Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Zadri

Iron Manovi jsem křivdil. Má stále charisma i poutavé frackovité chování. Po druhém shlednutí musím komentář a hodnocení změnit, a to směrem nahoru. Kvalit prvního dílu sice dvojka nedosahuje, ale i přes všechny výhrady film nepadá svým tempem a kvalitou pod lepší průměr. ()

Lennie

"To už přece není ono, když všichni ví, kdo je superhrdina..." Podobné myšlenky se mi hodiny hlavou v úvodu filmu. Naštěstí měl Robert Downey jr. stále co skrývat a Mickey Rourke se ukázal jako skvělý záporný hrdina. Některé postavy mi tam přišly vyloženě navíc (buď aby se měli i pánové na co dívat nebo aby bylo v titulcích o jedno slavné jméno víc), ale jako celek působil Iron Man 2 koukatelně, ač nepřinášel nic nového. ()

pekas

Tak změna Terrence Howarda (představitele jeho přítele) za Dona Cheadle mi přijde dost ubohá. Jinak dvojka jedničku nepřekonala, je to přibližně nastejno. Solidní akčňák, na který se určitě rád podívám někdy za čas znovu. 85% ()

Bartex

Mohlo to být lepší, ale taky to mohlo být fiasko. Nové vychytávky, zajímavý záporák, ale přišlo mi, že za pomocí zbraní, kterými Iron man disponuje by se mohl s hlavním záporákem vypořádat v řádu desítek vteřin naprosto bezkontaktním sporem. Pobavilo, bavilo, NENUDILO, ale zklamala mě chybějící hláška z traileru "Go get´em boss", na kterou jsem se celý film těšil a dokonce kvůli ní vytrpěl i titulky. ()

Soubi

¨Stále plné síly, dobrých herců (především Downey Jr. je cool) a působivých scén. Trojku bych klidně snesl :) 4* ()

miki68cz

Reklama, klišé, reklama, klišé. Americký film se vším všudy, salutování, námořní pěchota, vlajka, bombastická show jako v Rocky, tanečnice, řízná muzika. I přesto všechno dávám 62% za Roberta Downey Jr. a Mickeyho Rourka, který mimochodem slaví comeback o kterém se žádné holywoodské hvězdě dosud ani nesnilo. Naprosto jsem nepochopil roli mnou milované Scarlett, která jakoby byla zasazena do příběhu na poslední chvíli a jakoby do něj ani nepatřila a jen moje láska k ní mi dovolí na tuto trapnou epizodu zapomenout. Parádní triky, úžasná muzika (oživit stále mladé AC/DC byl super nápad) ()

Elkesar

O dost horší než minule, jediný klad shledávám v záporákovi a pár bitkám, jinak film byl docela rozvláčněný a dvě hodiny mi teda přijdou dost zbytečné. ()

Mikel LetsGo

oproti nadupané jedničce veliký ůpadek. Robert Downey už není tak cool, Gwynet už není tak sexy... aspon že to částečně zachranuje jako vždy skvělý Mickey Rourke. Nevím jestli si tvůrci připravovali půdu pro trojku (nebo Thora :D ), nebo jen nechtěli vzít všechnu slávu prvnímu dílu..ale tohle se moc nepovedlo. ()

LukaZz

Stejně jako v jedničce hrajou i zde efekty první housle, avšak občas (60%) velmi vrzající. Nominace na Oscara za ně pro mě zase nebyla takovým překvapením, jelikož američtí kritici jsou prostě američtí ... . Co pro mě však bylo milým překvapením je "vzpoura herců". V jedničce čověk odkýval herecké obsazení, pohladil se po pupku a na konci filmu s úsměvem pochváli jejich herecké výkony, které stejně byly bohužel přebyty efekty. Ale tenktokrát postavy nesledujou jen tak z povzdálí, jak jim ti "pánové u počitačů" "ničí" film. Herci prostě byli výborní a já se i jejich výkony bavil, stejně jako v jedničce. Robert Downey ... thumbs up a Mickey Rourke je prostě Mickey Rourke. Hezky to zvládli. Ale ty efekty ... ach, ach, strach ... . Občas šli ruku v ruce s "lame" momenty (zdlouhavělé dialogy) a činily film i menším utrpením. I přesto solidní pokoukání. Příjemné ***. ()

Davis I

Nevím... prostě mi to nějak nešlo pod nos. Je tam moc hereckých hvězd, a to myslím, že filmu dost ubližuje. Scénář se mi zdál taky moc jednoduchý, na to jakou má film stopáž. Downey a Rourke celkem dobrý. Hodně příjemně mě překvapil Rockwell. Musím, ale souhlasit s názory, že Favreau akci fakt neumí. Tady vede Hulk na body. Ang Lee zvládnul svou práci se zeleným mužíkem (2003) o malinko líp než Louis Leterrier (2008), který opisoval, kde mohl. Ovšem Leterrierovo kvalitní opisování strčí Favreauovu akci do kapsy s ledovým klidem. V rámci komiksovek, ale Iron Man 2 není zase takovým neúspěchem. Své fanoušky potěší. A o to tvůrcům šlo. ()

wopicak

Downey hláškuje jako o život, ale jeho charisma ani nohy (a zbytek) Scarlett Johansson nedokáží zakrýt obsahovou a akční prázdnotu. Jako zapomenutelná jednohubka fajn, jako pokračování dobrého filmu zklamání. Rourke nicméně drsňák až na půdu, škoda že si ho scénář nevšímá více. 65% ()

greymon

Iron Man 1 mě celkem oslovilo, ale Iron Man 2 pro mě bylo trochu zklamání. Nepatří sice podle mého do odpadu, ale musím přiznat, že Iron Man 1 byla povedenější. Pokračování filmu se málokdy povede zkrátka jednička je vždycky nejlepší v některých filmech. Ani tady efekty nezklamaly, ale to co mi vadilo, byl humor, který mi tam moc neseděl. V celku dobrá podívaná, ale Iron Man 1 bylo mnohem lepší. 70% ()

kubas369

Vyjímka tvoříci pravidlo, že i druhý díl se dá udělat stejně kvalitně jako první. Velkou zásluhu na tom má znovu excelující Downey Jr ale také znovupovstalý přízrak posledních let Rourke. Nelze jinak než se těšit na Avengery, protože právě Iron Man dává tušit, že to bude pořádná vypalovačka. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)