Americký prezident a britský premiér chcú ísť do vojny, ale nie všetci s tým súhlasia. Napríklad britský minister Foster je zástancom mieru, keď však nechtiac podporí vojenskú akciu v televízii, odrazu získa vo Washingtone množstvo nových priateľov. Keď sa mu však podarí v USA spojiť s tými správnymi ľuďmi a jeho pobočníkovi sa podarí dostať do postele tú správnu stážistku, možno ešte dokážu vojnu zastaviť. (STV)

Autogram

Teraz po filme neviem, či tento inteligentný anglický humor je na mňa príliš a nestačím na to, alebo chyba nie je u mňa. Možno som nemal očakávať niečo ako Dr. Strangelove, hoci podoba tu bola. Tento film funguje v jednotlivých scénach a hláškach, ale ako celok ma neoslovil a z vojny som nemal také obavy, ako som mal u Kubricka. Jediný zapamätania hodný moment bol Výbor pre plánovanie budúcnosti. –––– Aby sme mohli kráčať cestou mieru, musíme byť pripravení vystúpiť na horu konfliktu. ()

DavidS.

Břitká a hlavně nesmírně rychlá politická satira, u které musíte být celou stopáž ve střehu, abyste všechny ty slovní přestřelky pochytali...Válčit či neválčit aneb být politikem neznamená automaticky mít i styl, úroveň, odvahu a inteligenci dohromady...Z domácí scény to známe nejlépe :) ()

klukluka

O podobné úrovni politické satiry si u nás můžeme nechat jedině zdát. To, co u nás máme teď (Bubílková, Jablonský, Suchánek s Genzerem,...), je proti tomu upocený, uslintaný, retardovaný mimino. Je nás jenom deset a půl miliónu, snad proto je nemyslitelný, aby se mezi náma našel jedinej člověk, kterej by se takové kvalitě v uvedené disciplíně byť jen přiblížil. Prostě něčeho takovýho nejsme absolutně schopní - aby tady někdo něco takovýho napsal, a pak aby se našel ještě druhej člověk, kterej tomu správně porozumí a udělá z toho film. Tohle je totiž fakt po čertech chytrá a absolutně vychytaná záležitost. Moc, moc, moc dobrý! ()

Loki_Six

"Twelve thousand troops. But that's not enough. That's the amount that are going to die. And at the end of a war you need some soldiers left, really, or else it looks like you've lost." ()

angloumene

Jak snadno se může stát, že touha po moci několika jedinců povede k mezinárodnímu konfliktu? Podle In the Loop celkem snadno, prostě záleží kdo bude mít zrovna o trochu větší kou...teda kuráž. Ve výsledku je tahle tématika podaná tak dobře, že celkem věřím, že to tak může být i v realitě. Takže kdo touží proniknout do tak trochu zběsilých vod vysoké politiky, doporučuji obrnit se nejen neprůstřelnou vestou, ale i nervy a vyrazit do těchto zamotaných kruhů. ()

Disease

Kdysi jsem to krátce po začátku vypnul, protože vzhledem k amatérským titulkům a hustotě hlášek jsem to zkrátka nedával. Na druhý pokus na ČT art parádní. ()

Rozjimatel

[1,5*]     Politická satira, ktorá mi je protivná skoro vo všetkých ohľadoch - už len tým, že je výhradne o špinavej politike (politiku vo filmoch príliš neobľubujem), protivne rozkývanou kamerou (akoby mal kameraman poriadne vypité), nevtipnosťou a zároveň úpornou snahou byť vtipný a aj nesympatickými postavami, medzi ktorými je obzvlášť protivný komunikačný expert (Director of Communications), ktorý nedokáže povedať ani jedinú vetu bez slovíčka "f*ck". Jedna z mála pozitívnych vecí, ktorú na tomto filme vidím, sú výborní herci (najviac ma zaujal Tom Hollander). Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Santino7

Spočiatku mi to síce prišlo do veľkej miery zmätočné, no po pár minútach - keď už som si uvedomil, že na tento film bude potrebná neustála plná sústredenosť (inak nie je takmer žiadna šanca plne pochopiť kontext) -, som sa v tom postupne začínal stále viac a viac orientovať, a ruka v ruke s tým sa stupňoval i môj celkový pôžitok z tejto absurdnej komédie. Milovníci snímok z prostredia zákulisia politiky, typického britského štýlu humoru (t.j. suchého) a čistokrvných konverzačiek by si tu mohli prísť (a asi aj prídu) na svoje - podobnosť s istými, v komentároch častokrát spomínanými, konverzačnými klasikami nespochybniteľná. To isté bol i môj prípad, nechápem len, prečo je táto vskutku vydarená snímka tak málo známa, zaslúžila by si totižto oveľa väčšiu pozornosť. Tak či onak, kto chce ten nájde, a opakujem, verím že si to i znamenite užije (minimálne do takej miery ako ja). Skvelý Tom Hollander, rovnako tak Peter Capaldi, Chris Addison atď., no a účasť Gandolfiniho, to bola pre mňa už len taká pomyselná čerešnička na torte. Mimochodom, klobúk dole pred človekom, ktorý sa odhodlal robiť na túto záležitosť titulky, to musel byť priam boj. Tým priamo nadviažem aj na posledný bod môjho komentáru - a to výčitku (i keď čisto osobnú samému sebe), a tou je obrovská chyba, že som si našiel verziu nie s originálnym znením, ale s dabingom (týmto na vás chcem apelovať, ak sa vám čo i len trochu dá, určite si tento film pozrite radšej v angličtine a s titulkami, ja si to z tohto dôvodu pravdepodobne v najbližších dňoch strihnem opäť). 90% ()

Paul_cz

"Yeah, apparently your fucking master race of highly-gifted toddlers can't quite get the job done...between breast feeds and their Power Rangers." Jo, nehorázně vtipná komedie krásně satirizující demenci byrokratů! ()

PhillM.

Člověk by rád věřil (hlavně v dnešní koronasituaci), že v čele naších států nestojí cyničtí egomaniaci, jaké ukazuje tento groteskní film. ()

MartinX.

Deprimující pohled na špičkovou politiku. A, podle mne, jedno z velkých děl politické satiry. I když mi hezkých pár fórů uniklo, protože tahle záplava rychlopalné angličtiny se lapá ztuha. ()

PDcz

3*** body Nikdy bych nevěřil, že se na to vydržím dívat celou dobu :-D [X] Minus 1* bod Takže válka se domluvila takhle?? [X] Minus 1* bod Prostě průměr, znovu na to koukat nebudu, dětem vyprávět taky ne. [X] Politika je svinstvo, o tom filmy točit nemusíte.. nebo naopak ano, aby to lidi viděli. ()

S.Dedalus

jako celek určitě pozitivní oproti seriálu je celovečerní film ovšem slabší zápletka není zas tak poutavá aby vydržela hodinu a půl použití stejných herců pro jiné postavy ale zase jiných herců pro stejné postavy mě ve spojení s celkovým zpracování které jednoznačně odkazuje na původní serál dost mátlo nelíbila se mi ani sentimentální hudba která se do politické satyry nehodí a konečně i spousta malckomových nadávek byla jaksi slabší a méně úderná ale to je jen zaujaté vypichování detailů jednoho fanouška the thick of it ()

gombarix

Mohlo by se mi to dost líbit, pokud bych měl tehdy čas to pořádně sledovat. Protože i tak toho člověk pochytal stěží půlku. Tak snad někdy jindy... ()

Raziel_cz

"You say nothing, okay? You stay detached. Otherwise that's what I'll do to your retinas." Malcom Tucker, dámy a pánové. A tedy vynikající Peter Capaldi ve vynikající politické satiře. Ianucci tady ještě nemá tak vytříbený smysl pro detail jako v The Death of Stalin, ale svůj styl nezapře ani náhodou a celá ta filmařská syrovost jde ruku v ruce s prostředím britské vlády. A jo, The Death of Stalin je pro Čecha určitě zajímavější, scenáristicky o level výš a absurditou a černým humorem o dva – ale zase nemá toho Capaldiho. Každopádně suprová zábava a jednoznačný tahák na The Thick of It. Protože toho Tuckera prostě každý potřebuje víc! ()

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

09.09.2018

Přesně osm studií vyjádřilo zájem o komediální námět tvůrce seriálu Viceprezident(ka) a filmů Ztratili jsme Stalina nebo Politické kruhy Armanda Iannucciho. Ten přitom svůj nápad sdělil světu… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky