Agentka budúcnosti

• Česko Duch ve stroji (viac)

Major je veliteľka Sekcie 9, špeciálnej policajnej jednotky, ktorá bojuje proti tým najhorším kyberzločinom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy je svet závislý na moderných technológiách ešte viac než dnes a každé narušenie technologického poriadku môže mať ďalekosiahle následky. Hrdinka filmu je tiež hi-tech produktom, dokonale vyváženou kombináciou robota a človeka. S ľudským mozgom a vyspelou robotickou schránkou sa Major snaží chytiť zločinca, ktorého cieľom je zničenie spoločnosti Hanka Robotics, lídra vo vývoji umelej inteligencie. Major sa však nestretáva len so zlom, ale tiež s vlastnými pochybnosťami, keď ju začína zradzovať jediná nedokonalá časť jej inak dokonalého tela – mozog. Čím ďalej častejšie sa jej v hlave vynárajú nezrozumiteľné vnemy, ktoré najskôr potláča, ale neskôr podľahne zvedavosti a túžbe odhaliť túto záhadu. Tieto vnemy by mohli byť odtlačkami jej predchádzajúcej existencie, mohli by byť kľúčom k spomienkam na jej ľudské Ja, ale mohli by byť aj kľúčom k otvoreniu jej osobnej Pandorinej skrinky, po získaní ktorého sa už na svet nebude pozerať rovnakými očami. Pretože všetko je inak... (Cinemart SK)

Rian_witcher

Chvílemi slušná akční scifi, chvílemi zajímavě pojaté debaty na témata pokusů na lidech a vývoje robotiky. Dohromady to ale nefunguje až tak dobře, jak by mohlo a Blade Runner to zdaleka není. A upřímně, u chlapů jednoznačně zvedá hodnocení i Scarlet v sexy oblečku :-). ()

BlackAdder87

Vizuálně povedené, ikonické scény celkem úspěšně převedené do hrané podoby. Film však zcela pohřbil původní myšlenku a udělal z toho tuctový akčňák o pomstě, ze kterého se vytratila ona jedinečná atmosféra. Škoda. ()

Lukys

Příběh s potenciálem na film roku. Místo toho dostáváme sterilní podání vyprávění, nudné postavy, nevýraznou hudbu a suché akční scény, které si nebudete pamatovat. Jediné co jde pochválit je vizuál. Ale nechci vidět film jen kvůli hezkému vizuálu. SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/2 HUDBA/2 VIZUÁL/3 AKCE/2 =11/25 ()

cobislav

Protože znám původní japonskou verzi a nejsem moc fanouškem amerických remakeů, které jsou schopné kvalitně zhovadit původní zážitek, byl jsem k tomuto filmu poměrně skeptický. Snímek dopadl nad moje očekávání a myslím, že se jedná o solidní sci-fi akčňák. Některé nascriptované scény jsou dost nepřirozené ale jinak poměrně slušná akce. 77% ()

jojto

Námet super (animák som nevidel). Dej nie je to zlé, lepšie povedané to čo by kazilo celkový dojem. To Skarlet je tá brzda. Nebiť pár scén z odnímaním tkaniva, nikto by neveril, že je umelá, respektíve živá. Pravdupovediac taká Alicia Vikander z ExMachina to je robot, s ktorým by som si to nerozdal ani po 5 borovičkách (ani veľkých). So Skarlet ani po demižóne ( jedno či je živá, mŕtva, vylepšená, v čiernom, ryšavá, v prádle...). Proste dievča ty si slabá herečka. Príliš umelé a predigitalizované mesto pôsobí neprirodzene a rušivo. ()

Indian0

Nudné, zdĺhavé a nedomyslené. Akčné scény bez poriadnej akcie a to platí aj o závere filmu. Dráma bez žiadneho citového vypätia a celý film je chladný tak ako tvár Scarlett vo filme. A aj tak umelý. Sci-Fi zo science je tam toho málo, skôr tej umelej fantázie tam je veľa. Dej ma nijako výrazne nezaujal. Hodnotím to tak na 35% ()

RomaS

Věřím tomu, že jednou nás taková budoucnost nemine a organického v člověku nezbude vůbec nic. Pro někoho nepředstavitelné, ale jako důsledek technické evoluce nevyhnutelné. Ale něco k filmu. Neznám předlohu, ale vše napovídá pro komiksové zpracování, kde stylovost hraje první housle. Mě tento futuristický a na mě depresivní cyberpunk úplně nesedl, ale oceňuji zajímavý pokus o vizuální ztvárnění této budoucnosti. Nebo je to jen možná topornou, ale i v obleku terminátora stále krásnou Scarlett. PS Spoiler: Proč musí být vždycky technický revolucionář co chce změnit svět ten největší grázl? Kde berou scénaristi příklady? Byl nebo je snad Gates, Jobs nebo Musk zloděj a masový vrah bez svědomí? ()

Ronkar

Předlohu znám a je výrazně lepší, takže doporučuji pustit tenhle film až po anime. Filmová verze je takový lehký sci-fi cyberpunk pro teenegery bez výrazně zajímavé zápletky, ale na druhou stranu vizuál je ok, hudba je ok, na Scarlett se dobře čumí a to universum není vůbec prázdné na myšlenky, jen není nejlepe uchopeno. I tak jsem se docela slušně bavil, protože i když děj zaostává, je to plné triků, takže je furt na co koukat. Průměr co nenadchne, ale ani neurazí. Teď se jen modlit, aby Blade Runner 2 nedopadl stejně průměrně. ()

rigby

Barevná akční slátanina. Trochu Matrix, trochu málo Terminátor. Jednoduchý příběh se spoustou střílení. Plně počítačový svět jak z nějaké videohry. Většinou hodně nudné, na krásné oči se nedá koukat přes 90 minut, když nic jiného tam vlastně ke koukání už není. Škoda vyhozených peněz. 2+ ()

Muf911

Perfektní. Skvělý sci-fi film. 4,5 hvězdičky, 5 má u mě Blade Runner. A animovaný japonský originál. Nicméně tohle se fakt povedlo, super atmoška, zajímavý děj a akce. ()

Scaevola

Vizuálně pohlcující výlet do blízké budoucnosti, která zřejmě nebude tak vědecko-fantastická, jak by se mohlo zdát, bohužel nepřináší kromě několika grafických zajímavostí nic převratného nebo ohromujícího. Standardní detektivní zápletka neponechává prostor pro vcítění se do postav a jejich trápení a o hereckých výkonech nelze mluvit, nepočítám-li digitálně a anatomicky těsné oblečky hlavní hrdinky. Možná, že kdyby tvůrci ubrali na neonových efektech a raději se soustředili na vykreslení syntézy lidské degenerace a technologických implantátů v temných, vlhkých uličkách, byl by příběh podbarven poutavěji. ()

ekzorcist

18 a pol minúty, kým som to musel vypnúť. Nešlo ani tak o do očí bijúce zelené plátno, ani o Skarletkin čudný účes, ale o neustále útoky na základnú logiku môjho (kyberneticky nevylepšeného) mozgu. Vysvetlite mi toto: Urobím adaptáciu japonského anime. V nej sa všetci členovia teamu rozprávajú po anglicky. Okrem ich šéfa, ktorý hovorí po japonsky a na plátne sú hardcoded anglické titulky. Skarletka mu rozpráva po anglicky, on odpovedá po japonsky s titulkami. Ak teda vie po anglicky a ona po japonsky, prečo sa nerozprávajú jednou rečou? Aby film pôsobil japonskejšie? Ja už zrejme ničomu v Hollywoode nerozumiem. Hrozne sprimitizované, po lopate vysvetlené a o všetku hĺbku pripravené niečo, čo sa nedalo dopozerať. A to mi je ľúto, lebo originál je moje slabé miesto. ()

esmoke

Lidé se běžně vylepšují bionickými implantáty. Z těla těžce zraněné dívky je mozek a vložen do policejní robotické skořápky. A začne pátrání po hackerovi a odhalování vlastní vymazané (lidské) minulosti. Bohužel znám mangu, film, seriál i 2nd GIG. Takže jsem se dočkal standardní zápletky, kterou by nikdo nepovažoval za originální ani před 30 lety (natož dnes).(2D dabing) Rozpočet: $ 110miliónů, Tržby: $ 169,801 miliónů. ()

Kushina

Trošku graficky přeplácaný, ale přesto srdceryvný příběh, co měl děj a hloubku. Dokonce i slzička ukápla. Ze začátku jsem byl trošku skeptický, ale příběh krásně vygradoval. škoda jen těch grafických vymožeností, dalo se to natočit stejně kvalitně, možná i víc i bez nich. 65% ()

Ironhead

Mne to narozdil od vetsiny tady prislo hodne fajn... jedina opravdova vada na krase byl klisoidni, predvidatleny a banalni pribeh o zlotrile korporaci (dle predlohy), ktery uz je proste taaaaakhle moc ohrany... "Neposilej kralika, kdyz chces ulovit lisku." :_) ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (viac)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)