Múr nárekov

• Česko Tajný život včel (viac)

Queen Latifah a Dakota Fanning vévodí hvězdnému hereckému obsazení amerického dramatu o rodině, nezávislosti a síle lásky, který byl natočen podle uznávaného bestselleru. Čtrnáctiletá Lily Owensová (Dakota Fanning), ve snaze uniknout tvrdému, věčně rozzlobenému otci a vyrovnat se s tragickou smrtí své matky, uteče s afroamerickou chůvou, hospodyní a jedinou přítelkyní Rosaleen (Jennifer Hudson) do Tiburonu v Jižní Karolíně. Tam jí poskytnou přístřeší tři nezávislé sestry Boatwrightovy (Queen Latifah, Alicia Keys a Sophie Okoned), které se samy starají o rodinné včelařství. Lily u nich konečně poznává život naplněný láskou, je zahrnována nečekanou laskavostí a hlubokou spiritualitou jedinečně nadaných žen a s každou z nich si vytváří pevné pouto. Někdy totiž člověk musí nejdřív domov opustit, aby ho mohl skutečně nalézt. (HBO Europe)

PTuranyi

Emotívny príbeh malej Lily vyrastajúcej s "bezcitným" otcom a ťažkou životnou traumou. To samo je námet na slušnú psychologickú drámu, lenže príbeh sa odohráva na juhu USA v časoch keď boja černochov za zrovnoprávnenie, takže rasové násilie je tu takmer na dennom poriadku. Na rozdiel od filmu Skryté čísla však toto nie je hlavná téma a film tak trpí kvôli tejto dramatickej roztrieštenosti. Zároveň v tejto neľahkej situácii sa Lily nakoniec ocitá v akejsi "oáze lásky", ktorou je Augustina včelia farma, čím sa atmosféra dostáva na úroveň "Slepačej polievky pre dušu". Ide však o film podľa knižnej predlohy, takže ťažko za to asi viniť filmárov. Produkcia je kvalitná a herci veľmi dobre stvárňujú svoje charaktery. Hlavne Dakota Fanning v hlavnej úlohe a Paul Bettany v úlohe jej otca. 70% ()

frenkie

Film je zasazen do Ameriky let šedesátých, kde i přes přijatý zákon o rovnoprávnosti ras vládne rasismus jak prase a život černošských obyvatel je životem věčných obav o bezpečnost svojí a svých blízkých. V tomto prostředí působí růžový dům sester Boatwrightových jako oáza ve vyprahlé poušti. Vládne v něm pořádek, vlídnost a spousta lásky.... Malá Dakota Fanning zde odvádí velký herecký koncert a zcela jasně míří do první dospělácké herecké ligy. Jennifer "American Idol" Hudson zde nezáří tolik jako v Dreamgirls, ale svoji kvalitu si odvedla. Druhým tahounem filmu je určitě Queen Latifah, jejiž postava je natolik kladná, až to trochu vadí. Na film se celkově dobře kouká, nenudí, a ač se v něm vyskytuje spousta medu, není až tak přeslazený, jak by se mohlo zdát. Příjemná záležitost, pro mne za 4*. ()

LordMalak

Na jednu stranu by se dalo říci, že film ničím nepřekvapí a děj se odehrává přesně tak, jak by se dalo očekávat. Ale atmosféra je tak příjemná, herecké provedení bezvadné... Jednoduše velmi příjemný zážitek. Ale mám jedno ALE. A to Dakota. Mám ji v oblibě, ale tady trvalo docela dlouho než jsem ji uvěřil čtrnáctiletou Lily. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že ona je nejslabším článkem tohoto filmu. ()

Tibb-Shäe

Povedala by som, že tu Dakota predviedla jeden zo svojich najlepších výkonov (a to ju moc nemusím). Naozaj veľmi silné herecké obsadenie - plus, Alicia Keys ma prekvapila. Pekný, trošku rozprávkový príbeh a rasová problematika. Mňa to rozhodne chytilo a nepustilo až do titulkovej pesničky. Viac Paula Bettanyho a bolo by to za 5*. 87% ()

Brabíček

Když jsem si přečetl název filmu, myslel jsem že zas pujde o nějaké "béčko" Dakota Fanning je skvělá, mám jí rád a Queen Latifah mě konečně přesvědčila že umí hrát celkem mě překvapila i Alicia Keys. Pěkné ()

embee

Výborný, a na tehdy čtrnáctiletou dívčinu, i velice vyzrálý herecký výkon Dakoty Fanning. Skoro až maniakální ztvárnění despotického otce Paula Bettanyho, diváka, i na malém prostoru, zasáhne. A tři černošské sestry, u kterých Lily najde své útočiště, vás, každá po svém, osloví také. Skvělý film! ()

Sansnom70

Tento film jsem si vypůjčil v naší knihovně na DVD. Máme oba s manželkou rádi herečku Queen Lafitah, která perlí v jiných krásných filmech a hlavně v komediích. Tento snímek ale komedie není. Jsou tam pasáže, kdy se určitě zasmějete, ale jsou tam i kousky, které Vás donutí přemýšlet nad životem a nad tím, jak to v USA fungovalo. Jak už jsem několikrát napsal, tak moc takové filmy nevyhledávám, ale tento jsem dokoukal až do konce a mohu napsat, že se mi líbil a pokud máte rádi Queen Latifah, tak si ho nenechte utéct. ()

lumi1

Neviem čo dodať. Snáď že zase raz bola Dakota skvelá. Najlepšia detská herečka. I keď to už nie je to roztomilé dievčatko, predsa len stala sa z nej slečna, stále je dobrá herečka. Tak držím prsty aby jej to vydržalo. A Hilarie bola tiež veľmi dobrá v tomto filme. Celkom sa mi páčil :) ()

JIRKKA

....četl jsem knížku od Sue Monk Kidd, je to jednoduchý a skoro lyrický příběh a tenhle film je natočený naprosto ve stejném duchu. Je skvělý a nedokážu si představit jiný způsob zpracování. Pět hvězdiček je možná moc, ale čtyři by bylo málo. Navíc výborně vybraní herci, exteriéry,interiéry, hudba....a Paul Bettany v roli otce Dakoty Fanning, je opravdu super....necita, ale člověk neví, jestli ho má nenávidět, nebo litovat. Je zajímavě kontrastní, vidět ho v bonusech dvd, jak se na sebe smějou s Dakotou, při natáčení. ()

simonman

Pro mě nádherná podívaná, která dokáže vykřesat emoce. Nedělá to však okatě a prvoplánově jako kupříkladu "Seven Pounds", ale naprosto přirozeně a důvěryhodně. Proto je velmi příjemné, nechat se vtáhnout do tajného života včel. Žádnou chybu, kterou bych opodstatnil jakékoli snížení známky, nevidím. ()

pupidup

Koukla jsem se na film jen kvůli Dakotě...chvílemi ale na mě působila až přímo přehnaně melodramaticky (náběh na křeč) a příběh sledovat šel, ale nijak nenadchl. Trochu černošského klišé....Je to film, na který se kouká, když nění nic jiného a jen jednou a dost! ()

Pukancek

Neskutočne smutný príbeh, pri ktorom som si aj poplakala... Keď som ho pozerala, hlavou sa mi premietol film Griffin a Phoenixová, ktorý ma dojal ako posledný. Najprv ma Tento film, Tajný život včiel, nezaujal a rozmýšľala som, či to nevypnem (ušlo mi asi 15 min. zo začiatku filmu) ale obsah, štruktúra a dej ma prinútil pozerať až dokonca. Odporúčam pozrieť. Taká správna dávka romantiky, tragédie a nahliadnutie do života v čase, keď byť černochom znamenalo zločin a trest. + Queen Latifah ako herečku mám rada :)) Videla som pár jej filmov a som spokojná. A je aj sympatická :) ()

klarka05

Jako čtenář knižní předlohy si neodpustím srovnání. Kniha je mnohem více emotivní, více se zaměřuje na pocity Lily, na její myšlenky a její vnitřní konflikty, se kterými se velmi těžko srovnává. Také mě trošku zklamal „happyend“ vztahu dcera-otec, kdy ve filmu dochází k jakému smíření, kdežto v knize naopak k definitivnímu konci. To, že se film někdy od předlohy odchyluje a některé situace vynechává, asi nemá smysl komentovat – přece jen nacpat do 100 minut 300 stránek románu prostě nejde. Naopak mě ale velmi příjemně překvapila atmosféra filmu – měla jsem pocit jako bych znovu zažívala tento příběh a vracela se zpět do míst, které už jsem znala. Musím přiznat, že toto velké množství filmů, jejichž knižní předlohu jsem četla, postrádá. Takže za ten návrat do minulosti **** ()

Rapollo

Hm..., rasistické projevy šedesátých let jistě přinášejí mrazivé chvilky, ale proč to ausgerechnet vyvážit superlaskavými, superctnostnými a supervzdělanými afroameričany? Tím se bohužel film zbytečně přesladil (i bez medu) a ztratil na hodnověrnosti, která by mě víc vtáhla do děje. Dakotin výrazný herecký talent mi připomíná mladého DiCapria - ten projev je dokonalý, ale... příliš dospělácký. Dětská natura se jaksi vytrácí. Je ovšem nabíledni, že až její tělo dospěje a "dorovná" mentální výrazivo, bude to zcela jistě stejný kalibr jako třeba Kate Winslet. Dobré je také to, že už ji režiséři obsazují takřka výhradně do charakterových rolí, takže snad nehrozí, že by její sláva vyhořela v dětství, a pak už jen paběrkovala roličky v bezvýznamných seriálech. Těším se na její další filmy, protože to, co předvedla kupříkladu v té plačící scéně, z toho se mi doslova tajil dech. (krom toho, že jsem se rozbrečel taky). ()

ES13

Tak tohle byla pro mě pecka. Chytlo mě to za srdce, už jen výkony herců byli prostě skvělé! Děj byl mimořádný a ani se mi nechce věřit, že dřív to chodilo ve Světě tak, že se takhle mučili černí lidé. To je k pláči. Navíc Dakota je fakt úžasná mladá herečka, sice trošku zklamala, že se nechala upsat k něčemu jako bylo Stmívání. Měla zůstat u rolí přesně jako je tahle, protože ty jí jdou dokonale, týhle modrooký blondýnce. No a Queen Latifah, o ní není a ni co říct, to je zkrátka herečka s velkym H! Opravdu krásný film! Sem ráda, že sem ho viděla a je to jedno z málo dramat, který mě jak říkám, chytlo za srdce... ()

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (viac)