Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

matezzz

Klasicky americky happyend. Ale cekali jste snad neco jineho? Finalni souboje tak trochu odflaknute, nevyuzity potencial zaporaka. Bohuzel, dabing v kine mi prvni pulhodinu nahanel strach. Iron man mel hlas jako maly kluk. Jednicku jsem videl doma, v puvodnim zneni, a je mozne, ze i tento fakt me tlaci k tomu, abych se priklonil k 3*. Mozna se to po druhem shlednuti v originalnim zneni, zmeni :-) 65%, prozatim. PS: Sam Rockwell to zahrál báječně a dabing měl taky dobrý. ()

Cedr

O třídu víc cool, než první Iron Man, což je teda opravdu už co říct. Asi ne nejlepší komiksový film, na to je Iron Man 2 příliš přímočarý, jednoduchý a odpočinkový - jinými slovy nejde o nic nového nebo revolučního. Ale my lidé se vkusem přeci víme, že to není v žádném případě mínusem. Ještě nikdy totiž film podle komiksu nechutnal a nevoněl takto skvěle. Iron Man 2 je definitivně nejvíce sexy film inspirovaný komiksem. A to nejen díky Scarlett. Až se vás někdo bude zase ptát, které pokračování překonalo originál, tak vzpomeňte na Iron Mana 2. ()

ing.Frosty

Srovnatelné s jedničkou, ale z dvojky sem měl lepší pocit. Asi za to může ten hype okolo jedničky, který sem nikdy nepochopil a doteď ji považuju za jeden z nejpřeceňovanějších filmů. Dvojka byla naopak celkem odstřelena, tak sem ani tolik neočekával a příjemně sem si to užil. Od komixu za 200 mega bych ovšem čekal víc akce. Ps: Když se Scarlett Johansson objevila v catsuit, tak mi bylo jasný, že tohle měla být Lara Croft. Angelina Jolie může jen blednout závistí :-). ()

Doudis19

Ukecané, nezajímavé a k uzoufání neakční. Takové je pokračování comiksového hitu, který vytahuje z brindy hlavně sám Tony Stark, na kterého se hezky dívá a ještě líp poslouchá (český dabing nedoporučuju-otřesné). Jenže je to zoufale málo, vzhledem k očekávání, které logicky po svěží jedničce byli vysoké. ()

Mr.Ripley

Překombinovanost kam se podíváš! Hold Joss Whedon je jen jeden, aby si dokázal brilantně pohrávat s obšírným hereckým ansáblem na poli čtyřiceti minut. Iron Man jako film selhává na plné čáře. Daleko více připomíná přehlídku hereckých štěků, kde se každý herec ve výsledku ohřeje maximálně dvacet minut né-li méně. Ovšem jako reklamní krok k propagaci Avengers funguje skvěle. ()

filmmovier

Dvojka Iron Mana je sice o něco slabší než originál, ovšem má očekávání co se týče akce, splnil na výbornou. A navíc tady je naprosto geniální padouch v podání Mickeyho Rourkea, kterému jdou záporáci vážně ze všeho nejvíc. I dvojka komiksového hitu je velkolepá - akce je tu habaděj, užijete si ji, je skvěle natočená a ještě to celé podtrhují výborné digitální efekty a k tomu kostymy Tonyho a Ivana. Robert Downey to zase zahrál na výbornou, do role se neskutečně hodí. No a Gwyneth a Scarlett jsou samozřejmě také v pohodě... Iron Man 2 mě zase neskutečně bavil a já se celýfilm výborně užíval, od začátku až do konce, příběh rozhodně stojí za to. Doufám, že z třetího dílu nesejde. Jedna z nejlepších marvelovek. Originál byl ale o malinko lepší. 80%. ()

Laerry

Slizouna Rourka jsem přeskakovala, a díky tomu to byl snesitelný film. Jo a taky jsem musela přeskakovat vyměněného černocha (teď si nevzpomenu na jméno), protože mě tenhle herec naprosto irituje. Naštěstí RDJ zůstal (relativně) stejný, takže proto 4 hvězdy. ()

Vecko99

Dvojka jak již bývá zvykem u většiny filmy je slabší, ale tentokrát je to velká škoda, jelikož si myslím, že měla navíc. Většina nových nápadů je nedotažená a hvězdné obsazení moc dobře využité také není viz Mickey Rourke. Slovíčko akční bych tentokrát u filmu nepoužil, protože když pominu bitku dvou IM, tak tam žádné souboje nejsou a závěrečný souboj Vanko a Stark trvá asi 30 vteřin a to je škoda asi největší. Trojka bude snad lepší..... ()

Estrellita

V podstatě je to totéž jako první díl, jenom tu jsme ochuzeni o jednu zřejmě nepodstatnou část - příběh. Netvrdím, že je špatně, když se objeví superhrdina, kterého svět zná i pod maskou... Ale vystavět na tom film? Blbost... To přece nestačí. Tady je to jenom divadýlko nabízející vizuální požitek a ani o prd víc. Taky mi vadí mezery v logice. Vím, že se jedná o sci-fi, přesto tvůrci nemuseli dělat z diváka úplného blbce. Jen tak vytvořit nový prvek? Prosím? A kam ho asi nacpeme, když Mendělejevova tabulka je zevnitř plná a zvenku jsou už prvky natolik nestálé, že by rozhodně nešly jen tak vzít a přenést? Možná to měl Tony trochu víc vysvětlit, aby to pochopil i tak natvrdlý tvor jako jsem já, nevím... Ale to je u sci-fi asi detail. Naopak - to, co musím pochválit, je super záporák. Sice pořád nechápu, co si vlastně s Tonym chce vyřídit, ale ať je to cokoli, dělá to působivě... :) EDIT: Je až neuvěřitelné, jak to všechno do sebe výborně zapadá. Po shlédnutí AVENGERS a všech MARVELovek, kterých se to týká, přidávám i druhému Iron Manovi hvězdičku, přestože si ji až tak docela nezaslouží. Konečně mi dochází propracovanost jednotlivých příběhů a jejich nenápadné prolínání. 70% ()

chelseaman22

První hodina byla vyloženě chabá (což je dost slabá forma toho, co si o těch šedesáti minutách myslím). Závodem v F1 se ale vše změnilo (ty závody byly tou nejděsivější scénou). Stark si vyleštil brnění, vynalezl nový prvek (rád si počkám na jméno) a chlastal jako ďas. Mimochodem jsem zapomněl dodat, že ten Vanko byl definitivně ten nejhorším Rusák (myslím vizáží). Ten, kdo dělal casting zjevně neměl soudnost. ALE angažování super Scarlett bylo tahem přímo fantastickým! 77% ()

SG_ever

Robert Downey Jr. je schopný zachránit ledacos, ale tentokrát už to nestačí na to co jinde. Ty dialogy bylo opravdu otřesné a vztekající se Mickey Rourke na začátku více než úsměvný. Přiznávám, jsem ovlivně klasicky nekvalitním dabingem, ale aj tak... Tak snad příště kluci, ale tentokráte jste se prostě jen svezli po hrbu Vámi vytvořené jedničky a herci se museli pořádně zpotit aby Vám zachránily zadek. V rámci žánru slušná podívaná, kterou čas jistě zavane rychleji než jedničku. (70%) ()

baruss

Slušný akčňák so záporákmi s podivnou motiváciou, skoro až samoúčelnou. Našťastie film stavia na tom, vďaka čomu uspela už jednička, na neuveriteľne zábavných dialógoch a neskutočnej charizme Roberta Downeyho Jr. Opäť akčná komédia ako má byť. Popravde povedané v mojich očiach dvojka poráža jednotku. Lebo nebazíruje na budovaní a zápletke príbehu, ale je to zábavná jazda od začiatku do konca (aj keď so slabšou dejovou líniou). Pre tých čo si potrpia na realistickosť príbehu podotýkam, že trať v Monaku je pomerne vierohodná ale absolútna ignorácia pravidla BLACK FLAG mi trhá žily. ()

Honzíno

Klasicky mezi třemi a čtyřmi. Velice sympatická podívaná, která je však bohužel plná nelogických momentů a situací, i když si na nic přehnaného nehraje, ví, co chce a baví. Iron Man 2 je pro mě akční komedie spojená s protizbrojící agitkou a mám dojem, že byl takto zamýšlený. Chtěl bych více akce, více holek ( Scarlett + Gwyneth = in love ), více Mickeyho Rourkea. Favreau vlastní potenciál, jelikož se jedná o nenáročný, nijak nátlakový, umírněný, přesto ale velice chytrý a zábavný elaborát. Zatím se nedostanu výše než na 70%. Downey je borec. Viděl jsem titulkovanou verzi - jasná volba. ()

Shetland

Sice to není špatný film, ale oproti jedničce trochu odbyté a děj alá "Hancock" taky moc nepřidal. Skoro mi to chvílemi připomnělo Transformers - první díl se povedl a druhý byl již nastavovanou kaší. Doufám, že třetí díl nenatočí, jelikož scénář již nemá co nabídnout a velice pravděpodobně by to dopadlo stejně jako u jiných filmů podle komiksů, tedy za předpokladu, že by se pokusil jít ve stejných šlépějích ... 70% ( i když tam jsou tři hvězdičky) ()

st.jim

Efekty, Režie, Herci.....vše bylo v pohodě. Neskutečně sexy Scarlett, byla třešnička na dortu. Proč ale byla první hodina tak nudná nechápu. Nesmyslné ptákoviny a žvanění o kravinách, které byly absolutně zbytečné. Každopádně mohlo pokračování dopadnout podstatně hůře. Takhle je to pro mně je lepší průměr. ()

markuc

Ano, je celkem ostuda, že jsem viděl až nyní. Ale je celkem ostuda pro tvůrce filmu, že jsem tím o nic nepřišel. Nedá se ale zase říci, že by Iron Man 2 byl špatný film, je pouze horší než jednička, ale pořád takový lepši nadprůměr. Na filmu je až moc patrné, že byl natočen kvůli penězům. Sice zde nic podstaného nechybí a nejspíš i komiksový fandové najdou to svoje, ale to je asi tak všechno. Pokud jste neviděli jedničku, podívejte se spíše na ní a na dvojku klidně zapomeňte. Kladem filmu jsou ale herecké výkony, v podstatě v každé podstatnější roli najdete někoho známého a tudíž i spolehlivého a dobrého (ať už Sama Rockwella, Scarlett Johansson, Samuela L. Jacksona nebo Mickyho Rourka). Tony Stark je ve formě, jeho vtípky jsou pořád stejně břitké a jeho narcisismus na stejném levelu. Zklamal mě ale scénař, a to tak, že velmi, ve filmu se totiž neděje skoro nic a nějaká ta akce dorazí až skoro ke konci. Postava Mickyho Rourka (i když samozřejmě zahraná rourke-stylem) není plně využita. Scénař se až moc opírá o hlavní postavu a ten zbytek je pojímán velmi okrajově (i když leckdy by byl zajímavější). Ale co, film vydělal, takže svoji úlohu splnil - přinesl studiu peníze na další sólo filmy jednotlivých hrdinů. ()

Mrkvič

Jona Favraua mám radši jako herce než jako režiséra. Taková postava jakou je Tony Stark a takový herec v hlavní roli a přesto mi po dvou hodinách vychází hlavní hrdina jako pěkně utopená postava. Navíc když většina postav okolo má čím zaujmout. Ohebná hopsavá Scarlett Johansson vydá víc za jednu minutu než hejno poletujích a střílejících šrotovojáků za snad půlku filmu. Navíc mi už začala vadit ta sterilnost. Hrdina jak ze žurnálu a už to nezachrání ani ty Starkovi kecy. ()

ecceHOMMO

Už ma to tak nebavilo ( ako jednotka ), akčne to už nebolo také hutné, Downey mi už občas liezol na nervy ( jak to len on vie.....). Samozrejme plusom je Rourke a čerešničkou S.Johansson....avšak jednotka je proste jednotka.... ()

Simpoch

Můj nejoblíbenější dílek do superskládačky zvané Avengers! Možná díky perfektní Black Widow :) Takhle si představuji úspěšné pokračování filmu. Dobré je i ztvárnění nového padoucha. Spousta akce, hlášek, napětí! Thumb up Mr. Stark. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)