Poltergeist

• Česko Poltergeist (viac)

Z čoho máte najväčší strach? Pokojný život rodiny Bowenovcov sa navždy skončí, keď sa v okolí začnú diať podivné veci, ich dom na predmestí napadnú rozhnevaní duchovia a všetkých obyvateľov prenasledujú zlé sily. Keď desivé bytosti začnú svoje útoky stupňovať a unesú najmladšiu dcéru, musia ostatní členovia rodiny spojiť svoje sily, aby ju zachránili, skôr než navždy zmizne v inej dimenzii. (TV JOJ)

molcan2

Keby bol remake Čeľustí, väčšina povrchných filmových divákov by sa mu automaticky vyhla, preto sa stalo, že sa stalo mnoho ďalších remakov, ktoré sa skutočne stali, ako napríklad The omen, Psycho a teraz Poltergeist. Keby bol tento film premenovaný, nebol by nespravodlivo porovnávaný a recenzie by boli lepšie. Sam Rockwell bol zábavný ako vždy a aj v horore dokáže veci odľahčiť. Aby som sa nedostal do všetkých detailov Poltergeist má veľa strašidelných momentov a bol dobre zahraný a napísaný. Neľutujem, že som utratil pár eur za to, že som si ho pozrel v kine. Radšej si užijem film taký, aký je, namiesto toho, aby som sa navážal do každej scény a zároveň porovnával úplne iný film s rovnakým názvom..no tak ľudia ()

M.Myers

Už původní Poltergeist z roku 1982 nebyl kdovíjakým kouskem, ale něco do sebe měl, no hlavně měl jako režiséra Tobe Hoopera pod dohledem mistra Spielberga. Remake natočil nějakej kretén bez špetky úcty k originálu a možná filmovému řemeslu vůbec. Přitom předlohu měl parádní, herce měl dobré, no prostě to dostal do rukou kretén. Film obsahuje pár lekaček, které ušly, scéna s klukem a vrtačkou ve skříni asi nejlepší, jinak je to hnusnej digitální bordel parazitující na originálu. Za dějovou linku s tím vymítačem bych tvůrce vykastroval. Remaky nikdy dopředu neodsuzuju, spousty mám i radši než originály, ale tohle je hroznej průser. Gil Kenan okamžitě na pracák a Sam Rockwell ať si radši příště rozmyslí, než do takový sračky vleze. Přitom trailer sliboval slušný horůrek, a ono hovno. No, vidím to na jednu krásnou hvězdičku 1*. ()

MikeeTheory

Jasný důkaz toho, že duchařské horory se dostaly do slepé uličky a cestu z ní zná jen málokdo. Poltergeist se jasně řadí mezi ty filmy, které bych chtěl co nejrychleji zapomenout. Neříkám, že to vypadalo celou dobu špatně. Herecký potenciál zde jistě najdeme, ale nápad, zajímavost v příběhu či snad nějaká opravdu strašidelná scéna se nějak vytratily. Zklamání pro mě je pak i hudba Marca Streitenfelda. Skladatel už v minulosti volil hodně netradiční postupy, tady to k filmu ale vůbec neladí a jen to potvrzuje neschopnost tvůrců navodit alespoň nějakou atmosféru. ()

Shredo

Keď si predstavím titulok horor, tento film ma určite nikdy nenapadne. Teda aspoň určite nie táto verzia. Moja chyba, že som Spielbergov origoš ešte nevidel, ale to sa dá napraviť. Každopádne napriek tomu ako mám Sama rád, ani on to nezachráni. Celé je to postavené vlastne na ničom. Nulové lakačky, bizardnosti, až sa človeku hlava nie že zastaví, ale má chuť preraziť čelné sklo. ()

Faila

Netuším, čím to bylo, ale tak málo jsem se ještě nikdy u žádného hororu nebála. za celou dobu jsem se nelekla ani jednou, ale nasmála jsem se dost. Možná kdyby to byla komedie/parodie, zhodnotím to jinak, ale jelikož to měl být regulérní horor, nemůžu jinak. ()

Junys

Rodina se nastěhuje do nového domu a doufají že to bude krásný, nový začátek. Jenže už od začátku se dějí divné věci. Stane se nejhorší, zmizne jejich nejmladší dcera Madison. - Trošku nechápu tady hodnocení u tohole filmu. Když se tak podívám tak snad průměrně jsou 2* ale tak každej máme jinej vkus. Mě se t olíbilo herci perfektní, prostředí super a efekty taky. Za mě 5*. ()

helloween93

Kdybych byl Poltergeist, tak bych byl po tomto filmu taky pořádně naštvaný. Navíc by mi zajímalo, jak by někdo přivedl LCD do stavu zrnění, když je to digitální signál. 2* ()

BOURQUE

Staro-známy príbeh, mení sa len doba a mená hercov/herečiek. Príbeh bez väčšej fantázii a bez väčších dominantnejších hereckých výkonov (teraz slabší aj S. Rockwell), natočený podľa starých pravidiel. Malý priestor pre J. Harrisa. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Rathalos

Tak toto je obrovske prekvapenie,skvely remake,necakal som to,ale o to viac som bavil,vyborna atmosfera,triky,herecke vykony i zvukovy doprovod,niekolkokrat som sa velmi zlakol,az sa mi srdce rozbilo na plne pecky,spokojnost nadovsetko...:-) ()

Olík

Jelikož už jsem bohužel pamětníkem dob, kdy se nechodilo do videopůjčoven pouze pro pohyblivé obrázky, ale i pro samotné rekordéry….původní nezvaná návštěva z roku 1982 byla jednou z klasik tzv. temné strany (na druhém břehu byly Policejní akademie, Ten kluk je postrach atd.). Takže co se změnila po více než třech dekádách? Jestli se tady bavíme o osmdesátkových Poltergeistech jako o VHSkové klasice, tak rok 2015 působí spíš jako parodie. Základní kostra jde ruku v ruce své předloze, ale samotné ztvárnění je…no řekněme, že nepřináší patřičnou atmosféru. Postava Jareda Harrise…..nebo Sam Rockwell….nevím, jestli byl tak špatně napsán, nebo šlo o jeho invenci, ale nečekal jsem, že by mne zrovna on mohl tak iritovat. Ze startu jsem kvitoval, že jsem z nastaveného looku zmiňovaná osmdesátá léta cítil, ale každou další minutou……no, zkrátka hodně zbytečný remake. ()

domirovec

Jako takhle, originál jsem neviděl, což mne možná donutilo přimhouřit očička i při těch nejvíce otravných a nepovedených ''ty vole, tohle je fuckt blbý'' momentech, kterých bylo tady v tomto Poltrgejstovi doopravdy požehnaně. Už na začátku si totiž každý, všemi zdravými smysly disponující jedinec uvědomí, že kouká na ''hororový'' snímek, kde všechny hlavní postavy působí tak nesympaticky, že z toho skoro až zůstává rozum stát. Zároveň nebylo očividně hercům patřičně dobře řečeno, aby se alespoň, v některých ''děsivějších'' situacích tvářili alespoň trošičku vystrašeně. Jenže jim to všechno bylo stejně skoro vždy jedno. Oba rodiče natvrdlí - matka si myslí, že se děcka zbláznili a kašle na všechno, zatímco humorem naplněná hlavička rodiny, milý otec, si ze všeho dělá prdel. Jako takhle, já chápu když chce někdo udělat pro ostatní lepší atmosféru (která se mimochodem objeví až tak přibližně v půlce filmu) a chce se bavit o něčem jiném, ale v situaci, kdy ti Poltrgejst, který je očividně nasranej jako jetel, ukradne nejmladší dceru a plánuje s ní nepříjemné špatno-signální hrátky v blikající plazmovce, asi to není ten nejlepší čas, snažit se být vtipálek (hehe). Pár pěkných scén tu samozřejmě ale je, to jo, ale scény, kdy se mladý klučina zasekne v meziprostoru a pak ho ven z baráku vytáhne rozhořčený strom (!), mezi ně pravděpodobně patřit nebude. Taky mi zde začalo vadit to extra-sci-fi na konec, ale co se dá dělat, že jo. Lehce podprůměrný amerikánský úlet, tak bych to řekl já, totální, rozhodně zlými duchy neposedlý šašek. 2/5 ()

sokiss

tohle má být horor?! ok, ale tak pro děti do 10 let. Pro starší bych ten žánr opravila na komedie. A to hodně špatná... no shrnula bych to asi takto: pár leků, nuda a nevěrohodný reakce a počínání postav. ()

Kadas97

Z kina som odchádzal filmom znudený a otrávený tým dementom čo sedel za mnou, ktorý sa musel s celou salou podeliť o skúsenosť s orálnym sexom od napitej trinástky na diskotéke v Kútoch. Vďaka tomu kreténovi sa minuli účinkom všetky digitalne efekty a lakačky, ktoré si zvyknem užívať. Pribeh je rovnako ako remake doslova a do písmena rovnaký. Možno dám filmu druhú šancu ak za mnou nebude sedieť sedlač, ale skôr nie lebo film ako celok pôsobí viac ako rozprávka než ako horor. 4 z 10 ()

Johny M.

Mělo to docela spád (možná až moc), bylo tam pár slušnejch momentů a novejch nápadů (ne však atmosféra) a i přes tu zbytečnost: 3,5* ()

darkreider

Rockwella mám rád, ale táto postava mu nevyšla. Neviem, čo Kenan robil na režijnom kanape, ale rozhodne nepremýšľal o postavách. Unesené decko a stále je čas na úsmevy a priblblé keci, to im teda nežeriem. V mojich očiach nezvládnutá duchárina, kde sa mieša mnoho štýlu, ktorý k sebe nepasuje. Taký klon insidious mixnutý s Evil Dead a pôvodným poltergeistom. Tri štýly, ktoré v tejto zmesi nechutia ani psovi baskervillskému. ()

KUFI

Nevim jak by na me zapusobil dneska ten puvodni film, ale urcite by byl porad lepsi nez tenhle paskvil. Ze zacatku je to jeste prumernej a relativne koukatelnej horror, ale cim dal dej postupuje, tim je to horsi a horsi. Komedialni vsuvky byly nadmiru trapny a nektery sceny ke konci me svoji stupiditou nutily film vypnout a bez milosti smazat. Trvat film jeste o nejakych 10 minut dyl, tak by sel jenom by se po nem zakourilo. ()

Katcat

Ježiš, to bylo utrpení... :D 90% času jsem sledovala lidi kolem sebe a počítala všechny, který to nedali a odcházeli během filmu - bylo jich 8. Zbytek času jsem se smála. Ty efekty mě fakt dojímaly :D ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)