Príbeh zasadený do Los Angeles začína tragickým okamihom, keď za horúcej letnej noci vyskočí z okna svojho bytu Mandy Hunsakerová. Vyšetrovaním je poverený Roger Murtaugh (Danny Glover), skúsený čierny detektív pred penziou, ktorý lipne na svojom rodinnom zázemí a vždy sa snaží o nenásilné riešenie. Ako parťák je mu proti vôli pridelený Martin Riggs (Mel Gibson), špecialista z protidrogového oddelenia, nervovo labilný chlapík so samovražednými sklonmi. Martin je skľúčený smrťou svojej manželky a nikto s ním nechce spolupracovať, pretože je to nebezpečné. Silná averzia medzi oboma musí na čas ustúpiť udalostiam, ktoré nadobudnú dramatické tempo. Rogera navštívi otec zavraždenej, jeho bývalý kolega z Vietnamu, a chce od neho, aby vrahov jeho dcéry nezatýkal, ale zabil. Keď policajti navštívia jedného z Mandyiných priateľov, dostanú sa do divokej prestrelky a Martin zachráni kolegovi svojou nezvyčajnou odvahou život. Roger ho pozve k sebe domov na večeru, kde je Martin zaskočený rodinnou pohodou. Muži k sebe začínajú byť zmierlivejší. Ďalší deň  chcú navštíviť Mandyinu kamarátku Dixie, tá však zahynie pri explózii svojho domu. Martin zistí, že bola použitá vietnamská nálož a Hunsaker prizná, že za všetkým je bývalý generál McAllister (Mitch Ryan), ktorý za vojny vo Vietname organizoval obchod s heroínom. Keď bol vyhodený z armády, opäť obchod rozbehol, tentoraz samozrejme nie pre vládu, ale na vlastné triko. Tiež prizná, že Mandy bola zabitá ako výstraha, aby Hunsaker neprezradil chystanú zásielku veľkej ceny. Skôr ako stačí povedať všetko, zastrelí ho McAllisterov zabijak Joshua. Skutočne do tuhého ide v  okamihu, keď je unesená Rogerova dcéra Rianne a obaja muži sa ocitnú v zajatí bezcitného generála... (TV Markíza)

ConanVJ

Výborný akční film, plný skvělých hlášek a scén u kterých se vždy zasměju. Podle mě je to jeden z nejlepších filmů (a sérií), kde jsou dva úplně rozlišní parťáci, kteří k sobě postupem filmu hledají cestu. Glover a Gibson jsou v hlavních rolích skvělí. Tento film je začátkem skvělé akční série, která je pro mě už taková klasila akčních filmů. Příběh je jednoduchej, akce je pěkná. Za mě jasných 100% :) ()

Marsik

NOVA HD - 88% na kontě, 65. nejlepší film a 195. nejoblíbenější film. Tak to mi hlava fakt nebere. Na mě je zde spousta řečí, přihlouplých vtípků a málo akce. Možná není můj dojem valný proto, že jsem Smrtonosnou zbraň viděl až dnes, takže v roce 2015 už je to mnohými filmy překonáno. Musí se však nechat, že duu GG to ladí a na filmovém plátně mají šmrnc. Také jsem vydržel do konce díky vtipnému dabingu v podání pánů Županiče a Schánilce. 67% ()

nigga

Jedna z nejlepších sérií, kterou si klidně můžu dávat každý rok, co to vysílají v TV, a ani nevím, jestli bych to chtěl vidět jinak než v dabingu. Jednička je sice jen takový rozjezd, ale řádně podařený. 100% ()

fannah

Naprostá klasika akčního žánru. Richard Donner natočil skvělý film a každým pokračováním jen vylepšuje už tak dost dobrý příběh. 100% ()

agentmiky

Opravdu skvělá série,kterou mám velice rád.Společně se Smrtonosnou pastí patří tyto filmy mezi klasiky,které opravdový fanoušek filmů prostě musí vidět.Hlavně jsou zde výborné hlášky.Danny Glover si společně s Melem Gibsonem začnou rozumět a myslím si,že byli vybráni dobře.Já mám tyto filmy hodně rád.Hodnocení:90% ()

Ellmariachi

Jedna z velkých mezer, kterou jsem tak nějak vždy chtěl dohnat. I když ne tak docela. Kdysi jsem SZ ještě jako capart a nechytla mě. Díky nekonečnému opakování těchto klasik v TV jsem tomu dal další šanci a dobrý. Gibson jako Rigs je vynikající a chemie s Gloverem funguje prakticky okamžitě. Akce je klasicky fajn 80ková a celé to pěkně odsýpá. Nezbývá než se pustit do celé čtveřice. První díl je u mě za 75. ()

Ridick

no mne akosi tato buddy snimka nesadla, a pravdupovediac som aj sklamany z shana blacka a z jeho scenaru (jednoznacne posledny skaut je o 2 tiedy vyssie). inac akcne sceny v pohode. ale asi som zmeskal dobu alebo neviem co, ale nesadlo mi to proste. ()

Džejkop

Dva naprosto odlišní policejní parťáci a přesto si skvěle rouzumí. I když někdy se nepohodnu, ale díky tomu vznikají nejvtipnější scény ve filmu a když si rozumějí tak je taky o zábavu postaráno. Perfektně zkombinováná akce, napětí a vtip. ()

Riddick77

Tahle dvojka to má u mne vždycky za maximum, protože takovouhle chemii mezi hlavníma postavama jen tak nenajdete, tady to jiskří neustále. Všechny díly jsou nedostižné ve svém žánru, nicméně první díl je přece jen trošku "special". Gibson je tady fakt extrémně zábavnej a jeho role je zatracaně dobře napsaná. No a Glover: "Tak na tohle už jsem opravdu moc starej..." :-) 10/10! ()

aluna

Genialita. Tohle už od malička jednoduše žeru. Ty dva se k sobě tak nádherně neHODĚJ, že tvořej nejoblíbenější akční dvojku. A právem. A Riggs u dealerů...!, no, kdo neviděl, o hodně přichází. ()

Laxik

Jak mi to mohlo tak dlouho utíkat? Aha, už vím, protože to v telce poslední roky vůbec nedávali. No ale mě tahle dvojka rozesmála, napjala a fandil jsem jí v každém momentu. Nezapomenu na scénu se sebevrahem, na mučení a na Murtaghovu oblíbenou hlášku. Hádejte, kterápak to je... Ale přeci jen tomu něco málo chybí. ()

GodComplex

Na jednu stranu klasika, kde funguje v podstate vsechno, obzvlast prekvapil prijemny jazzicek, na druhou stranu az moc typicky standardni USA flick s poldama a zlyma chlapkama. 7/10 ()

Orlau32

Nový pohled na akční film, který má výbornou dvojici policistů ve ztvárnění Mel GIBSON a Danny GLOVER. Děj filmu nepřináší vcelku nic nového, ale nový je styl komunikace mezi těmito parťáky, kdy ani jeden nechce od svého názoru na věc tomu druhému ustoupit, více se hádají a řvou než mluví, ale nakonec se výsledek dobře míněné akce vždy dostaví. Nejvíce pozorného diváka zaujmou vtipné bonmoty a glosy obou herců a na tom je to celé postavené. ()

Makky

Najväčší blázon na filmovom plátne - Gibson alias Riggs - to rozbehol na plné gule. Glover mu príjemne kontruje a tie ich "do prdele!" sú úžasné. Takto si predstavujem akčnú komédiu a táto je fakt nadupaná. Moja srdcovka nad všetky srdcovky ()

gogos

Akcni....vtipny...naspeedovany...napinavy....vyvazeny....inteligentni.... proste vyborny!!! Todle vsecko je tedle film. Navic ma i perfektni dabing :) ()

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Těsně před tím, než nás nadobro opustil legendární režisér Richard Donner (Superman, Maverick), chystal on, jeho žena producentka Lauren Shuler Donner a scenárista Richard Wenk (16 bloků, The… (viac)

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (viac)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)