Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

klima777

Slušné, velmi slušné. Veliké díky patří Garymu Oldmanovi a Samuelu Jacksonovi. Bez nich by byl nový "Robo-polda" značně aseptickým dílkem. Otázka zní: Opravdu mi ke spokojenosti postačuje několik málo naznačených etických dilemat, pár kapek krve a deset deka duše, a nebo mám dnes sentimentální náladu? (2,5*) ()

Killda

Příběhově to není vůbec špatný, ale celkově to vypadá jako by to vzniklo někdy před patnácti lety. Očividně se šetřilo, což dokazují nedokonalé trikové scény. A navíc se mi zdá, že scénář se v poslední třetině sesype, závěrečná "bitka" je tak tuctově nudná a nicnepřinášející. A nebo na vše, co jsem psal zapomeňte, je totiž dost možný, že Robocopa prostě jen nepovažuji za originální látku... sám nevím. ()

ghatos

Nepřekvapilo mě to svým pojetím (Padilha je v tom cítit, i když je dost zředěný), ale překvapilo mě to svým obsahem. Zločin se řeší až později a v docela zvláštní úrovni (hlavní záporák vlastně není skoro zlý, naopak mám pocit, že klady u něho převažují). Hlavním nosným tématem nového Robocopa je existenciální otázka lidské bytosti. Kdy je člověk člověkem ze své podstaty a kdy se naopak stává už strojem (hra na boha a z ní vyplývající odpovědnost k sobě i ostatním). Ještě hlubší je otázka dokonalosti. Nespolehlivá lidská bytost dokáže vytvořit dokonalou entitu a té se paradoxně začne obávat. Robocop by si dvojku zasloužil, tam by se teprve rozjelo. Herecké výkony jsou nadprůměrné (potěšil mě zejména Michael Keaton). 70%. Výborný komentář: Marigold ()

s.e.p.p

Možná už jsem rozmazlený, ale Robocop mi přijde jako taková ta klasická sterilní sci-fi slabota, kterou by v Hollywoodu zmáknul každý Leterrier nebo Liebesman. Mám pocit, že Padilha vykrádá, kde může, nepřichází s žádnou inovací a naprosto ničím nepřekvapí. Jediné, co divákovi předkládá, jsou klišoidní dějové zvraty, stereotypní záporáci, super-nudná akce a ploché postavy, které vám budou úplně ukradené. To všechno vidíme v několika filmech ročně a mě už tahle líná fušeřina začíná docela unavovat. 40 % P.S. Samul L. Jackson má u mě náběh na nejotravnějšího herce v průmyslu. ()

KASUGI

Původního Robocopa považuju za nejlepší sci-fi vůbec, takže se mi tohle těžko hodnotí. Na jednu stranu absence těch nejkultovnějších scén, na straně druhé by bylo nefér chtít po remaku, aby přetáčel scénu po scéně. K tomu jsou tu remaky starých, trikově předpotopních filmů. Když už jsem ale takový hňup a chci za každou cenu předělávat něco, co předělávku nepotřebuje, měl bych ctít a dodržovat určité universum onoho filmu. Ok, Murphyho nikdo neroztřílí, nepovedená prezentace ED-209 tu chybí, Lewis není ženská, rodina tu dostává nezdravě velký prostor... OK všechno se dá překousnout. Rating PG 13+ je ale neodpustitelný průser! Ne, neočekávám infantilní stříkání hektolitrů krve po každém zásahu protivníka. O tom původní Robocop nebyl. Ten byl o brutálním černém humoru a satiře na americkou společnost. Murphy na své prezentaci identifikuje v davu zločince a znehybní ho paralyzující střelou. Špatně. Vystřelí ostrýma, chlapovi pukne kus hlavy a lidé zacákaní od krve tleskají, že viděli policejní zásah v reálu, následuje pohled do studia, kde Samuel vyřkne nějakou mírumilovnou hovadinu s úsměvem na rtech a je posléze přerušen reklamou na dětskou stolní hru Zastřel si svého zločince. Asi takhle. Ale doukoukal jsem, nepřiklikával jsem a kupodivu mě spousta scén udržela ve zvědavosti, co bude dál. Takže dvě hvězdy beru jako úspěch, zvlášť když Padilha umí a tenhle výsledek není jeho vina. ()

dragon94

Opravdu vyvedený remake s až překvapivě chytrým příběhem. Herecké výkony jsou perfektní.Obzvláště pak Gary Oldman a Joel Kinnaman (jemuž se podařilo zahrát robota s téměř žádnými emocemi naprosto skvěle) hrají naprosto bravurně. Film má tu správnou atmosféru, akce je parádně dynamická, a ikdyž jí je ve filmu málo, tak film neztrácí dobré tempo. V podstatě filmu k dokonalosti chybí jen trošku výraznější hudební podkres a lepší finále, které né že by bylo špatné, ale je docela málo akční a nemůžu se zbavit pocitu, že z toho Robocopovského taktického módu šlo vytáhnout mnohem víc :-). 4* 81% ()

Dreadd

Vizuální podoba a ve stejné míře kamera se od Verhoevenova RoboCopa výrazně liší a v některých chvílích jej i docela předcházejí - to je ale dáno spíše technologií dostupnou tehdy a nyní a spíš mě zajímalo, jak si remake povede po myšlenkové stránce a začátek plný polemiky o robotech a ukazující kriticky marketing a média vypadala slibně. Bohužel diskuse velmi rychle zaniká díky vysoké kadenci samopalů. Snaha předstírat, že za filmem stojí hlubší myšlenka nakonec akorát poskytuje dostatečný čas k výměně zásobníků, co si však budu navždy pamatovat je bizarní účes Samuela L. Jacksona. ()

Ravi

Nová verze je komplexnější, promyšlenější, střízlivě akčnější, rezervovanější a dává větší důraz na prožitky hlavního hrdiny. Navzdory většímu množství postav je příběh vystavěn srozumitelně a každý dostal svůj prostor. Z Murphyho nezbylo mnoho, ale o to více musí bojovat se zbytkem těla a jeho boj je opravdu obdivuhodný. Na toto téma si dali tvůrci záležet a stihli kolem toho vystavět i velmi solidní zápletku s akčním nádechem. Nevím, opravdu nevím, co si kdo od filmu sliboval, ale mě se dostalo o mnoho více, než jsem předpokládal. Tato předělávka se opravdu velmi povedla. 90% = 4+/5 ()

drackula

Úvod bol sľubný. Psychologicko-etický pohľad na celú problematiku vystaval dobrý základ pre ďalšie dianie. Potom ale niečo zlyhalo. Scenáristicky to bol akoby skok do studne bez možnosti návratu. Akcia ma vôbec nebavila a ako sa film skončí mi bolo v istom momente úplne jedno. Nový RoboCop skrátka nefunguje ani ako sonda do etiky tvorby hybridných robotov-ľudí a ani ako akčný film. Vôbec mi to nesadlo. 40% ()

Kosmik 1

Vážně hodně slabé. Slovo zklamání nestačí. Na klasickém Robocopovi jsem vyrůstal a tohle je jen fraška, která se snaží přiživit. Vůbec nic mě na tom nebavilo. Akce málo, "oblek" Robocopa vypadá možná futuristicky, ale mnohem hůře, než v původním filmu. Vše mi vadilo, včetně zvuků pohybů Robocopa, i ty různé vychytávky, které mi k němu vůbec nepasovaly. Herecká obsazení mizerné. Zbytečně natahovaná první polovina filmu, kde se až příliš zabýváme přeměnou člověka v robota a jeho psychologií. No a samotné řešení deliktů snad ani nestojí za zmínku - prostě odfláknuté. 45% ()

Autogram

Spočiatku sa zdá, že aj Robocop sa prispôsobí dobe a tak už nechráni Američanov pred drogovými dílermi a násilníkmi, ale radšej rozosieva mier a slobodu v záujmových oblastiach svetového policajta. Nakoniec je všetko ináč a rozprávač v podobe televízneho moderátora nám ozrejmuje ani nie príbeh, ale čo si máme o situácii myslieť. Príbeh sa všelijako krúti, len nie logicky, a dojala ma scéna, keď si Robocop obzerá svoju vraždu z minulosti pod rôznymi uhlami. Film nakoniec nie je žiadna tragédia, len trochu nedopracovaný po každej stránke. –––– Je skvelé vidieť americké stroje, ako zaisťujú mier a slobodu v zahraničí. ()

DeathTheKid

Z mého pohledu trochu nekomerční záležitost, ale neberte to zase tak doslova. Robocop byl pro mě jen prázdný list, kde se dalo napsat cokoli a výsledek toho, co ve mě zanechal, není určitě špatný. Starého jsem nikdy neviděl a o komiksu vím méně než o kvantové fyzice, proto nekomerční, protože jsem ho sledoval s nijakým očekáváním. A dostal jsem v hlavní roli neznámého herce, překvapivě pouze o úroveň nižší krimi - osobnosti postav nešly do extrémů nebo kousek před ně (krom SL Jackson) a ději chyběl trochu brainfuck moment -, než byl Temný rytíř, přičemž mi vůbec nevadila první vědecká polovina. I když mohla být o něco kratší, protože vzrušení z nasazení prototypu pomalu ale jasně padalo. V druhé polovině mělo vše rychlý spád, dobrou akci, kousek ze CSI:NY :))) a celkově příjemně obsazené role. ()

jefff

Není to zlé, ale ani nějak zvlášť dobré. Pořád jsem čekal na nějakou výraznější zápletku a pořád nic...vlastně tomu chybí jakýkoliv zajímavý příběh. Zpracování jinak solidní. ()

Ironfood

V podstatě jediné, co se mi výrazněji líbilo, byly scény s robotickými "kuřaty" ED 209. Jinak tu máme nudný děj, mírně podprůměrné až naprosto tragické akční scény, trapného Samuela Jacksona a pár nedotažených psychologicko-etických zamyšlení. ()

fiLLthe3DD

Oproti originálu má tento remake lépe charakterizovány postavy a jako drama funguje celkem dobře. Bohužel i přes velké množství akce je to nudné,nepřirozené a pomalé. Celý film se neskutečně vleče a znenadání(dalo by se říci rychlostí blesku) to celé skončí. Scénář mě nezaujal,dialogy byly nudné a působily jako ubohá zvuková kulisa,neskutečně se opakující zvuková kulisa. První Robocop byl extrémně surový a násilný,na mě přespříliš akční a dějově průměrný,ale líbil se mi. Moc,moc se mi líbil,ty triky,ta hudba-pro mne filmový skvost a jeden z nejlepších(společně s Terminátorem č.1) akčních filmů všech dob! Nová verze je opravdu nudná,bez nápadů a napětí,jen s dobrými postavami a triky. Nic moc... 45% ()

jenik71

Další ukázka toho, že se předělávky původních hitů většinou nepovedou. Tahle verze mi přišla až moc upovídaná, během první hodiny jsem si akčních scén moc neužil a ačkoliv se Joel Kinnaman docela snažil, tak Peter Weller to prostě není. Robocop je jenom jeden a to je ten z roku 1987. I když tyhle dvě verze nebudu vůbec porovnávat, tak ohodnotím tento remake jako horší průměr. Čekal jsem lepší zážitek. ()

Georgex

Josého Padilhu a jeho osobitý styl mám hrozně rád, ale tohle je neskutečná střela mimo terč. Nevím, jakou volnost dostal při režírování a upřímně je mi to jedno, ale toto spíš vypadá, že si ho tam dosadili pouze jako loutku za kameru a pusu mu přelepili lepící páskou, jelikož tohle mi k němu jednoduše nesedí. Chvílemi je to sice drsné a některé akční momenty mi jeho surový styl připomínají, ale ta omáčka kolem? To je tak hloupé, že i předloha z osmdesátých let oproti tomu působí jako sofistikované dílo. Navíc je to dvě třetiny filmu šíleně nudné a prokousat se tou omáčkou k závěrečné akci chce pořádný kus trpělivosti. Moje hodnocení 25%. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)