Skupinka studentů archeologie vedená profesorem E.A. Johnstonom (Billy Connolly), pracuje na vykopávkách hradu ve francouzském údolí Dordogne Valley. Vědci nečekaně najdou převratný objev - stroj času, který omylem dopraví jejich profesora do 14. století, konkrétněji do období Stoleté války mezi Francií a Anglií. Jeho jedinou nadějí na záchranu je syn Chris (Paul Walker), asistent André Marek (Gerard Butler) a několik studentů. Odvážní cestovatelé v čase jsou nuceni podniknout smrtelně nebezpečnou osmihodinovou výpravu do minulosti, aby na nepřátelském území našli profesora dřív, než ho navždy pohltí dějiny... (oficiálny text distribútora)

Petr.Kocfeld

Mne se to docela libilo.Davam 3 hvezdy.Frances O Connor je zde dobra a myslenka cestovani v case se mi take libi.Toto scifi neni spatne...Tym vedcu vas zde srdecne ceka. ()

Yardie

Nebylo to tak špatné. Téma cestování v čase mám celkem rád. Je to docela zajímavě pojaté, spíše jako honička než než cokoliv jiného. Stále se někam utíká, běhá a schovává. Občas se to proloží nějakým tím bojem. Dějová linka v průběhu také dostává na zajímavosti. Nicméně se mi to zdálo málo propracované a dalo se z toho vytěžit mnohem více, což je škoda. Ale celkově se na t kouká celkem dobře. Rychle to utíká, je to takové dobrodrůžo. Škoda je malá propracovanost děje a absence napětí, jinak to mohlo být ještě výše. Ale na odreagování to stačí. Howgh! ()

Zombi

Slušné obsazení, zkušený režisér a výsledek? nestojí za nic. Opravdu jsem byl překvapen že Donner natočil takovou slátaninu, nemá cenu do toho investovat svůj čas. ()

kikka20

Koukal jsem se na to ne proto, že by mě zaujal článek o tomhle filmu, ale kvůli Paulu Walkerovi, protože je to jeden z mých oblíbenců. Ovšem, byla jsem zklamaná. Myslím si, že se to dalo udělat lépe. Jasně nejsem profesionál, co ví všechno o filmech, ale ten, co ví jak točit, by to udělal lépe. Z jedné strany to je dobrý nápad, který by se mohl uchytit, ale na druhou stranu je to ztráta času. Knihu jsem nečetla a musím přiznat, že po tomhle filmu se na to ani nechystám. Byl to průměr, skoro i podprůměr, prostě si myslím, že to mohlo být mnohem, mnohem lepší. ()

Santino7

Knižnú predlohu som nečítal a na samotný film som narazil tiež iba náhodou. Ďalší z rady filmov o cestovaní v čase (do minulosti), tentokrát v početnej výprave študentov. Obsadenie celkom obstojné, spomeňme aspoň nedávno tragicky zosnulého Paula Walkera či napríklad herca Gerarda Butlera. Príbeh sám o sebe však nie je ničím zaujímavý, je to viacmenej klišé. Skupinka sa dostane do minulosti aby priviedla späť svojho profesora, ktorý tam uviazol. Ako sa dalo čakať, nastanú nejaké komplikácie, zaslúžia sa o nejaké tie historické udalosti a tak ďalej... Film nič moc, avšak nie je to až taký prúser, ako sa môže zdať. Existuje dokonca šanca, že to dopozeráte až do konca bez nejakých väčších trápení. Pre mňa podpriemer, raz stačilo. 45% ()

KM Phoenix odpad!

Nechápu tak vysoké hodnocení. Film je těžce podprůměrný a je z tria podobných filmů (Lovci pokladů / National Treasure a Kopí osudu / Das Jagd nach der heiligen Lanze - pravda v těchto snímcích není prvek cestování časem, ale to je při shlédnutí Proudu času vlastně pozitivum) bezkonkurenčně nejhorší. Tentokrát to nezachránil ani Billy Connolly. Pomineme naivitu, která se týká jak archeologie, středověku i cestování časem, ale ani ostatní aspekty nejstojí za nic, ať už jde o prkené herectví, nesmyslné dialogy nebo banální love story či umělé zvraty a dramatické momenty. Otázkou zůstává kolik z toho bylo způsobeno českým dabingem TV Nova. Takhle nemohu než vynést rozsudek: Hrůza na všech frontách. P.S. Perlou je, jak už tady ostatně v jednom komentáři zmínil Chaospunx, výklad u modelu hradu z 14. stol. o tom jak "Americká armáda brání pevnost La Rouge před Francouzi". :-) ()

kecinzer

Rozhodně to není žádný kasovní trhák, nižší rozpočet tam vidět byl, ale přeci měl tento film něco do sebe. Cestování časem mám rád a zde byl podán zase trochu jiný pohled na věc. ()

arcticsky

Škoda tématu - mohlo to být mnohem lepší. Už na začátku mne překvapilo, jak amatérsky byla celá mise do minulosti připravena ( granát v kapse jednoho člena, přestože se tvrdilo, že žádné současné zbraně se brát nebudou) atd. atd. ()

TaanStari

Já mám z filmu dobrý pocit. Nejsem totiž hnidopich co zkoumá film jen aby mohl upozorňovat na jeho chyby... Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel a bavil jsem se celou dobu. ()

Jeremiah

Pokud najdeš své pravé místo, může být život krásný v jakékoliv době. Hezký film s dobrými herci, slušnou dějovou atmosférou a reálnými bojovými scénami. Sice trochu naivní pohled na dění ve 14. století, které bylo hodně pustošeno válkami, ale "čert to vem". Já jsem se příjemně pobavil a přiznám se, že kvůli Anně Friel bych rád v tomto století zůstal i já. Příjemný film , tak proč ne za 4 ?! ()

ViktorEl

Mne sa to celkom páčilo, sympatickí herci, jednoduchý príbeh, celkom dobrá akcia, pekné kulisy a prostredie. Skrátka príjemný film na jedno popoludnie. 55% ()

barteca

No to byla parta naivů ! Je to div , že někdo z nich výlet do středověku vůbec přežil. Ztráta šance i času. Jedna aspoň za Buttlera, charisma už měl. ()

Monisek

Nemůžu říct, že by ten film byl špatný, ale je tam spousta blbostí, které jsou do očí bijící. Knižní předloha se mi hrozně líbí, četla jsem jí už minimálně dvakrát a mohla bych klidně znovu a znovu. Co se ale filmu týče, právě jsem ho viděla potřetí a nejspíš mi to na pár let dopředu stačilo, nemůžu vyloučit ani to, že už ho prostě neuvidím. První hvězdičku dávám především za již zmiňovanou knižní předlohu a druhou za herecké obsazení. Paul i Gerard jsou prostě fešáci a hlavně díky nim se na to dá docela koukat ;-) 45% ()

edie sedgwic

Celkom zbytocny a nic nehovoriaci film. Davam jednu hviezdicku nie preto, ze nieco pozitivne tam bolo, ale preto, ze vysli aj ovela horsie sracky, na ktore sa nechyta. ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je tomu tak – rok 2008 je mimořádně „bohatý“ na pády hvězd z filmového nebe. Ledger, Heston, Newman, Minghella... a teď Michael Crichton. Ten se proslavil hlavně jako bestsellerový spisovatel, ale… (viac)