Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

Giggs

Prave to čo v originale robilo Robocopa Robocopom sa tvorcom tohto remaku podarilo dokonale rozcupovať. Takže ano, je to film o nejakom androidovi, ale Robocop to veru nie je. ()

Tessie

První polovina vás navnadí na super scifi, ale postupně se z toho stává taková nemastná neslaná slátanina. Až mi bylo jedno jak to skončí. Škoda, no. Myslím, že to mělo na víc. ()

Ledkodlaq

RoboCyp. Mé očekávání nebylo uspokojeno. Chvílemi upadající děj, podivně pospojované nesouvislosti a přehrávající Kinnaman způsobili, že jsem si užil jen Vizuální stránku, a to ještě jen část. ()

Mathew55

Zápletka MechanickéhoPoldy je naprosto irelevantní a popravdě nedává moc velký smysl. Film jsem viděl před týdnem a nedokážu si vzpomenout, proč vlastně Robocop dělal to, co dělal. Záporácká firma v podstatě neudělala ani nic zlého a finální část filmu mi tím pádem připadala nadbytečná. Musím ale uznat, že film jako takový je to fešný. Oblek inspirovaný Crysis je opravdu parádní (sice nechápu, proč při každém pohybu zavrže na 200 metrů daleko, ale to je asi vedlejší). Boje jsou uspokojivé, stejně jako herecké výkony. RoboCop je dobrá oddychovka, jejíž námět má ale daleko větší, nevyužitý potenciál. Tak snad se za dalších třicet let dočkáme lepšího remaku. ()

ti88na

Kedysi dávno som videla aj pôvodný film, ale absolútne si z neho nič nepamätám, takže k remaku som pristupovala ako k novinke, čisto nezaujato a plná očakávaní. Film mal celkom slušné tempo, bez zdržujúcich a zbytočných dejových liniek. Po vizuálnej stránke zapadol do súčasného priemeru alebo aj nadpriemeru, neviem nie som príliš nadšencom týchto efektov. Čo sa hereckého obsadenia týka, najviac som sa tešila na Garyho Oldmana a tam to asi aj ostalo, hoci ani on ma v tejto úlohe nejak zvlášť neoslnil. Samotný RoboCop ma dosť sklamal. Už samotný výber herca sa mi nepáčil a výsledok mi to nevyvrátil. Robot vyhral nad človekom/hercom, ktorému chýbala akákoľvek charizma alebo schopnosť získať si sympatie mňa ako diváka a vlastne som sa len pozerala na akčné scény, ale inak sa žiadne výraznejšie emócie nedostavili. Celé to nakoniec zostalo len kdesi na polceste a čo si teda mohli odpustiť bol ten záver zo Samuelom L. Jacksonom, ktorý teda vybuchol celkom naprázdno a nestretol sa u mňa zo žiadnym pochopením. ()

Hanys_

Nejen na tom obsazení je vidět, že tvůrci chtěli z nového Roba udělat víc než jen další klasickou střílečku, ale dosáhli (chvilkama fakt pomotaného) hi-tech příběhu o pomstě s docela slabým finále. 4.5/10 ()

J.Bourne

Né, že by to byl propadák, ale je to takový nedodělaný. Začátek je zajímavej, jenže se rozjíždí pomalu, což jako kdyby si scénáristi uvědomili a lusknutím prstu všechno zajímavý z první půlky zmizí a rozjede se klasická rubárna s nesmrtelnym robopoldou, kterej celou zápletku vyřeší během pár zásobníků. Škoda, že si s tím tvůrci nedali trošku větší práci, nebo spíš, že to nevzal někdo jinej, potenciál to rozhodně má. Jen tak tak tři hvězdičky. ()

Ripley

Když má vzniknout remake a obvzláště mého oblíbeného filmu,vždy ho čekám s nejistotou a obavami.U nového Robocopa tomu nebylo jinak.Naštěstí to dopadlo více než dobře.S klidem mohu napsat,že jsem byl nadšený.Studio či pruducent nabídli režii neznámému Brazilci,který má za sebou pouze jeden "červený" brazilský akční thriller s pokračováním a udělali dobře.Režijně se filmu nedá nic vytknout.Popravdě,sice mi chyběla ve filmu nějaká velká akční scéna ze které bych slintal,ale film je pevně režijně uchopen a má své režijní plusy.Největší plus je ten,že film na mě působil i přes všechny moderní vymoženosti,tak trochu retro v tom smyslu,že režisér velmi málo používá CGI a zelené plátno,takže to není digitální guláš a to digitální guláš miluju.Samozřejmě triky tu jsou,ale je jich poskrovnu a José Padilha je používá jen tam,kde to jinak nešlo (roboti).Výborně natočené jsou likvidační přestřelky viděné z pohledu Robocopa ve stylu videoher typu Doom.Scénáristé mě také potěšili.Je zde vidět úcta k originálu.Potěší např.postava policisty Lewise,který je zde oproti původní verzi muž,známa to hláška "Dead or alive, you are coming with me",nebo původní ústřední motiv Basila Poledourise.Výběr pro mne neznámého(což je dobře)Švéda Joela Kinnamana do hlavní role byl dobrou volbou,ikdyž sympatický mi začal být až s robotickým tělem.Než se tak stalo byl policista Alex Murphy v jeho podání relativně nevýrazný.Zpočátku jsem měl malinko problém s novým designem Robocopa po úpravě.Více se mi líbil ten neupravený kovový vzhled,který byl téměř stejný jako u původního Robocopa.Nový černý mi přišel jako Batman s helmou,ale postupně jsem si zvyknul.Když už píši o novém vzhledu,musím připomenout skvělou scénu,kdy šef OmniCorpu(Michael Keaton)po negativním okomentování prvotního vzhledu Robocopa dodá "dejte mu černou barvu!".Z úst představitele Batmana to bylo cool a na tváři se mi to vytvořilo nadšený úsměv.Ještě zmíním Garyho Oldmana,který byl jako vždy skvělý a jeho role mi připomínala policistu Gordona z trilogie The Dark Knight.Nový Robocop je nejen povedený remake a věřím že funguje i u diváků,kteří původního Robocopa neznají.Ještě dodám,že studio údajně rejžovi do natáčení neustále zasahovalo,takže by mě zajímalo,jak by film vypadal,kdyby měl José Padilha volnou ruku. ()

Paity

Tenhle film si na remake hraje pouze názvem a to je špatně. Původní film z roku 1987 je dle mého stále nepřekonán a nic na tom nemění ani multimilionový rozpočet, kupa speciálních efektů a pseudo blízká budoucnost. Problém: 1) Joel Kinnaman je totálně nudný herec; 2) Samuel L. Jackson je na ránu a ve filmu zbytečný; 3) Robocop neřeší zákon, prostě si jede jak magor po městě bez ohledu na bezpečnost provozu, zatýká stylem, že rozbije sklo u auta, vytáhne řidiče a tomu přitom zlomí ruku, přijde na poradu oddělení a tam oznámí, že dnes bude zatýkat toho a toho, ovšem zatykač nikde; 4) Film vlastně není o tom, jak Robocop potírá zločin, ale jak se snaží probudit své vlastní já navzdory svému stvořiteli. Více než dvě hvězdy za odvahu natočit remake něčeho tak legendárního nedám. ()

Petr.Kocfeld

Tento Robocop u mě docela uspěl.Dám 3 hvězdy a 60 procent.Souboje a scénář a Samuel Lee Jackson jsou zde dobří.Film Robocop a lá José Padilha se mi docela líbil.Na původního Robocopa od Paula Verhovena to asi nemá.Jinak hudba a režie jsou dobré.Sekundující herci jsou dobří.Proč ne? ()

Hadriel

Původního Robocopa už si téměř nepamatuju, takže nemohu srovnávat. Bral jsem to jako samostatný film. A není to špatné. Vyšší rating by to možná pozvedl o něco výš, ale i takhle to celkem funguje. Není to úplně bezduchý akční film, je tam i trochu drama. Herci hrají velmi dobře. Nejvíc mě zaujal cool a classy CEO Michael Keaton a good guy doktor Gary Oldman. Zpracováni samotného Robocopa i ostatních robotů je špičkové. Film má spád a nenudí. + Přestřelka ve tmě. + "In robot voice": Thank you for your cooperation. ()

Lefty86

Na Robocopa jsem se těšil i když pro mě původní verze nic neznamená a vůbec se mi nelíbí. I tak jsem šel do kina s velkým očekáváním a dostal jsem zhruba to co jsem čekal, akční sci-fi s výbornými efekty které dávají dnešním tvůrcům do rukou obrovskou moc ale film jima není přeplácaný a i když v recenzích se mu vyčítá málo akce neřekl bych, miluju akční filmy ale potřebuju v nich příběh který dává hlavu a patu a není k smíchu. Robocop není typická slátanina dnešních dní v příběhu se neztrácíte. Na začátku jsou popsány postavy kdo je kdo a co se bude dít ( ale to už víte od roku 87 ) a celkem rychle dojde ke "smrti" Alexe Murphyho, která není tak drasticky ukázaná jako v původním filmu, ale nevadí mi to, nepotřeboval jsem to tam. Je víc ukázaná lidská stránka hlavního hrdiny a dokonce jeho vztah s rodinou i po "reinkarnaci" . Líbil se mí záběr na torzo, nebo jak nazvat plíce a hlavu, bylo to trochu nechutný ale zajímavý. Nejsou hluchá místa, přestřelky nejsou tupé a zdlouhavé. Robocop je nekompromisní a v té černé se mi líbil. Mám ve filmech rád když se záporáci bojí konfrontace s nas...ným hrdinou, dobře to bylo ukazované v každém Rambovi a tady se na to zaměřili taky a navíc víte že "robota" prostě jen tak nezrušej. Kinnaman se mi v části před předělávkou vůbec nezdál potom byl naštěstí v pohodě. Nejvíc se mi ale líbil Samuel l. Jackson který má sice takovou epizodní roli ale byl výborný, no a Michael Keaton v ničem nezaostával a zahrál s přehledem. K dokonalosti mi přece jen něco chybělo, nevím co, možná poznám po dalším shlédnutí. 78% ()

Jespi

Zdlouhavé nudné kecy o ničem. Takových filmů bylo natočeno za posledních 7 let mraky. Akce nulová a věčné žvatlání o ničem, moc originality nepřineslo. Až budu chtít poslouchat dvouhodinnovou přednášku o lidských pocitech, existenčních problémech a přáních, aby bylo vše jako dřív, pustil bych si na české televizi Poštu pro tebe. V kině jsem jen čekal na to, až hlavní hrdina prohlásí, pro mně otravné, "Já se o nic neprosil, chci být prostě normální", jako například v Čarodějově učni (2010) 100x opakované, zvedl bych se z kina a odešel. 30% ()

TERRORDROME

Podľa trailera by som za nového Robocopa nedal ani groš, ale nakoniec som bol dokopaný k tomu aby som ho predsa len vysolil a ukázalo sa že to bolo dobre. Ten José Emanuel Ignácio Chujantos naozaj dokázal že v ňom niečo je. Už dlho dopredu sme vedeli že nový Robocop sa má zaoberať hlavne premenou hlavnej postavy a minimálne pre mňa je prekvapením že to môže skutočne fungovať. Fakt že z človeka zostane po experimentálnej operácii le kus hlavy a pľúca zrejme so psychikou trošičku zamáva ( iba že by ten dotyčný bol rád že konečne schudol a už nikdy nepriberie ), ale aby sa nepovedalo tak dostane nadupané protetické telo, ktorému chýba snáď len nejaký parádny gumený obušok medzi nohami, aby mal čím vyprášiť svoju trpiacu ženu. Najlepšie to bolo vtedy keď ten chudák dostal záchvat, zložil sa a doktorko to riešil tak že z neho urobil bezduchého zombíka, to bolo veľmi zaujímavé. Na zápase hrdinu samého so sebou stojí celý film a nejaká tá akcia je tam v podstate navyše. Najveľkolepejšou scénou jel úvodný útok teroristov v turbanistane, pochválil by som aj prestrelku s gangstermi v tme, ale záverečný súboj s niekolkými bojovými robotmi Ed 209 bol zasa len taký zbytočný digitálny chaos. Nejako tu chýbali záporáci, ten mafiánsky kápo nemal žiadny priestor a potom ho nudne odbachli. Obdobne sucho bol zlikvidovaný aj ten militantný mamrd v podaní Jackie Earle Haleyho, čo bola naozaj škoda lebo by si zaslúžil nejakú poriadnu smrť hodnú svojho hnusáctva. Po chuťovkových záporákoch z mladosti sa na staré kolená stáva z Garyho Oldmana dobrý starý páprdo, ale hrá stále dobre a jeho postava tiež zaujme. Pôvodný Robocop je u mňa stále neprekonaný, ale toho nového sa nedá len tak spakruky odbachnúť. Oproti vykastrovanému, trikmi a kokotinami vypchateému remaku Total recallu je tento psycho kúsok veľmi osviežujúci. Nech nežerem! ()

lucijelucije

Já uznávám, že stará klasika, je stará klasika a na tu už asi nebude mít žádný super Robocop se super efektama. Ale na druhou stranu se jim celkem moje srdeční záležitost povedla. Je to jiné, a souvislosti jsou také trochu odlišné, ale se zpracováním jsem vcelku spokojená. Nemůžu říct, že by J. Padilha předčil moje očekávání, ale určitě mi je příjemně naplnil. Já jen doufám, že bude druhý díl, protože ten černý robooblek nemá s hlavním hrdinou nic společného a ta pořádná jízda, by měla teprve začít. ()

eratni

Lepší než originál to pro mě nebylo, chyběly tam ty absurdně vtipný krvavý scény, přebejvala manželka a chlapeček a celkově to mělo rodinnější nádech. Na druhou stranu technickej pokrok dovolil vymakaný akční scény a zobrazení techniky. Celkově film od chvíle, kdy Alexovi vypli emoce, začal šlapat pěkně. A proč ta ruka???! 70%. ()

Sufferer

Spočiatku som mal v pláne nadeliť filmu vyššie hodnotenie a režisérovi adresovať slová chvály väčšieho kalibru. Človek mieni, stav mysle mení. Mozgu skrátka neporučíš. Raz keď sa (reflexívne) dovoláva relaxačného akčného výplachu, navrstvený príbeh s naskrutkovanými postavami, ktoré nie sú prázdne siluety obkreslené na chodník, mu proste neurobia zadosť. Strašne divne sa to píše, ale nový RoboCop si aj napriek všetkému vo svete, kde jestvuje originál, svoju existenciu v pohode obháji. (Kino) ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)