Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

ElManiacus

Přeplácaná záležitost, film chce, aby byl divák mnohonásobně ohromen, ale je mnohonásobně zmaten, jinak film působí dost odfláknutě jako kdyby režisér spoléhal na první díl, natočil to samé co bylo v jedničce bylo tam toho více a jak všichni víme, někdy je méňe více - 60 %. ()

rexino

Mierne chaotický dej zo začiatku a chvíľu som sa strácal v deji. Potom ale už začala potrebná akcia a začal som sa baviť. Podarené pokračovanie ale na 1 to nemá. ()

Saur.us

Více ukecané, méně akce. Nadruhou stranu lepší záporňák a když už byla nějaká akce, tak celkem stála za to. A za Scarlett Johansson a její útok na továrnu bludišťák navíc. ()

andaa

V porovnání s prvním Iron manem o malinko slabší a mírně bezdušejší. Takže pořád ještě přemýšlím mezi čtyřma a pěti. Jeden z mála filmůstravitelných i s českm dabingem. Veškeré role zahranéopět perfektně, nejvíc ale samozřejmě vyniká miliardářsk floutek v podání Downeyho jr. Zábavný film i pro lidi, cokomiksy moc nemusí, protože i tak se da pobavit a je na co koukat. ()

Berry

Ječící Gwyneth je chvílemi nesnesitelná. Drsná Scarlett by uspěla možná tak v Terminátorovi 3, ale tady určitě ne. A když se tohle dalo dohromady, tak to zvládlo zastínit i Roberta Downeyho. Ještěže tam byl aspoň Micky Rourke... Škoda, 2 a půl hvězdy. ()

reban

Dvouhodinový kousek velkolepého Jona Favreaua, znovu naplněný neskutečně skvělou hudbou od skupiny AC/DC. Vcelku velkým překvapením pro mě bylo ztmavnutí Rhodeyho do podoby příjemnějšího Dona Cheadla. I díky němu jsem se dokázal přenést přes existenci hnusáka Rourky v tomhle filmu. Jinak to byl opravdu povedený návrat Železného muže, se stejně zábavným smyslem pro humor. Nakonec bych ještě podotkl, že záběry na pozadí Nataši vůbec nebyly k zahození. Peace. ()

Narciska

Zajímavé je, že odpudivý záporák má mnohem více charisma - vyzařuje nejen z tváře, ale i z kostýmu a zabijáckých energobičů - než hlavní hrdina. Sympatické taky je, že k jeho zdolání navíc potřebuje hned několik pomocníků a sebestřednost suprhrdinů obecně i tohoto původně velkého floutka postupně ustupuje do pozadí vcelku realistickým způsobem.... ()

Snake.Charmer

Iron Mana 2 považuji osobně za nejslabší díl trilogie, přesto jsem mu dal kdysi 5 hvězdiček a ani dnes hodnocení nezměním. Přesto, že má film opravdu slabý scénář a několik vyloženě naivních momentů, táhne ho skvělý Downey Jr. kterého nemůžete nemilovat a který je jednou z největších výher MCU. Navíc se tu poprvé začíná skutečně budovat propojený Marvel vesmír a s ohlédnutím, které činím o téměř osm let později, musím konstatovat, že veškerá zde započatá práce se studiu Marvel i jeho divákům bohatě vyplatila a vyústila v jeden z nejkomplexnějších filmových projektů všech dob. I přes všechny evidentní nedostatky tak tohohle Iron Mana, hudebně okořeněného AC/DC nebo Daft Punky, považuji za plnohodnotný článek MCU. ()

Darren98

Oproti prvnímu dílu ztrácí v první půli absencí tak charismatické pojitosti děje, jenže silnější Tonyho životní drama s výrazně propracovanějším finále vytváří k závěru nejzábavnější díl Starkovy trilogie. K nadprůměrnějšímu prožitku z filmu pak dovede všudypřítomný humor, který je několikanásobně pokořen Furyho příchodem na scénu. ()

Aurus

Pro mě je Iron man 2 o trochu lepší film než jednička. Příběh je lepší a zajímavější než v prvním díle. Postavy jsou sympatycké jak v prvním díle a hudba mi v tomto filmu přijde lepší. Lokace jsou taky zajímavější a hezčí. Za mě 9,5/10. ()

zelda82

Jednicka byla sice o chlup lepsi, ale i druhy zeleznak je porad nadprumer a navic hodne zabavny...Tedy pokud se vyhnete dabovane verzi:)) ()

P.J.2

musim uznat že jsem to čekal nesporně horší a přitom jsem dostal opravdu kvalitní zábavu,Mickey Rourke byl fantastickej ale Sam Rockwel me opravdu příjemně překvapil,opravdu jsem mu toho blázna do zbraní věřil. A není fér to porovnávat s jedničkou,jednička byla o vytvoření ironmana ale dvojka už je o dost težší v rozvádění příběhu a to je Jonu Faveauvi opravdu moc povedlo. PS: Dabing je jeden z nejhorších co jsem za poslední dobu slyšel,a to myslím hlas Tonyho Starka.Kdyby ho daboval stejnej herec jako v případě Sherlocka Holmese tak by to bylo cajk. ()

DHDV

Propracovanější než 1 první díl, to určitě. Tento díl slouží jako spoiler k další dílům. Ale co nemůžu pochválit je chybějící ironie z prvního dílu, a zbytečná snaha poslední část filmu tlačit na „temné drama“ a potom na kýčovitou romantiku. Jinak perfektně stylizovaný záporák.. To se musí nechat… ()

Vakomlok

Musím přiznat, že jsem se u pokračování bavil o něco víc než u jedničky, což je pravděpodobně zásluhou zajímavějšího protivníka. Mickey Rourke je jako ruský potetovaný psychopatický fyzik skvělý a to jsem prosím viděl (bohužel) dabovanou verzi. Na comicsovou adaptaci je tam sice pramálo akce a dokázal bych si jí představit i dynamičtější, ale nijak to nevadí, protože okolní dění zabaví samo o sobě (až na tu scénu únosu obleku, tu jsem vůbec nepobral) a celkově si Marvel pomalu otevírá cestičku k adaptaci Avengers, což je příjemný příslib do budoucna. Iron-Man 2 není dokonalý film a i přes všechny drobnosti, které by šly udělat lépe, jsem z kina odcházel maximálně spokojen, takže ****. Těším se na trojku, ale zkusil bych vyměnit režiséra za někoho, kdo nakopne akční scény směrem vzhůru, tak jak si to Železný Muž zaslouží. ()

Filmárik

U tohoto sequelu platí jednoduchá matematika komixového filmu a teda rovnaký štáb, rovnaké obsadenie + kopec nových tvárí a výsledok nemôže dopadnúť zle. Tak sa ani nestalo a jednotke hanbu neurobil ale ani ju neprekonal. Najväčšia slabina filmu, tak ako to tu už mnohí predomnou povedali, je miestami až príliš veľká ukecanosť. Nemusí to byť vždy negatívum ale od komixovky všetci očakávajú slušnú dávku akcie. Všetko je to ale zosynchronizované tak že si to počas filmu ani nevšimnete a proste sa necháte unášať skvelými hercami a to samozrejme Downeym ale hlavne nové tváre ako skvelý Rocwell a prekvapil ma aj Rourke ktorému postava Whiplasha sadla dokonale (ani sa mi nechce veriť že mu tiahne na 60). Proste stúpanie nahor ako napríklad u Batman begins < Dark knight sa nekoná ale Iron man 2 je dôstojné pokračovanie ktoré vás nezhodí zo sedačky ale ani nesklame pokiaľ nesklamal prvý diel. ()

TETŘEF

Slabé tři hvězdy. Asi jako frčky generála, který zná jen taktiku nás mnoho. Žádná sláva, když člověk v plné síle vidí limity marvelovského superhrdinského univerza a zároveň limity marvelu jako studia. Tony Stark své limity skrývá lépe, Feavrau je neskrývá už od jedničky vůbec..... Spousta nelogičností a hloupostí, pro mě příliš comicsové pojetí (tj. některé hlouposti) a nezáživný CGI bitvy, které mi v některých případech opravdu přišli hloupé až praští. I takový je Iron Man. Zároveň má spoustu dobrých gagů, dvě super herečky, tři super herce a uvolněnou atmosféru. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)