Múr nárekov

• Česko Tajný život včel (viac)

Queen Latifah a Dakota Fanning vévodí hvězdnému hereckému obsazení amerického dramatu o rodině, nezávislosti a síle lásky, který byl natočen podle uznávaného bestselleru. Čtrnáctiletá Lily Owensová (Dakota Fanning), ve snaze uniknout tvrdému, věčně rozzlobenému otci a vyrovnat se s tragickou smrtí své matky, uteče s afroamerickou chůvou, hospodyní a jedinou přítelkyní Rosaleen (Jennifer Hudson) do Tiburonu v Jižní Karolíně. Tam jí poskytnou přístřeší tři nezávislé sestry Boatwrightovy (Queen Latifah, Alicia Keys a Sophie Okoned), které se samy starají o rodinné včelařství. Lily u nich konečně poznává život naplněný láskou, je zahrnována nečekanou laskavostí a hlubokou spiritualitou jedinečně nadaných žen a s každou z nich si vytváří pevné pouto. Někdy totiž člověk musí nejdřív domov opustit, aby ho mohl skutečně nalézt. (HBO Europe)

Axident

Velmi intimní příběh o hledání pravdy, odpuštění, pochopení, tolerance a lásky. Zní to až kašovitě klišoidně, ale asi to nejpřesněji vystihuje podstatu. Tohle půjde u nás maximálně rovnou na DVD, páč průměrný český divák není dvakrát nakloněn černošskému medu, ač o to tady vlastně vůbec nejde. Jen jsem měl, bohužel pro mě, celý film problém přijít na chuť hlavní hrdince, ne že by za to mohla, ale nějak mi prostě nesedla. Sophie Okonedo, coby May, byla úžasná a Queen Latifah jako správná macatá mamina jakbysmet. ()

Napospas

Celé mi to přijde prodchnuté Hallströmem (hlavně jisté paralely s Pravidly moštárny, tempo vyprávění, ..), řekl bych trochu mainstreamovejší, ale na škodu to není, těch 110 minutek uteklo jak voda. Můžu tu po tisící omílat hereck výkony, prostředí a příběh, ale místo toho se veřejně přiznám, že se těším, až Dakota zase o pár let poroste a bude mít nějakou ostřejší milostnou scénu, než jenom tuto decentní líbačku; snad se dočkáme a snad to nebude moc dlouho trvat =) ()

lu-cinka

tak jsem si zase jednou hezky pobrecela... jediny, co jsem moc nepochopila bylo to, proc ji teda jel ten jeji otec hledat, kdyz pak odesel v klidu s tim, ze mu stejne chybet nebude.. ()

Heroine

Celkem milý, celkem dojemný film, ale na můj vkus je trochu nudný. Celou dobu jsme přeci všichni věděli jak to dopadne, že? Prostě máma byla vlastně hodná, ale jenom nešťastná, všechno se dá odčinit, a rasy nedělají rozdíly v dobrém srdci lidí. Safra, koho dneska něco takového zajímá? No a ten "despotický" otec, který zařval na svou čtrnáctiletou dceru "jestli mně ještě jednou vzbudíš, dostaneš trest!", poté co ho uprostřed noci vytáhla z postele, že jí po pokoji létají včely? Ale musím říct, že Paul Bettany to hrál totálně skvěle. Mít tam o pár scén víc, dala bych vyšší hodnocení. ()

nightday

Krásné, smutné, dojemné, ale s mým srdcem to moc nepohlo. Secret life of bees patří spíše do ženské filmotéky. Nicméně Dakota Fanning si hlavní roli solidně povodila a troufám si říct, že z ní vyrůstá druhá Kate Winslet (co se týče úspěchů). 70% ()

DarkoCohen

So sad. Tři kapesníky nestačily. Pro mě hodně silný zážitek. Ještě druhý, třetí den po shlédnutí mi bylo ouzko. Sice nenápadným, ale za to důraznějším způsobem se mi tenhle film dostal pod kůži. 95% ()

Zevon

Pozitivní přístup ke světu a nezdolná naděje do budoucna z filmu ukapává jak med. Upozorňuji také na dobře zasazené dialogy v daných situacích. Naprosto nečekaná hezká podívaná, která potvrzuje, že nemusí být film zrovna převratným, nebo něčím novým, ani v něm nemusí být utopena halda prachů, aby zapůsobil. Myslím, že jsem dostal dobrou lekci jak reagovat na svinstvo kolem sebe, které, pokud se mne nedotýká, zdá se, jako by nebylo. Ale je, jen abych se pořád tolik nebál :-))) ()

Wikishka

Neuvěřitelně roztomilý film s mladinkou Dakotou v čele mě dohnal až k slzám a vůbec se za to nestydím. Od té doby, co jsem viděla Tajný život včel věřím, že někde existuje rodina milujících černošek, které mě zachrání, kdykoli budu na dně. Tolik hřející a láskyplné nálady se jen tak v nějakém filmu nevidí, a když se navíc proplétá s velmi smutnými okamžiky, je z toho snímek, na který jen tak nezapomenu. ()

Lasombra

Tak toto dílo se mi rychle vyhouplo do mých TOP 10 dramat! Celou dobu jsem s otevřenou pusou hleděla na ty šílené herecké výkony! Bravo! ()

10Domik10

Napriek vždy úžasnej Dakote nemôžem dať vyššie hodnotenie, pretože monotónnosť príbehu je až ubýjajúco nezáživná. Určite sa z toho dal vymyslieť pútavejší a pritom tak isto silný príbeh. ()

haWranka

Velmi smutný příběh, který je ale naštěstí prostoupený nadějí. A jedna věc se mi líbila velmi - postavy měly hloubku. I ten Paul Bettany nebyl jen hajzl. ()

Looka

70% Kromě skvělé Dakoty na tomhle filmu moc pozitiv neshledávám. Celé mi to přijde až moc sladké a ulepené (jako med). Dějová zápletka vykonstruovaná... ()

sWONDER

Zaujímavý začiatok sľuboval výborný film odohrávajúci sa v prijemnom prostredí. Preto som čakal presladenú pohodovku s nádychom drámy a mal som na ňu chuť, Postupne však tvorcovia príliš dramatizujú a to sa mi zdá na škodu. Bol by som radšej keby toľko netlačili na pílu a film mohol byt oveľa lepší. Tieto dva aspekty sa dosť bijú a cele sa to zbytočne naťahuje. Celkový dojem to znižuje a ku koncu som sa už začínal nudiť. Dakota Fanning sa v Hollywoode tak ľahko nestratí, Jennifer Hudson tu ešte vyzerá celkom dobre a moja obľúbená speváčka veľmi potešila a nie len prítomnosťou, naozaj hrá. ()

BUBO26

Film, ktorého nevýhodou je, že nie je konzistentný. Chvíľu je to príjemný rodinný film, potom zas umelecký film so skvelými zábermi, následne na pár scén zase solídna dráma. Touto častou zmenou tempa a žánru film trpí. Avšak obrovskou výhodou filmu je obsadenie. Dakota vo svojich 14 rokoch podáva lepšie výkony, než niektoré ostrieľané kolegyne a ťahá celý film. Rovnako aj ostatné predstaviteľky hlavných rolí boli skvelé. Čo sa týka príbehu, linka s rodinným tajomstvom ma príliš nezaujala, hľadanie vlastného Ja mi však už bolo bližšie a uveriteľnejšie. Taktiež pohľad na rasistickosť vtedajšej Ameriky bol dobre spracovaný. Vizuál je krásny, soundtrack skvelý. Je to taký sladký filmík, občas ale až príliš. 4* s výhradou. ()

DJ Kritik

Opäť silný príbeh plný porozumenia a vzdoru. Film nerieši rasovú otázku, i keď je tu prezentovaná, ale zaoberá sa hľadaním si miesta v živote. Hľadaní cez zistenie pravdy o tom, kto som a kto bola moja matka. Presne to je pre dospievajúcu Lili to podstatné. Všetko to stojí na Dakote Fanning a tá to zvládla veľmi bravúrne. V mnohom mi pripomínala mladú Jodie Foster. Akcia: * Hudba: ** Citlivosť podania: **** Realita: *** Vtiahnutie do deja: *** ()

MarkHoppus

Jen málokrát jsem vyděl opravdu vyjímečný ženský výkon, ale ještě nikdy jsem neviděl tak vyjímečný ženský výkon, který předvedla Dakota Fanning ve svých 14 letech. Hraje na svůj věk fantasticky a její herecký talent je absolutně bez hranic, jednou se na 100% stane hvězdou Hollywoodu a také skoro jistě posbírá pár oscarů. Pozitivně bych taky okomentoval Queen Latifah, která se mě v roli velké matky a sestry líbila natolik, že bych jí klidně dal oscara za vedlejší roli. ()

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (viac)