Vojak 3

• Česko Voják 3: Na domácí frontě (viac)
všetky plagáty

Seržant Jake Carter sa vracia po dlhej misii domov, ale ani tu ho nečaká žiadny odpočinok. Jeho sestru uniesli násilní militantní extrémisti. Carter ju musí zachrániť, a tak sa na vlastnú päsť vydá na súboj s teroristami, ktorým velí veľmi krutý vodca. Času veľa nezostáva. Aby Carter zastavil hroziaci masaker, bude musieť – ako správny americký hrdina – podstúpiť pre záchranu tisícov nevinných životov tú najvyššiu obeť. (TV JOJ)

Ouwen

Hodně velké zklamání docela. Ono je to dost akční, ale rozhodně bych to asi nedokázal pojmenovat Marine 3. Jasně: je zde charakterní půlhodina hlavního hrdiny, ale mám hodně velký problém s režií a scénářem - Scott Wiper je pro mě člověk, co akci točit určitě umí. Ovšem zdejší akce působí jednoznačně nejhůř za celou sérii. Obsahuje hodně nekonzistentní střih, levnou kameru a nevybalancované kamerové úhly. Osvětlení bych si též přál trošku potunit. Dalším problémem je jednoznačně scénář - poslední půlhodina je jak z nejkrásnějšího snu. Wiper vypustí Mize z řetězu a já se těšil na precizní stealth akci - už ta první likvidace tou tyčí byla opravdu delikátní a je škoda, že se scénář nedržel tiché akce, na úkor špatných přestřelek a solidních explozí. Fight mezi Mizem a Darrenem je však malej splněnej sen a bitka dopadla opravdu dobře, i když na to nejlepší z celé série se vůbec nechytá. Cením zranitelnost hlavní postavy, prošel si fakt peklem, ke konci filmu je spálenej na uhel - ale nepůsobí moc chytře. Absolutně VŮBEC se to nedá srovnávat s tím, co do série přinesl můj oblíbenec Kaufman. Je skutečně úžasné, že tato série za tak malé peníze je každým dílem opravdu lepší a třetí Mariňák působí jako takovej prolog pro fantastickej čtvrtej díl. Scénář je též dost nekonzistentní a i když je zde prostor na to, nám prohloubit hlavní postavu, absolutně vůbec se to nedaří a vše skončí tak na půl cesty. Přesto, jelikož jsem viděl dřív následující díly, mi byl Miz v každým záběru sympatický a ten jeho poslední úsměv do kamery je k nezaplacení. Je vidět na jeho mimice, že si užil spousty zábavy v akci a ten zápal mu prostě nemohu upřít. Soundtrack je kvalitní a pestrý a fantastickou práci odvádí Neal McDonough, kterej jako jedinej dokázal své postavě dodat i emoce. Rozhodně nejlepší záporák za celou sérii, až mi bylo trošku líto, že ho čeká nevyhnutelný konec. Film má dynamické tempo, takže jsem se mimo akci až tak nenudil - ale ta samoúčelnost a jakým způsobem jsou akční scény vyvolané, levnost každým záběrem a omezený prostor pro mého oblíbence Jake Cartera, mi nedovolí jít víc než mimo pouhej průměr. Marine 3 měl obrovský potenciál, ale ještě že do série vstoupil Kaufman. Protože teprve čtvrtým dílem se podařilo z materiálu vymáčknout absolutní maximum. Pro mě byl Marine 3 povinností, protože jméno režiséra, herecká skvadra, mnou zmiňovaný fight a láska pro akční béčka, kde si hlavní postava projde peklem, takové filmy jako tohle jsou pro mě nevyhnutelnou povinností, takže nelituji a rozhodně si na pár scén za nějakou dobu vzpomenu. ()

Rakosnicek77

Ach jo proč já na to vůbec kouka!?l Tohle už nemá vůbec nic společného s akčním filmem. Každopádně pokud někdo potřebujete ztratit hodinu a půl času, tak mohu vřele doporučit. A ta neuvěřitelná bomba o kterou jde celý film a které se úplně všichni strašlivě bojí, nakonec vybuchne :-) Vybuchne tak moc, že možná pouťová petarda vybuchne víc :-)) a o tom všem je tento film. ()

tatanapope

Tak filmů na prakticky stejné téma : ,, Někoho mi unesli , jdu ho zachránit " se už natočili kvanta , jen většinou měli lepší obsazení a kvalitnější děj o detailech snad ani mluvit nebudu , to bylo něco strašného , ale co musím zmínit , je fakt , že unesená slečna byla méně sympatická než únosce a od chvíle , co ji tam zavřeli a ona neustále řvala jsem si říkala , ať už jí nacpou do huby nějakou fusekli nebo něco . Za co je ale naopak musím pochválit bylo , že si přesně spočítali kulky do pistole , to mě teda opravdu překvapilo , film byl tak trapný a nudný , že jsem hold nic lepšího na práci neměla a čekala jsem , že tam bude blbost úplně všechno , tak že jedna hvězda za jednu správnou věc ve filmu , abych nebyla tak úplně zlá . ()

kaylin

Co nezvládne jednotka speciálního nasazení, to zvládne jeden jediný člověk. Tohle je heslo většiny podobných filmů. Co se snímku "The Marine: Homefront" nemůže vzít, tak to je skutečnost, že mariňák je na konci pořádně zkrvavený, takže si i on prošel útrapami. Na druhou stranu ta cesta je bohapustá slátanina. Souboje jsou jako z wrestlingové arény, jen horší, nejlépe vypadá nakládačka v baru, která je poměrně krátká a navíc na člověku, který si to v tu chvíli ani nezasloužil. Ale museli jsme vidět, že i hrdina je schopný udělat chybu. A také to, že z něj Marine Corps udělaly stroj na smrt. Ta krev v obličeji vypadá docela dobře. Jenže pak se něco stane. Nevím, jak bych si to měl vysvětlit, ale měl jsem pocit, jako kdyby při svižných scénách kameraman vzal jinou kameru. To je celkem pochopitelné, ale proč se sakra tak strašně změnila kvalita obrazu? Jako kdybychom místy sledovali skutečně nízkorozpočtový film. Přitom WWE si rozhodně může dovolit filmy dražší. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/04/the-marine-homefront-2013-20.html ()

SeBig

No, já chvílema přemýšlel, že tomu naperu i ty čtyři hvězdy, páč jsem se celkem bavil. Fajn záporáci, hl. hrdina celkem sympaťák, příběh mě nenudil, akce byla, přestřelky, fight s Darrenem Shalhavi (na který jsem se těšil a nakonec jsem se i dočkal) sice sem tam se ty postavy chovají fakt stupidně, ale tak co. Někdy se mi ta kamera zdála dost amatérská, hudba byla pohodová na začátku i na konci a od příběhu nic nečekejte. Prostě, kdo má chuť na akční béčko a nic extra v tom hledat nebude, jen se bude chtít uvolnit u nějakýho toho střílení a fightů tak at se tohohle nebojí. Lepší průměr. ()

• Do hlavní role byli také zvažováni wrestleři JTG, CM Punk a Kofi Kingston. (figgo jr.)
  • Do hlavní role byl původně obsazen Randy Orton, ale kvůli protestům vojáků z USMC, od kterých kdysi dezertoval, byl přeopsazen The Mizem. (figgo jr.)