Krvavá noc

Mladý pár David a Amy (James Marsden a Kate Bosworth) sa sťahuje do malebného južanského mestečka. Dokonalé miesto sa ale čoskoro mení na peklo, keď na povrch začnú vyplávať temné tajomstvá a smrtiace vášne. Dvojica sa stáva terčom niekoľkých miestnych nemravníkov vedených bezcitným Charliem (Alexander Skarsgård) a obaja musia prežiť noc plnú útrap a nekonečného krviprelievania. Zachránia sa iba v prípade, že budú ešte surovejší než ich neľútostní trýznitelia. (TV Markíza)

Khumbac

Eric Northman zatáhl tesáky a jal se vydat bydlet na venkov, když v tom přijela jeho bejvalka se svým novým manžílkem s Los Angeles. To přece ex-upíra nemože nechat klidným....:) ale teď vážně...Postupně se rozvíjející thriller s jedním dementem, partou vidláků, překrásnou blonckou, která si svým chováním koleduje o vylagoš přes prdélku, a jejím chlopem scénaristou. Film rozjel až kouč, který vodstřelil osobu zákona. ()

viperDavid

Cely ten film jsem si rikal, to uz jsem nekdy videl, to preci znam. A znal, pubodni strasaci s Dustinem Hoffmanem. Trosku jina doba, jiny bohuzel horsi herci a kopie je na svete. Nelibila se mi hudba, hlavni zaporak ani "hrdina". Jedina prijemna osoba byla Kate Broswofh a to asi jen kvuli tomu jak vypada. Holt je videt, ze dokonale filmy by se nemeli pretacet do nove podoby, co uz jednou dokonale natoceno bylo, nema smysl opakovat. 3* ()

Goldenhair

Původní Straw Dogs jsou klasika. Znepokojující, hutný a syrový film. Jeho po čtyřiceti letech natočený remake je zapomenutelným thrillerem na jedno podívání. Tím nechci říct, že je špatný. Jen vás prostě už nemá čím překvapit. Ale chápu, že natočit solidní předělávku dokonalého originálu není zrovna jednoduché. Rod Lurie má, co je třeba, přesto je z jeho režie cítit zbytečná opatrnost. Zpočátku jsem byla taky dost skeptická vůči obsazení. James Marsden? Tomu ten "breaking point" tak uvěřím. Ale nakonec to překvapivě funguje. ()

DJ Rocco iNc

Škoda, že dej a scenár nie sú viac prepracované. Bolo to zaujímavé, ale veľmi predvídateľné a zbytočne natiahnuté. Celý dej bol venovaný úvodu, ktorý trval viac, ako polovicu filmu. Záver nič moc. Očakával som, že aspoň na konci hlavnému hrdinovi prepne a zmasakruje všetkých. V podstate sa mu to aj podarilo, ale za pomoci manželky, ktorá mala väčšie "gule". To so znásilnením bolo od veci, pointa žiadna. Dúfal som, že to bude hrať svoju rolu aspoň na konci, žiaľ, ani sa o tom manželka nezmienila svojmu bojazlivému manželovi. Mám z toho zmiešané pocity. Ale tak aspoň ten záver bol najzaujímavejší. Do toho konca sa to ťahalo, ako sopel. ()

tnp101

Za tu zbytečnost a naprostou neoriginalitu bych tomu nejradši plácnul mnohem nižší hodnocení, avšak nedá mi to, a i když s odřenýma ušima, ty tři hvězdy udělím. Na rozdíl od hromady novodobých rádoby thrillerů je toto dobře natočené i zahrané a co je hlavní, přestože jde víceméně o naprostou kopii původního filmu, bez problému koukatelné, i když jsem byl se „Straw Dogs“ seznámen již z dřívějška. Tu zášť fanouška si však dovedu v určitých sekvencích okopčených způsobem na hraně totální trapnosti docela živě představit a sice si nejsem jist, do jaké míry je to způsobeno znalostí původního filmu, ale ta první hodina se poměrně táhla. 50% ()

elanius

(86/2012, BluRay720p) / Veru tak, ak nepoznáte verziu z 1971, je to fakt slušný thriller. A ja som pôvodný filmík ešte nevidel. Škoda, že fáza budovania napätia, aj keď ju mám rád, trvala doslova 4/5 filmu. Chvalabohu, záver všetko vynahradzuje. A aj keď som už videl horších domácich, moc som fandil nech si to odnesú. Stalo sa, spokojnosť. Trocha nižšie hodnotenie ma prekvapuje, lebo nových kvalitných filmov v žánri je poskromne. (7/10) ()

Mishqo

zvláštne pozerať originál aj remake v jeden deň ale dá sa to aspoň lepšie porovnať...tento film ničím novým moc neohúril pretože doslova vykráda originál a originalitou mrhá v pasážach kde je úplne zbytočné niečo meniť... ale boli aj miesta kde sa mi ta zmena páčila...no po hereckej stránke slabšie než originál ale za to krvavejšie (jak už je zvykom v dnešných hororoch)...7/10 ()

Brain-D

V hlavě jsem si vše kontroloval s naprosto neopakovatelným výborným oreginálem "Straw Dogs (1971)". Většina je obtáhlá pomalu až do detailu, ale něco je tu nové...Nové jsou tu strašné herecký výkony, který když přehlídnu tak tu máme zajímavé nápady a skvělý gradující konec, kde jsem se cítil skoro tak blaženě jak u oreginálu. Škoda, že největší herec, zde hraje špatnou roli (Woods) a Purcell se do role absolutně nehodil. Roli Purcella jsem ani jaksi nechápal a připadala mi jako zbytečná, jen aby se vše pospojovalo k závěrečnému konci. Ale zas se mi líbily věci typu: "Tohle je náš dům, nemůžou si přijít a vzít si pivo". Někdo to může brát jako plivanec do ksichtu, ale já jsem našel nějaké plusy a musím ten film prosadit, protože mě se ten celkový nápad Strašáků líbí. Tento film a ostatní remaky beru tak, že chtějí oživit nápad, aby se s věcí obeznámilo více lidí. Tohle je na remacích + a - je to, že se remaky nemusí vždy povíst. Rozhodně až je budu chtít vidět znovu sáhnu po verzi z roku 1971 s výborným Dustinem Hoffmanem a jeho naprosto dokonalým výkonem. ()

Aven

Původní film jsem neviděl, tudíž naštěstí nejsem zatížen předsudky. Film slušně odsýpá a nenudí, nicméně dvě výtky mám - 1) celá zápletka s Jeremym a roztleskávačkou je postavená totálně na hlavu, pochybuju, že by se nějaká holka chovala takhle kravsky, 2) film měl být daleko víc "psycho", Sumnerovi jsem přeměnu z nekonfliktního intoše na badasse nevěřil ani chvíli. ()

jujec

První třetina filmu hrozná nuda, i když začíná být patrné, jak se děj vyvine. Pak se děj trochu rozhýbá a konec je velmi rychlý. Slušný film a medvědí past na závěr je lahůdkou, za kterou prostě musím dát o hvězdičku víc, než jsem původně plánoval. ()

hroubek

Mám z toho dost rozporuplné dojmy. Čekal jsem to malinko intenzivnější a rychlejší. Film sazí hodně na budování atmosféry a o tom jak to v daném místě funguje a jaká je tam mentalita lidí. Což o to, že je to pomalejší, ale když se tam skoro za hodinu nic moc nestane, tak to malinko zamrzí. Postavy na sebe neustále zahleděně zírají a většina jejich dialogů není nijak komplikovaná. Dalším věc co mě hodně štvala, že je tam zbytečně moc postav, a že se o některých nic moc nedozvíme, jako proč to dělají, jak se dostaly, tam kde jsou atd. Rod Luir se snaží s filmem poprat a je vidět, že přesně ví co chce ukázat, ale bohužel to nemůže ukázat hned. Jakmile se ale, stane konkrétní věc, tak mě pusa spadla dolů a já jen tiše koukal co se stalo. Od tohoto momentu se začíná nanovo a film šlape, jako švýcarské hodinky. Atmosféra by se dala krájet, napětí je obrovské a očekávání co bude dal je nepředstavitelné. A pak se to rozjede. Žádné uhýbání stranou, snaha o co největší pocit realističnosti, strachu a zoufalství z toho co může a nejspíše přijde. James Marsden není špatný, přesto jsem mu ten konec moc nevěřil. Kate Bosworth je dost fajn. Alexander Skarsgård mě ve své roli dost překvapil, jelikož jsem nevěděl co o něm mám myslet. James Wood mě vůbec nebavil, ale myslím si že za to může jeho postava. Strašáci nejsou špatný film, jen mají dost rozdílné tempo, které filmu dost ubírá na kouzlu, což je škoda. ()

strelenaL

Zklamání, hodnotím 2* za krásnou přírodu a opravdu hnusnou a zároveň zvrácenou scénu znásilňování a flashbacku odehrávajícího na americké fotbalovém zápasu. ()

Guzo

Originál jsem nikdy neviděl, tak nemám bohužel (bohudík) šanci porovnávat, jestli byl remake k něčemu (i když u thrillerů je asi zbytečný vždy) a jak se povedl. Film jako takový jede podle klasického scénáře podobných béček, jedinou nadstavbou je postava bláznivého Dominica Purcella, která tomu dodává alespoň trochu originality. Celé je to točené dost oldschoolovým stylem, který ne každému musí sednout. Možná je to proto, aby byl venkov zobrazen tak trochu vidlácky, ale já bych to raději viděl pojaté nějak novodoběji, obzvlášť, když se jedná o remake. 55 % ()

standsiller odpad!

Sám neviem prečo som sa na to pozeral a ako som to vydržal. Neskutočná nuda, motívy si asi dávali "voraz" a ten koniec? ... To sa nedá ani opísať slovami aké zlé to bolo. Thriller? Zlý pokus o komédiu. Hanba pôvodnej verzii , nesympatickí herci a príšerný scenár. Škoda že nie je takisto hranica odpadu. Strop sračkárstva. ()

sedm.1

Nový Strašáci jsou jednoduchou, přímočarou jednohubkou, která moc nezafungovala. Mě už se jen tak mimochodem nelíbili ani trochu již původní Strašáci a ani tady jsem tedy žádný pozitivní posun kupředu nezaznamenal. Film nemá ani atmosféru, ani napětí, ústřední konflikt není vůbec dobře vystavěn a má dost bídnou gradaci, chování všech postav mi přišlo doslova směšné, spád děje je těžce nevýrazný a bez štávy, za celou dobu jsem nezaznamenal nějakou silnější scénu si zajímavější moment a spíš se tu zbytečně moc mluví a velmi málo koná. Závěr pak sice dosáhl určité zábavnosti, ale i zde se nakonec tvůrci drželi dost při zemi, což je ale vlastně naprosto přesný charakteristický rys pro celý tento remake, že se autoři nedokázalli odvázat a v jakémkoliv směru přitlačit na pilu. Co se týče herců, Kate Bosworth byla hodně mdlá a nevýrazná, dost mě svým výkonem zklamal James Marsden, James Woods je tu pak jako hodně přehrávající dědouch o ničem, a tak snad jediný za pozornost stojí charismatický Alexander Skarsgard, ovšem i on z toho slabého hereckého ansáblu spíš jen vykukuje než aby zářil. Strašáci roku 2011 je zkrátka taková pozvolný thrillerový zákusek, který neublíží, ale vyniknout nemá šanci absolutně žádnou. ()

LuciusWlk

Klidný venkovský thriller, který je jako jahoda. Dlooouho čekáte než uzraje a pak je hned po všem! Nechci říkat, že by byl špatný, jen špatně napsaný. 80% filmu se nic neděje, přesto, že už od začátku tušíte, kam to směřuje. A tak čekáte a čekáte. Dva menší dramata jen zvyšují očekávání celé akce a ta je k zoufale fádní, čitelná a kraťoučká. Kdyby to bylo naopak a tvůrci dali více prostoru oné noční konfrontaci, mohlo to být daleko TRILLEROVATĚJŠÍ. ()

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

15.07.2011

Byl by asi hřích, kdyby mu dříve nebo později taková role nespadla do klína. Stellanův syn a hvězda seriálu Pravá krev se ze všech sil snaží rozběhnout filmovou kariéru. Po Melancholii, remaku Straw… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo

24.04.2009

James „Cyclops“ Marsden se vyřádil v několika komediích (a v každé předvedl, že má pro tenhle žánr opravdu talent), ale teď zkusí něco drsnějšího. Nejdřív jej uvidíme v hororu Richarda Kellyho The… (viac)