Ghost in the Shell 2.0

(festivalový názov)
  • Japonsko Kōkaku kidōtai 2.0

V Japonsku roku 2029, v době, kdy každá část těla lze nahradit kyberimplantáty a většina lidí je neustále připojena k síti, vzniká speciální jednotka (sekce 6) určená ke stíhání hackerů. Když ovšem zatknou hackera, který si říká loutkař, zjistí, že to není člověk, ale pouze samoudržovací program zhotovený pro státní účely. Stojí tedy před otázkou, zda je tento program, který si vyvinul osobnost, bytost nebo ne.
Ghost in the Shell 2.0 je pouze remake původního filmu z roku 1995. Je překreslený do moderní animace a jsou přidány realističtější zvuky. (Mello)

stOKYi

Vizuálne nádherné, atmosferické orgie tak ako to len v japonských anime môže byť. V príbehu som sa postupne strácal a nakoniec mi asi ušla aj oná príbehová pointa :( ()

FritoleXx

Je to koukám necelé čtyři roky, co jsem viděl původní snímek z roku 1995. Nejsem toho názoru, že by nutně potřeboval grafický update, jelikož i originál je dodnes stále špičková animace, nicméně jsem pár dní zpátky rozečetl mangu a tak nějak jsem si vzpomněl, že bych mohl dohnat i verzi 2.0. Přepracované scény působí úchvatně, ovšem nic moc dalšího se nekoná. Ale jelikož jsem se k originálu nevyjadřoval, tak to udělám zde. Ghost in the Shell je naprostá chuťovka po všech stránkách. Dokonalý vizuál, nezapomenutelný hudební doprovod, úžasně temná atmosféra, bravůrně zvládnuté akční scény a "thought-provoking" příběh. Perla filmového sci-fi, kterou směle zařadím k velikánům jako 2001: Vesmírná odysea. Nadčasové dílo. ()

ywo666

Tak na tretí krát vyzbrojený anglickou verziou a rokmi praxe vylepšenou angličtinou som konečne pochopil čo sa tam do boha vlastne stalo. Pritom to má bez titulkov asi 77 minút. Pritom počin ako sviňa. Kontrast smutné statické zábery a dynamické akčné scény je priam legendárny. Myšlienka filmu inšpirovala množstvo lepšej aj horšej kyberpunkovej tvorby v budúcnosti. Jeden z top animovaných filmov pre dospelých. Škoda, že to nekonečno pokračovaní a seriálov trochu degradovalo. Stále to u mňa nie je na 5*. Ale veľa tomu nechýbalo. Dávam 88% za mňa. ()

Vironey

K čemu je tenhle remake? Kvůli těm několika nově předělanejm scénám, který v celku filmu působí dost rušivě? No nevím, kombince 3D a 2D mi k sobě vůbec nejde. Obsahově samozřejmě vše zachováno, ale nevidím důvod toto hodnotit - původní verze za plnej počet, ale tohle? Těžko říct, kdybych hodnotila jen ty nově udělaný scény, tak dám asi 3... nebo 4... A vlastně je to jedno :) ()

Pecival

Parádní cyber punková jízda s promyšleným, netriviálním námětem. Jediné co by se snad dalo vytknout je občasná zmatečnost děje. ()

Maynard.

Nevím, esi sem zrovna neměl tu správnou náladu, ale tenhle film mě vůbec nebavil, cca v půlce sem vytuhnul a pak už sem neměl vůbec chuť to dokoukávat. A to při tom podobný kousky můžu. Celkově mám rákosnický anime hodně v lásce, ale jak říkám, tohle se se mnou potkalo tak, asi jako náš 1.svatební tanec s manželkou :o)). ()

Fordzy

Ošii se rozhodl, že předělá scény, které později vykradl Matrix, přidá nehodící se CGI scény, barevnou paletu změní ze zelené na oranžovou a tak tu máme remaster, který je v mnohém odlišný, než-li originál. Jednoznačně doporučuji nejdříve shlédnout původní verzi. ()

iXtr3m3

Drsný pretechnizovaný svet, ktorý je nielen dokonalým predobrazom Matrixov a zároveň následovníkom Blade Runnera, ale je zároveň skvelým predvojom pre hernú sériu Deus Ex a filmovú Appleseed. ()

666Carnage

Zajimavý film se zajímavou tématikou. Celkový příběh je krásně zpracovaný, plus se skvělou animací. Psychologický příběh hlavní hrdinky zda je jen kyborg nebo je v ní i něco lidského je pozoruhodný. Nejsem příliž velkým fanouškem Anime ale tenhle styl a žánr bych si nechal určitě líbit. 90% ()

angloumene

Vcelku zdařilí remake. Ono opáčko Ghost in the Shell beztak nikdy neuškodí. Škoda jen, že mi občas přišlo, že grafika sklouzla do až příliš umělého provedení, kdy postavy na scéně vypadali skoro až plastově. Po většinu času ale i tak film vypadal skvěle. Takže za mě spokojenost. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Som živá, mysliaci bytosť, ktorá bola stvorená v mori informácií."     Vzhľadom k tomu, že ide o remake Ghost in the Shell (1995), platí takmer všetko, čo som písal pri pôvodnom diele, takže sa budem sčasti opakovať. Jediným zásadným rozdielom je animácia, ktorá prešla modernizáciou a tá jej jednoznačne prospela (ten rozdiel je markantný). Nová obrazová stránka je skutočne podmanivá, čím vlastne odpadá jediná väčšia výhrada, ktorú som pôvodne mal. Po novom ešte viac vynikne pohlcujúca atmosféra futuristického, pretechnizovaného (kyberpunkového) sveta, ktorý je pekne hnusný a zároveň aj istým spôsobom silne príťažlivý. Veľkou prednosťou tohto hĺbavého a pomerne inteligentného diela je aj skvelá hudba Kendžiho Kawaia, ktoré sa na celkovej podmanivej atmosfére podpisuje nemalou mierou (len škoda, že jej nie je viac). ()

mota

Zbytečnost, pokud nepotřebujete vidět polonahou Motoko a dalších pár scén originálu ve 3D. Teskná atmosféra, kdykoliv se rozehraje orientální ambient, tlačí oprášenou cyber-punk vizi k lepším třem hvězdám. ()

Yaan

Přijde mi, že nové efekty a jejich kvantitativní nevyváženost v jednotlivých scénách působí spíš rušivě... Příběh, hudba, atmosféra zůstávají geniální. ()

Marys

Takéto sofistikované a prekombinované anime nie je evidentne nič pre mňa. Nehorázne som sa nudil, na to že to bol relatívne krátky film, musel som ho v polovici prerušiť a dopozerať až o niekoľko dní neskôr. Bieda, možno ma to len nechytilo vtedy, kedy malo, ale skôr to bude tým, že to skrátka už je aj na mňa priveľa. Keby to bolo aspoň celé v tej 3D grafike, možno by mi to aspoň vzdialene pripomínalo Final Fantasy. Takto som ale dotyčný film a všetko okolo neho radšej mohol oželieť. ()

Venous666

Bohužel během filmu jsem se zamotal v dějové linii, musel jsem si to pustit 2x. Některé úseky nedávali vůbec šajn proč to tak má být, ale jinak luxusní animovaná záležitost. Odpouštím i ten zmatený závěr. Akce, akce a bum bác zavěrečné titulky. Proč ne, třeba zas příště. Ale i tak silně nadprůměrný snímek. 80% ()

Grizzly

Remasterovaná klasická jednička Ghost in the shell. Sice je to stále super a některým pasážím vyčištění prospělo, ale to hnusný CGI si mohli odpustit. Všem doporučuju původní verzi, ale hodnotím stejně. ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů

07.03.2014

Lákají vás neprobádané hlubiny vesmíru? Rádi přemýšlíte o tom, jak by mohla vypadat budoucnost lidstva? Pak by vám neměl uniknout první ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate. V pražském kině Bio… (viac)