Zákon gangu

• Česko Zákon gangu (viac)
Rozhovor 2 - Ron Perlman
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvorcovia:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (viac)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

yvona

V každé epizodě všech sedmi sérií si bráchové drsňáci nejméně 10x vyznají lásku, 30x se obejmou, 60x poplácají ramena, dva kouří jedno cigáro a na konci každé epizody si Jax přihne z krabice mléka. Všichni lžou všem, nikdo nikomu nevěří a stereotypně se opakují stejné obchodní schůzky na stejných místech, lži, intriky, špinavé praktiky a nejhnusnější zločiny. A tak pořád dokolečka dokola. Přesto mě seriál zaujal. Asi proto,že momentálně moc velký výběr akčních sérií není.Ani tady moc akce nenajdete, spíš je to žvanění o velké milující rodině,která je na prvním místě a která se ovšem bez zábran vraždí mezi sebou. Na konci 4. série jsem ten disfunkční stereotyp chtěla vzdát, ale nedalo mi to a neměla jsem po ruce nic lepšího a jediný neodolatelný z celého seriálu - Kim Coates mě u té hovadiny udržel. Jo, a taky nadějná představa, že ze dvou hlavních (asi kladných...netuším...) protagonistů někdo udělá na závěr cedník. 7. série je už totální slátanina hraničící s telenovelou, takže tu ani nezahrnuji do hodnocení. Soutěž o nejzbytečnější postavu seriálu vyhrává Nero Padilla :)) ()

PanMaur

Po 1.sérii jsem byl neskutečně nadšený, 2. mě zasekla a 3. jsem dokoukal jen setrvačností. Bohužel to prostě trpí na nevyrovnanost jednotlivých sezón. Námět zajímavý, herecké obsazení taky parádní, ale ... viz výše. Celkově to neurazí. ()

zekkx

Opravdu to takhle chodí v organizovaném gangu? O životě přítele rozhoduje nepatrné kývnutí? SOA si hrají na tvrdé týpky, což nám rádi dokazují množstvím alkoholu, násilí, rock'n'rollu a rychlých vehiklů. Ale někdy mi ta přespřílišná drsnost, kterou nenajdete v sebetvrdším gangu leze krkem. Sice bych rád pokračoval ve zkoumání toho podivného vztahu Jax-Clay, ale první série mně opravdu nenadchla k tomu, abych u seriálu zůstal. ()

maciii

Průměrný seriál, který má spoustu skvělých momentů, ale utluče je svou rozvleklostí, neustálým objímáním, mateřským ocucáváním, radami do života a spoustou dalších nepatřičností, které mi k tak drsným motorkářům prostě nesedí. Seriálu by rozhodně pomohlo, kdyby se bral trochu víc s nadsázkou a humorem, nebo naopak, kdyby byl surovější a realističtější. První řada je dobrá jako křoví pro užitečnější práci, druhá to rozjíždí slušně, aby zase na konci zpomalila a navázala na zoufalou (a to i z hlediska děje) třetí sérii. Čtvrtá řada si už cucá zápletky z prstu a vaří z třikrát převařené polívky. Škoda, protože Charlie Hunnam je výborný a jeho herecká kreace je velmi sugestivní, Katey Sagal je stejně věrohodně drsná old lady jako zrzavá domácí slepice a vůbec všem z gangu sedly role jako zadek na nočník. Potenciál to určitě mělo ohromný. ()

Kostexx

Tak mega cool seriál s tak ženiálním soundtrackem, že mám chuť si jej pustit rovnou do žíly, nechat si narůst vousy jak Gandalf, udělat nějaký extra cool tetování, nasednout na harley a s kamarádem a jeho jawou se vydat do světa kůže, džínsek a kapsáčů proklatě nízko u kolen. ()

Lusů

Zajímavé, jak se během sérií mění moje pocity vůči postavám v seriálu - koho jsem na začátku měla ráda mě začal štvát, na ty, co mi nesedli, jsem si postupně zvykla a na konci zatím poslední série mě už téměř všichni dokonale s*ali :D Bohužel ve chvíli, kdy by kluci zahodili motorky, bych asi koukat přestala... ()

Ziggy Zagg

Sledovat vymaštěný umaštěnce se mi vážně nechce. Hlavní postava sem tam vyprázdní zásobník, nebo vykuchá jiného umaštěnce z cizího gangu, aby hned poté nevštívil svého synka ležícího v inkubátoru. Večer si pak sedne a filozofuje nad zápisky svého zesnulého otce (bývalého prezidenta všech vymaštěnců). V otřesném scénáři se sem tam vyskytne nějaký povedený vtípek, proto jedna *. ()

Ajvngou

SoA - výborná záležitost! Jako obvykle tomu chce dát trochu šanci, ale potom se těšíte na každý díl. No a by taky ne, když jedna z hlavních postav je "Hellboy" :) Ron Perlman a jeho žena "Peggie" (ženatý se závazky) Katey Sagal + spousty dalších známých obličejů. Není to možná tak drsný jako The Shield, ale ani se nejedná o žádný pohlazení po srsti. Zbraně, drogy, násilí, motorky, tak jak si to dokážeme představit ve výborným seriálu. ()

CliffLee

Sex, drogy… a zbraně (vraždy, úplatky, intriky). Neboli sonda do života gangu motorkářů z Californie uprostřed války. A jak je známo válka plodí násilí a násilí plodí nepřátele(a to na všech frontách i tam kde byste je nečekali)… Sons of Anarchy je klub (rodina), která se o vás (nebo spíš o sebe) v takové chvíli postará… R. Pearlman a K. Sagal jsou přesně na svým místě a role k nim fakt sedí, opravdu výtečný výběr herců, nejlepší seriál roku 2008, vtáhne a i když pátří k těm brutálnějším, tak jen tak nepustí… 1. série 9/10, 2. série 10/10 ()

Pafnuc

Škoda, že mě postupem času všechny postavy začaly příšerně štvát, poslal bych na ně Rorschacha, ten by je vyškolil. ()

AspireHD

Každý si asi představujete gang, jako skupinu lidí, kteří si ničeho neváží a jen dělají všude kolem sebe problémy. Ale tenhle seriál vám změní pohled na gangy. Děj nás zvaede do městečka Charming, který "vlastní" Syni anarchie. Hlavnim šéfem "klubu" neboli gangu je Clay, nevlastní otec Jaxe. Clay vede klub spíše po starých stopách a to pomocí prodávání zbraní a bezhlavých pomst. Ale Jax, který je po svém pravém otci si přečetl otcovi staré deníky, kde zjistil, že klub může jít tou dobrou cestou, zákonnou cestou. To se Clayovi samozřejmě nelíbí a vznikají menší nepokoje, což ale není jediný problém klubu. Do Charmingu totiž také přijíždí agentka ATF, která prostě nenávidí Syny anarchie a snaží se je jednoho po druhém dostat za mříže. Kdybych vám měl sdělit všechny jejich problémy, tak tu jsme ještě dlouho. Každopádně nemyslete si, že Zákon gangu je jen o rvačkách a přestřelkách. Dalo by se říct, že jde i o drama, jelikož Syni anarchie se berou jako jedna velká rodina a jak víte, tak každá rodina má nějaké trable a vždy to trošku skřípe. Seriál je dobře natočený a hlavně dobře zvolení herci, kteří se uplně do kožené vesty hodí. Soundtrack je také velice dobrý, sám jsem si několik písniček stáhl a mám je zařazeny mezi mé nejoblíbenější. Doporučuji vám zhlédnout tento seriál, protože rozhodně to není ztráta času. ()

Patrik200s

Svojho času jediný seriál, ktorý ma naozaj chytil a nútil ma ponocovať. Clay a spol nie sú fešáci a keď sa na túto partiu pozriem bližšie v ničom si nie sú vzájomne podobní. Výnimku tvorí oddanosti ku klubu. Ron Perlman je pre túto úlohu stvorený. Charlie Hunnam sa pre úlohu mladého dediča trónu na Harleyi úžasne hodí, napriek svojmu prízvuku. ()

Nix

Já jsem se do gangu nechal vtáhnout. Za mne to byla jízda, je pravda že občas hodně trnitá a opakující se i násilím, ale celkově to zafungovalo, poslední série byla důstojné ukončení a je to dobře, další pokračování už bych ale nechtěl. ()

sigin21

Proč se dlouze rozepisovat. Je to výborně natočené, nechybí tomu dobrý scénář, je tu plno hlášek a castingoví agenti se pěkně vyřádili, protože takovou hromadu známých drsných "ksichtů" člověk opravdu jen tak nevidí. Co ale taky jiného čekat od tvůrců The Shield. ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (viac)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (viac)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (viac)