Zákon gangu

• Česko Zákon gangu (viac)
Rozhovor 10 - Kim Coates
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvorcovia:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (viac)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

Recenzie používateľa bearmeedek k tomuto seriálu (8)

Zákon gangu (2008)

Velice kvalitní, až potřebné dílo. Člověk je rád, když zajímavý seriál má další a další řady. Tady to bylo ke konci chybou. I tak jsem rád, že jsem se se SOA (na obrazovce) potkal. ()

Season 1 (2008) (S01)

Dříve než přišla možnost vidět tento seriál, tak jsem viděl jakoby "pokračování" Zákon gangu: Mayové. U toho jsem se musel nejprve prokousávat začátkem, než mě to začalo požírat. To u tohoto díla nebylo potřeba. Zákon gangu jel hned od začátku na dvou rychlých kolech a ačkoliv o tomhle tématu vím jen jako divák, tak jsem se zapojil hned od začátku. Pokud to vůbec jde v této komunitě říct, tak mě to bylo prostě milé a dobře se na to kouká. No a jako bonus a odměna jsou poslední dvě až tři epizody, kde s divákem pořádně párkrát fláknou o zem a nechápete, kde ta dlouhodobá "pohoda". ()

Season 2 (2009) (S02)

Druhá řada je určitě lepší, je to prostě už zaběhlé. No a poslední epizoda v řadě, tak to zase byla pomsta na divákovi. Napětí, nahuštěný děj, spousta zvratů a akce za akcí. Záměrně napěchováno do jednoho dílu, s čím by jinde vystačili na menší sérii. ()

Season 3 (2010) (S03)

Tak zírám. Autoři se rozhodli, že se nebude jen jezdit na mašinkách dokola, ale odstartovali do normálního thrilleru! Hodného člověka tu asi nenajdete, kromě 8-mi měsíčního uneseného dítěte. Novým zpestřením je i ozbrojená výprava do Belfastu, kde motorkáři z USA zjistí, že život u nich doma je vlastně procházka zábavním parkem. V posledních dvou sérkách se taky povedla neuvěřitelně protivná, všem nervy drásající, podlá a seroucí agentka ATF. Tu jsem měl chuť odpravit každý díl. Tak ahoj na další zábavné jízdě. ()

Season 4 (2011) (S04)

Po předchozí výborné sérii tady začátek trochu brzdí a děj se hodně rozmělní do dalších aktivit. Ke všem běžným darebárnám přibylo pašování drog od mexického kartelu a už toho bylo tak nějak moc. Ale jak bývá zvykem, ke konci se všechno vyhrotí na maximum. Poslední epizoda - překvápko, které snad nemohl čekat vůbec nikdo. A jako třešnička na dortu - za mexickou stranu se do série vetřel i starý Danny Trejo. Už jen na okraj. Jeden chlápek v epizodní roli mi tam byl povědomý a pak jsem si ověřil, že to byl opravdu David Hasselhoff. Uff. ()

Season 5 (2012) (S05)

Opět podmanivé, tento seriál prostě funguje. Vrcholem líbivosti ale byla zatím 2. a 3. sérka. Ve čtyřce se to posunulo jinam a v této ještě víc. Už je z toho jen ponuré drama, samé intriky a zrady, ale i velice chytrá a překvapivá rozhodnutí. Jen je škoda, že se právě z tohoto prostředí vytratil jakýsi folklór, který k tomu patří. ()

Season 6 (2013) (S06)

Tato řada přináší čím dál větší zmatek a chaos. Ostatně stačí se podívat na plakát a je zřejmé, že to je záměr. Velkou změnou je, pár důležitých událostí se uzavře (postupně) po několika dílech a nečeká se na jedno velké překvapení až na konci řady. Co už tvůrci přehnali, je Tara. Po 5-ti letech udělat z jediné "hodné" a "rozumné" ženské totální krávu a málem šílence, to už si tunelují vlastní dílo. Takže moc původních lidiček od SOA nám do poslední série nezbývá a uvidíme, jestli ty výkaly mohou ještě více smrdět. (Nic z toho není důvodem pro snížení hodnocení). ()

Season 7 (2014) (S07)

Bohužel se naplnily moje obavy po šesté sérii. Už po několikáté se stalo, že dobrý seriál po nějaké řadě začne závratně klesat, nebo jde dokonce i do háje (česky: do hajzlu). Poslední řada SOA je hodně zmatečná a vaří děj z kalné vody. Všemi milovaný darebák Jax už pozbyl většinu sympatií, protože se z něj stal totální kretén. Děj je složen z lokálních bitek vyvolaných SOA (Jaxem) a snahou buď vyhladit, nebo proti sobě popudit okolní gangy všech barev, t.j. černé, hnědé, žluté, sem tam i bílá mrtvola. Jaxova matka Gemma - jak já si přál, aby už tu sebevědomou starou mrchu, prouzenou tabákem a vlastním egem, už někdo sejmul. A mezi tím spousta neplodného natahování minutáže, aby byla celá nová série. Poutavost mělo asi zvednout stále víc realisticky zobrazované vraždění a mučení, ale vyznívalo to spíš samoúčelně. A závěr snad měl vyznít jako něco úžasného? Seriál jako takový je úžasný, bohužel při 7-mi řadách mu od půlky docházel dech. ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (viac)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (viac)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (viac)