Múr nárekov

• Česko Tajný život včel (viac)

Queen Latifah a Dakota Fanning vévodí hvězdnému hereckému obsazení amerického dramatu o rodině, nezávislosti a síle lásky, který byl natočen podle uznávaného bestselleru. Čtrnáctiletá Lily Owensová (Dakota Fanning), ve snaze uniknout tvrdému, věčně rozzlobenému otci a vyrovnat se s tragickou smrtí své matky, uteče s afroamerickou chůvou, hospodyní a jedinou přítelkyní Rosaleen (Jennifer Hudson) do Tiburonu v Jižní Karolíně. Tam jí poskytnou přístřeší tři nezávislé sestry Boatwrightovy (Queen Latifah, Alicia Keys a Sophie Okoned), které se samy starají o rodinné včelařství. Lily u nich konečně poznává život naplněný láskou, je zahrnována nečekanou laskavostí a hlubokou spiritualitou jedinečně nadaných žen a s každou z nich si vytváří pevné pouto. Někdy totiž člověk musí nejdřív domov opustit, aby ho mohl skutečně nalézt. (HBO Europe)

miki68cz

Film pro holky, který se líbí i klukům. Červená knihovna, film ze života Ameriky 70 tých let kdy vrcholila nenávist bílého jihu vůči zrovnoprávněným lidem černé pleti. Skvělá Dakota a Queen Latifah, výtečná Jennifer Okonedo a Jennifer Hudson. Pokud bych se měl řídit heslem, že každý dobrý film ve mne zanechá malou stopu, pak tento film ve mne zanechal pocit příjemně stráveného času s hluboce lidským příběhem. Jo a zapomněl jsem - miluju med a začnu chovat včely :-) ()

Barghest

Jeden z těch malých velkých filmů, který vám dá emocionální herdu do zad. A to hned několikrát. Příběh zaujme hned na začátku a dokáže si udržet pozornost až do konce, i když plyne v poklidném tempu. Herci jsou výborní, docela mě překvapila Alicia Keys svým uvěřitelným výkonem. Nejvíc mi ovšem v paměti uvízl překvapivě děsivý Paul Bettany. ()

V.N.

Dakota Fanning hrající svou roli tradičně dobře, Queen Latifah se svým sympatickým hereckým projevem a naopak tak trochu nepřesvědčivý Paul Bettany. Solidní příběh na chcete-li vážné téma, který ale vyloženě "netlačí na pilu" a v poklidu protéká obrazovými body tele-vizoru. Nenucená kamera a celkem přirozeně vpasovaná hudba, také podporují můj názor že si tenhle film minimálně zaslouží pozornost. ()

mirkath1

Díky za ten krásný film o naději a lásce. Dakota se stává úžasnou herečkou a je přirozený talent. Moc jí fandím a přeji ať nezapadne mezi rozmazlenou smetánku. O Latifah netřeba slov, tu bych brala za kámošku hned :) ()

PlysovyMacko

Dievca utecie z domu s pestunkou a najde utocisko u sestier cernosiek, ktore vyrabaju med a chovaju vcely. Je u nich stastna, lebo narozdiel od tyranskeho otca, jej venuju pozornost a lasku. Riesi sa tu tiez rasizmus. ()

ostravak30

Pro mě totálně neznámá Gina Prince-Bythewood natočila zajímavý film o jedné z temných kapitol americké historie. Rasová segregace, černošský útlak a rasismus se v plné formě v této zemi projevily. Válčit za tuto zemi černoši mohli, ale volit a mít i další práva ne. To se ale nová garnitura snažila změnit, jenže zákony do té doby platné byly v lidech až příliš zakořeněné. Tento film si ale toto nebere jako hlavní téma a spíše to vnímá okrajově. Důležité jsou mezilidské vztahy, rodina a domov. To vše jde ruku v ruce s citlivostí a decentností. Dakota Fanning znovu dokázala jak je talentovaná. Jde o film, který i přes těžké sociální jevy nasměruje diváka k vnitřnímu klidu a pohodě. ()

samuelsson

Nádherný film o láske v ľudských vzťahoch v podaní perfektného hereckého výkonu Dakoty Fanning. Klasické prostredie 60- tych rokov rasovej segregácie, kde je však väčší dôraz na vzťahy medzi ľuďmi než na utláčanie. ()

sirrgulo

Příjemný snímek vinoucí se na dvou základních motivech. Prvním je bez nejmenších pochyb rasismus. I když nás film nezahrnuje neustálým nátlakem a pocitem strachu o hlavní hrdinky tmavé pleti, přesto je rasový podtext celého příběhu jasně patrný díky několika málo událostem, které přichází náhle, ale mají velký dopad na děj. Tím druhým a mnohem důležitějším je mateřská láska, kterou Lily v celém svém životě jednoduše postrádá, kvůli nešťastné události z ranného dětství. Příběh sice není moc napínavý, ale díky zajímavým tvářím dokáže upoutat a třeba i donutit k malému zamyšlení nebo uvědomění si vlastního štěstí, které možná občas opomíjíme. ()

elliniass

Myslím, že těchto 5* se určitě nedá srovnat s těmi, které od mne získaly filmy jako je Shawshank nebo jemu podobné. Takové filmy jsou totiž s tímto nesrovnatelné. Film Secret Life of Bees si je vysloužil tím, že mne hned od od svého počátku vtáhl do děje, zapůsobil na mne hereckými výkony (ať si říká kdo chce, co chce, stály za to...ano, mám ráda výrazné herečky jako je Queen Latifah), atmosférou krásných, avšak v některých směrech krutých amerických 60. let.. Zapůsobil na mne vlastně ve všech směrech, jak jen film v této kategorii, tohoto žánru, může...Mohu tedy říct, že ty 2 filmové hodiny, jsem si vážně UŽILA... ()

david666

Tak byla to Dakota Fanning - nějak jsem ji nepoznal - pořád jsem si ale říkal, kde jsem ten obličej už viděl. Jinak je na mě film moc pomalý a rozvleklý. ()

nettopyrek

Před časem jsem se rozplýval nad úžasným hereckým výkonem Dakoty ve filmu „Hounddog“ a jelikož má tento film ještě vyšší hodnocení, musel jsem ho vidět také. Nuže, Dakota je zde opět úžasná a její talent nepopiratelný. Film je to takový pomalý, až skoro pohádkový, ale nenudí.. Vlastně by bylo málo co vytknout, kdyby mi nechybělo to mrazení v zádech, které jsem měl pří sledování výše zmíněného snímku…. toho medu bylo asi přece jen moc.. :o) *** za film a * navíc za Dakotu. ()

jopal

Priemerne kvalitny film, nicim neoslni, ani neurazi. Na dobrodruzny to bolo trochu nudne a na dramu dost nemastne - neslane... ()

Martiiiiinka

Moc pěkné. A pokud mám být konkrétnější, musím pochválit nejen veškeré herecké osazenstvo, ale také paní režisérku, které se podle mě velice dobře podařilo převést poetiku knižní předlohy na filmové plátno. A hlavně, Tajný život včel je, myslím, opravdu hluboký film a přesto (nebo možná právě proto) obrovsky pozitivně vyznívající. Takové medové pohlazení po duši... ()

vancho

Tento film má svojskú, zaujímavú atmosféru, jasne definované postavy. Téme rasizmu sa venuje len okrajovo. Veľmi dobré herecké výkony, z dospelých obzvlášť Queen Latifah. Dakota Fanning je úplne fenomenálna, už teraz vyspelá herečka. Film navodzuje svojou poetikou a dobrou vôľou príjemný pocit napriek rôznym tragickým udalostiam, ktoré sa v ňom udiali. ()

fafejt001

K TOMU ASI NEMÁM CO DODAT . VÝBORNÝ FILM O VZTAZÍCH MEZI LIDMI A VČELÁCH . TEN KDO NEMÁ RÁD VČELY NEMÁ RÁD LIDI , ŘÍKALI KLUCI A HOLKY Z NAŠÍ PARTY . PRO MNE VCELKU AŽ VÝJMEČNÝ FILM . ASI DIVNÉ , ŽE JO . NO TO UŽ TAK NĚKDY V ŽIVOTĚ CHODÍ . NEČEKÁTE NIC A BÁC HO , TADY TO MÁŠ I S NÁŠUPEM . TOŽ TAK . ()

Honzad007

Líbivé a až příliš se snažící drama, kterému však onen základní prvek tohoto žánru, syrovost a opravdovost, chybí vinou typické hollywoodských berliček a glorifikujících postav. Úžasná Queen i Dakota, uvěřitelná výprava i příběh a hlavně nádherná a až v titulcích objevená Alicia Keys (byť jsem si celou dobu říkal, že jí je sakra podobná!). Toť vše, bohužel. 60% ()

black8

Mám rada rozprávkovo ladené černošské príbehy (síce kruté, ale predsa aj niečim mystické a plné nádeje), avšak výkon Dakoty Fanning ma mierne iritoval, niekedy ako i v tomto prípade mám problém uveriť detským hercom a herečkám. Najviac ma potešila Queen Latifah v úlohe ochránkyne rodinného krbu, celkovo vie ako herečka rozžiariť nejeden často aj béčkový film. Secret life of bees napriek "pokulhávaniu" vo mne vzbudil chuť na ďalšie "čierne filmy" a tak vyberám niečo z filmografie režisérky Giny Prince-Bythewood a dávam šancu Disappearing acts. Uvidíme, či moje nadšenie zotrvá.///Nadšenie nezotrvalo, film Disappearing acts vyslovene neodporúčam. ()

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (viac)