Múr nárekov

• Česko Tajný život včel (viac)

Queen Latifah a Dakota Fanning vévodí hvězdnému hereckému obsazení amerického dramatu o rodině, nezávislosti a síle lásky, který byl natočen podle uznávaného bestselleru. Čtrnáctiletá Lily Owensová (Dakota Fanning), ve snaze uniknout tvrdému, věčně rozzlobenému otci a vyrovnat se s tragickou smrtí své matky, uteče s afroamerickou chůvou, hospodyní a jedinou přítelkyní Rosaleen (Jennifer Hudson) do Tiburonu v Jižní Karolíně. Tam jí poskytnou přístřeší tři nezávislé sestry Boatwrightovy (Queen Latifah, Alicia Keys a Sophie Okoned), které se samy starají o rodinné včelařství. Lily u nich konečně poznává život naplněný láskou, je zahrnována nečekanou laskavostí a hlubokou spiritualitou jedinečně nadaných žen a s každou z nich si vytváří pevné pouto. Někdy totiž člověk musí nejdřív domov opustit, aby ho mohl skutečně nalézt. (HBO Europe)

A.Beech

Filmov s černošskou tematikou je veľa a priznávam sa že tento som si vybral kvôli Dakote Fanning a neľutoval som. Môžem ho statočne zaradiť k tým vydarenejším. Jednak téma vyraďovania černochov zo spoločnosti a na druhej strane trápenie sa Dakoty, ktorá v detstve nedopatrením zastrelila svoju mamu. Celá táto smrť je však zahalená rúžkom tajomstva, pretože otec presviedča svoju dcéru, že ich mama opustila, lebo ju už nemilovala a v ten deň, keď umrela, sa doma len zastavila pre jej posledné veci. Po nespočetných nezhodách s otcom uteká Dakota na svoje narodeniny s pestúnkou od otca preč a vydá sa na cestu do mesta, kde strávila jej mama svoje detstvo, aby zistila skutočnú pravdu. Otec, ktorý Dakotu doma bijával, sa nakoniec ako to už býva zvykom zmení a pôjde hľadat svoju dcéru. Vynikajúca dráma s dobrými hercami až na Aliciu Keys, ktorá mi tam liezla na nervy až do ¾ filmu. ()

ecceHOMMO

.......................nádherné........................prepojenie života včiel a ľudí......a ich niekedy krutý osud.......a porovnanie včiel- nosníc a ich života so životom ľudí a ich bremena, ktoré musia uniesť a keď je to bremeno príliš veľké končí (počase) ich smrťou.......čo.je tu nádherne metaforicky nielen vyslovené ale aj zobrazené.....................nestáva sa často aby počas celého plynutia filmu na mňa pôsobila taká neskutočná energia a čaro ako z tohoto snímku........................................nádherné............... ()

KikiPoka

Tohle byl film podle mého gusta. Osobně mám ráda filmy, které ukazují, jak moc byla (a mnohdy stále zůstává) amerika plná nenávistných a puritánských názorů na věci, které neznají a znát nechtějí. Film s perfektním obsazením, navíc skvěle zasazený do jednoho z nejdůležitějších období pro afroameričany. Všem doporučuji !!! ()

Pavlínka9

Další z často používaných témat - Amerika 60.let 20.století - to sice ano, ale já s tím problém nemám. Jako nemám problém s černochy ;) Spíše mě to ještě více láká podívat se na film, který právě zpracovává toto téma, které považuji za dost důležité. A doporučila bych plno dalším lidem, aby se podívali na to, čeho byli lidé, a bohužel stále i jsou, schopni, jen pro barvu pleti udělat. Dakota Fanning patří mezi mé oblíbenkyně, takže ona byla pro mě hlavním tahounem celého filmu, ale také se zde znovu objevila Jennifer Hudson, která o 2 roky dříve slavila úspěch ve filmu Dreamgirls. Jen mě lehce zarazil Paul Bettany, který na mě vůbec nepůsobil jako otec Dakoty. Ale spíše jako její starší bratr. A tajemství včel - které má hlavní představitelka tak moc ráda - zůstalo mi utajeno :) ()

venison

Po dlouhé době výborný (poněkud komornější) vyprávění o dramatických osudech "barevných", ženské emancipaci a jedné dětské tragédii.. Retro šaty, retro auta a spousta pastelových barev rozjasní temné příběhy a nekompromisní dobu.. Léto podbarvené vůní medu na vás z každého záběru vyloženě dýchá.. Ústřední černošská čtveřice byla naprosto dokonalá - děvčata skvěle vystihla své rozdílné postavy.. Dakota Fanning, i když odrostla dětským střevíčkům, se sem hodila perfektně jako kontrast, protože bělejší dívenku s tragičtějším kukučem by jste si nevymysleli.. Paul Bettany nemohl vystřihnout lepšího despotického zakomplexovaného slizouna.. Všechno mi to pěkně sedlo.. Kasovní trhák to rozhodně není, ale rozhodně jde o líbezně odvyprávěné drama.. ()

Guzo

Z Dakoty bude opravdu jednou skvělá "oscarová" herečka, v tomhle filmu opět mile překvapuje. Secret Life of Bees je situován do tehdy ještě hodně rasistického prostředí USA někdy v 60. letech a ať už drobné narážky (vchod do kina pro černé zvlášť) nebo i poměrně důležité zvraty na to nezapomínají neustále poukazovat. Osobně mi to vůbec nevadilo, myslim, že by se to mělo sem tam v nějakém filmu objevit, ať všichni můžou porovnávat s dnešní dobou, ale chápu, že na někoho tam může být těchhle scén až moc. Na druhou stranu, těch krásných záběrů kamery a celkově příjemného prostředí je tu taky dost. ()

greetchen

Do tohohle filmu se mi dlouho nechtělo. Nevím proč, možná ten námět nezněl až tak atraktivně. O to víc jsem pak byla filmem překvapená. Dakotu Fanning mám ráda a tady je klasicky skvělá, role předčasně dospělé dívky jí sedne. A vůbec to obsazení, wow. Příjemné drama, které je možná místy až moc přeslazené, ale zaryje se pod kůži. ()

Kurikmoon

Láska má rôzne podoby a v Tajnom živote včiel rozhodne nejaké cítiť boli. Pekná banda ženských predstaviteliek sa tam zišla. A možno mal film trošku rasovo ladený podtón, ale len na prvý pohľad. Ženy v ružovom domčeku sa tým nedali zlákať... LÁSKA JE VŠADE OKOLO. Dakota je opäť super. A nielen ona. Aplauzzz.. ()

Elleannie

Film bych popsala asi takhle: upřímný, emotivní, zamyšleníhodný. Sešli se tady skvělí herci, z filmu si odnáším skvělý pocit. Miluju filmy, ve kterých to vypadá, že herci jen nehrají, ale svou roli žijí, a v tomhle to vypadalo přesně tak. ()

Kangaxx

Príbeh o novom začiatku a vyporiadaním sa s duchmi minulosti na pozadí utlačovania černochov v "najdemokratickejšom" štáte sveta je úprimným a výstižným pohľadom do duše človeka. A to takmer dokonalým. Len s malou empatickou filozofkou to tvorcovia možno trocha prehnali. ()

sellsakul

nuda nuda a ešte raz nuda, priznám sa, že mal som problém to dopozerať. Nebudem to tu rozoberať podrobnejšie, pretože to nemá absolútne zmysel... ()

jenik71

Film, o kterém jsem vůbec nevěděl a narazil jsem na něj až díky CSFD. Kdyby v něm nehrála Dakota Fanning, pravděpodobně bych ho bez povšimnutí přehlédl. A to by byla velká škoda. Ta holka se tímto filmem definitivně mění z dětské hvězdičky na vyzrálou dospívající herečku, která svým talentem strhne i ostatní zúčastněné. Její role je úžasná a nebýt jí, asi by bylo moje hodnocení jiné. Tajný život včel se rozhodně povedl a můžu jej doporučit všem trošku náročnějším divákům. ()

Houda666

Tento snímok mal zrejme ambíciu zaujať skôr ženskú populáciu diváčok, no i ja som si v ňom našiel svoje. Navyše filmy s Dakotou nemôžu byť nikdy zlé. Celkový dojem pokazil akurát happy-end, ktorý bol na môj vkus príliš naivný. Moje hodnotenie: 70% ()

fruitbueno

Takhle se má točit drama. Silný příběh, mozaikovité skládání, složité, komplikované a nelítostně utrápené postavy, talentovaní herci a gradace postupná, rvoucí srdce, mozek a jiné útroby. Výstupy PB hraničily s maniakálností, ten chlap mě nepřestane udivovat nikdy. Možná bych si v roli titulní hrdinky dovedla líp představit někoho o kapánek starší... To jen aby můj komentář nebyl slaďoučký jak med... ()

Seti

Dakota Fanning se snaží rozkrýt minulost své matky, stane se z ní skoro černoška, ve finále nalezne dlouho postrádanou lásku a všude bzučí včely a teče med. Filmu se nedala upřít sálající pohoda a jakési "příjemno", ale v mých očích ho sráželo pomalé tempo v kombinaci s (ne)dějem a dost dlouhou stopáží. Herecký ansámbl ničím nepřekvapil (Dakota nám roste jako z vody) a celkově to na mě působilo...průměrně a zapomenutelně. ()

noctambule

Nesnáším, když jsou představitelé rolí o dost starší než hrdinové, které hrají. Dakota není ten případ, je jednou z mála, která v pohodě zvládne hrát stejně starou holku, jenže s tou svou neobyčejnou a neskutečnou chytrostí je pro mě otravná. Nadaná určitě je, ale mohla by si (nebo spíš její rodiče) vybírat lepší role. ()

MareT.

Je to takové klasické drama, které neurazí ani nepotěší...snad jen malou Dakotou, která už není malá a hvězdným obsazením vůbec. Rasismus a problematické dětství jsou témata, které by mohly nabídnout víc. Ale i přesto film určitým způsobem pohladí po duši...a to moc příjemně.... ()

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (viac)