Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

supg

Nadprůměrně dobry akční film se starými známými. Dobré hlášky, akce tak akorát, fungující chemie mezi hlavními protagonistky a sexy bloncka s rozkošným dolickem, dávám 3.5☀️ ()

Máraˇ5ˇ

Jednička se držela celkem při zemi, ve dvojce už se režisér a scenarista pořádně utrhli ze řetězu :D Pro mě to bylo na škodu. Víc mi seděla atmosféra prvního filmu než dvojka, kde se z hlavního hrdiny stal v podstatě Terminátor... Film určitě zabaví, ale veskrze jde o normální detektivku s ne nijak překvapivým rozuzlením ani žádným nezapomenutelným zvratem. ()

Kelinej

Skoro pětatřicet let mi trvalo, než jsem si ke Gibsonově postavě našel cestu. Herec k mým srdcovým nepatří, tady však vytvořil postavu mimořádně sympatickou a vtipnou ("Koukám, že máte doma králíka..."). Režisér Donner dává ději spád, trefou do černého je i hudba použitá ve filmu. Možná bych mohl dát víc než tři hvězdy, ale daný žánr mě v osmdesátkách a devadesátkách příliš nebavil, takže i v této sérii vidím hlavně výplň pro dlouhé televizní večery... ()

Gilmak

Ty jsi černej a já šílenej... bude sranda... Myslel jsem si, že jedničku už nic nemůže napodobit, ale joe pesci dodal filmu další pohled vtipu, a to je, co říct už u tak skvělé a sehrané dvojce. Dvojka obstála neskutečně v porovnání s jedničkou a Patsy Kensit, no kdo jí nemiloval jako teenager? 90% ()