Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

colapso

Remake,který zase dostal za úkol natočit zoufalec,který má na kontě tři filmy a originál nikdy neviděl. Brutalitu dám pryč,místo toho se tam budu snažit nacpat nějaký emoce,rodinu a to by bylo abych se na rating přístupné od 12ti let nedostal.Tak asi takhle nějak probíhalo uvažování,zoufalého pana režiséra,když si poprvé přečetl scénář.Podle hodnocení zde děcka mu to žerou.Plus:sběratelský steelbook je úžasný. ()

mosnak

Jak již napsal LIVINGDEAD... Dvě slova: NIC MOC :-( vůbec mě tento remake nezaujal. Naopak někdy jsem si říkal, když už se začne konečně něco dít? A ono furt NIC. A pak už jsem si jen řekl... když to konečně skončí :-D slabej remake za 38% ()

fastum

Velmi příjemný remake, pro fanoušky Robocopa povinnost. Všechny postavy zde mají smysl, ale mohlo tam být více prostoru pro Michaela Keatona. Akce je lehce nadprůměrná, režie svěží. Jen škoda že to nevydělalo a Padilha už pokračování asi nenatočí. ()

spiritus

velmi milé překvapení a to zejména proto, že remaky poslední doby byli většinou velkým zklamáním. U robocopa se tvůrci evidentně pokusili nejít slepě ve stopách původní postavy a příběhu, ale vzali si jen to nejlepší a to vybrousili k obrazu lepšímu. Takže tu máme v podstatě úplně nový příběh, nového, modernějšího a motornějšího robocopa, který si skutečně nebere servítky a není radno si s ním jakkoliv zahrávat. Ač původní příběh má nesporné kvality a hlavně výbornou postmoderní atmosféru, která byla poplatná době, kdy film vznikl a byla po podobných filmech poptávka, nemusí se současný Robocob zač stydět. Pouze bych oželel postavu komentátora Samuela L. Jacsona, která mi přišla nejen zbytečná, ale i mírně trapná a film narušující. Za zbytek palec nahoru... ()

Marys

Nemôžem si pomôcť, no pri takom hereckom arzenále počítajúc minimálne Garyho Oldmana, Samuela L. Jacksona a Michaela Keatona mi v RoboCop-ovi jednoducho chýbala šťava. Graficky, myšlienkovo, odkazovo, s dobrou živnou pôdou pre pokračovanie to bolo všetko fajn, no jednoducho som pre ten film nedýchal. Nevtiahol ma do seba. ()

Garch

Původní ROBOCOP je dnes už nenapodobitelný. Tak to, naštěstí, vzaji trochu jinak, moderně. A vůbec to nezprasili ;-) ()

Ukko

Je to poměrně zvláštní, ale novej RoboCop není tak blbej, jak jsem původně čekal. Film je totiž točený s lehkým nadhledem a kupodivu se zajímá i o takové věci jako vláda megakorporací a masírování obyčejného občana medii. Nemohl jsem si pomoct, ale nejvíc mě asi zajímaly dialogy hlavních záporáků. Akční část sice nepřinesla ni nového pod sluncem, ale i tak byla koukatelné. Asi nic pro kino, ale nedělní odpoledne se s tímto remakem dá přežít. ()

filipvrbik

Slušná akční scifárna, děj místy protkán etickými problémy ( kdy je ještě člověk, kdy už stroj) - původní verzi jsem neviděl, tako je dobrá.....80% ()

Clavius

Překvapení, méně akce a solidní příběh zrovna u Robocopa jsem nečekal a až na pár much to fungovalo skvěle. A jak mě v trailerech iritoval Samuel L. Jackson s tou parukou, tak ve filmu je vše smazáno. Spokojenost za 4* a doufám, že dojde na pokračování. ()

Eterninox

Nečekaně nestupidní a myšlenkově podnětné, a navíc dobře zahrané (obzvlášťe ze strany Gary Oldmana a Michaela Keatona). Od vzácného statutu "velmi povedeného remaku" však nového Robocopa dělí nepříliš vydařené finále, místy až přílišná ideová černobílost, a mimo úvodního muslimského masakru ukrutně nezajímavá akce. 70% ()

kujon

Už jsem asi starej.. Ačkoliv byl původní Robocop jedním z top filmů mého mládí a novinka nepostrádá vcelku nic z jeho původního "šmrncu", tak je to u mě za 3*. Těžko říci proč, možná ta léta, zkušenosti, rozvíjející se vkus. Kdo ví. ()

majo_svk

Poznáte ten pocit, keď vás niečo pozitívne prekvapí a vy od nadšenia neviete skryť radosť. Plní radosti totiž budete odchádzať z kina po novom RoboCopovi, ktorý sa naozaj podaril. Nie je to žiadny čistokrvný akčný sci-fi film, kde vás dychberúca akcia a dynamika pribije do sedačky a vy nie ste schopní pohnúť sa až do záverečných titulkov. Odídete však z kina a po pár minútach si nespomeniete takmer na nič. Padilhov RoboCop je skôr chytrou sci-fi drámou so sociálno-humanistickým a morálnym odkazom. Americká morálka je skazená, hodnoty spoločnosti strašné a intrigy cítiť na každom kroku. Proti nim sa postaví človek s telom robota, ktorý sa sám musí vyrovnať s vlastným osudom a manželstvom. Hoci má nútene potlačené emócie, stáva sa takmer strojom, dokáže sa prekonať, ľudskosť a city vyhrávajú. Nápadov a motívov je tu dosť, režisér si ide svojou cestou aj napriek cítiacemu dozoru producentov. Vážne témy sú odľahčené vtipnými poznámkami, ktoré sú výborne zakomponované. Napätie a atmosféra je hutná, pekne to graduje, a až na slabý záver je to fajn. Pôvodná hudba výborná. Herecké výkony hodnotné. Akcia je, žiaľ, neúderná, priemerná a neprehľadná. Kamera je miestami roztrasená a nie je to nič príjemné. Na hodnotení a dojme to uberá, nie je to však nič markantné. Konečne prišiel remake filmu, ktorý ukazuje, že je možné natočiť ho dobre a nerobiť svojmu predchodcovi hanbu. Nový RoboCop má solídny základ a pokračovania majú veľký potenciál. Ak ste zástancami priamočiarych akčákov, nebudete nadšení. Ak ste zástancami chytrejších filmov, videli ste originál, máte niečo napozerané a potrpíte si na detailoch, budete nadmieru spokojní. Škoda len tej priemernej akcie. Ak budú remaky filmov vyzerať takto, máme sa na čo vždy tešiť. ()

Nolanofil

Nový Robocop nieje tupý výplachový letný blockbuster, ale psychologická dráma o rozdvojenej osobnosti a vnútornom boji človek vs stroj. Vynikajúce napísané postavy, (a to káždá jedna!) ktoré dokonale plnia svoj účel vo filme, bez toho aby niečo nedávalo zmysel, alebo správne nefungovalo. ()

Ad4mson

Nemám rád prvoplánové odstřelení a odsouzení jakýchkoliv remaků (Oldboy mě přesvědčil, že remake může být mnohem našláplejší), ale jakožto milovník téměř třicet let starého původního filmu se tomuto srovnání vyhnout nelze. Stačí film porovnat formou miniduelů. Hlavní hrdina: Joel Kinnaman se možná snaží, ale Peter Weller vládnoucí originálu je co se do sympatičnosti sakra nedostižný. Záporák: Něco tak nevýraznýho jsem dlouho neviděl. Zatímco ve Verhoevenově verzi dělal bordel Clarence Boddicker, který byl takovým sráčem, až z něj šel opravdu strach, v novince Josého Padilhy vlastně vůbec nevíte, kdo je ten bad guy....Verhoeven tenkrát vtiskl Robocopovi svůj nezaměnitelně brutální režijní styl. Nekorektně se zde fuckovalo, když někdo někoho sejmul, tak se krví nešetřilo (poprava Murphyho je pro mě dodnes šokující) a celkově vypadal Detroit jako neutěšené místo, ze kterého nebezpečí přímo sálalo. Ideální "playground" pro Verhoevenovy zvrhlé nápady....V mých očích nová verze nejvíce pohořila v tom směru, že fyzičnost původního filmu vystřídalo CGI, krev vystřídalo "nic", špinavej Detroit vystřídalo město, kde byste snad i chtěli žít a skvělá finální jatka původního filmu vystřídala "I don´t give a fuck" scéna na střeše, kdy jsem opravdu cítil, jak je mi ten film strašně moc u prdele. Nebýt pár scén a umně vybraného slovníku, který leckdy balancuje na hraně s Rkem jdu ještě níž. Sorry José, hodně slabé 3*. ()

masiko

Je to trosku slabsi nez jsem cekal. Mozna spis na 3*, ale na druhou stranu, mezi remaky... Akcni sceny jsou natoceny paradne a duraz na souboj cloveka a stroje posouva noveho Robocopa nad stareho, bohuzel, tyto dve veci nejdou vubec k sobe a film tak na me pusobil tak divne slepenym dojmem. ()

Illy

Režie, obsazení, kamera a triky jsou nadprůměrné. Jen by si Robo zasloužil maličko lepší scénář, něco trochu nečekaného a překvapujícího. Takhle přesně víte kterým směrem bude dupat, a to je škoda. ()

Flopik

Tak bohužiaľ vôbec ma to nenadchlo.Pôvodného Robocopa som nevidel a tak to nemám ako porovnať.Prišlo mi to celé také divné.Robocop mi prišiel ako plechovka čo je na dnešné pomery fakt zlé.Akčné scény slabé , na značku Robocop som čakal omnoho viac akcie a lepšie akčné scény , nebolo to zase zlé akcie tam bolo pomerne dosť ale mne osobne nepostačila.Mrzelo ma že tak skvelú hudbu skoro vôbec nevyužili a konečná akcia sa mi veľmi nepáčila.Znižujem hodnotenie z filmu si už veĺa nepamätám.. ()

PhillM.

Náramně příjemná podívaná, která zaujme hned od začátku. Překvapivě střídmé a nepřepálené, což pro mě bylo vítaným osvěžením po několika epileptických kouscích z poslední doby (např. Muž z oceli). Kdyby bylo víc času a prostoru pro to, co se plecháčovi honí v šišce, nebyla by druhá půlka tak sterilní a místy bohužel nudná. Naštěstí se tu sešlo pár dobrých herců, takže se to dá bez větších problémů snést. Hlavní role byla obsazena podle mě dobře, tuctový policejní obličej se na tu roli tak nějak hodí. ()

majec4

Porovnal by som to s novym Total Recallom. Tiez v urcitych momentoch slubne, ale ako celok sa mi to nepacilo tak, ako povodne filmy. Skoda. ()

Blue.Shark

Robocop mi vždycky připadal trochu jako ocas. To se s tímto remakem mění a já ho konečně dokážu vnímat, řekněme, normálně. Joel Kinnaman, kterého jsem si velmi oblíbil v The Killing, se ujal robo-role velmi uspokojivě a v "lidských" částech mu nechybí charisma, které z něho právě v The Killing udělalo jedničku. CGI filmu je rovněž velmi zdařile provedené a ikonický vzhled Robocopa prošel zásadním, ale ne neslušivým faceliftem. Problémem filmu je příběh, který je na můj vkus dosti neslaný a nemastný. Přirovnal bych ho ke dvěma dílům seriálu, kde každý díl obsahuje jinou zápletku. Za poslední léta se jistojistě jedná o nejdospělejší a nejlepší podobu Robocopa, ale příště by to chtělo trochu zapracovat na polovičatém scénáři. Tři a tři čtvrtě hvězdičky zaokrouhlené nahoru. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)