Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

DaNvYto

Oblíbený snímek, který si pouštím často. Banderas i Stallone "za mlada" ... klasické devadesátky, akčňák jak má být. Asi nostalgie. ()

JokerBaby

Talent Antonia Banderasa som si všimol vo filme Interview s upírom (1994) kde si zahral z tromi známými hercami. 1 Tom Cruise 2 Bratt Pit a 3. Christian Slater známi aj s filmu Robin Hood: Král zbojníků (1991) Vo filme Nájemní vrazi sa plne prejavil jeho talent v úlohe nájomného zabijáka. Vynikajúci film. ()

Sunwheel

Ultimátna 90-ková akčná jazda! Banderas v časoch Desperada dokonale zvrátený a Sly už s jemnými vráskami po všetkých podstatných dieloch Rockyho a Ramba jasne drsný. Uveriteľné scény, skvelé herecké výmeny, dobrý scenár a napätie vygradované až na samotný koniec. ()

f1

výborné herecké obsazení ve zcela napínavém thrilleru od začátku až dokonce. Ničeho tam není moc a ničeho tam není málo. Jedna z nejlepších akcí v nedávné historii. ()

Fanfán

Dovolím si říct, že jedna z nejlepší Banderasových rolí. Teda jestli ne nejlepších, tak mu tady ohromně slušelo. Ty dlouhé vlasy zacákané od krve... Napětí se zvyšuje a závěrečné odhalení sice není největší filmová lahůdka a možná je i trochu předpokládatelné, ale nicméně opravdu není nejhorší. Bestiální řádění Migela se skoro dá přirovnat ke geniálnímu Jokerovy, ale Migel trochu postrádá vtip. Rath je unavenej střelec a tak není divu, že mu hlavu poplete rozpustilá Moor. Je to lahůdka, ke které se budu rát vracet, protože jiný film o nájemných vrazích nebyl ani zdaleka tak dobrý. ()

zurivymlok

Podle mě jeden z lepších Staloneho filmů, což je možná tím, že tu pracuje pod slušným režisérem, což se mu narozdíl od Arnolda Schwarzenegra většinou nepoštěstilo. Od devadesátých let Staloneho tvorby jen stěží najdu lepší snímek než je tento. Slušná zábava, z níž kazí dojem pouze poslední scéna - přiblblá a naprosto zbytečná. Oč by bylo lepší, kdyby Banderas skutečně na konci odešel? ()

shinlove

Prostě jedinečná souhra Sylvestera a Antonia. Myslím, že tihle dva si museli sednout i mimo natáčení, protože na nich bylo vidět, jak neskutečně si natáčení užili! Vynikající film, opravdu. Ale přesto bych pár chybiček našel, proto 4* ()

Vikmal

neprávem opomíjené dílo, kde Bandaska se Slyem předvádí velmi slušnou podívanou...Roli chladného (Sly) a naopak energií nabitého (Antonio) nájemného zabijáka splňují oba velmi dobře, pěkná oddychovka...A Julianne Moore tam vypadá moc dobře. ()

P@\/EL

Skvělý akční thriller o soupeření dvou nevyzpytatelných vrazích. Film nabídne povedené akční scény a místy i docela dobré hlášky. Příběh není nikterak složitý, ale je pěkně přímočarý a rychle odsýpá. Nejvíc mě ovšem dostal vtip o ptáčkovi, kterého posere kráva a poté jej sežere kočka. To bylo opravdu poučné a dlouho na to nezapomenu. ()

zdeminem

Ty dvě hvězdičky jen za excelentní výkon Banderase, na kterém celý film stojí. Jinak je to neskutečně nelogická a nudná sra.... ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)