Výjimečný příběh tří žen, které spojuje nezlomné sesterské pouto. Toto odvážné nové zpracování oblíbené klasiky zrežíroval Blitz Bazawule. (HBO Max)

M.i.k.e

Říkal sem si, že adaptovat znova něco co už velmi dobře přenesl na plátno Steven Spielberg je zhola zbytečné. Tím spíš když se nová verze navíc ještě převlékla do muzikálového hávu. Jenže ono to funguje. Silný příběh zůstal a i když Fantasia Barrino a Colman Domingo nejsou Whoopi Goldberg a Danny Glover tak oba svoje party zvládají velmi dobře. Povedlo se i další obsazení v čele s Taraji P. Hanson a Danielle Brooks, které si svoje scény kradou pro sebe. Překvapivě funkční je pak i muzikálová část, na které je vidět základ z Brodawaye a prakticky všechny písničky a taneční čísla mají solidní tah na bránu a nejde jen o plytké odrhovačky. Pro mě osobně velmi příjemné překvapení, které se Spielbergově vizi v klidu dokáže vyrovnat a třeba i natáhne mladší diváky pro které je pomalu 40 let starý “originál” filmem pro pamětníky…80% ()

Streeper

Tak tohle pro mě bylo velmi milé překvapení. Trochu jsem se bála, protože původní film se mi moc líbil a považuji ho za klasiku. Možná mi pomohlo, že jsem ho dlouho neviděla, tudíž jsem neměla čersvě v hlavě příběh a užila jsem si muzikál o to víc. Nicméně je to skvěle natočené a skvěle zahrané - velmi mě překvapil výkon Colmana Dominga a hlavně Danielle Brooks - ta byla naprosto úžasný,  troufnu si říct, že byla lepší než Oprah a doufám v její proměnu nominace na Oscara. Bavily mě i samotné písmě, nejsou nijak chytlavé, nijak vám neutkvějí v pamětí, ale krásně se tam hodily, což mě mile překvapilo. ()

mardun

Nerozumím remaku tohoto filmu, když Steven Spielberg, mistr svého řemesla, už tento příběh s naprosto famózními herci na plátno převedl. Pokud si někdo z woke propagandy vymyslel, že Blitz Bazawule to zvládne lépe jen proto, že je z Ghany, tak se mýlí. Tato verze byla jen pokusem o něco, co už bylo překonáno. ()

Ragga

Bylo to v pohodě. Původní film jsem neviděl, předlohu neznal, ale zajímalo mě o čem je ten příběh. Neurazilo mě to a ani nenadchlo. Každopádně Kunta Kinte takovou kliku neměl :D Muzikálů moc nevídám, ale protože mám rád blues, tak mi to pomohlo s dokoukáním filmu. Hudebně je to blueso-gospelo-soulové. No umím si představit, že původní film mohl být velký slaďák a jsem rád za pauzy s hudbou:D Kdybych o tom příběhu náhodou chtěl ještě zjistit víc, určitě bych neriskoval a rovnou si přečtl knížku:) Dávám neutrálních 51% ()

Rochester

Líbila se mi filmová verze z roku 1985 a tak jsem byla zvědavá, jestli budu oslovena stejně pozivitivně tou z roku 2023. A byla - a jsem stále plna dojmu z báječného filmu. Každého citlivého člověka, se dotkne příběh plný skvělé hudby, prostoupený písněmi s emotivními texty a v neposlední řadě  GOSPELY Afroameričanů. Perfektní herecké obsazení a dva "hvězdní" producenti, stvořili úžasný film. ()

• Whoopi Goldberg si strihla cameo rolu pôrodnej asistentky, v pôvodnom filme hrala hlavnú rolu Celiu, za ktorú dostala aj nomináciu na Oscara. (jdavid)

Warneři už zvažují odsuny premiér

Warneři už zvažují odsuny premiér

21.07.2023

Čeká nás nová vlna odkladových novinek tak jako za časů pandemie covidu? Soudě dle reakcí stávkujících herců a scenáristů zřejmě ano, k dohodě se studii se totiž údajně v dohledné době nikterak… (viac)