sklamanie to však nepovažujem, viac-menej som dostal presne to, čo som aj čakal. 55/100 ()

Derek

ako mlade decko ma trailer na videokazetach od intersonicu k jednotke a aj pokracovaniu THE GATE strasil zo sna, ale zas taky horor to nebol. strasidelna amblinovka (dost z toho citit poltergeista) pre mladsich so stephenom dorffom v jeho prvej ulohe. potesia slusne "old schoolove" efekty ako i sympaticke obsadenie mladych hercov... ()

corpsy

Keby som to videl tak pred 20timi rokmi ako malý chlapec, určite by to na mne zanechalo ďalekosiahlejšie následky. A to myslím aj v tom dobrom zmysle slova. Snímok, ktorý by som kľudne mohol priradiť k osemdesiatkovým rodinným hororom, ale tento operuje s pomerne desivejšou atmosférou, ako jeho žánrový kolegovia. ()

SOLOM.

Zatímco spousta lidí vyrostla na podobně laděných filmech, já byl spíš „odkojený“ na Vetřelcích, Orce a Čelistech. Navíc sám děcka zatím nemám, takže tyhle ty dětské – rodinné horory zrovna moc nevyhledávám ani v dospělosti. Přesto však pomalu uzrál čas, abych se více věnoval známým a nejznámějším hororovým sériím a zaplnil tak své značné „reservy“ na poli hororového žánru. Tibora Takácse mám však zafixovaného jako tvůrce nepříliš úspěšných (mnohdy spíše tragických) filmů, takže jsem do The Gate šel s velkými obavami. A ono světe div se, Tibor neměl ve svých začátcích ještě v hlavě úplně nasráno. Na jeho možnosti se mu podařilo stvořit vskutku zajímavý film, u kterého se pobaví nejen mladší publikum, ale i dospělí. Pokud samozřejmě nebude mít přehnaně vysoké nároky. Přesto všechno nám tento kousek nabídne slušnou dávku nadpřirozené (dalo by se říci i potemnělé) atmosféry, několik humorných situací i docela vydařená monstra. Ony celkově se speciální efekty v rámci možností vydařili a nemám vůči nim skoro žádné výhrady. To samé mohu říci i o hereckých výkonech. 60% ()

juta

Blesk z čistého nebe! Začalo to tím, že jsem viděl jeden obrázek z tohoto filmu, pak jsem si pustil ukázku a zaujalo mě to natolik, že jsem to musel hned druhý den. Doteď bych nevěřil tomu, že film z osmdesátek, který jsem předtím nikdy neviděl, ani jsem o něm neslyšel by mohl dostat plné hodnocení, ale The Gate mě vyvedlo z omylu. Atmosféra na vás dýchne hned od začátku a s hudbou a zvuky vás dokonale vtáhne do děje. Herci sou super a všechno tu klape jak má. Nechápu, proč tohle je tak málo známé, že to nedávají v televizi jako ostatní, mnohdy horší horory. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu co spatřilo světlo světa v osmdesátkách. Jen se tu na démony čeká delší dobu, ale až se projeví, to je pak tóčo. :D Za remake bych se vůbec nezlobil. ()

• Stephen Dorff v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Scenárista Michael Nankin pôvodne plánoval aj režírovanie filmu. (odmocnina)