Poltergeist

• Česko Poltergeist (viac)

Z čoho máte najväčší strach? Pokojný život rodiny Bowenovcov sa navždy skončí, keď sa v okolí začnú diať podivné veci, ich dom na predmestí napadnú rozhnevaní duchovia a všetkých obyvateľov prenasledujú zlé sily. Keď desivé bytosti začnú svoje útoky stupňovať a unesú najmladšiu dcéru, musia ostatní členovia rodiny spojiť svoje sily, aby ju zachránili, skôr než navždy zmizne v inej dimenzii. (TV JOJ)

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $47,029,025Tržby Celosvetovo $86,429,025Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ nakoniec ani len ošumelá rutina ale len gulášový zlepenec bez poriadnej atmosféry, k tomu zlý výber hercov, hlavne keď Sam Rockwell hrá tatka, úlohu do ktorej sa absolútne nehodí z jeho jašatým pohľadom, miestami až zbytočne komické, dokonca aj pri takzvaných strašidelných scénach ako keď konár stromu ťahá chlapca von, ďalší zbytočný remake /35%/ ()

POMO

Námet pôvodného strašidelného fantasy v štruktúrach súčasných haunted house hororov. Bohužial lenivým, nenápaditým spôsobom, kde sa viac tlačí na hlasitosť zvuku, než inováciu dejových klišé. Produkčne na úrovni, ale postava exorcistu si žiadala väčšiu (a drahšiu) hereckú osobnosť než je Jared Harris. Cestu na "druhú stranu" za niekoho záchranou už stihol lepšie pojať Insidious, aniž by k tomu potreboval hordu digitálnych efektov. ()

verbal

Tupý a povrchní rymejk původní Spílbergoviny, která byla už sama o sobě trapnou a kýčovitou sračkou, děsivou akorát tak pro fanoušky Tynkiwinkiho nebo úchylné hospodyňky, co chytají nejtěžší autistické záchvaty ze zapatlané obrazovky a bordelu ve skříni, a jíž by v anotaci daleko lépe vystihovala „Rodinná kokotina“ než „Horor“. Na druhé straně je zase málo filmů, kdy od první minuty zarytě fandíte zlu. Ti fakani byli tak hnusní a iritující, že jsem přál, aby je to lidožravé elcedéčko, strašlivá bubuvrba a děsuplný šatník nějakým brutálním způsobem pozřeli už tak v desáté minutě a jako zákusek si hned poté daly slizkého tátu se slizkou mámou. A kdyby se některému z těch paznehtů náhodou podařilo dostat ven, okamžitě bych ho nakopal se švédskou utěrkou zpět do útrob toho velkoplošného Samsungu, bubáci nebubáci, aby si, kurva, ty ťápoty zevnitř po sobě hezky vyčistil. Bohužel se tak nestalo a močopudné rodinné hodnoty a lepkavé displeje opět zvítězily nad tentokrát sympatickým a progresivním záhrobím. ()

EvilPhoEniX

Nepovedený remake už tak nepovedené klasiky (Jak se říká jaký otec takový syn, tak zde to platí neskonale). Obrovská škoda, že film s tak lákavým a atraktivním trailerem dopadl tak mdle. Na remake jsem se těšil, poněvadž originál se mi nelíbil už jako malému chlapci. Tuším ve 12 letech, kde jsem měl na kontě pouze 30 hororů, tak Poltergeist patřil mezi to nejhorší, remake však nedopadl o moc lépe. Všichni co si stěžovali na Insidious 3, že obsahuje spousta lekaček,tak já si stěžuji zde,pač Poltergeist obsahuje pouze jednu a o atmosféře nemůže být žádná řeč. Je to podivně barevné a digitální a o zábavě se také nedá příliš mluvit Potěšila scéna s klaunem a s vrtačkou, zbytek stál za vylíž prdel. 40% ()

tron

Vznik tohto remaku som sledoval s nemalou dávkou skepsy celé roky. Presne tak dlho sa o ňom totiž hovorilo. Roky. Nakoniec som bol prekvapený, že sa vôbec naozaj začalo nakrúcať. Následne však vzniknutý materiál na podozrivo dlhý čas producent Sam Raimi tajuplne zatvoril do strižne a keď bol nakoniec pustený s riadnym meškaním do kín, len nimi nenápadne prešumel a zapadol prachom. Čísla neklamú, faktom je, že pri slabom rozpočte 35 miliónov ich snímka napokon na celom svete zarobila skvelých 95, ale z tých miliónov divákov sa nikto nehlási k tomu, že film videl. Právom. Je to totiž strašná nuda. Po remeselnej stránke nejde o katastrofu, no scenár je predvídateľný, nezáživný, neoriginálny a plný klišé. Mohlo by sa zdať, že to zachránia aspoň herci, no hoci som rád, keď komici a pošuci hrajú civilné postavy, Sam Rockwell s pribúdajúcimi minútami čoraz viac pôsobí bezradným dojmom v štýle „čo tu doprdelky robím, mal som zostať v komédiách“. Jeho dcéru a manželku si budete predstavovať v porne, ale to bohvieaké plus nie je. Vyháňači duchov sú neviditeľní a snímka nezíska tempo ani príchodom média. Spomínate si na Zeldu Rubinstein? Tak teraz tu máte Jareda Harrisa. Podobá sa na Michaela Rookera, ale nie je to Michael Rooker. Film pôsobí prestrihane, vinou čoho vzniká množstvo zmätených a logických momentov (chlap, ktorému zmizla dcéra, sa paranormálnych vyšetrovateľov s ľadovým pokojom pýta, či nechcú sendvič). Ako-takým plusom je snáď len zaujímavý, ale o to kratší nápad vydať sa do sveta duchov. Trocha mi to pripomenulo Insidious. Sťahovanie kože z tváre pochopiteľne zmizlo, nahradila ho trápna vŕtačka. ()

Bloody13

Barevně světélkující sranda pro děti od 8 do 12 let. Ty starší už rozhodně nevyděsí. Typicky naleštěná duchařina, která vám opět dokáže, že pokud americká rodinka dokáže držet za jeden provaz (doslova), tak je na ně krátká i banda agresivních poltergeistů. Remake kultovní verze z roku 1982 jede přesně po vyjeté stopě moderních hororů; takže totálně vohulený lekací scény, digitální bubáci (i když přiznávám, jejich svět byl docela fajně zpracován, i když kompletně CGI) a levné strašení v podobě zvířat, tentokrát veverky. Nevyjímaje to, že tu nechcípne jediná postava. Poltergeist je však nejsilnější ve fázích, kdy jdou triky stranou a děsí praktičtěji. Taková jednoduchá scéna s vrtačkou se tak řadí asi k tomu nejlepšímu, co zde najdeme. Bohužel, i vzhledem ke krátké stopáži, je to celkem málo. (40%) ()

Dellamorte

Nějakého Gil Kenananana zákeřně přepadl nápad umravniť solídní, málem kultovku, zabalil ji BohuNEdíky dostupnými srandičkama a šplechl svôj vyžehlený pohled na věc. Ťažkopádny dojem sa očakávane dostavil, no úprimne musím priznať, že tak akútne zavedený slovný termín " ľakačka " i v tomto případě zafungoval. Žiaľ len pri vedomí, že se upekl ďalší silně přebytečnej cover.N-Joy. ()

George Stobbart

Bezduchý, komerčný remake, jeden z tých (naj)zbytočnejších; až také slabé a povrchné som to naozaj nečakal. A to som pôvodne prerábku kvitoval, pretože minimálne tie staré triky si vylepšenie pýtajú a keby to nahodil do moderného hávu správny tvorca, tak to mohlo byť o niečom inom. Takto je na tom dobrá (resp. znesiteľná) len manželská dvojica Rockwell + DeWitt a občasné vizuálne pojatie – avšak len dovtedy kým ho nezačne kaziť nefunkčné CGI strašenie a až infantilne prehnané farebné stvárnenie. Zvyšok je úplný otras; od hrozných detských nehercov až po rozprávkový dej a trápne rozpadnuté finále. Aj pôvodný "Poltergeist" bol síce komerčný horor pre celú rodinu, no dokázal to vyvážene uhrať, zafungovať a určité kúzlo má ešte dnes. Hooper & Spielberg proste umí, kdežto Kenan leda tak kulové hovno. ()

Spiker01

Další zrebootovaná klasika pro nenáročné teenagerské publikum..zaplaťpánbůh za mého oblíbence Sama Rockwella, kterého vidím rád v podstatě kdekoliv a jen ten mi zpříjemnil tento "opus magnum". Má to něco do sebe, ale možná bych uvítal trošku přízemnosti a ne víceméně alternaci na nesrovnatelně lepší Insidous 2...55% ()

*CARNIFEX*

Rodina Bowneových sa nasťahuje do nového domu, dúfajúc v nový začiatok. Všetko prebieha podľa plánu až do momentu kedy začínajú byť svedkami mnoha podivných udalostí. Situácia sa ešte viac zhorší, keď zmizne najmladší potomok z troch detí, malá Madison. Porovnať s originálom nedokážem, lebo som ho pred pár mesiacmi nedokázal dopozerať. Asi pri piatich pokusoch som sedem krát zaspal, a tak v obave, že by som mohol milujúcich fanúšikov tohto "kultového" veľdiela svojim názorom v komentári pobúriť, som ho rovnako zavrhol, ako počas detských liet v škôlke, mliekovú polievku (tá mi inak dodnes naháňa strach!). V prvom rade si treba uvedomiť, že novodobý "Poltergeist" je určený predovšetkým najmenším divákom. Klasického dospeláka vyrastajúceho na Hopkirkovi možno miestami trošku zamrazí, no hororového fanúšika, ktorý týždenne vzhliadne desiatku podobných výtvorov, len z ťažka niečím prekvapí, tobôž vystraší. Natočené je to ale na rozprávku pekne, dokonca zaujalo aj pár originálnych nápadov či atmosférických pasáží. Ja som vzhľadom k tunajšej kritike očakával väčšie sklamanie, a tak len sucho skonštatujem, že keby možno nebolo tých digitálnych efektov, dal by som sa ukecať aj na tri hviezdy. Tak teda dobrú noc, nech Vás blžky štípu celú noc - 50%. ()

MM_Ramone

Horrory ja rád. Avšak duchárske nie sú zrovna môj najobľúbenejší subžáner. Najviac ma iritujú tie azijské s malými, ukrivdenými, mŕtvymi dievčatkami. To je fakt otrava. Alebo aj americká séria "Paranormal Activity" je tiež poriadna nuda. Za najlepšiu duchárčinu považujem trilógiu z osemdesiatych rokov minulého storočia "Poltergeist". Najmä na prvé dva diely nedám dopustiť. Asi preto som sa pomerne dlho zdráhal si pozrieť remake tohto filmu, ktorý natočili v roku 2015. Ale čuduj sa mi svete nie je to vôbec špatné. Je to celkom podarená, zmodernizovaná verzia pôvodného príbehu. *** ()

PinokKio

I Sam Rockwell musí platit účty, proto mrhá svým časem v tomhle strašidelným domě. A nejspíš to moc dobře věděl, když nechal ty uřvaný děcka a poltergeisty hrát lépe než předvedl on sám .. ()

Wacoslav1 odpad!

Mám se k tomu vůbec ještě podrobně vyjadřovat? No snad radši ne. Na tenhle hnůj bych stejně akorát tak vyprodukoval další pytel sraček a to už by bylo trošku moc žumpy. Nechám to tedy tak a počkám si v klidu na to jaká další stará klasika bude zprzněna rýmejkem pro assbůkový dětičky. Čusec.5% ()

Davies182

Chci všem moc poděkovat za negativní komentáře, který mě teda rozhodně nepřipravily na odsejpající rodinnej fantasy horor. Dlouho se u ničeho parádnějc nechroupal pop-corn než u týhle hravě strašidelný blbiny! ()

Xmilden

Zábavná hororová předělávka, kterou člověk v posledních minutách, hlavně díky zjevení Jareda Harrise opravdu nemůže brát vážně. První hodina je ale místy poměrně slušnej horůrek. Atmosféru se vybudovat povede a první strašení plně funkční. Hodnocení pod dvě hvězdy je zcela mimo mísu. Ti lidi se na to podle mě nekoukali a hodnotili maximálně trailer nebo něco podobného. Pro film je škoda že Insidious s Conjuringem předvedli ještě vyšší level. V mých očích je tohle i díky více než solidním hercům určitě jedna z lepších předělávek. Na tohle plivat nemá smysl. 60% ()

darkrobyk

Člověk je zkrátka zvídavý tvor, a nedá na varování svého okolí. Nedostal jsem sice úplný odpad, ale lehce zapomenutý remake na nedělní deštivé odpoledne. Scény, které trochu fungují, jsou převzaty z původní geniální trilogie. Zbytek je vata okolo. Při současných trikových možnostech jsem očekával minimálně do očí bijící digitální nářez, leč nestalo se. Strom, šáša, láhev alkoholu, lano. Vše viděno v barvitějším podání.... Když už se nedaří tvůrcům strašení, mohli udělat velkolepý gorefest...jenže to by pak museli oželet dětské publikum. Další zbytečnost v řadě vedle Věci či Noční můry... ()

juta

Rozhodně se mi tato "novinka" v rodince Poltergeistů líbila více než originál. Podobně jako v originále jsem nechápal chování postav, i když tady bylo více uvěřitelné, ale přeci jen by se mohlo vyšilovat ještě o mnoho více, když vám duchové vezmou dceru... Jinak atmosféra byla fajn a chvílema z toho šel strach, hlavně při procházce mezi mrtvými. ()

Fiftis

V 80tych rokoch bol tento koncept pomerne čerstvý, inovatívny, Spielberg fičal. Pre súčasný stav kinematografie je jeho verná kópia len rutinou bez výraznej inovácie. Pôvodného Poltergeista som videl asi tak pred 10timi rokmi a veľmi dobre si spomínam, aký mi pripadal smiešny, nudný a bez štipky napätia alebo schopnosti vyvolať strach. Nespomínam si v ňom pomaly ani na jednu ľakačku, z môjho pohľadu to bolo jednoducho ťažké retro spracovaním a efektmi úplne cudzie mojej generácii. Nový Poltergeist má smolu v tom, že prichádza po záplave novodobých menej komerčnách ducharín typu Insidious, Conjuring alebo Anabelle, v záplave jeho žánrových predchodcov sa oprávnene už tak trochu stráca. Ja som bol však s filmom prekvapivo a neočakávane spokojný a vlnu kritiky chápem iba ako podráždené komentáre odchovancov originálu, ktoré dnes s nevôľou prijímajú nové efekty a hercov. ()

Pepinec

Na tomhle paskvilu dělajícím ostudu žánru horor je nejzajímavější zdejší obsah českého filmového fóra, který film přisuzuje Samu Raimimu. Vlastně vám ale závidím, že o filmu víte úplné houno, natož abyste ho snad viděli. Protože pokud existuje seznam deseti bodů, které je potřeba splnit pro posrátí filmu, může pan Keňan v klidu vyrazit na prázdniny - má do puntíku bezpečně splněno. A já doufám, že ho na té dovče sežere Poltergeist Raimi, už mě totiž nebaví rvát si v kině chlupy z nosu jen abych neusnul. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)