Život nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka... Jenže pak najdou zlověstnou díru pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě... Tento thriller z dílny legendárního režiséra Joa Danteho (Gremlini) zkoumá obavy a tajemství pohřbené hluboko v lidské mysli. Život už nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se se svou matkou Susan přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka Bensonville. Dane vidí jediné pozitivum v tom, že hned vedle bydlí krásná Julie. Susan tráví stále více času v práci, a tak Dane s Lucasem bez dozoru důkladně prozkoumávají svůj nový domov. Dane se však mnohem víc točí kolem Julie a svému mladšímu bratrovi něvenuje příliš času. Jednoho dne však najdou zlověstnou černou díru ukrytou pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě. Chlapci jámu prozkoumají a zjišťují, že je patrně bezedná. Když do ní hodí minci, nikdy neslyší cinknutí na znamení, že dopadla na dno. Když do díry spustí baterku, světlo po chvíli pohltí temnota. Bratři doufají, že jim záhadu pomůže odhalit Julie, když jim poví něco z minulosti domu, a tak jí ukážou svůj objev. Jenže mezitím se začne z podivné díry šířit zlo. Podivné stíny číhají za každým rohem a noční můry z minulosti ožívají... Trojice dětí se bude muset postavit tváří tvář svým nejtemnějším obavám... (HBO Europe)

korbitch22

Když pominu to strašné digitální finále, dá se tahle rodinná Danteho hra s hororovejma prvkama na jedno podívání v celku zkousnout.Sice bych se asi snažil sehnat lepší bratrské duo, protože oba herci mi vůbec nesedli, ale zas sousedka mi teda sedla pěkně a i mamka mi sedla pěkně a aji ten kašpárek byl děsivej a aji ten dvoumetrovej zabiják byl děsivej....a tak byl pohádky konec.Poslední Danteho film byl jednoznačně mnohem lepší, ale na jeden večer bez problému do průměru.55%. ()

Lacike

Je to rodinny horor v style osemdesiatych rokov bez krvavych scen, takze vela ludom asi bude pripadat k smiechu. Ma zaujimavy namet, ale jeho spracovanie uz nie je prilis kvalitne. Dante ma stale v ruke kvalitnu technicku stranku a aj ľakačky funguju na jednotku, ale dialogove sceny prilis nefunguju a aj postavy sa miestami spravaju dost nelogicky. Co je skoda, lebo casting sa celkom vydaril a zo zaciatku si ma postavy ziskali. Az postupne ma zacali srat svojim hlúpym jednanim. Jediny, kto mi nesadol bol predstavitel toho starsieho syna, ktory cely cas pôsobi znudene. Dalsim sklamanim bola postava Bruca Derna, ktora skrývala ovela väcsi potencial, ktory nebol vôbec vyuzity. Vysledkom je oldschool horor s roztomilou atmosferou a kvalitnou pointou, ale bohuzial iba priemernym spracovanim. Film vhodny na jedno pozretie iba pre ludi, ktori maju radi osemdesiatkove horory typu Gremlins. Ostatni sa tomuto filmu maximalne vysmeju. 5/10. ()

AlistairMir

I když je Díra takovej ten horor pro celou rodinu (třeba jako Márnice) což znamená, že se zrovna 2x bát nebudete, tak to vůbec nevadí. Film má i přesto napínavé scény, je velmi hezky natočenej, herecké trio mi sedlo a i ten nápad díry, ze které leze to, čeho se bojíte nejvíce je prima takže co více si přát? Bezedná díra prostě působí zlověstně a když si představím co by z ní lezlo, kdybych se do ní podíval já, tak se na férovku začínám klepat strachy a tiká mi v oku. No tak fajn trochu kecám, ale že jsem se u tohohle snímku bavil to je čistá pravda. Příjemná hororová oddechovka. ()

sidzej

Joe Dante je v zanri rodinnych mysterioznych filmov zabehany veteran avsak nadviazat na uspech Gremlins sa mu pochopitelne nedari. K tomu by potreboval ucelenejsi a zmysluplnejsi scenar, vyssi rozpocet a nejake tie trikove a akcne zabery navyse..... takto je to cele vcelku utahane no na druhej strane obcas aj prijemne mrazive (sceny s babkou klauna). Podobne ako v ostatnych reziserovych filmoch ani v tomto nechyba male cameo Dicka Millera. ()

Derek

ja som za aby sa nakrucalo viacero filmov v kategorii horor pre mladez. ak by som mal okolo desat asi by som bol nadseny lebo to ma vsetko co spravny detsky film ma mat... celkom sympatickych (i ked herecky drevenych) hlavnych hrdinov, dospeli su vo filme minimalne a tajomno v podobe "diery" ktore i ked nie je prilis originalne svoj ucel splni... dante, specialista na podobny styl filmov (gremlins, burbs) reziruje standardne i ked dost televizne (cele mi to stylom pripomina serial "goosebumbs") a strasna skoda ze po uvodnom budovani atmosfery (pozeranie co natocila kamera v diere) sa to nakoniec zvrtne v digitalne orgie... ale ako som povedal, keby som bol mladsi tak by sa mi to asi doooost pacilo... ()

• Hudbu k filmu nahrál Slovenský národní symfonický orchestr. (The Hobbit)
  • Natáčanie scény bitky s bábkou klauna trvalo 4 dni. (beso74)
  • Julie (Haley Bennett) číta knihu "Božská komédia" od Dante Alighieriho. Režisérovo priezvisko je taktiež Dante. (beso74)