Zákon gangu

• Česko Zákon gangu (viac)
Rozhovor 2 - Ron Perlman
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvorcovia:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (viac)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

Recenzie používateľa yvona k tomuto seriálu (12)

Zákon gangu (2008)

V každé epizodě všech sedmi sérií si bráchové drsňáci nejméně 10x vyznají lásku, 30x se obejmou, 60x poplácají ramena, dva kouří jedno cigáro a na konci každé epizody si Jax přihne z krabice mléka. Všichni lžou všem, nikdo nikomu nevěří a stereotypně se opakují stejné obchodní schůzky na stejných místech, lži, intriky, špinavé praktiky a nejhnusnější zločiny. A tak pořád dokolečka dokola. Přesto mě seriál zaujal. Asi proto,že momentálně moc velký výběr akčních sérií není.Ani tady moc akce nenajdete, spíš je to žvanění o velké milující rodině,která je na prvním místě a která se ovšem bez zábran vraždí mezi sebou. Na konci 4. série jsem ten disfunkční stereotyp chtěla vzdát, ale nedalo mi to a neměla jsem po ruce nic lepšího a jediný neodolatelný z celého seriálu - Kim Coates mě u té hovadiny udržel. Jo, a taky nadějná představa, že ze dvou hlavních (asi kladných...netuším...) protagonistů někdo udělá na závěr cedník. 7. série je už totální slátanina hraničící s telenovelou, takže tu ani nezahrnuji do hodnocení. Soutěž o nejzbytečnější postavu seriálu vyhrává Nero Padilla :)) ()

Season 2 (2009) (S02)

Pro mě o něco slabší oproti 1. sérii,ale snad je to tím,že se všechno mele stále dokola, příběh se neposouvá, stagnuje. Mimochodem, když jsem přeskočila všechny dialogy s Katey Saga , které jsou naprosto o hovně, epizody byly snesitelnější. ()

Cesta (2010) (S03E09)

Naprosto vyjímečně stupidní epizoda. ()

Season 4 (2011) (S04)

Jasně. Postupem let a plněním kvót nám 4. série pořádně zčernala. ()

Small World (2012) (S05E06)

Nevím, no. V té době natáčení prostě tu šedesátnici s tunou makeupu jako sexy symbol nemohu nějak rozdýchat. ()

Season 6 (2013) (S06)

Tak transka už by taky byla,ale zůstávám zděšena.Kde jsou gayové,proboha? ()

The Mad King (2013) (S06E05)

Poslouchat Tařiny neustálé kecy o tom, jak musí pryč už šestou sezónu , mi přijde k poblití. ()

Sweet and Vaded (2013) (S06E07) odpad!

Tak dojemná scénka s transkou už by taky byla,ale zůstávám zděšena.Kde jsou gayové,proboha? ()

Season 7 (2014) (S07)

Posledních pět epizod jsem zvládla jen s velkým sebezapřením hraničícím s odporem. ()

What a Piece of Work Is Man (2014) (S07E09) odpad!

Zcelýho gangu se stala jedna větší svině než druhá. Etika gangu, haha. Hlavně, že jsou všichni bráchové. ()

Faith and Despondency (2014) (S07E10)

Soutěž o největšího debila v závěru série ve zbývající skupince "gangu"Sons, čítajíc cca 4 chlapy. Jax jednoznačně vede. ()

Papa's Goods (2014) (S07E13)

Haha, to byla velkolepá taškařice aneb, jak hluboko lze klesnout. Pokud "tohle" připadalo někomu akční a plné napětí, musí být na úrovni šimpanze. ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (viac)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (viac)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (viac)