Námorný prieskumný ostreľovač Joe Linwood (Ted DiBiase) na nejaký čas odišiel z práce, a tak sa môže pripojiť ku svojej manželke Robin (Lara Coxová) a vycestovať s ňou na slávnostné otvorenie luxusného päťhviezdičkového hotelového rezortu na ostrove v južných moriach. Ich rozprávková dovolenka sa však rýchlo skončí, keď skupina miestnych povstalcove prevezme kontrolu nad rezortom a niekoľko hostí, vrátane Robin a majiteľa hotela, zajme ako rukojemníkov. Kým vyjednávajú o výkupnom, vodca rebelov postupom času začne vraždiť rukojemníkov. A hodiny rýchlo ubiehajú. Joe musí vziať veci do vlastných rúk a pokúsiť sa sám zachrániť Robin a ostatných žijúcich pred istou smrťou. (TV JOJ)

m@rz

Jednoduchý motiv, není co zkazit. Pokračuje v tématu prvního dílu. Mariňák, banda teroristů, spousta akce, perfektní hudba, kamera by se dala občas vylepšit, ale většinou super. Hodně nevydařené efekty výbuchů, které jsou do filmu jakoby dokresleny. ()

Martin741

Slaboduche, bezlogicke a miestami az krcovite pokracovanie filmu The Marine 1. Reziser jednotky je tatam, John Cena tiez ....... katastrofa tak za 5 % ()

Maty85

První mariňák určitě lepší, tomu odpovídá i herecké obsazení. WWE asociace tentokrát opět vytvořila jedno béčko s několika nedostatky. ()

otík

Arnie měl své Komanda, Stallone své Expendables, DiBidase má svého Mariňáka. Aneb jak vystřílet ostrov plný vojáků a být druhým pro srandu. Druhý příběh o mariňákovi, který zachraňuje svou manželku ze spáru teroristů, dokáže soudně uvažujícího diváka pouze naštvat. Ale pojďme pěkně po pořádku. Prvních 20 minut jsme svědky hlavně výpravy do krásného exotického prostředí, nádherná příroda je podmalována příjemnou hezkou hudbou, vše vypadá jako nábor cestovky na dovolenou za 50 000 kaček. Pak se konečně začne něco dít. Letní středisko napadnou teroristé a drží spoustu rukojmích, které postupně hodlají zabít. Mají ale smůlu v tom, že manželem jedné z unesených dam je mariňák a ten to rozhodně jen tak nenechá. Jakékoli kouzlo Johna Ceny a Roberta Patricka z jedničky je zcela ztraceno. Hlavní hrdina sice pobral trochu svalové hmoty, je odvážný a má drsný výraz, ale co to pomůže, když se chová jako naprostý blbeček. Porušuje snad všechna možná pravidla tichého přepadení, vrchol tohoto výstupu je ve chvíli, kdy osvobodí rukojmí a pak je následně vede přes otevřené prostranství a ... je zajat, jak jinak. Vrcholem stupidity filmu je scéna, kdy je mariňák zasypán skálou, která mu ale vůbec neublíží, hrdina se otřepe, vyleze z pod šutrů a pokračuje dál. Celý příběh je opravdu neskutečně debilní a když si asi po čtvrté ke konci filmu řeknete, že ten hlavní hrdina je totální debil, tak asi musí být něco špatně. A přitom je to škoda, protože při trošku inteligentním scénáři by mohlo vzniknout solidní akční béčko s béčkovými herci a hezkou krajinou a hudbou. A pokud si myslíte, že něco zahraje tak zkušený herec jako je Michael Rooker, tak se hluboce myslíte. Místo toho, aby od půlky filmu šel pořádně do boje, hláškoval a bojoval, tak si jen pokuřuje a vykládá o tom, jak on do boje nemůže. Jedna hvězda za tu přírodu, hudbu a pár solidních akčních scén. Už dlouho jsem u filmu tak nenadával. Hudba: Trevor Morris ()

sir-dave

Nese se to v podobném duchu jako jednička - prvotní akce, idylka, přepadení, záchrana. Rozdíl byl akorát v postavách / hercích. Ted DiBiase byl o něco slabší mariňák než John Cena. Lara Cox +1. Celkově o něco horší než jednička. ()

Johnny.ARN

Od režiséra Death race 2 sa nedalo ani nič iné očakávať. Akcia správne dávkovaná, nesmrtelnosť hlavného hrdinu je samozrejmosťou, zrada a víťazstvo dobra nad zlom taktiež nechýbalo. Keď to mám porovnať s jednotkou, Cena ako herec mi viac vyhovoval aj keď dvojka má lepší dej a hlavne krajšiu výpravu. Takže dobrý B-čkový akčný videofilmík, ktorý neublíži a poteší oko krásnou scenériou. 2 z 5 ()

Chris Masters

No....Už když jsem viděl Tada DiBiasiho, že má hrát roli, k terou v prvním díle ztvárnil nabušený John Cena, řekl jsem si že to nebude ono.A taky že ano.Celý film mi spíše přišel jako parodie na akční filmy.A terminátor v podání DiBiasiho.Kdy vedle něj vybouchne dynamit, poté ho zasypou balvany a on se po chvíli zvedne jako Arnie v podání T-101.Když film skončil vážně se mi ulevilo. ()

Bobik9

Moje milovaná WWE mě tentokrát nezklamala. Svižný akční podívaná s dobrým příběhem, slušnou muzikou a také ale s příšernou kamerou. Ted DiBiase ukázal, že je skutečně "Fortune son". Spousta výbuchů, asi tři výborné bitky a americký silák vymete s každým teroristou. Jednoduché, ale dobře fungující. ()

JohnSmith

O něco málo lepší než první film. Více akce,víc realističtější,ale jinak je to klasický Béčko jak vyšitý se základní zápletkou hodně podobnou prvnímu dílu. A teď hlavní hvězda filmu, Ted DiBiase je další tupý a wrestler, který se snaží zviditelnit. Hrát neumí, akci předvádí strašnou a jelikož nemá asi ani ponětí,jak se rvou mariňáci (to ponětí neměl asi ani režisér a ani choreograf,pokud nějaký byl), tak veškeré souboje vypadají jako hospodské rvačky. Nevím proč si producenti myslí, že když nějaký wrestler dokáže bavit tupé americké publikum,co na wrestling chodí, tak že stejná osoba může hned hrát ve filmu. Jsem moc rád, že alespoň s The Rockem to klaplo. ()

ZkuKol

No, po jedničce jsem se na pokračování těšil a neměl jsem. Ted je sice hrana, ale strašně nepohyblivá, hraje hůř než Cena a hlavně ve filmu pořád jen dostává na prdel - jak ho mám mít rád? Reiné vcelku slušně vypráví, film solidně uteče a ani ty výkřiky do tmy vydávané za scénář neotravují. Jenže je tu málo akce a když tak špatná. Souboje jsou spíš parodické (viz kotelna a bezkontaktní trojka), pokus o honičku s ruční kamerou dopadl taky špatně, snad jen těch výbuchů bylo dost. Kamera se sice snaží o pohyb, žel jen v "bedekrových" záběrech, při přestřelkách nepomáhá. Rooker si svého mentora-antihrdinu ustál a Lara si svůj díl odvedla. Trojku už raději ne, kdo ví který namakaný ťulpas by šel před kameru a kdo by to točil. Akční filmy potřebují hrdiny a dobrou akci - toho zde mnoho nenajdete. Vyjel si na dovolenou a oni mu tam vzali ženu, tak si ji vezme zpátky! a sám!... 30% ()

sedm.1

Co je platné, že krom úvodní dvacetiminutovky jde o jednu nepřetržitou akci, když je to tak strašně špatně zpracované. Výbuchy, střelba, souboje, a to vše prakticky bez pauzy, na to asi musí slyšet každý divák, který holduje akčnímu žánru, jaké pak ale přijde rozčarování, když to tak strašně nefunguje. Problém bych v případě Vojáka 2 tedy až tak nehledal v bezduché, naivní a primitivní zápletce, ten je totiž svou nekvalitou zcela očividně převýšen nudně, efektně nepůsobivě a trestuhodně hloupě zpracovanou akcí, a to ať už se jedná o laciné výbuchy, nevídaně směšné, až trapné přestřelky a choreograficky zcela nezvládnuté souboje, navíc vše bez jakékoliv dynamiky a adrenalinu. Hlavní hrdina v podání Teda DiBiase je pak naprosto nevýraznou postavou, k čemuž přispěl i právě samotný DiBiase, oproti kterému je kritizovaný John Cena jako první Voják hotovým Al Pacinem, DiBiase je jen necharismatický, nesympatický a nemastný, neslaný chlápek, který mě jednoduše totálně nebavil, ne-li až svým projevem doslova otravoval. Podobně je na tom ale kompletně celé obsazení, ve kterém mě nezaujala snad jedna jediná postava, ani jeden jediný herec, všichni jen žvatlaj bláboly a tváří se u toho jak Hamleti, no prostě hotový děs. Navíc se to celé bere i až neskutečně vážně, což u jedničky neplatilo a určitě v tomto směru na tom jen získala, a tady to tak svým pojetím sklouzlo jen k naprosto nezábavnému béčku, bez jediného světlejšího momentu. Voják 2 je tak zkrátka nezábavný, laciný, plytký béčko, bez jediného zajímavého momentu. Pryč od toho! ()

AdamesWWE

[6/10] WWE Studios pokračuje po vydarenej prvvej časti druhou častou, s totožnou zápletkou-únos ženy. Naštastie to má iba rovnaký základ príbehu a celkové podanie je odlišné od jednotky. Spracovanie je dobré, toto je typ príbehu kde nič neprekvapí, ale to čo mal štáb za úlohu splniť to splnili celkom dobre, celkovo nemá film výraznejšie slabé miesto alebo vec, ktorá by výrazne zaostávala za zvyškom filmu. Kamera, strih, výber prostredia, vizuál filmu, dobré hudobné motívy, podobná úroveň ako pri jednotke, ale naneštastie ma to tak ako jednotka nebavilo, ale stále to bolo dosť dobré. Hlavný hrdina Ted Dibiase ma ako wrestler nebaví, ako herec tu hrá dobre, ale je to iba taký jednorázový šašo ktorý sa už asi vo svete filmov neuchytí, a zvyšok je bez problémov. Akcia veľmi dobrá, dali si na nej záležať, výbuchy, strelba, súboje atd´, žiadne zbesilé strihy, ani trasúca sa kamera, toto sa mi páčilo. Začiatok filmu sa vyvíja veľmi dobre, akciou, potom príchod na ostrov a potom sa už začne príbeh, ku koncu mierne upadalo tempo a môj záujem o film, ale vo výsledku je Vojak 2 po všetkých stránkach dobre zvládnutý nadpriemerný akčný film, ktorý hanbu nerobí akčným filmov, akciu má dobrú a aj ten zvyšok mi sadol, takže nemám problém. ()

TERRORDROME

Až pri sledovaní druhého Vójaka dokáže človek oceniť Johna Cenu, ktorý bol síce tupé hovädo s držkou ako bager, ale tá osvalená almara Ted DiBimbase ktorý ho nahradil je na tom ešte podstatne horšie. Čo sa týka príbehu, tvorcovia tentoraz vytúrovali svoje mozgové závity až do najvyššieho extrému a po množstve prebdených nocí a litroch vyslopanej kávy vypotili zasa raz tú istú kolovrátkovú blbosť kde polodementný terminátor zachraňuje svoju unesenú manželku. No, nikto neočakáva v tomto ohľade nič svetoborné a len čakáme či tá akcia bude stáť zato. Nebude, lebo ničím nezaujme. Nezáživné strieľanie, divne vyzerajúce počítačom dolepené výbuchy, nudný hrdina ktorý mi bol u riti a hromada stupídnych prismahnutých rádobyteroristov. Jediný výraznejší ksicht je starý Rooker, ale ten má za úlohu len neustále vzdychať že on už do akcie nepôjde. Potešila ma len tá bitka v kotolni, keby takto vyzeral aj zbytok filmu bola by to aspoň poctivá béčková mlátička. Aj taký Vandammovský živý Terč bol blbý ako vypchatý bizón, ale vďaka rozšupnutej akcii to bola paráda. Druhý Vójak je rutinná rutina rutín až k posratiu. ()

rossi001

jednoducha zapletka,nejaka ta akcicka ,prumerne vykony hercu.potesi pritomnost hlavniho zaporaka,ktery hraje lovce Jango Fetta a vsechny kolny ve Starwars II a III ()

Zombi

Rozhodně slabší než povedená a odlehčená jednička. Kulisy tropického ostrova fajn, záporáci taky ujdou, ale hlavní hrdina je moc velký ucho, v kontaktních soubojích proti thajcům působí jak dřevo a navíc se něco začne dít až kolem půlky filmu. Odlehčenější tón a nějaké hlášky zde citelně chybí, kamera a střih při akci mohly být přehlednější. Ano, je to návrat ke starým akčňákům, a byť v této podobě to není úplně ono, stále je to koukatelný výplach pro nenáročné. ()

mala_kea

Už od začátku bylo jasné, že to nebude nic jiného než stupidní americké béčko.."Jste voják, že ? "..."Ne, on je mariňák"...aby ses z tvýho miláčka nepo......."ach ta příroda"........"Né, každý může být hrdina, chlapče".....Tak to je teda stupid. Může, v USA je každý hrdina a vždy to dotáhne do vítězného konce, ať ho to stojí třeba i nohu. Tento "akční nářez" je toho důkazem do samotného konce.Nejtrapnější konec, jaký může být. Mlátička a následně výbuch. Nebýt Lary Cox, asi bych se vážně neměl na co dívat. ()

MickeyStuma

Akční snímek dle šablony z přelomu 80. a 90. let. Místo se spousty lidí, přepadení, rukojmí, požadavky a někdo, kdo svižně zachraňuje co se dá. Ano, je to tak. Tohle všechno tu už bylo a mnohokrát. Příběh tak jednoduchý, že jednodušší už snad být ani nemohl. Natočeno je to ale vkusně. Děj plyne volně a v ničem se příliš netlačí na pilu. Bojové scény mají drive i pyrotechnika je honosná. Byť se tvůrci nesnažili o nějakou originalitu, dali si záležet. A povedlo se. Snímek se nemá zač stydět. ()

Luisis

Námět a scénář za ODPAD. 2 hvězdy dávám za vcelku ucházející zpracování soubojů - 15% p.s. a já pořád odkud tu Laru znám. No jasně Škola zlomených srdcí. Pěkně nám vyrostla:-) ()

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (viac)