Zákon gangu - Série 1

(séria)
USA, 2008, 10 h 6 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvorcovia:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Ron Perlman, Mark Boone Junior, Kim Coates, Tommy Flanagan, Johnny Lewis, Maggie Siff, Drea de Matteo, Ryan Hurst, Theo Rossi (viac)

V kalifornském městě Charming nastal čas změn. Motorkářský gang vezme záležitosti do vlastních rukou. (Netflix)

Arkanoid

Cítiť slobodu, pohŕdanie zákonom a vôňu benzínu. Prvá séria predstavila postavy a prostredie, nikam sa nenáhlila, nechala veci voľne plynúť. Séria postavy (až na výnimky) šetrí, opiera sa aj o humorné príhody, no hneď v druhej sérii sa to zmení a začne sa to drsne meniť. Treba dať šancu aj ďalším sériam a epizódam, lebo táto séria je v porovnaní s nadchádzajúcimi ešte veľmi nevinná. Ako keď porovnáte relatívne neškodné postrkovanie detí na pieskovisku a apokalypsu. ()

bearmeedek

Dříve než přišla možnost vidět tento seriál, tak jsem viděl jakoby "pokračování" Zákon gangu: Mayové. U toho jsem se musel nejprve prokousávat začátkem, než mě to začalo požírat. To u tohoto díla nebylo potřeba. Zákon gangu jel hned od začátku na dvou rychlých kolech a ačkoliv o tomhle tématu vím jen jako divák, tak jsem se zapojil hned od začátku. Pokud to vůbec jde v této komunitě říct, tak mě to bylo prostě milé a dobře se na to kouká. No a jako bonus a odměna jsou poslední dvě až tři epizody, kde s divákem pořádně párkrát fláknou o zem a nechápete, kde ta dlouhodobá "pohoda". ()

VanTom

První série velmi schopně rozjíždí drsnou kriminální, ehm, "telenovelu" motorkářského klubu SAMCRO, jehož aktivity se pohybují nikoliv na hraně zákona, ale daleko za ní. V hlavě mladého Jaxe, čerstvého otce mezi dvěma ženami (třemi, počítáme-li jeho manipulativní matku), se nicméně uhnizďují myšlenky, že tento neudržitelný směr odporuje původním idejím jeho zakladatelů. Skvěle napsáno a natočeno (a obsazeno!), všechny trable a charaktery zaujmou, přestože jsem snad i víc fandil nesmlouvavé agentce ATF, než podvratným gangsterům. Jde o rozjezd bez aspoň částečného finále, s ohromným potenciálem do budoucna. ()

dO_od

// Vezměte nejvíc cool týpka, kterého zatím nikdo nezná, přidejte pár buchet, motorek a zbraní, obalte to nestárnoucím příběhem o honbě za americkým snem, který je - jak se vždycky později ukáže - jedna velká lež, a sledujte jak se parta outlaws začne postupně rozpadat vstříc nevyhnutelnosti progresivní společnosti. Or just enjoy the ride till the end. Bavilo mě to naposledy v RDR2 a baví mě to zas v x let starém seriálu, zase v trochu jiném prostředí. Někdy je zkrátka cesta lepší než cíl a jsem teď sakra rád, že jsem se na tenhle trip konečně vydal. ()

HonzysKISS

V první sérii nám seriál ukazuje, jak funguje gangsterský motorkářský klub, co mají za úkol dělat jejich svlečny, jak se vydělává a tak dále. Je to super. Také jde krásně vidět, když agenti z vládní agentury přijedou řešit cizí případy do malého městečka, tak ho celý obrátí vzhůru nohama a všem policajtům strašně překáží. Takhle je to v hodně seriálech/filmech, ale tady je to vážně skvěle ukázáno. ()

• V čase 26:11 sa počas rozhovoru Gemmy (Katey Sagal) a Waynea (Dayton Callie) v pozadí objaví muž v bielom tričku s nápisom "FREE BIG OTTO" (prepusťte veľkého Otta). Ide o odkaz na postavu väzňa Otta, ktorú si zahral scenárista seriálu Kurt Sutter. (0verseer)
  • Tig (Kim Coates) počas tejto epizódy prezradí, že trpí strachom z bábik. V skutočnosti týmto strachom odborne nazývaným ako pediofóbia trpí tvorca seriálu Kurt Sutter. (0verseer)
  • V prvej scéne celého seriálu, v ktorej si Jax (Charlie Hunnam) užíva jazdu na motorke po prázdnej ceste, znie pesnička "Hard Row" od rockovej kapely The Black Keys. (Patrik200s)